Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
blodiac
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv lis 08, 2012 18:37
Zařízení: nokia e6

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od blodiac »

Cau, mam L920 z nemecka, nevíte kdy mě konečně "postihne" update na 8.1? Nemuzu se dockat...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

V průběhu následujících týdnů. Přesně neví nikdo (kromě MS).
Katie
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte lis 19, 2013 14:46
Zařízení: Lumia 920 - red, iPhone 6 64 GB

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Katie »

Dneska jsem byla běhat a neměřily se mi uběhnuté kilometry. Nevíte čím to bylo? (polohu jsem měla zapnutou, používala jsem aplikace: Runtastic a Endomondo..)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Je třeba před během počkat na fix polohy (v aplikaci se fix zobrazí)
pokud k tomu nedojde, může být chyba ve službě a je třeba restartovat telefon.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Věštecká koule se mi rozbila, takže opravdu nevím.
Katie
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte lis 19, 2013 14:46
Zařízení: Lumia 920 - red, iPhone 6 64 GB

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Katie »

No čekala jsem asi 5 min a pak to zkusila.. Místo, kde jsem se nacházela se mi zobrazovalo, ale nezapisovalo to tu trasu.. :( :D
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Jak říkám, je potřeba počkat na potvrzení fixu (zaměření)
v poslední verzi endomondo se dole místo "gps searching" objeví nápis "gps OK" nebo tak něco, ale už si nepamatuji.

Pokud fix neproběhne, je potřeba restartovat telefon. Jednou se mi to taky stalo.

Místo kde se nacházíš nemusí nutně znamenat, že máš správně zaměřené satelity - odvozuje se od poslední známé polohy a přibližně i od vysílačů GSM signálu.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Jen blbá otázka - zapnula jsi workout? [emoji2]
mouser
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 17, 2014 21:34
Zařízení: Lumia 820

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mouser »

Dneska jsem zjistil, že mi nějak hapruje zjišťování polohy. Když jsem si šel ráno zaběhat (po dlouhé době :D) tak jsem si u baráku zapnul zjišťování polohy a spustil sporttracker aby se mi fixla poloha. Když jsem došel do parku, zjistil jsem, že se poloha ještě nechytla (obvykle se chytne hned po spuštění aplikace), tudíž jsem zkusil HERE MAPS, ty se taky nechytly. Nepomohlo ani znovuspuštění aplikace a polohy. Doma jsem telefon resetoval, ale ani na volném prostranství se ani po pěti minutách nechytla poloha. V GPSInfo se mi zobrazuje, že data jsou z A-GPS a přesnost je 250m. Už minulý pátek, kdy jsem po dlouhé době potřeboval navigaci se mi poloha dlouho fixovala a přesnost nebyla kdoví jak dobrá, ale nepřikládal jsem tomu velkou váhu.
Myslím si, že to může být posledním updatem WP 8.1 na verzi 8.10.12397.895, ale nejsem si jistý, doufám v to, protože před updatem mi poloha fungovala normálně. Nerad bych aby to byl HW problém, protože navigaci budu tento měsíc potřebovat.
Pokud nebude v brzké době nějaký update, který by problém odstranil, zkusím nahrát zpět osmičky a budu doufat.
Kdyby měl někdo podobný problém, nebo nějaký nápad krom downgrade nebo obnovení tovarniho nastavení byl bych vděčný.
LUMIA 820, WP 8.1
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Fix na otevřeném prostranství cca 3 vteřiny s přesností viz. screen. Lumia 820 8.1 dev last update.
Přílohy
wp_ss_20140703_0002.png
(99.6 KiB) Staženo 1466 x
mouser
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 17, 2014 21:34
Zařízení: Lumia 820

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mouser »

Tak buďto je moje Lumia náladová nebo muselo být dneska nějaké rušení či co, protože jsem teď znovu vyzkoušel a chytla se během pěti vteřin na přesnost 4m po vyklonění se z okna. Přes den při stejných podmínkách (stejné okno, Wi-Fi) jsem z okna čuměl jak blbec a lépe jak 88m přesnost jsem nedostal (mod A-GPS). Full GPS mod jsem nedostal ani na volném prostranství.
Doufám, že to už bude OK.
Díky.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

GPS moduly se někdy zaseknou, a to na všech systémech. Asi nějaká HW záležitost. Stačí reset a nechat telefon pár minut ladit polohu přes A-GPS a pak to zkusit.
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

Ještě k těm kritikům Hudebního přehrávače... Ano je to ostuda, jak rychle postupuje (nepostupuje) jeho aktualizace. Jak je možné, že amatérský programátor dokáže vydat tři celkem povedené aplikace, zatím co Microsoft opraví jen pár bugů, na tak důležité aplikaci ve svém OS? Kolik jich tam je? Chlubit se tím, že za dva týdny (konečně po několika měsících) bude k dispozici průhledná dlaždice či dokonce "živá" dlaždice je k smíchu. Živé dlaždice snad má každá druhá aplikace třetích stran, ale pro Microsoft to představuje několikaměsícový problém. To vydání nefunkčního Kalendáře tento týden byl už opravdu průser a mám podezření, že snad mají jen jediného zaměstnance, který tvoří a testuje aplikace, který se ještě občas rád napije.

Na druhou stranu, nemám důvod hledat jiné přehrávače (ještě k tomu placené). To co potřebuji, ten oficiální už zvládá celkem dobře. To je - vyberu interpreta, album nebo náhodný výběr, strčím telefon do kapsy a už jen poslouchám a občas přepnu na jinou skladbu. Co víc vlastně potřebuji? :-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak tohle mohla být úplně pecka :

http://wmpoweruser.com/another-peak-at- ... eens-vide/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nechápu proč třeba od toho přehrávače a možnosti jej vytáhnout z action centra upustili...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

To: Tyris22
Ano, plně souhlasím s tím co jsi napsal. A k té tvojí poslední otázce, přidávám hned odpověď. Ještě by to chtělo podporu formátu, třeba .flac... To umí už úplně každý OS a jen WP se stále drží svého WMA.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Co je horší ... Přes jiné přehrávače se ve WP .flac přehrát dá, ale přehrávač od MS to neumí. Zrovna dnes mi na jeden (FLAC player SD) přišla aktualizace. Pomalost MS je v těchto věcech ubíjející. I když bych na iOS ani Android nepřešel - přehrávač, video, kalendář, landscape Skype atd. ... to jsou prostě faily, které otravují život a náprava v nedohlednu. Kdyby měli tržní zastoupení alespoň 20%, ještě bych to trochu chápal, ale nejsou na tom zdaleka tak dobře.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HonzaBRR »

Oddělení aplikací od systému je trochu dvousečná zbraň. Na jednu stranu má MS konečně možnost aktualizovat app bez čekání na update systému. Na straně druhé je zde vyšší pravděpodobnost výskytu bugů, což už se stalo u Hudby a Kalendáře.

Troufnu si tvrdit, že MS by si Hudbu v původním konceptu (WP7.x, WP8) nelajsnul vypustit.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Udělat z přehrávačů a aplikaci na hry udělat samostané aplikace, které se dají upravovat? A co, kdyby Microsoft udělal ty přehrávače pořádně a nemusel z nich dělat aplikace? Pořád mi nejde do hlavy spousta věcí, které Microsoft provádí.
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Osobně by mě velmi zajímalo, proč se to všechno děje...ocenil bych o tom článek s podrobnějším infem. Já jakožto běžný uživatel to totiž absolutně nechápu, jak může takový gigant dělat takové fatální chyby, vydávat takové patvary a celkově jak jim můžou tak banální věci trvat měsíce a pak to stejně nepřináší dlouho očekávaný výsledek.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Stále stejná píseň:
Ten gigant nedělá fatální chyby. Je to vývojová verze...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 22 hostů