Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

No a to je právě díky tomu, že nepustí uživatele vrtat se v systému, proto to pěkně běhá i na slabých plečkách. Podle mě na vrtání v systému je zde Android, pro bezstarostné užívání bez finančního limitu je zde iPhone no a pro užívání bez "šťourání" stabilně a levně je zde WP. Kdo se řídí tímto nemá problém a nemusí mlátit hlavou o zeď.
hozja
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 20, 2010 16:30
Zařízení: HTC Desire HD

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hozja »

Jj, tohle je asi taky pravda. Problém nastává v okamžiku, kdy (použiju-li Tvou terminologii) šťoura jako já musí používat systém jako WP, kde za mě už někdo rozhodl, co mám a nemám chtít či potřebovat...


Nicméně děkuji všem za odpovědi a "odcházím" používat WP s vědomím, že šance uspokojit své základní potřeby neexistuje a nezbývá mi, než si zvyknout a brát WP opravdu jen jako telefon, smskovník (i když na té klávesnici...), náhled firemního kalendáře a mailu... Takže takovej chytřejší hloupý telefon. Škoda, potenciál by tu byl...

Ještě si dovolím jednu poznámku: je sranda, že podle mého mnou zmíněné potíže, je jen absence některých základních funkcí, zatímco ve WP světě už je to považováno za šťourání. Co je potom to, když každou chvíli ve svém Nexusu měnim ROMky, zkouším různé kernely, díky kterým lze zpřístupnit funkce, které telefon standardně neumí. Nemluvě o módech typu xposed atd... to je taková základní škola šťouralství... ale jak bylo zmíněno, od toho je asi Android...

[emoji2] [emoji2] [emoji2]
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

MS s velkou slávou dal s Denim u svého MSN Počasí podrobný výpis do horní části GS - super vychytávka, aby ho nyní na W10M skrečoval.
A pro jistotu na app třetích stran není API viz. Meteoservis PRO, a ten taky končí bez šance na zamykačce....
Jeden z důvodů, proč mám stále WP8.1.
A nefunkční double click na probuzení telefonu 950/XL s možností jeho nastavení, je také super vychytávka.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

No na zamykací obrazovku dostaneš počasí jednoduše....
EDIT: Jde dostat i na GS i když jen v textové formě
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Jde dostat i na GS... Tyhle výkřiky miluju.

JAK?
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Jinak tu máme "novinku", to sestavení W10M TP začalo zamykat L1520, tak to je taky "super zpráva":
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=197&t=39105" onclick="window.open(this.href);return false;

Ach jo....čeho se ještě dočkáme....
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Nebudu brát v potaz Tvůj zbytečně agresivní ton. Jasně jsem psal,že jde o počasí v TEXTOVÉ podobě,ale to Ti zřejmě uniklo. Nechci být " za boha" ani si dělat srandu, tak se zbytečně nerozčiluj.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

A za mne, zlatý že máme možnost mít stále WP8.1....
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Achjo. Tak jo, jedeme dál
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Diskuze zde jsou čím dál agresívnější. Páni moderátoři, nechcete to začít trochu krotit? Ztrácím chuť sem chodit :-( a je to kvůli pár agresivním arogantním namyšleným jedincům.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

[quote="Wertigo"]Takhle:
[img]http://images.tapatalk.....

No jasně. Jak získat pivo a párek za dvacku? Koupit si párek a vynechat pivo... Jinými slovy - kam pak dám kalendář?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Nahrála jsem si hudbu z L1020 do L520 a v hudebním přehrávači nejde přehrát (podotýkám, že v L1020 jsem si ji přehrávala více než půl roku, jde o standardní M4A). Zajímavé je, že když to najdu ve správci souborů, tak samozřejmě hraje. Přehrávač hudby všechno vidí včetně názvů (interpret, album, název a číslo písničky atd) a včetně covers, ale když chci cokoliv přehrát, napíše to, že to přehrát nejde. Netušíte někdo co s tím? Je tam WP8.1, poslední verze pro L520. Nejde to ani v telefonu ani na kartě. Díky.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

murder píše:Diskuze zde jsou čím dál agresívnější. Páni moderátoři, nechcete to začít trochu krotit? Ztrácím chuť sem chodit :-( a je to kvůli pár agresivním arogantním namyšleným jedincům.
Hotovo, promazáno.
Příště stačí říct.
A nevolej o pomoc, není to moc chlapské a já nemám problém se omluvit či vzít jakýkoliv svůj názor zpět.
Je to takto o.k.?

Sandro:
Zítra Ti to mohu zkusit v práci kde mám jednu L520 k dispozici, na mojí L1020 to jde v pohodě.
hozja
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 20, 2010 16:30
Zařízení: HTC Desire HD

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hozja »

Zdar lidi, no vámi popisované problémy mi přijdou zcela neuvěřitelně v roce 2015.

Nicméně já jsem zkusil na radu, kterou jsem obdržel zde, nainstalovat jiný budík (snad jediná věc, která má ev. řešení) a hele, co jsem obdržel za hlášku při touze nastavit si "svoje" zvonění.. Obrázek
To mi přijde už fakt hardcore. Bože, proč se v naší firmě museli rozhodnou pro tento skvělý systém....
Takhle začínal iPhone, že neumožňoval změnit vyzvánění než to, co bylo "schválené" jako vhodné pro iPhonisty. Tak teď MS rozhoduje, co je pro uživatele WP vhodné... DĚS...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

hozja
Tak já si na WP8.1 mohu u budíku v sekci upravit/nastavit/vyzvánění/vlastní, jaké chci.
Oč přesně se Ti jedná?
Pakliže potřebuješ nastavit vlastní vyzvánění, upravit z písničky v Ringtone Maker 8.1 a šup s tím do složky ringtones...
Vše musíš mít ve složce Ringtones a klidně i mp3...
Pomohlo?

Zesilování musíš mít bohužel obsaženo ve zvuku vyzvánění, tohle neni chlape symbian :-)
Ještě budeš chtět přepínat profily, vypínat wifi a další vychytávky "symboše", tak na to zapomeñ :-)...
A jestli chceš mít u WP "Androidí pocity", tak to Ti nezávidím :-)...
hozja
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 20, 2010 16:30
Zařízení: HTC Desire HD

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hozja »

Já jsem řešil, že bych (mimo dalších 7 neřešitelných problémů) chtěl nastavit postupné zesilování hlasitosti - protože hned 100% hlasitosti je v půl šesté ráno o infarkt.

Byl mi doporučen jiný budík - Realarm - který to prý umí. Ale opět jsem narazil na výše zmíněný problém. Ano mužů vytvořit zvonění přes Ringtone Maker, ale proč to dělat složitě, když by to mohlo jít jednoduše.
Prostě mi zůstává rozum stát na zbytečnými restrikcemi, které MS hází na uživatele. A hlavně nevím proč, co tím může sledovat. Připadá mi to jako snaha co nejvíc prudit uživatele. Ale to asi MS nechce, vzhledem k %-nímu podílu na trhu - měl by spíše uživatele (když už nějakého uloví - někdy i nedobrovolně - jako já) hýčkat...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

mposvar píše: Sandro:
Zítra Ti to mohu zkusit v práci kde mám jednu L520 k dispozici, na mojí L1020 to jde v pohodě.
Děkuju :-) Mě to právě na L1020 taky jde bez problémů a ty samé soubory na L520 nejdou...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Poděkování nech na zítra až Ti řeknu, jestli je to o.k či musíš konvertovat na jiný formát, vydrž budu na to zítra myslet :-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Na L1020 byl původně stejný systém jako na L520, navíc podle MS je M4A normálně podporovaný formát. A ještě ke všemu při spuštění ze správce souborů normálně hraje. Zkusila jsem i konverzi, kterou mi to nabídlo při připojení do Windows 10, trvalo to hodinu a půl a výsledek stejný, program Hudba to nepřehraje, ze správce souborů bez problémů. Konvertovalo se to do wma (nevím co to je, na Macu to přehrát nejde).
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů