Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Scaladek: Jsem rad, ze v tom nejsem sám. Dělal jsem update bez HR a telefon mi vydržel stejne co na WP8.0 tedy zhruba den a půl v pohodě. Ale trosku se cukaly animace. Provedl jsem HR s nyní mam sice vše plynule ale klepu se abych do večera vydržel. To už jsem vypnul i skoro vše na pozadí... Uz budu jen doufat, ze se to ustálí nebo udělal znova HR nebo nevím...
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

martintrojanek píše:Jo me taky, po updatu, zřejmě je tam neco spatne společně s českým regionem
mam obavy, ze je to tym pocasim...
Kontaktovali ste uz vyvojara ?
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

Vodafoňáci, fungují vám MMS? dneska jsem zjistil že mi nejdou odeslat ani příjmat.
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Co se tyce vydrze tak mi pomohl ten sporic baterie zapnout a na pozadi zapnout procesy co pouzivam jako viber, fb messenger apod... Po 14h mam 54%. Nevyhodou je, ze se nesynchronizuji emaily, podsviceni regulovat jde, idealni je si ho dat do notif. centra.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Ja mam ted po 20h 85% wifi zapnuta a pripojena stale data doma nepouzivam pet smsek jeden petiminutovy hovor na pozadi baterie a messenger pres ten bylo asi sedm zprav jinak nic.
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Ja na to kaslu, vydrz nevydrz, preci se nebudeme podrizovat telefonu. Ted mam zvysenou zatez, az nadseni opadne tak to bude klasika, pres noc nabijeni, pres den to vydrzi a vecer zase nabijeni.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Nj je to fakt ja nabijm vzdy pres noc a to ze 520 ve vydrzi zrovna neexceluje jsem si zvyknul ona baterie neni zadna slava.
Kazdopadne je to lepsi nez pred tim a problem ja osobne vidim v te uloze sporic baterie co bezela na pozadi a kterou jsem zakazal, jinak kdyz s telefonem pracuji procenta pochopitelne ubyvaji jestli rychleji nebo stejne jak na wp8 nevim a zkoumat to nehodlam. ;)
Ohledne zminenych push notifikaci emailu, schranku v telefonu nemam ani nastavenou.

Daniel Stiegler
Hele o jakem battery sense je rec prosim? ;)
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Tak jsem povypinal vsechno mozne a uvidime co baterie. Povypinano vse na pozadi a automaticke aktualizace, nic jineho me nenapadlo. Napada nekoho neco dalsiho?
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Polohove sluzby pokud je nepotrebujes kvuli pocasi ci mapam a ulohu sporic baterie (podle me to ona hodne zrala) jsi vypnul take?
Ja u wifi vypnul tu inteligentni a u te domaci kdyz na siti podrzis prst a das upravit odfajfkoval i zy dve volby co byly zaskrtle.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Jo sporic baterie mam vyply a wifi rucne. Taky jsem hledal vsechno mozne na vypnuti, ale stejnak to zere baterku dost, mam 4G, mozna, ze je to tim a signalem, to po spusteni Lte (vodafone) moc nefunguje a telefon se tim dost namaha a tudiz zere. Jo, driv telefon v pohode vydrzel den a neco a ted o 40% mene se stejnou cinnosti. Dost lidi si stezuje, asi je to taky jeste spatne odladenym systemem, tak musime vydrzet na final verzi.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

-Pavel-
Takhle nejak to mam ted a pokud s telefonem nic nedelam procenta nemizi tak jak driv, kazdopadne po updatu doporucuji HR vypnout sporic baterie/ulohu a inteligentni wifi to by melo stacit a baterie pokud s telefonem nebudete noc moc delat uz tak nepoleti dolu.
Muzu rici ze ted jsem s 8.1 uz spokojeny ty drobnosti MS snad doladi hlavne ze s vydrzi je to snad jiz v poradku.
flejmendr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: pon říj 14, 2013 19:16
Zařízení: Lumia 920 Black

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flejmendr »

Dr.Y - regulace jasu se da zapnout i kdyz je zapnuty sporic nastaveni -> zobrazeni-> odskrtnout jas pri zapnutem sporici
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Nevim zda jeste plati to ue driv se psalo ze aplikace pocasi od ms kterou povazuji za velice zdarilou zere baterii driv tomhodne lidi psalo, ja ji ted instaloval zapnul polohove sluzby a dal si ji na lockscreen tak uvidim.

Jinak jsem zvedavy jak se na vydrzi podepise aktivni funkce probuzeni telefonu dvojim poklepanim, ac byla citlivost displeje nastavena na vysokou, u WP8 bylo nutne poklepani opakovat aby se tel probudil, ted na WP8.1 je to jiz v poradku a chodi jak ma.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Tak musím říct, že po několik dnech používání HTC 8X s WP8.1DP jsem spokojený... Najde se pár problémků, ale jsou to pro mně drobnosti a věřím, že se odstraní s příchodem ostré verze...
Kdybych měl napsat co mně nejvíce potěšilo, tak by to bylo:
1) Jednoznačně je přístroj svižnější, reakce jsou lepší a animace jsou decentnější a kratší
2) Konečně plná podpora pro Gmail a konečně PUSH. Víc od Google nepotřebuji (ohledně emailu)
3) Lepší práce se zvuky u aplikací a oddělené ovládání. Možnost rychlého zapnutí/vypnutí zvuku a vibrací, aniž bych musel do nastavení
4) Notifikační centrum. Je to pěkné a přehledné, dobře se to ovládá.
5) Skvělý IE. Je rychlý a svižný, výborně vykresluje stránky.
6) Kompletní záloha/obnovení přístroje. To je super věc, tady jednoznačně vede nad všemi ostatními OS
7) Ta transparentní tapeta, je to sice blbost, ale pěkně to vypadá
... Je toho samozřejmě víc, ale už bych opakoval, ostatní to tady rozepsali. A co mi vadí a nebo s čím nejsem spokojený ?
1) Stabilita WiFi a její funkčnost. Tam bych to, ale přisuzoval špatným ovladačům, asi je potřeba počkat na HTC až vydá kompletní update, včetně nových ovladačů
2) Výdrž - je malá, spotřeba - je vyšší. Asi je potřeba počkat na finální verzi WP8.1 a opět, počkat na to až HTC odladí všechny ovladače
3) Klávesnice. Bylo toho o ní hodně napsáno, takže se nebudu opakovat.
4) Trochu mně mrzí absence integrovaného FB Chat. Ale dá se to skousnout...
No to je asi vše...
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Ja Bing pocasi pouzivam uz dlouhodobe a mohu rici, ze je v pohode
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Já mám dojem, že nejvíc baští IE, jinak bych řekl, že je spotřeba OK. Ale IE teď sežere při používání mnohem víc..
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Milennium
1,3,4,5,6,7 souhlas tyhle ficurinky taktez vitam, jeste by to chtelo umoznit dat do action center vice prepinacu, chybi mi treba ten na data a kdyz vypinam wifi aby me to nehazelo do nastaveni ale vypnulo se rovnou.
K akt/deaktivaci datovych prenosu ted pouzivam dlazdici z connection tiles.
Jinak ja osobne IE pouzivam zridka, radeji Nokia Xpress v poslednim updatu je to paradni prohlizec a vyrazne setri data, mam jen 200MB FUP u mobil.cz a tak se to hodi, po jeho vycerpani mi to pres nej jede tak rychlosti GPRS a to se da...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

Nechápu, co všichni máte s malou výdrží. U mě na 620 je úplně stejná, jako s WP8. V praxi to znamená nabíjet dvakrát denně, když s telefonem neustále pracuji a pohybuji se v prostředí s nekvalitním signálem.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Kdyz to beres takhle tak ano ale pokud mi pred tim pres noc zmizelo sedm procent neco bylo zle ted je to jiz v pohode.
Je jasne kdyz budu na mistech s mizernym pokrytim jak gsm tam 3g a bude se to i prepinat na edge a budu s telefonem blbnout vydrz resit nebudu navic nabijecku mam i cl adapter v aute a jsem zvykly nabijet denne.

Jinak integrace FB a chatu do lide mi trochu schazi take, zprvu to bylo nespolehlive notifikace chodily jak se jim zachtelo ale v poslednich dnech uz v pohode, mohli to zachovat.
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Facebook pozadal MS o odstraneni a MS vyhovel. FB vytvoril fb messenger a to je daleko lepsi reseni.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 75 hostů