Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Před chvílí jsem zkoušel psát delší text a řekl bych, že je to opravdu na úrovni WP8. I když přidávání vlastních slov se mi zamlouvalo dost. Nemám zatím vypozorováno, jestli se často psaná slova, která nejsou ve slovníku opravdu začnou časem nabízet. Diakritika se většinou doplní, takže za mě nemám problém a jsem zatím spokojen. Čas ukáže :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

sandra,mozes prosim prestat furt omielat apple v temach o wp ? dakujem
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radeczek »

Proč by nemohla porovnávat více systémů? Ty si fanatik :D
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

vies mi napisat nejaku prakticku vyhodu,alebo informaciu,ako to pomoze citatelovi,ktory v tejto teme chce zistit nieco o wp 8.1 ?

to je akoby som bol v teme volkswagen a niekto by tu furt porovnaval vw s fordom napr :) (viete,kupil som si vw,ale mam aj ford,ford je proste moja srdcovka,ale vw tiez nie je zly,ale ford to ma lepsie) :) ..ved je to uz trapne

nie som fanatik..len nemam rad bordel
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

relouth píše:sandra,mozes prosim prestat furt omielat apple v temach o wp ? dakujem
Mohu vědět proč? Ber to tak, že jsem dlouholetá uživatelka Apple a přešla jsem na WP, tedy porovnávám a když mi něco chybí, uvedu příklad z toho, co znám. Není jen jeden dokonalý systém nebo dokonalý produkt. Abych se nějaký produkt stal dokonalým, musí jeho tvůrce vyslechnout své zákazníky a požadované funkce doplnit. A nikdo snad není takový fanatik čehokoliv, aby tvrdil, že něco je dokonalé. Mě na WP 8.1 vadí, že chybí česká qwerty klávesnice, že chybí možnost známá z iOS jako "Nerušit" (Quiet Hours přes Cortanu, to, že to jde, když nastavím jazyk a region na US není řešení) a další méně či více podstatné věci. Co se mi naopak líbí je např. to, že ve WP 8.1 funguje bezproblémově iCloud, že systém je rychlý, že plnohodnotně fungují složky pro programy a opět mnoho více či méně významných věcí. Ale nikdy bych neřekla, že něco je dokonalé a to ani Apple, i oni mají hodně co zlepšovat a od toho je konkurence. A řekni že nemám pravdu.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Na každém systému něco chybí. Ale jak říkám, ve vlastním zájmu používejte pouze standardní věci. Před asi 10 lety jsem taky používal na PC českou QWERTY klávesnici, ale přejít k někomu a něco tam napsat bylo utrpení. Od té doby jsem se vyléčil z nestandardních věcí.
SLAFi
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř čer 25, 2014 9:40
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SLAFi »

Ahojte,
stále mi nejde nainštalovat aktualizaciu na Samsung ATIV S , skušal som aj v "letovom režime" stiahne restart a hlaška " aktualizaciu sa nepodarilo nainštalovať " moźte mi pomoct ? Vďaka
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Pořád je tu debata na téma QWERTY(Z)?
Ale že není dostupná klávesnice psaní tahem prstu (swype) v CZ, to nikomu nevadí? :)
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

Chápu to správně, že rozdíl mezi QWERTY a QWERTZ je pouze v prohození dvou písmenek??
Potom tedy nechápu tyto několikastránkové debaty na toto téma. Kdyby byla klávesnice celá jinak postavená, ale dvě písmena? Vždyť na telefonu se nepíše všemi deseti a musí se vždy sledovat, kam se člověk "dotýká".
Já vím že zvyk je železná košile, ale toto by mě snad nikdy nerozčílilo natolik, abych přepnul na anglickou klávesnici a psal kvůli tomu bez diakritiky. Když si koupím nový auto, tak si taky brzo zapamatuju, že klakson nespouštím na středu volantu, ale levou páčkou pod volantem. Po pár překlepech si snad taky uvědomím, že to Y je jinde ne?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Svestka »

Máš pravdu a ač nejsem z těch, kteří by se za toto bili, problém je v tom, že jak doma tak v práci mám rozložení qwerty (má to svůj důvod) a na mobilu qwertz, takže když člověk přejde z jednoho zařízení na druhé, vždy to chvilku trvá, než mu mozek začne posílat impulzy na správné písmenko. :) Souhlasím, ale že to není nic hrozného, byť bych možnost nastavení uvítal.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Zrovna u mobilní klávesnice, kterou ovládám pouze dvěma prsty, by mi bylo šumák, jestli je Z nahoře nebo dole.. To už bych opravdu raději "bojoval" za swype klávesnici...
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fireboss15 »

Ináč, len tak rozumie vám niečo anglická Cortana ? Mne nerozumie nič, okrem napr. Open Messenger, ale turn-off WI-FY ... Nič iné mi nerozumie .. Ale keď jaj to napíšem, odpovie rýchlo a dosť dobre a myslím si, že s mojou anj to nie je až také zlé :tlem:
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Našla jsem v nastavení Cortany zatrhávátko pro "non-native speakers", zaškrtni ho, schopnost rozpoznávání se rapidně zlepší.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

K čem ji vlastně používáte? Už vyhledávání dává spravne výsledky podle polohy,nebo mi porad řekne ze nejbližší McDonald je v Kalifornii :)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Já ji používám jen na funkci "Quiet Hours", jinak to považuji za zbytečnost. Nicméně vyzkoušela jsem, dalo mi to správné výsledky a rozumělo mi to, takže možná to pro rodilé anglické mluvčí bude dobré, nevím.
mokashi

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mokashi »

Internet má svá vlastní pravidla už mnoho let a psaní bez diakritiky pochází z, pro některé z vás, pravěku. Nicméně je to zcela v pořádku.Naopak vrcholem tuposti a nízké inteligence, je srovnávat oficiální korespondenci a příspěvky na internetovém fóru.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od icepoint »

Sandra píše:
relouth píše:sandra,mozes prosim prestat furt omielat apple v temach o wp ? dakujem
Mohu vědět proč? Ber to tak, že jsem dlouholetá uživatelka Apple a přešla jsem na WP, tedy porovnávám a když mi něco chybí, uvedu příklad z toho, co znám. Není jen jeden dokonalý systém nebo dokonalý produkt. Abych se nějaký produkt stal dokonalým, musí jeho tvůrce vyslechnout své zákazníky a požadované funkce doplnit. A nikdo snad není takový fanatik čehokoliv, aby tvrdil, že něco je dokonalé. Mě na WP 8.1 vadí, že chybí česká qwerty klávesnice, že chybí možnost známá z iOS jako "Nerušit" (Quiet Hours přes Cortanu, to, že to jde, když nastavím jazyk a region na US není řešení) a další méně či více podstatné věci. Co se mi naopak líbí je např. to, že ve WP 8.1 funguje bezproblémově iCloud, že systém je rychlý, že plnohodnotně fungují složky pro programy a opět mnoho více či méně významných věcí. Ale nikdy bych neřekla, že něco je dokonalé a to ani Apple, i oni mají hodně co zlepšovat a od toho je konkurence. A řekni že nemám pravdu.
Na quiet hours existuje apka i bez cortany.Chce to jen umět hledat.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od icepoint »

Radeczek píše:Proč by nemohla porovnávat více systémů? Ty si fanatik :D
ano.Ale každý pátý příspěvek zminovat,ze to jen zkouší a stejne se vrátí k Apple je schíza trochu.I kdyby existovalo něco jako dokonalý systém,pro ni je to Apple.To je snad už každému tady jasne.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

icepoint píše:Na quiet hours existuje apka i bez cortany.Chce to jen umět hledat.
Ano, existuje, za $1.99 USD s přesností +- půl hodiny, o takovou opravdu nestojím, když je možné to řešit systémově a zadarmo, jen by někdo musel přestat dělit svět na regiony.
Mimochodem, než machrovat s hledáním by bylo dobré sdělit, co za app máš na mysli (i když já to vím) ;-)
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Sandra - jednu věc nechápu - co donutí majitele drahého iPhone aby přešel na nejlacinější Windows Phone?
Ano WP neumí to co iOS a řada věcí je zde jinak ale to platí oboustranně.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů