Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Zkoušela jsi konverz do mp3?
Při zapnutí app Hudba došlo k aktualizaci skladeb?

Tak vyzkoušej od xtrose 8.1 Hudba tato aplikace je na muziku o.k, a písni.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

App Hudba vidí všechno, co tam je včetně tagů a covers, jen to při přehrání řekne chybu.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Zkusila jsem přehrávač N7 a ten samozřejmě vidí a přehraje všechno, co tam mám, naprosto bez problémů.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Tak jsem to zkoušel opakovaně a Hudba v WP8.1 soubory m4a neumí přehrát, nejenom na L520-tce, ale i dokonce ani na mojí L1020-tce.
Ze složky přes správce souborů to lze.
Takže na m4a vhodný přehrávač, nebo konverze do mp3 a je to.
Edit:
Je to možné, neboť od této doby se aplikace Hudba několikrát aktualizovala.
Já jsem nikdy tento formát nepoužíval, tak nevím.
Když si chci opravdu užít, tak používám flac.
Jsi velká zvláštnost, moc děvčat s Apple totiž na WP či W10M ve svém okolí neznám, vlastně žádnou :-).
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Ty m4a mám originální z iTunes, konvertovat je do mp3 se mi moc nechce, mp3 má podstatně horší zvuk. Holt tedy budu používat ten N7, v tom to funguje bez problémů.
Mimochodem, proč ten zabudovaný přehrávač nechtěl přehrát ani wma, co vytvořily Windows 10?

Ale jsem si dost jistá, že cca před půl rokem m4a v WP8.1 fungovaly, nikdy jsem totiž hudbu nekonvertovala a ve WP8.1 jsem si ji normálně přehrávala.
hozja
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 20, 2010 16:30
Zařízení: HTC Desire HD

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hozja »

Tak mě neustálé odklady vydání WP10M donutily k přihlášení se do programu Insider a tak mám na svém děsném služebním stroji "desítky".

Obrázek

Pravděpodobně se to tady už řešilo, nicméně co se prokazatelně zlepšilo a co se mi nelibí.
Klady:
- i když jsou to pořád dlaždice, tak vzhled např. menu nebo některých aplikaci (jako třeba Outlook) vypadá výrazně lépe a víc podobný Desktop Windows
- klávesnice konečně umí swipovat i v češtině a kvalita slovníku není zlá
- ovšem co mě zcela nadchlo je track-point na klávesnici. Konečně se lze smysluplně pohybovat kurzorem v textu
Obrázek
- další zcela zásadní vylepšení je, že telefon vibruje po celou dobu zvonění. Konečné má člověk šanci přijmout telefon, i když je v kapse.

Měli nedostatky nebudu uvádět věci, které evidentně souvisí s ranným stadiem vývoje. Co se ale vyloženě nepovedlo je zobrazení kontaktu, jehož podkladová barva je barvou zvýraznění v systému. Používám tmavé téma s oranžovou barvou. Všude je oranžová jen na zvýraznění ikonky, ale u kontaktu mám oranžovou celou kartu kontaktu. Ošklivé.
- v rychlém menu přibylo spousta přepínačů, ale našel jsem jak editovat pouze spodní řádu. Divné. Jde editovat zbytek?
- nějaký noční mód mě hodí do prohlížeč a vyhledává cosi. Kolega na jiném telefonu má Cortanu, ale v CZ nefunguje. Já asi Cortanu nemám vůbec. Proč? Kdybych přepnul do ENG, třeba by to fungovalo...

To je prozatím asi vše. Určitě jsou WIN10M krok dobrým směrem, k vyspělosti ostatních mobilních systémů má ale pořád daleko.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

V rychlem menu mozes editovat len spodnu radu
Nocny mod - quiet hours - funguje len pre regiony kde funguje cortana - musis nastavit jazyk a region napr na usa
V tomto mode budes mat stisene vsetky notifikacie a hovory (alebo si nastavis skupinu kto ti moze alebo nemoze volat atd)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Nechala jsem si vyměnit SIM kartu a dvacet minut jsem hledala, kde vypnout PIN, stejně mi nakonec musel pomoct google. Nechápu, jak mohli ve WP8.1 udělat tak šíleně nepřehledné menu, když ve W10M dokázali, že ho umí i přehledně...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Neviem kde by som presne tento dotaz vlozil - ale zalezi na spotrebe telefonu ak mam nastavenu siet 2g 3g 4g ale som na wifine alebo telefonujem a napr mobilny internet mam vypnuty ? viem ze pri pouzivani mobilneho internetu rozdiel je... ale ak je vypnuty (alebo zapnuty a som na wifi) a jedna sa len o telefonovanie napr...alebo standby stav ? ma to niekto odskusane ?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Tím se netrap, to má na spotřebu opravdu pramalý vliv.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

steelspace : Aha uz som si spomenul... kedy ta situacia moze nastat - ked sa telefon v zlom 3g pokryti snazi stale udrzat 3g alebo 4g - a vtedy vyssia spotreba urcite je - preto si spominam ze si ludia zvykli prepinat na edge... ale pokial mam signal fajn... tak potom to bude asi tak ako pises
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Co se týče hudby, tak dnes jsem si přinesla novou Lumii 830 a app Hudba ve WP8.1 Denim, co tam je (zatím, než budou W10M :-) ) normálně m4a přehrává. Chápete to někdo? Jsou to stejné soubory jako v 520, kde přehrát nešly, verze SW je stejná a jen jsem přendala paměťovou kartu. Nechápu to.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Předpokládám, že je to věc podpory HW dekódování v chipu.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Neřekla bych, protože před více než rokem mi to na 520 fungovalo také. Pak jsem měla 1020, kde to také fungovalo ve WP8.1 i W10M. A navíc, při spuštění ze správce souborů se hudba správně přehrála i na 520, jen v app Hudba ne...
topa77
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 22, 2010 17:17
Zařízení: lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od topa77 »

Zdravím, dá se někde získat soubor s vyzváněním hlasová zpráva Windows z WP 8.1? Dík za info.
FRmarkEE
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 05, 2016 17:25
Zařízení: Lumia 1020

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od FRmarkEE »

Zdravím chlapi

Mám takový dotaz , věřím a myslím ,že to bude naká blbost :).
Nemůžu propojit telefon (lumia 1020) s PC , telefon se sice nabíjí ( takže kabel funguje ) ,ale v pc nenaskočí a ani ho nenajdu , zkoušeno na 2-3 kompech a 2-3 kabelech (i original nokie)...
Koukám jak blázen do všech nastavení ,kde bych to mohl mít zakázané ,ale nic nemůžu najít...

Potřebují dát telefon do reklamace ,ale předtím si musím zálohovat všechny fota atd.
U každé fotky mám takové "tečky" na stejném místě ( Nejspíše bordel pod sklem fotaku ? Nebo odešli naké "pixely" či v čem to jinak bývá ? )

Druhá věc je ,že mi víceméně luxusně odchází baterie. Na slabou baterii nadávám pořád ,ale teď už to je extrém. 2x-3x každý den nabíjení. Kdysi když jsem nabíjel a dělal během toho něco na telefonu tak se mi telefon sice málo ,ale dobíjel...teď tomu je naopak, o délce nabíjení a vybíjení ani nemluvě. Záruka na stav baterie se prý vztahuje pouze půl roku ,je to pravda ? Naká rada co dělat v takovém případě když nechcete zrušit záruku otevřením telefonu ?

Dík moc za každou reakci
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Asi to nepomůže, ale pokud máš zámek telefonu - odblokuj telefon před připojením. Za zkoušku nic nedáš ;)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

pokazeny USB port, tiez som to tak mal, HTCJIRKA mi menil rovno cele krytovanie.
Nabijal ale data nesli.
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

Ahoj, stále se nic nezměnilo ohledně GDR2 ? Mám ji na 640 a rád bych ji dostal na 930, je to totiž jednoznačně nejlepší verze...
krtek7788
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 19, 2012 20:51
Zařízení: Microsoft 640 XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od krtek7788 »

Zdravím, mám 640 XL dual LTE a používám pouze 1 sim kartu. Nevíte někdo jak skrýt ikonku té druhé neaktivní sim karty?? Děkuji za každou radu. Hledal jsem tady a nic jsem nenašel a ani na googlu. Ještě jednou díky :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů