Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Jak říkám druhý rok na několika VŠ s Eduroam bez problémů (i na VUT jsem byl, i když ne pod VUT loginem)...
UltraGrip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát srp 01, 2014 13:42
Zařízení: Lumia 920 Grey

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od UltraGrip »

Naaier píše:a Eduroam si heslo uloží ? A mám k nemu vôbec prístup, tak ako ku klasickej VUT wifi ? Pokrytie je tiež ccarovnaké ? Nikdy som ho nepoužíval
Jo máš. Co vím, tak zadáš login @ vutbr.cz a jako heslo VUT pin.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

Sinpa píše:
finchcz píše:
Zminuju zakladni funkce. Ano, ja here drive pouzivam, ale kolikrat je to dost krkolomne...
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Northimn píše:no já celkem cestuju a kromě Japonska, kde navigace Here plus nefunguje, mi stačila všude... chybí mi navigace na místo dle souřadnic, ale... i bez toho jsem se zatím obešel.
Ale veď navigácia podľa súradníc ide na HERE už od čias pomaly WP7.5...už som sa tak niekoľkokrát navigoval.
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

Zaklinac píše:
Northimn píše:no já celkem cestuju a kromě Japonska, kde navigace Here plus nefunguje, mi stačila všude... chybí mi navigace na místo dle souřadnic, ale... i bez toho jsem se zatím obešel.
Ale veď navigácia podľa súradníc ide na HERE už od čias pomaly WP7.5...už som sa tak niekoľkokrát navigoval.
A jó, strýček google poradil. Ale jak to tam pořádně zadat? A blbé je, že se musí vypnout připojení k netu.

Nepodařilo se mi zadat

N 49° 28.064 E 017° 07.736

Tak, aby to ukazovalo stejně, jako na mapy.cz... Jak souřadnice zadáváš?
Uživatelský avatar
zvalo
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: úte zář 03, 2013 8:20
Zařízení: Nokia

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zvalo »

htcjirka: ano vlastnim na iPhone. kupovat to znovu pre WP platformu mi nepride rozumne. tesil som sa na HERE ale v praxi sa to pouzit neda (aspon nie na zlozitejsiu trasu)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Me to prave rozumne prijde, také mam Navigon zakoupeny jak na WP tak i Androidu.
Pak prave nemusím resit co mam za OS.Here Drive + je jen nouzovka.
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

htcjirka: Odkud se čerpají pro Here Drive + aktuální informace o dopravě na předvolené trase?
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Zvalo:necchem extra obhajovat here navigaciu, ale dovolim si s tebou nesuhlasit.(ze sa neda v praxi pouzit na zlozitejsiu trasu) dal som z tou navigáciou slovensko - norsko a nazad a nemam som s navigáciou absolutne ziadny problem. Prisiel som presne kam som chcel,bez motania sa. Je jasne, ze oproti profi navigaciam jej chybaju moznosti nastavenia atd, ale je aspon podla mna plne pouzitelna na standardne navigovanie (min. V ramci EU urcite)
Uživatelský avatar
zvalo
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: úte zář 03, 2013 8:20
Zařízení: Nokia

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zvalo »

marYan: netvrdim ze HERE je zla. len pre mna osobne je bez konkretnych funkcii nepouzitelna. pre svoj vlastny komfort pri cestovani som musel vybrat zo suflika stary 3GS s Navigonom. to je moj subjektivny nazor.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Stížnost na aplikace a hry:

Fanouškem Nokie jsem již téměř deset let (až na několik málo výjimek s používáním modelů od historického Siemensu). Modely E90, E72, E75, E7 mi navždy zůstanou v srdci a paměti. Přechod na systém Windows Phone jsem uvítal a nepatřil jsem mezi ty, kteří kvůli dlaždicím Nokii zavrhli (přestože chápu, že každý má jiné priority).

Chyby a nedostatky, kterých bylo přehrešel, jsem toleroval (i když s nechutí), neboť každou aktualizací se systém lepšil mílovými kroky. Po Lumii 800, 900, 920 jsem osedlal Lumii 1520, na kterou jsem nahrál WP8.1 GDR1 s Lumia Cyan a systém jako takový se neuvěřitelně posunul vpřed a mně osobně vyhovuje více než Android (s iOS nemám velké zkušenosti - půl hodinové zkoušení iPhonu 5S mi asi příliš poznatků nepřinese).

S mnoha pozitivy však přichází také mnoho negativ a bohužel jsou pro mě již dosti citelné. To, že všude vidím nějaké nové aplikace či hry a pod nimi jsou jen odkazy pro iOS a Android, to překousnu. Osobně totiž využívám jen malé množství aplikací (cca. 20). Proč ale na nich nikdo pořádně nezapracuje?! Říkejte si, co chcete, ale nepochopím, jak může někdo pustit mezi uživatele WP telefonu aplikace typu Facebook, Twitter, Instagram či WhatsApp v tak mizerné kvalitě. Myslím, že za těch několik let mohli chlapi s Microsoftu zapracovat na tom, aby aplikace byly bez chyb a aby zobrazovaly příspěvky a notifikace tak, jako na jiných platformách. Facebook mi často padá a nezobrazuje všechny příspěvky (mimo jiné!), Twitter mi také sám neukazuje tweety, Instagram Beta není dotažený už vůbec a WhatsApp si občas prostě neupozorní na zprávu. ...vím, že existují alternativy, ale osobně mi příliš nevyhovují.

Když zabrouzdám do her, tak časté pády, sekání jsou na denním pořádku. Mrzí mě, že věci, které by měly být samozřejmostí, tak nejsou. Kdyby se Microsoft na nějaký čas vykašlal na aktualizace systému (který mi vyhovuje) a zapracoval na aplikacích a hrách, tak udělá nejlépe.

Lumii 1520 zbožňuji, ale ta negativa mi vážně znepříjemňují její používání a mám chuť přejít k Applu, neboť ten má aplikace na úplné jiné úrovni (bohužel). :-/
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Luks »

Pláče na špatným hrobě,jako kdyby microsoft vyvýjel aplikace (vyjma FB). :roll:
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

S niektorými vecami súhlasím, s inými nie. Facebook je vo svojej aktuálnej podobe veľmi dobrý, jediné, čo mi chýba, že neukazuje obrázky v komentároch ani sa do komentárov nedajú obrázky vkladať. Inak je rýchly, prehľadný. Twitter je dosť základný, to je pravda, zato je maximálne spoľahlivý - a nechápem, prečo tá pokročilá verzia, ktorá už dávno existuje (je ako private beta), ešte nebola uvoľnená. Instagram neviem, nezaujíma ma, ale 6tag je vraj tak či tak lepší. A s WhatsApp nemám čo do spoľahlivosti, rýchlosti atď žiadny problém, je perfektný, až na jednu chybu - neuveriteľne (ale skutočne neuveriteľne) žerie batériu. Takže áno, je čo zlepšovať.
Inak čo sa týka aplikácii, ktoré majú napr. v reklame obrázok len GP a Apple Store - už som si veľakrát všimol, že aj keď oficiálna aplikácia existuje, tak tie reklamy na ňu nie sú aktualizované a stále sa ukazujú iba dva hlavné obchody.
Čo však s potešením konštatujem, tak keď som minule chvíľu pozeral Pro7 či podobný zahraničný kanál, všetky reklamy na aplikácie - naozaj všetky - mali obrázky všetkých troch obchodov s aplikáciami. Takže hýbe sa to, len strašne pomaly...
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

František Šafr píše: Když zabrouzdám do her, tak časté pády, sekání jsou na denním pořádku. Mrzí mě, že věci, které by měly být samozřejmostí, tak nejsou. Kdyby se Microsoft na nějaký čas vykašlal na aktualizace systému (který mi vyhovuje) a zapracoval na aplikacích a hrách, tak udělá nejlépe.

Lumii 1520 zbožňuji, ale ta negativa mi vážně znepříjemňují její používání a mám chuť přejít k Applu, neboť ten má aplikace na úplné jiné úrovni (bohužel). :-/
nedavno (2t.) som si kupil tablet s Androidom, ziaden srot.. pohana ho Atom x86, ekvivalent je Snapdragon 800@2GHz...
Hry padaju tak isto, ak nie viac ako na WP. Ja osobne s padmi hier problem nemam na WP, skor padne nejaka ta appka. Predtym som mal aj iPhone, pady boli tiez obcasne.. ZIADEN SYSTEM NIE JE 100% FUNKCNY. Dovolim si tvrdit, ze s padmi je to nasledovne..
Android>WP>iOS

Co ma tiez vytaca su prave otrasne appky ako FB/FB Messenger, kde na iOS/Android funguje ako z inej dimenzie. Tak kde je problem?! Skype a Viber nehovoriac..
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

Mně osobně nejvíc vadí Skype. Ne proto, že by byl tak otřesný, ale proto, že ho přeci jen už MS nějakou dobu vlastní a tím pádem by to měla být vlajková loď aplikací, mělo by to šlapat jako hodinky a být plně integrované do systému a realita stále má do dokonalosti daleko.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

Ak chcete vidiet,ako ma pracovat dobra IM app, skuste icq a jeho fb protokol..
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nejlepší to bylo za dob WP7, kdy v hubu zprávy byl integrován Live messenger, který fungoval perfektně.

Škoda, že na tomhle MS nepostavil i WP8.1 a skype (jako messenger).
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PetrCBR »

No on MS ma koukam tendenci odstranovat uzitecne featury a pridavat ty mene dulezite :-(
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

No tak ten FB chat ze zpráv odstranili na žádost Facebooku, ne?

Každopádně tam mohli nechat integrovaný Skype (+ ho vylepšit). Všichni uživatelé WP by mohli komunikovat mezi sebou zdarma, taková obdoba iMessage. Pro mě by to byla killer featura.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HonzaBRR »

Po několikáté: Skype měl být integrovaný do systému, ale operátoři si to nepřáli.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů