Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

dotaz, delam obnovu po HR a pise ze Dokonceno 100%. mam tapnout na "dalsi" nebo to porad jeste neco dela a posleze napise, ze hotovo a muzu pokracovat? predem diky

edit// tak uz vyreseno
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

mimonaut píše:Proboha a proč zavíráte IE a FB šipkou? Resp. proč je vůbec zavíráte? :-)

Šipka by podle posledního vývoje v MS neměla sloužit k zavírání aplikací. Když už mermomocí někdo z nějakého důvodu potřebuje nějakou app zavřít, udělá to pohodlněji z multitask menu křížkem, nebo stažením app dolů. Tedy jestli "šipkou" nemyslíte právě toť menu.
BTW aplikace na pozadí ničemu nevadí, neznamenají ani snížení výdrže, ani výkonu. Systém si je při potřebě paměti sám zavře.

Stejně se můžu zeptat já... Proč bychom je neměli zavírat? Pokud použiji aplikaci Facebooku nebo kalendáře 1x nebo 2x denně, tak ho nepotřebuji mít neustále v multitaskingu. Pokud je ta aplikace "uspaná", tak se mi obnovuje stejně rychle (pomalu) jako aplikace, kterou jsem zavřel a opět otevřel, tak kde je nějaká výhoda?. A co jsem slyšel, bude aplikací, které nejdou zavřít šipkou stále více. A já nevidím důvod mít v multitaskingu desítky aplikací, které jsem někdy otevřel a musím je jednu po druhé zavírat křížkem nebo tažením dolů, abych neměl multitasking dlouhý jako týden.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Protože zavírat je je zcela zbytečné. Když je chceš zavírat, zavírej je křížkem.
To je jako dělat průvan a doufat, že se zavřou dveře a pak nadávat, že nefouká vítr.. Šipka zpět je (už podle významu symbolu) nástroj ke kroku zpět. Nikoliv (jako třeba křížek) k zavření aplikace.
Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale je to tak to jediné, co s tím můžete dělat.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Tyris22: Nepochopil si otázku, tedy k tvému příkladu, proč je musíš zavírat po jedné, co tě k tomu nutí? Zrychlení systému to není, protože ty aplikace nic nežerou a když systém potřebuje tak prostě tu nejstarší odstřelí... U WP nyní už fakt není potřeba zavírat aplikace.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Ta úchylka zavírat aplikace by vás přešla po koupi iPhonu :-) je to pravdu k ničemu a aplikace se v multitaskingu řadí podle toho jak je používáte.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PetrCBR »

No nezkousel jsem u WP8.1 (protoze jsem se naucil vsechno ukoncovat co nechci aby bezelo), ale driv byl docela problem, ze nektere hry ktere 'spaly' (a nemely by tedy podle vasich slov nic delat) zraly baterku tak, ze pres noc byly schopny vycucnout i 70% baterie na L1520.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

mimonaut píše:Protože zavírat je je zcela zbytečné. Když je chceš zavírat, zavírej je křížkem.
To je jako dělat průvan a doufat, že se zavřou dveře a pak nadávat, že nefouká vítr.. Šipka zpět je (už podle významu symbolu) nástroj ke kroku zpět. Nikoliv (jako třeba křížek) k zavření aplikace.
Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale je to tak to jediné, co s tím můžete dělat.
Krok zpět po spuštění aplikace je ukončení aplikace. Jinak ta metafora: :-( :-(
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

mimonaut: Ty si taky nepochopil moji otázku. Ptal si se, proč bychom je měli zavírat. Já se ptám, proč bychom neměli? Kde je výhoda tohoto řešení? Jaký důvod mám mít, nezavřít aplikaci, kterou už dlouho nebudu používat jedním krátkým stisknutím tlačítka jako dříve. Nyní (pokud ji zavřít chci) musím stisknou šipku dlouze a pak ještě jednou na křížek. Proč mám mít v multitaskingu, který používám proto, abych se pohyboval mezi aplikacemi, které právě používám současně, třeba aplikaci Spořič baterie, kterou použiji jednou za měsíc. Kdyby se například ten Facebook obnovoval rychleji, než při klasickém otevření aplikace, tak to má význam, ale není to tak.

V počítači taky budete zavírat aplikace, které delší dobu nepoužijete jen proto, abyste neměli zaplněný hlavní panel ikonama. Proto jsem byl spokojenější se zavíráním jedním stisknutím, než delší cestou přes multitasking.

Může se mi to nelíbit, můžu s tím nesouhlasit, ale je to tak to jediné, co s tím můžu dělat. To já vím, jen píšu svůj názor (naproti tvému), proč nemusí někomu vyhovovat toto řešení :-)
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

Ještě jedno přirovnání... Na stole taky nenechávám věci, které budu možná jednou ještě potřebovat. Uklidím je na své místo, a vezmu je ze skříně až je budu potřebovat. Nechci nechávat na stole misku na zmrzlinu, protože ji možná zítra budu zase jíst :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

suhlasim..to je zas co za blbost ze sa to nebude zatvarat ? vec tam bude nehorazny bordel,a najst nieco co chem v multitasku bude krute
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stevik »

Tech 5 - 6 aplikaci, co tam zbude, snad nevadi.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Jéééé, to je zase téma :)
ta šipka "zpět" ale opravdu neslouží k ukončení aplikace, ale "Návrat na domovskou obrazovku".
Na rozdíl od jiných OS, se taková aplikace jen uspí a opravdu nežere vůbec nic. Systém ji pak sám ukončí.
Tak to prostě je a nikdo z nás s tím nic neudělá.
Aplikace FB a kalendář, fungují jako jedny z mála správně. Šipkou zpět se totiž neukončí.
Je to jen zvyk z minulých verzí WM a začátky WP, že se nutně musí každá aplikace zavřít. Teď to opravdu nemá smysl.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Na iOS je to stejne, problem u WP je podle mne spise v tom, ze jediny Facebook se neukonci, ostatni app vcetne systemovych ano a to asi neni v poradku.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Není v tom žádný rozdíl, jestli se to zavře nebo ne.
FB je napsán prostě takto. Dělá to i ta BETA verze (myslím) :)
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

ta šipka "zpět" ale opravdu neslouží k ukončení aplikace, ale "Návrat na domovskou obrazovku".
K čemu tedy slouží ikona Windows?
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Třeba když jsi vnořený v aplikaci, ze které by ses "vykopal" několikanásobným stiskem šipky, použiješ WIN klávesu.
Možná jsem to blbě naspal, šipka zpět je prostě krok zpět.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

TomSoft píše:Jéééé, to je zase téma :)
ta šipka "zpět" ale opravdu neslouží k ukončení aplikace, ale "Návrat na domovskou obrazovku".
Na rozdíl od jiných OS, se taková aplikace jen uspí a opravdu nežere vůbec nic. Systém ji pak sám ukončí.
Tak to prostě je a nikdo z nás s tím nic neudělá.
Aplikace FB a kalendář, fungují jako jedny z mála správně. Šipkou zpět se totiž neukončí.
Je to jen zvyk z minulých verzí WM a začátky WP, že se nutně musí každá aplikace zavřít. Teď to opravdu nemá smysl.
Jé to je zase téma...
TomSoft píše:Třeba když jsi vnořený v aplikaci, ze které by ses "vykopal" několikanásobným stiskem šipky, použiješ WIN klávesu.
Možná jsem to blbě naspal, šipka zpět je prostě krok zpět.
Paranoia: Krok zpět po spuštění aplikace je ukončení aplikace... :-) :-)
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Jo, je to tak. A co? :)
Když jen něco spustím, pak to šipkou shodím pryč. Když budu např. na FB a tam se dostanu na něčí zeď, z ní zase někam jinam, tak se "ušipkuju" zpět, to už jak rychlejší Win klávesa
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eugenzo »

Já jsem taky dříve všechno zavíral šipkou zpět, až později mi došlo, proč to vlastně dělám, když k zavření kupy aplikací musím mačkat šipku zpět x-krát, což je pěkná otrava, když můžete zmáčknout pouze jednou tlačítko s logem Windows.
Co se týče spotřeby baterie, tak aplikace takto opuštěné opravdu nemají na baterii vliv. Poslední dobou spotřebu hodně pozoruji, tak toto můžu potvrdit.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Ted si trochu rejpnu, ale nestaci na tohle jeden kulaty home button? [SMILING FACE WITH SMILING EYES][SMILING FACE WITH SMILING EYES][SMILING FACE WITH SMILING EYES] To zdvojeni je asi trochu zbytecne.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů