Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HonzaBRR »

Tak zatím to je Samsung Touchwiz experience :-D Rudy Huyn reaguje snad na každý tweet, čili námětů bude mít dost. Vývojář, jako je on, to odladí rychle.
zemlak
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 28, 2013 23:32
Zařízení: Lumia 925 a Lumia 820

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zemlak »

Po aktualizaci na WP8.1 se mi zobrazují videa v internet exploreru přímo na stránce, což je nepraktické. Když je video hodně rozměrově velké, tak na něm nelze scrolovat stránku, a někdy se mi nepřehraje vůbec.
Lze někde nastavit, aby po spuštění šlo automaticky do full-screenu, tak jako to bylo dříve?

A jde vám například zde přehrát video (v telefonu s WP8.1) ?
http://www.csfd.cz/film/346985-hvezdy-n ... aly/videa/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mě to nefunguje :-( (Na druhým telefonu - L820 s WP8 to běží normálně)

Díky za odpověď
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Nejde to. Musíš si video přepnout přímo v přehrávači ( šipky ). Takže nejdřív přepnout do full screen a pak až play....
zemlak
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 28, 2013 23:32
Zařízení: Lumia 925 a Lumia 820

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zemlak »

OK díky, tak snad bude v další aktualizaci možnost volby..

A fungují vám ta videa na csfd.cz? Mě jde jen zvuk?
LubosZ
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát črc 25, 2014 19:20
Zařízení: Nokia Lumia 1520
Bydliště: Karviná

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od LubosZ »

Dotaz ohledně vyhledavače Bing jestli už mohu zaměnit na Google ve WP 8.1
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

ne je to mozne, ak myslis Lupu
ak myslis priamo v IE, to je myslim problem distribucii FW
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davedroid »

Kdo pouzivate na WP gmail, uz je vyreseno, to jak se pri preposlani nebo odpovezeni na nektere maily, rozsypavaly znaky? Delalo mi to napr.pri preposlani web stranky s komentarem. Nebo pri preposlani mailu. Diky.
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Zdravím, přejmenoval jsem Camera Roll na jiný název a v aplikaci Fotky se mi v položce všechny fotky zobrazily jen jako šedé čtverečky. Si říkám OK tak jsem tu složku přejmenoval zpět na Camera Roll a teď tam ty fotky sice jsou ale zůstala tam spousta šedých co asi nemůže najít nebo tam zůstaly nevím. Jdou nějak promazat ty náhledy nebo něco? Díky.

Edit: Takhle už to dělám odjakživa, po nějakých cca 200 fotkách si udělám novou složku abych neměl milion fotek v 1 složce. Až teď se to celé rozhodilo...nejspíš za to může 8.1.
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Freeloader »

ZMENY V GDR1 (UPDATE 1) (len cast, nie su vsetky)

- Support for 1280 x 800 WXGA resolution
- Diagonal screen sizes of 6.01" to 7" are now supported for the 1280 x 768 WXGA resolution
540 x 960 native qHD resolution is now supported in addition to the ability to scale from HD or WVGA resolution to qHD
- Diagonal screen sizes up to 6" and on phones that use the MSM8x12 applications processor now support 540 x 960 qHD resolution
- Dual SIM – C + G radio type is now supported for dual SIM phones
- Bluetooth – PAN (personal area network) 1.0 profile, aptX codec support for A2DP, and browsing support for AVRCP are now supported
- Support for a Store live tile when the tile is medium-sized
- The size of the Store tile has been standardized for all layouts and some tiles have changed places on the Start screen.
Support for folders.
- Enable a phone cover app to launch when the phone cover is closed and specify the default setting for the lock screen's auto unlock setting.
- Cortana – Add a phone book entry for Cortana to allow users to initiate speech from a car that doesn't have support for activating speech on the phone that is connected over Bluetooth.
- Network Time Protocol support – Automatically set the time, using an NTP client, in a Windows Phone device that doesn't support NITZ or when cellular data is not available.
- Voice over LTE (VoLTE) support
- OEMs can implement a custom lock screen
- OEMs can preload the Files app
- Added a note that all Wi-Fi Sense settings must be on unless Microsoft executive approval has been granted for specific mobile operator requests.

zdroj: http://www.wpcentral.com/microsoft-full ... s-phone-81" onclick="window.open(this.href);return false;
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Je fajn, že má MS už naplánováno co bude v update a není přitom schopen dostat stěžejní aktualizaci systému ke koncovému uživateli.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

A to ma byt este tento rok aj GDR 2 :-D
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

No jo, já budu rád, pokud stihnou "otestovat" a vypustil WP8.1 + cyan do konce roku pro mou Lumii 620.
No ne, vážně... jak je časově náročné pro operátory otestovat software?? Jak to tam funguje? Přidělí to nějakému člověku (lidem) a ti testují ne? Já chodím do práce na 8 hodin denně, tak co dělají ti lidé dopytle, že nejsou schopný změnit nápis "Under testing" na "Available" za dva týdny u žádného modelu?
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eugenzo »

To by mě taky zajímalo, jak to testování probíhá. S úrovní našich operátorů bych byl možná rád, jestli vůbec nějaké testování probíhá.
A vůbec, nechápu, co vlastně testují. Systém je již prověřen od MS a Nokie, že v určitém frekvenčním pásmu operátora funguje. Víc snad operátor nepotřebuje.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Je to peklo. Pravděpodobně nikdo z nás tady asi nezná interní postupy Microsoftu, takže můžeme hodnotit z pozice koncového uživatele a za mně můžu říct, že co se týká průběhu aktualizací jsem z postupu MS čím dál víc zklamaný.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

No hlavně mi přijde úsměvné to "testování operátory". Dnes, kdy si lidi objednávají z Číny kdejakou kalkulačku s bůhvíkým a bůhvíjak upraveným Androidem a u nás v pohodě běží. A pak člověk čte fóra a lidi s L920/925 si stěžují na problémy se signálem a řešením je vypnout a zapnout data. Nechápu.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Operátoři si dělají vlastní konfigurace, nahrávají svoje aplikace atd. Tohle všechno je hromada práce, musí se to otestovat na všech sítích a telefonech - no pro 10 lidí práce na 2 měsíce. Nejmíň.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Chcem sa opýtať ci sa dá zdielat z explorera 8.1 stranka do,iných 3rd party appiek napr do viberu a whatsapp... Resp ak mam whatsapp a nemam ho tam v ponuke je to chyba explorera ci tej appky ze musi niečo obsahovať aby ju na pridanoe do zoznamu tých zdiéanych pridalo ? Lebo obrázok mi ide nazdiéat aj do whatsapp... A teraz keď už nie jrbv spravach integrovaný fb chat...tak zdielanie linky na článok prestava mať cez správy zmysel rovnako ako mailom atd...
Široko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon dub 28, 2014 20:21
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Široko »

Přeji dobrý den.Po aktualizaci na WP 8.1 na mé Nokii Lumia 1320 mi nejde ruční nastavení jasu.Nikde jsem se nedočetl,že to 1320ka nebude podporovat.Mohl by mi někdo prosím poskytnout bližší informace.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radeczek »

Jak nejde? Vůbec tam nemáš položku JAS v nastavení, nebo nejde vypnout automatika...?

EDIT: tady se to řešilo u uživatele "Široko": http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... &start=190
Asi to u tvého telefonu opravdu manuálně nejde....
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

imperator píše:Chcem sa opýtať ci sa dá zdielat z explorera 8.1 stranka do,iných 3rd party appiek napr do viberu a whatsapp... Resp ak mam whatsapp a nemam ho tam v ponuke je to chyba explorera ci tej appky ze musi niečo obsahovať aby ju na pridanoe do zoznamu tých zdiéanych pridalo ? Lebo obrázok mi ide nazdiéat aj do whatsapp... A teraz keď už nie jrbv spravach integrovaný fb chat...tak zdielanie linky na článok prestava mať cez správy zmysel rovnako ako mailom atd...
Je to chyba aplikace. Resp. sdílení bylo zase ve WP8.1 trošku upraveno, takže je to na adaptaci aplikace.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů