Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

V původní apce to tak jednoduše pořeši asi nešlo, když to nebyla app ale součást systému. Muselo by se to aktualizovat s celým systémem. Věřím, že aplikaci postupně doladí.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Mě se nelíbí jak je to trhané, posouvání, animace nejsou tak plynulé, původní app, která byla systémová byla daleko svižnější... po 2 měsích aktualizací je to trošku lepší, ale stále to není ono... čekal bych lepší podporu od MS.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Menty »

mimonaut píše:V původní apce to tak jednoduše pořeši asi nešlo, když to nebyla app ale součást systému. Muselo by se to aktualizovat s celým systémem. Věřím, že aplikaci postupně doladí.
Tak i to je možnost, že to nešlo. Každopádně takováhle úprava mohla klidně přijít s WP 8.1, to se stejně celý systém aktualizuje. Ale tak ono to není třeba už nijak řešit. My s tím už nic moc neuděláme, můžem doufat, že se to časem rychlostí srovná se starou appkou.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

Je nějaká možnost přímého tisku z WP na tiskárny připojené ve stejné síti?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Na HP ano, aplikace se jmenuje HP AiO Remote
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ingnition »

Nemáte někdo problém s emailem? Mě po přídání seznamáckého emailu neustále synchronizuje a to opravdu neustále. Přitom jakoby vůbec nenačítal nové emaily ale furt mi to píše synchronizace a pak mi to přidá po kdo ví jaké době nějaký email. Ale furt se to synchronizuje ať mám nastaveno každou půlhodinu, či každé dvě hodiny... Jediné co funguje je manuální, jenže k čemu to je potom...

Důsledkem toho že se mi to neustále synchronizuje tak mi email žere na pozadí ze všeho nejvíc hodně baterku. Neděje se to také někomu? Popřípadě nevíte co s tím? Děkuji :)
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HonzaBRR »

V emailu běž do Nastavení - Nastavení synchronizace - Stahovat nové emaily - a zkus vybrat třeba po 15 minutách, co to udělá.
Mně seznam běhá v pohodě.
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ingnition »

Jak jsem psal, měl jsem nastavené po půl hodině nebo i podle mého využití ale pokaždé se to neustále synchronizovávalo :(

Tak další zjištění, i v případě manuální synchronizace když teda dám sync, tak to furt načítá ale nic se nemění. CO s tím sakra je :(
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hamoun »

mi to dela seznam na imap ... pop3 je ok ... na nic jsem neprisel, pouzivam pop3 :(
manzelce jede vse pri stejnem nastaveni naprosto ok ...
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ingnition »

No já právě taky používám pop3 ale nakonec jsem to už vyřešil jinak, spojil jsem si seznamáckej mail s google mailem a používám teď v mobilu google mail, který mi narozdíl od toho seznamáckého vůbec neblbne :)
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Seznamáckej mail mi blbnul už na Symbianu - od těch dob seznam nepoužívám - stejně mi na něj neustále zasílají nějaký bordel přímo ze seznamu (stačí si založit nový mail a i když ho nikam nezadáte během pár dní v něm máte tolik marastu že..... ) Mail od MS šlape krásně, ale zítra schválně přidám seznam co to budě dělat ;)
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ingnition »

Tak já se seznam mailem nikdy žádný problém neměl, natož v telefonu. To jenom teď jak mám WP 8.1 mi to začalo takhle z neznámého důvodu blbnout a já si říkal, proč mi tak rychle jde baterka dolů...
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ransot »

Mam problem s aplikaciou onedrive v mobile,totizto ked otvorim polozku fotografie -nasledne polzku albumy a kliknem na kolonku onedrive tak nemozem vymazat kolonky : Albumy z onedrivu : a kolonku : Najnovsie fotografie : neviete poradit ako ich mozem zmazat? ide o to ze na tych kolonkach Albumy z onedrivu a Najnovsie fotografie mam na pozadi fotografie ktore mi nejdu zmazat.
Lubos857
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte dub 22, 2014 8:44
Zařízení: Nokia Lumia 920 red, iPhone 5, Xperia T, iPad 3

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lubos857 »

Já mám v mobilu seznam přes imap a naprosto bez problému. Stejně tak Gmail. Chvíli mi trvalo, než jsem všechny čtyři účty v telefonu správně nastavil, ale fungují v pohodě. Lépe jak na notebooku :D
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Krayzie »

Ingnition píše:Nemáte někdo problém s emailem? Mě po přídání seznamáckého emailu neustále synchronizuje a to opravdu neustále. Přitom jakoby vůbec nenačítal nové emaily ale furt mi to píše synchronizace a pak mi to přidá po kdo ví jaké době nějaký email. Ale furt se to synchronizuje ať mám nastaveno každou půlhodinu, či každé dvě hodiny... Jediné co funguje je manuální, jenže k čemu to je potom...

Důsledkem toho že se mi to neustále synchronizuje tak mi email žere na pozadí ze všeho nejvíc hodně baterku. Neděje se to také někomu? Popřípadě nevíte co s tím? Děkuji :)
Ja som mal podobny problem s GMailom. Bolo to hned po prvom nastaveni L925 po kupe (teda este s WP8). Stale svietilo "Syncing..." a baterku to zralo tak, ze sa nestihala dobijat ani na nabijacke. Pomohol az HR, odvtedy som sa s tym problemom nestretol.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

mam Lumiu 630 - posledna aktualizacia WP 8.1 - uz sa mi da konecne zmenit bing na google v exploreri...ale problem s mailom je taky ako uzivatel ingnition...zadal som firemny mail na vlastnej domene pop3 - a vyhadzuje mi chybu vid obrazok ale to len vtedy ak kliknem na konto v sekcii nastavenia > ucty
maily mi normalne prijima aj odosiela...ale ked dam rucne synchronizovat tak to synchronizuje donekonecna...mal som to ale nastavene tak aby syncoval kazdu hodinu - a nemal som v setrici baterie zeby to vybijalo baterku (teraz uz tam mam ale dlhy bar lebo sa sa vela babral s tym tak uvidim do rana)
ked dam namiesto pop imap tak to ide oukej...ale imap nevyhovuje resp rad by som vyriesil aby isiel pop...na L920 a WP8 ide bezproblemov...
Guglil som ale vsetky rady bezvysledne...vyzera to ze specialne riesenie na to nie je...bud sa to niekomu vyriesilo samo alebo aktualizaciou alebo vobec...alebo to skusil potom cez imap alebo nalinkoval pop do outlook accountu...ale priame vyriesenie nie...

Obrázek
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Proboha copak se ještě někde ve firmě používá POP3? Od toho se už dávno upouští, se nedivím, že tento historický relikt moc nefunguje, on nejspíš ani už MS nemá zájem to moc testovat a řešit... Nechápu, proč nevyhovuje IMAP, který je modernější a lepší a jede na WP bez problému
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ingnition »

Jak nemá moc zájem řešit? Co to je za výmluvu? Pokud to samotný systém poskytuje, tak jaké takové bláboly? Používá to ještě spousta lidí. A myslím že ještě spousta let bude, zvlášť normální nefiremní uživatelé.

To co jsi napsal mi připomíná když přišlo poprvé na trh WP 7 jako novinka bez Bluetooth posílání s tvrzením - Bluetooth už je stará věc, která se nepoužívá a proto ji v telefonem s WP 7 neuvidíte - všechno sdílejte online. Maximálně si přes to spárujete bezdrátová sluchátka. Aha, a co dneska? Bluetooth v plné parádě na všech telefonech běží dál...
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Já nejsem z MS, takže nevím, jen mně to napadlo. Prostě jako se už na praní v 21. století nepoužívá valcha, nepoužívají se Windows 95, stejně tak se nepoužívá děravá, historická POP trojka...
Osobně neznám nikoho, kdo by něco takového ještě používal. Firemní zákazníci jedou na EAS nebo IMAPu, privátní IMAP, důchodci webové rozhraní Seznamu :-) Proto odvozuji, že to asi MS už moc nechce podporovat, thats all.
BTW překvapilo mně, že to ještě vůbec v moderním WP8.1 ještě je
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Na zahraničných forach som cital že dokonca imap nepodporuje este dosť amerických hostingov...aspon z for som to vycital....tam im to dokonca kvôli tejto chybe vobec netaha maily takže je to dost zavazny bug...a jediný workaround od ms moderatora bol ze si ma prepojiť pop na Outlook mail a tak ťahať heh...cize nedá sa odpisat s firemného a plus nemozes určiť interval tahania mailov

edit : inak ľuďom to robi aj na imape aj na 7.5 aj na wp 8 atd...takze ja mam len šťastie ze na,imape to funguje...je to proste bug...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů