Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od l0lz »

čo som tu pred pár dnami spomínal, že miznú songy :tlem: , a že to má na svedomí ten WP8.1 hudební prehrávač, že ich len nezobrazuje. Tak som si nainštaloval dlaždicu s ktorou môžete používať ten starý prehrávač tam tie songy už sú.
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Freeloader »

Dr.Y píše:Ano, baterka ma klidne po 13h 90%, ale je to temer po nepouzivani, a kdo tvrdi, ze mu pri pouzivani vydrzi telefon klidne 2 dny, tak lze, protoze ho nepouziva.
ved prave, ze od nabitia mam kludne aj 7 hodin 100%, ale skus zapat wifi na 15 minut a zrazu budes mat 94% :-D
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Freeloader »

hujer píše:Vyzkoušeno (než bude nový firmware):


- zapnout WiFi (s vypnutým WiFi sense) a mobilní data nastavit jen 2G (edge, u 3G klesá 5 a více % za hodinu nečinnosti)
preco by mi zapnuta wifi mala zlepsit zivotnost baterie? :lol:
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

Synchronizace Facebooku:
Na telefonu mám vypnutá data i Wifi. Píšu si s někým na PC na Facebooku, někdo okomentuje můj status, tak si komentář přečtu. Nemám žádné nepřečtené upozornění ani zprávy, vypnu PC. Za několik hodit zapnu Wifi na svém telefonu a přijdou mi notifikace z FB aplikace a z Messengeru, které už jsem přečetl před několika hodinami. Jak je to možné? Proč i po takové době mi telefon nabídne "nové" zprávy a upozornění, když na PC jsou označené dávno jako přečtené?
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

To mam take at to prectu na wp tak na ipadu jsou stale v notifikacich nebo naopak problem bude asi na strane fb.

EDIT:
K tématu občas čtu jak si lidé stěžují, ze se jim po nahrání DP WP8.1 telefon zpomalil a bohužel to ač nerad musím potvrdit, teď jsem se na osmy vrátil.
Co se zrychlilo jsou přechodové animace ty jsou rychlejší jinak otevírání aplikaci či procházení menu nastavení je pomalejší odhadem tak o 1sec., teď po downgradu jsem se na tohle zaměřil a je to tak a budu rad pokud to další uživatel 520 nebo jiného lowendu potvrdí.
Jinak je to patrné i při posunu seznamem tiles nebo v menu aplikací na wp je to plynulejší nemohu si pomoci.
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tyris22 »

to Cheetah007: Mám Lumii 620 a žádné zpomalení jsem nepozoroval. Ani zrychlení. Jestli je nějaký rozdíl, tak je tolik nepatrný, že nemůžu potvrdit ani pomalejší ani rychlejší reakce. Co se týče pohybu menu, tak se neseká, vše chodí plynule i přechody mezi aplikacemi, bez zjevných záseků nebo dlouhých čekání. Po instalaci WP8.1 jsem nedělal žádný Hard Reset.
A i kdyby jsem zpozoroval o jednu sekundu pomalejší načítání aplikací, tak to pro mě rozhodně nebude důvod jít zpět na WP8.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hujer »

Freeloader píše:
hujer píše:Vyzkoušeno (než bude nový firmware):


- zapnout WiFi (s vypnutým WiFi sense) a mobilní data nastavit jen 2G (edge, u 3G klesá 5 a více % za hodinu nečinnosti)
preco by mi zapnuta wifi mala zlepsit zivotnost baterie? :lol:

Protože WiFi žere prostě míň, než 3G :lol:
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak pri aktivnich datech ty procenta mizi pred ocima to je fakt :D
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Freeloader »

hujer píše:
Protože WiFi žere prostě míň, než 3G :lol:
samozrejme za prepodkladu ze nemam zapate ani jedno, data nemam stale zapate, zapinam podla potreby
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hujer »

Já mám teď (nově od WP8.1, dříve jsem nepoužíval) zapnuté WiFi stále. Takže třeba doma nebo všude tam, kde mám pro dané WiFi sítě uloženo heslo, se mobil přihlásí k WiFi automaticky. Venku tam skočí E a po příchodu domů tam za chvíli už místo něj svítí symbol WIFI. Spotřeba (alespoň u WP8.1) je v porovnání se stále aktivním 3G minimální.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

Mě se 1020 pripoji dona k wifi a když přijdu domu druhy den tak ji telefon zapomene a musím zadávat znovu heslo. Docela otravné.
Martin1102
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 11, 2013 13:33
Zařízení: předchozí L820 , stávajcící L930
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin1102 »

přesně toto se mi děje v práci na wifi také
Martin1102
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 11, 2013 13:33
Zařízení: předchozí L820 , stávajcící L930
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin1102 »

tak sem vysledoval další fail: můžete mi někdo objasnit odkud si dlaždice "fotky" tahá prvotní náhledovou fotku, po aktual na 8.1 se mi tam totiž neustále zobrazuje fotka která v telefonu už půl roku není (nikde,prolezl jsem všechno) poradí někdo co s tím? dlaždici jsem odstranil a pak dal připnout znovu a hadejte co... tohle mě už fakt začíná vytáčet, proč komplet ě ty fotky v tel takhle překopali podle dat a proč ten zku*enej tel natahuje img kterej v tel není ?:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Tohle se mi dělo už na WP7 / WP8
mceza

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Martin1102 píše:tak sem vysledoval další fail: můžete mi někdo objasnit odkud si dlaždice "fotky" tahá prvotní náhledovou fotku, po aktual na 8.1 se mi tam totiž neustále zobrazuje fotka která v telefonu už půl roku není (nikde,prolezl jsem všechno) poradí někdo co s tím? dlaždici jsem odstranil a pak dal připnout znovu a hadejte co... tohle mě už fakt začíná vytáčet, proč komplet ě ty fotky v tel takhle překopali podle dat a proč ten zku*enej tel natahuje img kterej v tel není ?:
Jo, být sprostý ti jde. Jestli máš WP 8.1, tak si v nastavení Fotogalerie dej "Zamíchat nyní" (nebo jak je Shuffle now přeloženo do češtiny) a cachované fotky by se měly přepsat.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

mceza : takze po shufflingu to uz ide ? takze je vyrieseny problem ktory mal asi kazdy z nas a to ze dlazdice v albume nemali vobec ziadne nahlady...
mceza

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Po použití toho tlačítka se začaly na live tile ukazovat jiné fotografie.
Martin1102
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 11, 2013 13:33
Zařízení: předchozí L820 , stávajcící L930
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin1102 »

asi si mě špatně pochopil, náhled LT ukazuje stále jednu fotografii která v telefonu již není, jedná se o nějaký bug. ! jen se ptám jestli se s tím někdo nesetkal, neřešil? HR se mi vážně nechce :(/
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

A já ti psal, že setkal už na WP7.x a následně WP8. Dlouho mne na dlaždici otravovala fotka fotbalisty a vzhledem k tomu, že fotbal nemám rád, dost mě to štvalo.
Nastav si nějaké fotky jako oblíbené a mělo by se to srovnat, jen to někdy trvá i pár dní, možná týden.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Presne tak, ja som si nastavil 5 svojich najobľúbenejších fotiek ako obľúbené, zaškrtol možnosť zobrazovať na dlaždici iba tie a hotovo.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google, Seznam.cz a 84 hostů