Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Příspěvek od Zaklinac » pát dub 18, 2014 15:06

Zeta, mohol si počkať aspoň týždeň, hudobný prehrávač má dostať budúci týždeň veľký update :)
Inak, v prípade, že trpíte na battery drain (ako ja) - viacerí z WPC fóra sa dušujú, že im pomohlo úplne vyšťaviť baterku (kým sa telefón nevypne) a potom ho úplne doplna bez prerušenia nabiť. Ja to zatiaľ nemôžem vyskúšať (mám službu na telefóne), ale hneď zajtra idem na to.

Zeta
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Samsung Galaxy S9+

Příspěvek od Zeta » pát dub 18, 2014 15:27

Vidím to stejně, zkrátka jsem si to ze zvědavosti ohmatal a naznal že je to z velké části nedodělek, tak se zatím vrátím k tomu, co mi vyhovovalo. Přejdu jakmile bude oficiálně venku 8.1 včetně Cyan. :-)

Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 » pát dub 18, 2014 15:55

Aktualizuje se vam dlaždice u aplikaci k indikaci stavu baterie? Pouzivam mybattery a po pulhod at s telefonem pracuji nebo je vypnuty se to vubec neobnovuje driv to bylo cajk.
Cim dal tím víc uvazuji ze fladhnu zpět osmicku rychlost nebyla zas tak zla a naseptavac u téhle snad beta verze je vázne o nicem

tslany
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100

Příspěvek od tslany » pát dub 18, 2014 15:56

Mě nový přehrávač vyhovuje. Plus jsem dnes objevil vynikající aplikaci s názvem musiXmatch lyrics player, takže asi začnu pouštět hudbu pomocí tohoto, pokud bych zrovna chtěl vidět před sebou, co je tam napsané :-)

Zeta: Ty jsi nějaký neustále nespokojený. Když jsi měl WM a přišlo WP, tak jsi nadával na pitomé dlaždice a nutnost používat Zune. Jakmile přišlo WP8 a ty měl WP7, nadával jsi, že již nepodporují Zune, a musí se to kopírovat na kartu. Teď jsem jen zvědav, za co vyměníš své argumenty s přehrávačem přístě :-D

Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Cheetah007 » pát dub 18, 2014 16:04

pokud jde o vydrz tak po těch pár dnech zklamání v pet ráno jsem tel sundal z nabijecky cely den pusté a data pet hovoru asi osm fotek asi patnáct zpráv pres fb messenger a jsem na 9%

hujer
smartguru
smartguru
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)

Příspěvek od hujer » pát dub 18, 2014 16:07

Moje dosvadní výsledky z analýzy a sledování stavu/spotřeby baterie:
(update na WP8.1 + HR, Samsung ATIV-S)

Kód: Vybrat vše

- No activity - no calls, SMS, etc. -
- few background tasts (3-4) enabled like weather -
--------------------------------
Switched to 3G Network (H symbol)
10:48 ... 83% (+00 min, +0% ) starting
11:10 ... 81% (+12 min, -2% )
11:25 ... 79% (+15 min, -2% )
11:40 ... 78% (+15 min, -1% ) 
11:55 ... 77% (+15 min, -1% )
1 hour => -6%  
12:55 ... 70% (+60 min, -7%)
1 hour => -7%  
Now switched to 2G Network (E symbol)
13:30 ... 69% (+35 min, -1%)
13:55 ... 69% (+25 min, -0%)
1 hour => -1%  
Now switched to WiFi (WiFi-sense disabled)
14:30 ... 68%
14:55 ... 68%
1 hour =>  0%  

Summary:
on 3G Net:  ca.  6%/hour (ca. 15 hours battery life!)
on 2G Net:  ca.  1%/hour 
on Wi-Fi :  max. 1%/hour
Závěr si udělejte sami...

Zeta
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Samsung Galaxy S9+

Příspěvek od Zeta » pát dub 18, 2014 16:08

tslany: Tak Zune se nakonec ukázalo jako moc dobrá věc, člověka to donutilo nebýt prase a udělat si pořádek v hudbě, pečlivě si vše otagovat a přidat covery, praktikuju to dodnes i když bych už na WP8 teoreticky nemusel. V GDR3 byl přehrávač dotažen k mé plné spokojenosti, zmizela prodleva při brouzdání souborů na kartě. Ta separátní appka v 8.1 je ale v současným stavu prostě strašně špatná.

Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Příspěvek od Daniel Fibikar » pát dub 18, 2014 16:13

-Pavel- píše:Já provedl HR ihned a maximální spokojenost a opravdu musím vyzdvihnout výrazné zlepšení už tak kvalitního fotoaparátu. Nepoužívám Nokia Camera.
Jsi si tímto výrokem jistý ?

Podle mě k žádné úpravě algoritmu, který se aplikuje po vyfocení nedošlo, k tomu má dojít až s aktualizací Nokia Cyan.
Windows Phone kamera aplikace byla určitě přepracována k lepšímu od minulé verze, ale pochybuji, že by měl její redesign mít nějaký efekt na výsledné fotografie, protože by měl stále zafungovat algoritmus z verze Lumia Black od Nokie, tohle si podle mě ladí výrobce telefonu, nikoliv samotné MSTF, navíc asi univerzální nastavení neexistuje, každý výrobce to ladí ke svému foto modulu.

Možná se pletu, netuším, ale přijde mi to velmi nepravděpodobné a dle toho co jsem srovnával v PC žádné zlepšení při vyfocení aplikací od MS a Nokia Camera nevidím. Mrkni třeba na tyhle dvě fotky, rozdíl mezi nimi nevidím.

Obrázek

Obrázek

robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950

Příspěvek od robsol » pát dub 18, 2014 16:30

Game hub aktualizace ke stažení

Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Daniel Fibikar » pát dub 18, 2014 16:35

-Pavel- píše:maxxz: Jsem si naprosto jistý, u L920 mám lepší fotografie. MS podle toho co jsem četl, nevylepšil pouze design a rozmístění tlačítek, to by bylo celkem málo, nemyslíš ? Pokud Nokia vylepší v Cyan Nokia Camera a budou fotky lepší než u default aplikace, bude fotit přes Nokia Camera, teď nemám důvod měnit. Já změny pozoruji a píšu to od prvního dne od instalace 8.1. :)
Proč by mělo být málo, že změnili design aplikace a celkově její funkce ? Však algoritmus, který fotky následně zpracovává je vyvinutý Nokii (z předchozí verze Black) a měl by být součástí FW. A ten se pokud vím aplikuje jak ve vestavěné app tak v aplikaci Nokia Camera.

Nevím jak u L920 ale já na své L1520 nepozoruji vůbec žádný rozdíl mezi fotkami z Nokia Camera a MSTF vestavěnou aplikací na focení.

Pokud máš nějaký zdroj, který podporuje tvou teorii o lepších fotografiich díky nové MSTF algoritmu, který aplikuje telefon po vyfocení snímku, klidně mi jej pošli, budu rád, ale osobně opravdu nevidím žádný rozdíl.

HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení: Nokia Lumia 720

Příspěvek od HonzaBRR » pát dub 18, 2014 16:38

Ad Music Hub. Joe Belfiore na twitteru postnul dva odkazy.

První je seznam toho, co se zlepší "rychlým" updatem přehrávače (přijde už 22.dubna), plus další vylepšení do budoucna.

Více zde.

Druhé je stránka s hlasováním pro tým XBox, co by jsme si přáli v přehrávači vylepšit :) Každý má k dispozici 10 hlasů, tak koukejte hlasovat :wink: :!:

Hlasování je zde.

mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: Nokia Lumia 950XL

Příspěvek od mimonaut » pát dub 18, 2014 16:39

Cheetah007 píše:Aktualizuje se vam dlaždice u aplikaci k indikaci stavu baterie? Pouzivam mybattery a po pulhod at s telefonem pracuji nebo je vypnuty se to vubec neobnovuje driv to bylo cajk.
Cim dal tím víc uvazuji ze fladhnu zpět osmicku rychlost nebyla zas tak zla a naseptavac u téhle snad beta verze je vázne o nicem
K čemu proboha dlaždici battery, když se ti procenta ihned ukazují pod ikonou baterky když jsi v action center... Navíc aktuální, ne s půlhodinovým zpožděním..

Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Daniel Fibikar » pát dub 18, 2014 16:47

-Pavel-:
Ano, v 8.1 je vylepšen softwarově fotoaparát, proto lépe fotí
Já provedl HR ihned a maximální spokojenost a opravdu musím vyzdvihnout výrazné zlepšení už tak kvalitního fotoaparátu. Nepoužívám Nokia Camera.
Vzhledem k tomu jak jsi sebejistý v těchto komentářích, tak jsem očekával, že máš nějaký zdroj co to potvrzuje, protože já žádný rozdíl nevidím, což by bylo zvláštní, kdyby ty jsi rozdíl viděl. Projel jsem web a kromě přepracovaných funkcí a designu, jsem se o žádné změně nebo kvalitě fotek nedočetl, proto mě tvá tvrzení připadali zajímavá, myslel jsem, že máš nějaký zdroj, kromě toho, že ti to tak přijde, pak tvůj názor beru jako tvůj subjektivní a nemám s tím problém, jen jsem myslel, že jde skutečně o nějakou potvrzenou informaci, podle toho jak sebevědomě jsi to napsal.

koby
nováček
nováček
Zařízení: nokia lumia 720

Příspěvek od koby » pát dub 18, 2014 16:53

Na 720 taky žádný rozdíl... ;)

mimonaut
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od mimonaut » pát dub 18, 2014 16:57

HonzaBRR: super, hlasy odevzdány (10, ne 5).

Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení: Sony Xperia Z1

Příspěvek od Fireboss15 » pát dub 18, 2014 16:58

Aj ha si to myslím, fotografie sú lepšie cez fotoaparát, ale aj tak sa mi stäle lepšie fotí cez nokiu camera, ako cez foťák.

Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Cheetah007 » pát dub 18, 2014 17:27

Prosim jak moc velky vliv ma na vydrz to ze mam v nastaveni dotykovy displej aktivovano zapnout/probudit telefon poklepanim? tu funkci asi prestanu pouzivat protoze v pripade me 520ky je to znacne nespolehlive kolikrat musim poklepani i opakovat a to ma displej nastavenu citlivost na vysokou aby sel i v rukavicich prstyt to teda nebude a senzory si nezakryvam

EDIT:
Hujer
Hele bych rad vedel kde udelali soudruzi z redmondu chybu pekne je to videt a pri 3gmto leti dolu strasnym zpusobem a treba u me mel jsem 43 a najednou to spadlo na 29% ty spodni nejsou zrovna presne nevim jak ty a ostatni ale ja se vracim zpet na WP8 takovy nedodelek at si zatim nechaji az bide oficialne update hotovy a nebude trpet temito problemy a mit chyby klidne updatuji.

Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Cheetah007 » pát dub 18, 2014 17:46

mimonaut píše:
Cheetah007 píše:Aktualizuje se vam dlaždice u aplikaci k indikaci stavu baterie? Pouzivam mybattery a po pulhod at s telefonem pracuji nebo je vypnuty se to vubec neobnovuje driv to bylo cajk.
K čemu proboha dlaždici battery, když se ti procenta ihned ukazují pod ikonou baterky když jsi v action center... Navíc aktuální, ne s půlhodinovým zpožděním..
To mas pravdu ale je to jedno stejne se vracim zpet vydrz je omdost nizsi od pul sesty do pul sesty a mel jsem asi sest procent to je o nícem nijak extra jsem telefon zase netejral.

mimonaut
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od mimonaut » pát dub 18, 2014 17:51

A zkoušel jsi vypnout to inteligentní wifi vyhledávaní? To mi docela pomohlo. Jinak taky pozoruju, že baterka výdrží míň, ale vracet se nebudu..

Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Cheetah007 » pát dub 18, 2014 17:52

To jsem nezkousel myslis ze by to melo tak velkej vliv?
Kazdopadne to prubnu pokud to pomuze budu jedine rad par chybek wp8.1 samo maji ale ty bych presel nebyt te vydrze

Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“