Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Bude to fakt brutální upgrade.Těším se na to jak malej kluk, jen si říkám jakej to bude mít dopad na výdrž baterky a na výkon a tak... :grin:
mceza

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Přesně tak. Ty funkce jsou výborné a velmi je uvítám. Ale WP mám mimo jiné proto, že je velmi rychlý, stabilní a spolehlivý. A radši oželím některé funkce výměnou za spolehlivost. Uvidíme, jak to tedy dopadne.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Bude k dispozici zřejmě až o prázdninách
http://wmpoweruser.com/windows-phone-8- ... e-earlier/
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Panové, snažím se sbírat novinky ze všech zdrojů (weby, tw, fb) a shromažďovat relevantní informace do jediného článku. Vše přehledně a chronologicky na jednom místě. Pokud máte nějaké postřehy nebo informace, které zatím chybí, sem s nimi :)

Windows Phone 8.1 (Blue) – Velký přehled novinek a vylepšení

Obrázek
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Super článok, ale chýba tam ešte pomerne dosť vecí z posledných dní - Quiet Hours, Office Lens, tapeta na úvodnej obrazovke, VIP contacts...
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

yep

ono ja si myslim, ze nie vsetky su priamo vo WP 8.1 ale niektore veci az v dalsich updateoch...
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Já myslim že to bude přímo v prvním updatu na 8.1 ale jsem říkám si že to asi přes OTA nebude, nebo jo?Přeci jen taková rozsáhlá změna, asi počkám na NSU :)
ssendy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 16, 2014 18:27
Zařízení: defy+

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ssendy »

Cau vsem.Sem tu novacek.Potreboval bych od vas zkusenych trosku poradit.Zatim mam telefon s androidem,ale poohlizim se po jinem systemu.Mam rad kdyz telefon slape bez nejakych zasahu do systemu.A prave wp by na tohle mohl byt dobrej.Ale nelibi se mi ty dlazdice co nove telefony maji.A tak se ptam jestli by se ten telefon aspon vzhledem dal prizpusobyt androidu.Mam na mysli hlavne hlavni tapetu s hodinama a nejakema ikonama nejpouzivanejsich aplikaci.Tohle jedine me odrazuje.Diky vsem za nejakou odpoved.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Ahoj.
hodiny, notifikace a třeba detail kalendáře se zobrazují na zamykací obrazovce, kde si můžeš dát tapetu jakou chceš, popř. dovolit aplikaci, aby obrázek měnila (např. Facebook, počasí apod.)

odemknutím telefonu se dostaneš na hlavní obrazovku, která se skládá z aktivních dlaždic. Ty mohou mít (zatím) 3 velikosti (velikost si určíš sám) a kromě toho, že slouží jako spouštěcí ikony jednotlivých aplikací nebo součástí systému, mohou zobrazovat i informace z těchto aplikací bez nutnosti je spouštět. Např.facebook může zobrazovat na dlaždici poslední událost, počasí zase předpověď apod.
tyto dlaždice (dalo by se říci kříženec ikon a widgetu) jsou nedílnou součástí WP a měnit u nich můžeš kromě rozmístění a již zmíněné velikosti také barvu, popřípadě barvu pozadí a tím si uzpůsobit hlavní obrazovku podle sebe. Změnit to na jiný vzhled či funkčnost nejde. Je možné, že s nadcházející aktualizací bude možné i něco jiného, ale jde zatím o pouho spekulaci. Jisté však je, že dlaždic se nezbavíš, ten systém je na nich postavený (a nemyslím si, že je to špatně)

a ještě drobnou poznámku, tento dotaz úplně nepatří do obecné diskuse o (doposud nevydaném) systému Windows Phone 8.1.
příště buď zkus nalézt v diskusi to správné téma, nebo když ho nenalezneš, neboj se v patřičné sekci založit nové. ;-)
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Zaklinac píše:Super článok, ale chýba tam ešte pomerne dosť vecí z posledných dní - Quiet Hours, Office Lens, tapeta na úvodnej obrazovke, VIP contacts...
chybí jen tapeta na úvodní obrazovce (ostatní tam je), kterou nepovažuji za příliš reálnou, ale asi ji doplním, díky za připomínky.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

Ktovie, kolko z toho bude naozaj pravda :)
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

Já doufám, že se to celý pořádně odladí - hlavně. Lepší trochu méně zázraků a více stability, než naopak. Z druhé strany by s tím mohli trochu pohnout :-D

Chtěl bych, aby se něco udělalo s Wi-Fi, co se části uživatelů (mně taky) odpojuje. Rád bych, aby i CZ verze 920 měla možnost aktivovat, že když přes Wi-Fi nejdou data, stejně se nebudou brát z mobilních. Takto jsem sice na Wi-Fi, ale telefon nějak nechápe stav a klidně si honem stahuje věci přes mobilní data. Jediným řešením je, vypnout mobilní data, pokud jsem zrovna na Wi-Fi.

//údajně v nějaké cizí ROM na to mají zatržítko ...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Jj, v mojí australské je volba "nepoužívat GSM data v případě omezení wifi" :-)
ale to není omezení WP, to je omezení operátorů. V systému to očividně implementované je.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dark_hood »

možno som to len prehiadol, ale je v únikoch o WP8.1 aj zmienka o možnosti pripojiť k telefónu, tabletofónu aj bluetooth klávesnicu? thx :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Podpora HID je potvrzená, takže asi ano, BT klávesnice budou..

EDIT: moc pěkné povídání o WP8.1 ve třetí části na CNews.cz: http://m.cnews.cz/clanky/treti-naloz-no ... dovy-rezim" onclick="window.open(this.href);return false;

těším se jak malej Jarda, snad to nepokazí.. Některé "drobnosti" vypadají opravdu sexy. Tak snad je to pravda :-)
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MgX »

mimonaut píše:Jj, v mojí australské je volba "nepoužívat GSM data v případě omezení wifi" :-)
ale to není omezení WP, to je omezení operátorů. V systému to očividně implementované je.
Systém to umí, ale proč to není v naší verzi? Mám pořád dokola pocit, že ještě před Amber (ano před AMBER) to tam bylo. Že by operátoři řešili cosi takového?
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Jé to NFC bude super, konečně nebude potřeba potvrzovat.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

kludne ho mohli nazvat Windows Phone 9 ... Fuh, az sa mi nechce verit, ze tolko noviniek.. ale build poskocil riadne.
mceza

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Ano, označení 8.1 je opravdu dost malé na to, jak velké změny přijdou.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

OT: MS oznamil, ze WP8.1 bude pre vsetky zariadenia, premenuje to na WP9, dostanu to iba nove a WP8.1 bude nejaka minoritna aktualizacia, pre stare telefony :)


Inac zmeny su podobne ako tie ked prichadzalo Mango, a tam tiez zvysili iba desatinku :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů