Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od koblihjr »

Dle vyjádření zahraniční pobočky Nokia, resp. jejich Product Managera, se objevují nové kroky ze strany Nokie, jak by mohla zamezit velké migraci produktů mezi jednotlivými regiony. Ano, jedná se jednu nechvlaně známou proceduru, která se ještě u symbianových Nokií nikomu nelíbila, všichni ji zavrhovali a málo lidí s čistých štítem do "šedivek" vědomě šli.

Každopádně nyní v čase dočasného "přechodna" je tato cesta, jak získat o něco lacinější telefon, paradoxně populární.

Každopádně toto je nový postup, jak Nokia chce zamezit velkému překupování a přeprodávání telefonů mimo oficiální distribuci:

"Currently the Lumia 720 and 520 come with HERE DRIVE; and not “DRIVE +”- meaning that they will come with regional turn by turn navigation only. You can still download the offline maps and plan routes etc. but turn by turn navigation will only work for the region the device comes from."

Překlad:

Budou dva produkty navigací. Here Drive a Here Drive +. Druhá zmíněná a asi i nějak vylepšená verze "+" bude mít nepochybně více funkcí. Ale zároveň bude určená jen pro region, kde je telefon prodáván, anebo jehož software je v telefonu nahraný. Zajímavé. Ovšem nyní hrozí to, co se dříve dělávalo u symbianových Nokií a bude se do zahraničních telefonu "lít" český FW. Nebudou pak servisy peskovat, že je to v rozporu se záručními podmínkami???

Už nyní se totiž ukázalo, že region se dá určit pomocí SIMkarty. A sice - podle vzoru uvolnění Nokia Drive pro všechny WP8 telefonu z USA/Kanady/GB. V těchto zemích lze nainstalovat a používat Nokia Drive i na jiných telefonech než Nokiích. V jiných zemích lze taktéž tuto navigaci nainstalovat, ale nespustí se kvůli jiné SIM.

Co vy na to?
Kulišáci to jsou! :-D :roll:
Harrior
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 10, 2013 20:02
Zařízení: Galaxy SII

Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od Harrior »

Pokud to dobře chápu, tak v anglické zprávě se píše, že hlasová navigace (turn-by-turn) bude fungovat pouze v regionu, ze kterého telefon pochází. Takže s telefonem z oficiální české distribuce nebudu moci navigovat během služební cesty v USA například? Nebo ani ve vedlejším Německu, případně Francii? To se Nokia zbláznila? Ač jsem se na Lumii 720 po zkušenosti s 610 (mám ji jako služební mobil) těšil, tak toto spolu s 512 MB RAM znemožňující hraní těch pár kvalitních her tento mobil zabíjí a nejspíš zůstanu u Androidu. Kdoví, v které aktualizaci se Nokia rozhodne podobným způsobem vylepšit navigaci např. v Lumii 820, která se mi taky zalíbila...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Fáma dne - Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od htcjirka »

Delate zbytecne usudky "dopredu"
Navic podle diskuze pod clankem je clanek spatne formulovan,tedy "nechtic" umela vytvorena kachna.
Vec se ma totiz tak,ze telefony by meli prijit zezacatku prodeje docasne bez Here Drive + protoze,aplikace neni pro tyto telefony "zatim" optimalizovana/hotova diky mensi pameti RAM..Takze se bude muset zatim pouzivat "obycejne" Here Drive z marketu,ktere ma regionalni omezeni na SIM a zatim neni pro vsechny regiony.Here Drive + bude casem i pro tyto telefony k dispozici v Nokia Kolekci a plnohodnotne funkcni.

koblihjr nam z toho vydedukuje a udela "boj ala eliminace sedivek" :tlem:
Harrior
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 10, 2013 20:02
Zařízení: Galaxy SII

Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od Harrior »

Zárověn ale v diskusi autor článku říká, že v souvislosti s "plným" navigovaním zaslechl něco o placení, ale nevěnoval tomu pozornost a těd čeká na objasnění ze strany Nokie. Si budem muset počkat. Nicméně nedosatek RAM přetrvává... Uvidíme, co první uživatelé na tu Lumii 720 řeknou...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Fáma dne - Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od htcjirka »

Pro toho kdo neni rozhodnuty to 820 jisti,tam zadne omezeni neni ani nejaka degradace Here Drive + do budoucna nehrozi a to ani u budoucich vyssich modelu.Delate z toho zbytecny "bugr" navic nicim nepodlozeny.Takovych dezinformaci na netu bylo a bude.
v diskusi autor článku říká, že v souvislosti s "plným" navigovaním zaslechl něco o placení
Ikdyz model takoveho oseknuti o Here Drive + u nizsich modelu si dovedu realne predstavit,v ramci co nejnizsi ceny pristroje.Za jednorazovy poplatek si ji tak uzivatel zakoupi pokud ji bude chtit.Ikdyz takto by sla nokia proti sobe.
Nicmene zatim moc spekulaci kolem a kdovi jak to bude.Zbytecne delat unahlene zavery.
Nicméně nedosatek RAM přetrvává...
To souhlas,mensi ram se radsi vyhybat.Pak muze byt telefon vzdy o neco ochuzen,jako v minulosti Lumia 610.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od Jabarkas »

Více mě fascinuje, že je někdo šokován, že s poloviční ram nemusí fungovat některé hry (v současné době tři a to ještě minimálně Asphalt 7 chtějí přepracovat, aby fungoval i na 512 MB RAM). Je to opravdu tak šíleně důležité? :) Ram se určitě hodí, ale kvůli pár hrám slunce nesvítí a telefon stále není platformou, na níž by se skvěly tituly s nejkrásnější grafikou na planetě Zemi. :)
Problém s nedostatkem ram... Že něco takového uživatelé HTC 8S a Lumie 620 nehlásí. Asi to možná v posledku nebude takový problém, hm? :)
Harrior
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 10, 2013 20:02
Zařízení: Galaxy SII

Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od Harrior »

No, na můj vkus už bylo těch překvapení, na která si museli přijít uživatelé až po koupi nebo po nějaké aktualizaci, až moc. Proto ta snaha zjistit co nejvíce informací předem... (a to nemyslím jenom Nokii). Ale máte pravdu, předčasné dělat ukvapené závěry předem, nicméně ostražitý zůstanu :wink:
Petr Z.
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 16, 2013 23:11
Zařízení: Nokia

Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od Petr Z. »

Tak jsem pročetl příspěvky několika lidí, co už mají Lumia 720, a zdá se, že navigace je opravdu omezena.
http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia ... sions.html" onclick="window.open(this.href);return false; (viz na konci fóra). Lidé v Itálii mají mapy pouze pro Itálii, lidé z Hong-kongu pouze pro HK a Macao..

Nějakou dobu jsem si říkal, že bych si ji asi koupil z dovozu, ale takhle by to nejspíš skončilo s mapami pro Polsko nebo Německo. Navíc cena 300 liber je o dost víc, než za kolik se dá koupit u nás 820. WTF? :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od htcjirka »

Navigace je omezena pouze docasne,protoze se musi pouzivat bezna verze bez +,ktera je urcena pro "vsechny" a ma tedy regionalni omezeni.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Fáma dne - Nové regiony u WP8, pro eliminaci prodeje šedivek

Příspěvek od htcjirka »

Tak se nakonec potvrdila ma slova z 10.brezna,celosvetova navigace Here + bude tez casem dostupna pro tyto nizsi modely,ale za jednorazovy poplatek.
htcjirka píše:si dovedu realne predstavit,v ramci co nejnizsi ceny pristroje.Za jednorazovy poplatek si ji tak uzivatel zakoupi pokud ji bude chtit.
http://www.wpcentral.com/why-lumia-720- ... nokia-driv" onclick="window.open(this.href);return false;

Tema by se melo prejmenovat,protoze kvuli eliminaci sedivek to opravdu neni,jak uz od zacatku tvrdim.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů