Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
qulck
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 31, 2013 22:12
Zařízení: Nokia Lumia 800

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od qulck »

Podle ohlasů uživatelů se po aktualizaci vyskytlo několik chyb, občas docela podstatných, někdy některé funkce chybí, jindy nepracují tak, jak mají. Osobně mi po aktualizaci systém neumožní zvolit jako vyhledávač google a v marketplace nefunguje záložka "související". Mám českou nebrandovanou Lumii 800, operátor O2

Máte podobné problémy? Nebo máte i další? Je to problém zfušované aktualizace nebo geografickým omezením a operátorem?
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od Simon »

Mám Lumiu 900.
A tiež zložka "Souvisejíci" mi vyhadzuje chybu. + Nejdou záložky v IE (mám pocit že to nešlo ješte předtím) + Chybý Bluetooth share a ješte ten prográmek na tóny(ten mi vúbec nechybí) :)

Mnel sem klasický cez Zune, nenucení. dokonca sem dnesak dal Restore na WP7.5 a skusil to znovu..no z tím istým výsledkem.
Možná se to napraví časem, možná příde nejaká aktualizace která to opraví, uvidíme :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od htcjirka »

Lepsi full flash nacisto(ztrata dat/nastaveni),ale s jistym 100% výsledkem.OTA updaty ci updaty pres Zune jsem nemel nikdy rad nejen u WP,ale i u ostatnich OS.Obcas to prineslo nejakou chybu,cisty flash nikdy.
Zeta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: ned pro 23, 2012 12:41
Zařízení: Samsung Galaxy S9+
Bydliště: Brno

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od Zeta »

Konkrétně u své 710 pozoruji

- nefunkční "Související" v Marketplace
- nemožnost instalace Bluetooth Share / Ringtone maker

Upřímně nevím, co mi tam to Zune nahrálo za FW. Když kouknu na Navifirm, tak je tam pro CZ k dispozici 1600.3036.8858.2460 a mně se to updatovalo na jakési 1600.3036.8853.12440 :roll:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od Flynn »

U Marketplace mi vadí už dlouho mnohem víc, že pod záložkou Nové je nas..áno milion starých aplikací a ty nové abych tam hledal jak Šerlok. Nechápu, co má tohleto Microsoft za manýry.
qulck
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 31, 2013 22:12
Zařízení: Nokia Lumia 800

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od qulck »

htcjirka píše:Lepsi full flash nacisto(ztrata dat/nastaveni),ale s jistym 100% výsledkem.OTA updaty ci updaty pres Zune jsem nemel nikdy rad nejen u WP,ale i u ostatnich OS.Obcas to prineslo nejakou chybu,cisty flash nikdy.
To mně se právě zrovna nechce, já mám takovou smůlu, že co si koupím, to se podělá a nerad bych proto přišel o záruku.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od htcjirka »

Full flashem na svuj product code neprichazis o zaruku.Pokud navic dodrzis zasady(plne nabita baterie,pokud mozno notebook kvuli vypadku napajeni apod.) neni duvod se strachovat.Navic Lumie ani uplne usmrtit nejde.Vzdy to jde ozivit z jakehokoliv stavu.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od fredysz »

Tak související v Marketu mi vyhazuji chybu taky, spis mam pocit ze to nebude aktualizaci, ale nejakou chybou primo u MS...
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od GentlemanCZ »

Se Zune aktualizací jsem měl problém už při updatu na verzi 7.5. Tehdy měli české Lumie dostat možnost vyhledávání na Seznamu a mě tam tato funkce chyběla. Nakonec jsem to neřešil, protože jsem četl, že podobný problém mělo více lidí. Bylo mi to ale divné, protože L800 mám z oficiální české distribuce zakoupenou z Electroworldu. Stejná situace se opakovala teď. 30.1. se mi zaktualizoval telefon na WP 7.8, ale opět chyběla třeba možnost změny vyhledávače (Bing mi nevadí, ale jde o princip - když to tam má být, tak jak to, že to nejde?!). Rozhodl jsem se tedy zkusit hardreset, zda se nové možnosti neobjeví, ale ani HR nepomohl.

To mě "dožralo", takže jsem si stáhl Nokia Care Suite a jal se aktualizovat systém kompletním přeflashováním. Prvně mě zarazilo, že verze firmware ze Zune aktualizace se hlásila jako Out of date - nějaká verze ...8852.něco, ačkoliv dostupný firmware stažený prostřednictvím tohoto programu byl 8858. Světe div se - po čistém přeflashování staženým firmwarem jsou v telefonu dostupné všechny funkce a na nějakou chybu jsem zatím nikde nenarazil. Pokud se tedy nebojíte hard resetu (mě se do něj taky nechtělo), tak zkuste aktualizace přes Nokia Care Suite a myslím, že to pomůže. Návod je např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=k1e3xAZCzZY.

Nechápu jen jednu věc - jak je možné, že oficiální aktualizací přes Zune se stáhne něco jiného, než to co je dostupné na serverech Nokie? Stahoval jsem firmware přesně pro moji verzi telefonu s týmž product code a tady vše jde a při aktualizaci přes Zune nikoliv a ještě se instaluje firmware jiné verze... Podivné... :/.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od nofu »

Hlásim taky problém s related na marketplace. Napadlo mi, jestli to třeba není problém jen US marketplace (mam US LiveID). Tedy, je tu někdo, kdo vynucoval update a funguje mu related na US marketplace?
Uživatelský avatar
AP3ND1X
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon črc 02, 2012 7:20
Zařízení: Lumia 630, Samsung Omnia W

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od AP3ND1X »

Já jsem vynucoval, ale vše mi funguje jak má i related v marketu mi funguje, záložky v IE taky, žádný problém jsem nezaznamenal... Jediné co teda chybí, tak je výběr vyhledávače, ale to moc neřeším, protože Bing používám na QR kódy a Google nic takového nemá na WP, takže tak... Jako poslední a největší chybu bych uvedl zpomalení celého systému, je teď děsně línej a to se mi vůbec nelíbí =(
Mám systém nastavenej na US, účet LiveID mám CZ
shor3s
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 111
Registrován: ned lis 11, 2012 19:12
Zařízení: Samsung Omnia W, HTC 8X, Nokia Lumia 820

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od shor3s »

mam vynucenou aktualizaci a taky všechno frčí, záložky, související, tapety bingu atd..co mi nejde je ten výběr vyhledávače, ale to si myslim, že je výsada jen některých výrobců..nepozoruju zpomalení celého systému, ale jen při spouštěni aplikací ze startovací obrazovky..to bude asi tim, že se přehraje celá animace tý konkrétní ikonky a až pak se teprv spustí, což mě taky nijak nerozčiluje..telefon Samsung Omnia W, nebrandovaný, operátor O2, live id cz..
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od Flynn »

Pro Lumiáře: BT sdílení je na Marketplace.
qulck
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 31, 2013 22:12
Zařízení: Nokia Lumia 800

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od qulck »

Tak jsem právě zjistil, že aktualizace nejsou tři, ale čtyři, ta poslední je jen pro Nokie a přináší právě kýžené vyhledávání googlem. Přítelkyně neměla na 710 ani seznam, stejně tak ne v 7.8, až po aktualizaci Nokie tam má Bing a Google. Mně bohužel nejde ta čtvrtá na 800 vůbec vynutit, ale je možné, že ty tři aktualizace jsou přímo od Microsoftu a ty vynutit jdou, kdežto Nokie to prostě vynucením "nepustí", takže počkám do svojí vlny.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od iljusin66 »

Na synově L800 zlobí aktualizace nainstalovaných programů. Marketplace nahlásí aktualizace, ale při pokusu o stažení jen vyskočí hláška, že není k dispozici žádné stahování a aktualizace se neprovede. Jediné co pomůže, je dotyčný program odinstalovat a znovu nainstalovat. Netýká se to jednoho programu (zatím to zlobilo u sedmi kde mu prozatím vyskočila hláška o aktualizaci) a není to ani nějaký krátkodobý výpadek na straně serveru MS (trvá to už několik dní a na L920 mám vše OK). Hledal jsem na Google nějaké řešení, ale nic jsem nenašel. Jen to, že syn není jediný postižený. Zkusil jsem soft reset a ani ten nepomohl. Update na 7.8 jsem prováděl jako refurbish skrze Nokia Care Suite.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od htcjirka »

Je to problem marketu,musite tomu dat cas.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od Jakub Karásek »

To se mi stavalo uz predtim na 7.5, ze Marketplace mi nabidl aktualizaci, ktera ve skutecnosti nebyla. Dela mi to furt, aktualne u Rowi
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od MiloshCZ »

Tak "související" v marketplace začalo fungovat. Ještě včera to nejelo, teď už to jede. Bez jakéhokoliv restartu, reinstalace čehokoliv, prostě už to jede samo. Zřejmě nějaká chyba na straně MS serverů.
onetux
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv led 20, 2011 10:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od onetux »

qulck píše:Tak jsem právě zjistil, že aktualizace nejsou tři, ale čtyři, ta poslední je jen pro Nokie a přináší právě kýžené vyhledávání googlem. Přítelkyně neměla na 710 ani seznam, stejně tak ne v 7.8, až po aktualizaci Nokie tam má Bing a Google. Mně bohužel nejde ta čtvrtá na 800 vůbec vynutit, ale je možné, že ty tři aktualizace jsou přímo od Microsoftu a ty vynutit jdou, kdežto Nokie to prostě vynucením "nepustí", takže počkám do svojí vlny.
Já na Lumii 800 taky měl aktualizace 4(3OS, 1FW) - možnost výběru prohlížeče nemám žádnou. To políčko úplně chybí. Na Omnii 7 s WP7.5 mám Bing a T-Zones :-D
matiqos
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: pon pro 03, 2012 21:32
Zařízení: iPhone 7/Microsoft Lumia 950

Chyby po aktualizaci na WP 7.8

Příspěvek od matiqos »

Idu vam zive dlazdice na 7.8 normalne? mne mrznu... Po update cez zune mi isli par dni v pohode a potom sa prestali refreshovat, tak som dal HR, po par dnoch znova zamrzli... tak som tam prdol 7.8 cez nokia care suite a islo to par dni v pohode, no dnes mi opat vytuhli... skusal som zakazat/povolit beh na pozadi, reset telefonu, odinstalovanie aplikacie a furt nic... akurat po restarte sa niektore dlazdice rozbehli ale iba ciastocne (napr. na sme.sk appke mi natiahlo novy nazov clanku ale obrazok k clanku je stary)

uz o tom pisu aj na wpcentral a ocividne je to nejaky bug... http://www.wpcentral.com/all-well-live- ... s-phone-78" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů