Přechod na Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
ZEDZED
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 13, 2013 11:42
Zařízení: Nokíja Lumíja 920

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od ZEDZED »

:) To jo :) kez by jednou vsichni presli do klidu, ze kazdy ma svoje a kazdej si vybere podle toho co se mu libi.
Ja mel iPhone, Xperii Ion, a ted s Lumii 920 si nemuzu jinak nez pochrochtavat :)
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od VNavrátil »

iljusin66 píše:Tyhle hysterické příspěvky me nikdy nepřestanou bavit :)
Začínáte se tu chovat podobně jako Apple ovečky. Nejsem sám, koho ten systém iritoval a donutil k odchodu pryč, ikdyž vzhledově se mi vážně líbil.
Bohužel jakmile se tu někdo do systému opře, hned je to šílenec nebo hysterik. Je to škoda
Jinak diskuze je o tom, že lidi diskutují a sdělují svoje názory, takže kdyby všichni přešli do klidu, nikdo tu psát nebude ;)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od mimonaut »

Je rozdíl napsat "tohle mi nevyhovuje, proto jsem začal používat něco jiného" a "systém je úplně k ničemu, nic neumí, MS je neschopný" apod. Nikdo ti nebere, že je pro tebe extra důležité stahovat si třeba filmy z ulož.to ukládat si je do telefonu. Pro mne by to zas naopak byla zcela zbytečná fíčura. Ano, jsou lidé, kteří mají požadavky takové, že je WP prostě neuspokojí, vím o tom. Nicméně to nijak nesvědčí o kvalitě a házet slova jako "Fail" mi přijde úplně mimo. Takže s tou hysterií víceméně souhlasím.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od mberdych »

To je fakt, ale obcas tu neco napsat o nedodelanosti WP je o zivot :-) To je taky fakt.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od iljusin66 »

Mimonaut to napsal za mě. Že WP8 má chyby, o to žádná, ale to má každý OS. Přesto fakt nemám potřebu lézt do "cizích" diskuzních fór a tam mlít o failech, potápějících se lodích a dalších blbostechjen kvůli tomu, ze ten který OS mě osobně nevyhovuje.
lemmon
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob pro 15, 2012 16:31
Zařízení: Windows Phone 8x by htc
Kontaktovat uživatele:

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od lemmon »

Jabarkas píše:Či si hodit google aplikaci na livetile... Cesty, jak obejít Bing, samozřejmě existují. Což bohužel neřeší problém, že mají WP telefony u nás na displeji víceméně zbytečné "tlačítko".
Omluvte, že se v diskuzi vracím zpátky k tomuhle bodu a už je to trochu OT. Ale musím se k tomu vyjádřit.

Překvapilo mě, že hodně lidí by chtělo to tlačítko stále něčím nahrazovat. Než jsem na WP přešel, tak jsem si o bingu taky myslel, že to bude k ničemu a nepoužitelný a bude mě to jenom otravovat. Ale nakonec musím říct, že než abych lezl do prohlížeče a hledal přes google, tak pustit bing je o dost pohodlnější. Především proto, že výsledky, který bing poskytuje jsou vskutku dobrý a použitelný i pro hledání ve vodách českého internetu. Chci tím říct, že bing mě hodně mile překvapil.
mceza

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Bing se každým dnesm zlepšuje a tak do dvou let by mohl být velmi kvalitní náhradou za Google.
lemmon
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob pro 15, 2012 16:31
Zařízení: Windows Phone 8x by htc
Kontaktovat uživatele:

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od lemmon »

já jsem teda přemýšlel i nad tím, že ho pomalu začnu zkoušet i na pc místo googlu
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od shagy2301 »

ja už som Bing na PC skúšal, ale stále neposkytuje pre strednú európu adekvátne lokálne výsledky ako Google
dnkk
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 21, 2013 17:27
Zařízení: iPhone 4S

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od dnkk »

Ahoj,
tak přemýšlím o Lumii 920 a WP8.

Chtěl bych se zeptat, jak tam funguje synchronizace se službami Google (Kontakty, Kalendář, Dokumenty).
Nechci zas mít některé věci na Google, některé MS a snad už zrušli to svoje OVI u Nokie.

- Je obousměrná synchronizace v pořádku (pls někdo, kdo to používá).
- Je tam nějaké omezení oproti MS Live účtu? Počítám, že je třeba pro přístup na MS Store, ale je možné další synchronizace s MS vypnout?
- Co přehrávač a katalogizace hudby? ID3 tagy? nebo se dá i dle složek? Do tel. se nahrává jen přesunutím do složky v tel.?
- Je pro WP8 nějaký rozumný IM klient? ICQ, Jabber protokoly?
- A jen dotaz na existenci, popř. zkušenosti s app jako Jízdní ŕády, Google Drive, YouTube, Facebook, RSS

Předem díky za odpovědi
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od Flynn »

Nic ve zlém, ale tys asi příliš nepročítal fórum, co? Měl bys začít tím, co je doporučováno každému nováčkovi: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=26456" onclick="window.open(this.href);return false; Nebuď z toho překvapen, systém WP7.5 je v základu totéž jako WP8. Pokud jde o aplikace, recenze najdeš u každé aplikace v marketu a také zde, když název napíšeš do políčka Hledat. Případně použij google a vždy ke svému dotazu přidej SmartMania (doufám, že vyhledávání v Google pro tebe není žádná novinka). Informace můžeš také čerpat na sesterském fóru http://wmmania.cz/forum/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od mimonaut »

Jinak k tomu maximálně využít všech vychytávek WP je samozřejmě mnohem jednodušší používat MS account. Mail měnit nemusíš, ale kalendář, kontakty apod. je lepší mít "doma". Obzvláště po té, co google oznámil konec podpory pro MS activesync.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od spellshaper »

Synchronizace je v pořádku dokud se Google nerozhodne jí zarazit.
Na Store je samozřejmě potřeba MS účet, pak také na nastavení apod. Kontakty, kalendář, mail můžeš mít jinde.
Hudba pouze přes ID3 tagy, složky žádné nejsou.
Nějaký klient je, jak je rozumný nevím.
Kromě Google Drive (ten nepoužívám), ostatní aplikace jsou a jsou velmi dobré.

Jinak taky doporučuji přejít na MS (především mail a skydrive jsou lepší než konkurence od Google).
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od karelchadim »

Microsoft prý pracuje na synchronizaci s google účtem, takže v nějakém updatu by zaříznutí active syncu mohlo být vyřešeno.

EDIT:
http://www.zive.cz/bleskovky/windows-8- ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od shagy2301 »

Active Sync aktuálne Google blokuje pre nové účty (alebo tak nejako). Tí, ktorí majú aktuálne synchonizáciu funkčnú, tak by sa ešte nejakú dobu nemuseli báť o funkčnosť
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Přechod na Windows Phone 9?

Příspěvek od htcjirka »

Microsoft uz zase pracuje na novych Windows Phone..9?

http://mobilmania.azet.sk/clanky/novy-w ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od GreenArrow »

Už jen ten surface phone.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Přechod na Windows Phone 9?

Příspěvek od fredysz »

htcjirka píše:Microsoft uz zase pracuje na novych Windows Phone..9?

http://mobilmania.azet.sk/clanky/novy-w ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak to je snad jasne, ze po vydani jedne verze uz zacinaji pracovat na další...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Přechod na Windows Phone 9?

Příspěvek od htcjirka »

Jasne neni nikdy nic.S takovou tendenci/kadenci nikdy Microsoft neprorazi,pokud zase bude potreba novy HW v pripade updatu/neupdatu soucasnych telefonu apod.
xlifer
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte pro 25, 2012 21:03
Zařízení: Nokia Lumia

Přechod na Windows Phone 8

Příspěvek od xlifer »

shor3s píše:jen se zeptam, kdyz uz resite ten IE..mam WP 7.5 a kdyz vlezu na IE a prolejzam ruzny stranky, treba 10 -15 ruznych webovych stranek, tak abych z IE vyjel, tak opravdu musim mackat tu sipku na telefonu a prolejzat tak zpetne vsechny stranky, ktery jsem predtim navstivil nez se mi z toho podari vyjet? vim, ze staci zmacknout HW tlacitko s tim znakem windowsu, ale IE zustane otevreny na pozadi..hodilo by se treba, kdyby v menu byla moznost ,,ukoncit"
Pred nejakym casem jsem toto resil take a nekdo mi zde na foru poradil dobrou fintu - zmackni lupu a pak staci uz 1x sipka zpet a je vyreseno. I kdyz to nic nezere, tak pro klid na dusi a poradek, ktery mam rad i ja :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů