Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od antarian »

Tak uz mam nejaky ten den windows phone u sebe a pomalinku zacinam shledavat jeho vyhody i nevyhody.
Tak co kdyby tu kazdy z nas napsal nejakou tu vlastnost kterou by rad videl u windows phone. (mnoho z nich nemaji ani konkurecni operacni systemy, nejde tedy o porovnavani s jinymi OS. Spis o to, co by se nam libilo kdyby pribylo)

- vetsi integrace dalsich komunikatoru do PEOPLE HUBU. (uz ted je people hub asi to nejlepsi co jsem u mobilnich zarizeni zazil, ale pokud by ta integrace byla jeste vetsi byla by to parada)
- imessage pro windows phone 8 :-)))) wmessage (i kdyz na druhou stranu s mym neomezenym tarifem bych to asi moc nevyuzil :-) ).
- moznost obarvit si kazde policko na plose zvlast (tohle bych uvital opravdu hodne, protoze by se tim vyrazne zlepsila prehlednost
- rozsireni moznosi live title a zobrazeni vice informaci apodobne ... (treba i mensim pismem, eventuelne nejlepe moznost vybirani co konkretne chci zobrazovat:-) )
- jeste lepsi a lepe customizovatelne zamykaci okno
- notifikacni lista? (po pravde, mozna by to nebylo spatne ale u windows phone mi prijde, ze to neni az zase tak potreba, v podstate vsechno clovek vidi z uvodni obrazovky a navic tam muze videt i nejakou tu informaci navic)
- moznost zapinani a vypinani leteckeho modu, wifini, 3g atd. z uvodni obrazovky (tohle vidim jako opravdu velky nedostatek v porovnani s androidem)
- moznost prilozeni jineho emailu do mailu a vubec vselijakych priloh (tohle neumi zadny phone zatim - bohuzel)

zamerne jsem nepsal napriklad vypinani wifiny protoze update je uz na ceste a tak nema smysl to nijak zvlast zminovat

- z meho pohledu jsou pro me nejzasadnejsi nedostatky : nemoznost ruznych barev pro policka (opravdu jsem tu moznost nikde nenasel) a predevsim moznost snadneho zapnuti a vypnuti wifiny atd ... musime kliknout na wifinu a tam az zatrhnout jeji vypnuti :-)

ps. jaky motiv uprednostnujete? Ja jsem byl ze zacatku na cernem, ale pozdeji jsem vyzkousel i svetly motiv v menu atd a musim rict, ze alespon pro me je vse o poznani prehlednejsi a vse podstatne snadneji najdu. Cerna ale setri baterku a navic vypada pravdepodobne styloveji.
mmajo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 31, 2011 11:14
Zařízení: HTC Titan, Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od mmajo »

-moznost zapinani a vypinani leteckeho modu, wifini, 3g atd. z uvodni obrazovky (tohle vidim jako opravdu velky nedostatek v porovnani s androidem)
To Ti umožňují aplikace jako ConnectivityShortcuts atd., kde si můžeš připnout ikonu pro danou fci. na úvodní obrazovku..
rozsireni moznosi live title a zobrazeni vice informaci apodobne ... (treba i mensim pismem, eventuelne nejlepe moznost vybirani co konkretne chci zobrazovat:-) )
To kolik informací je na dlaždici a jakou velikost písma jsou informace vykreslené je na programátorovi aplikace, která LiveTile plní.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od Martin Suchan »

antarian píše:- vetsi integrace dalsich komunikatoru do PEOPLE HUBU. (uz ted je people hub asi to nejlepsi co jsem u mobilnich zarizeni zazil, ale pokud by ta integrace byla jeste vetsi byla by to parada)
Toto Windows Phone 8 umi - libovolna aplikace muze pridat svoje kontakty do People Hubu a ty je tam pak uvidis jako nativni. Dela to uz ted Skype a je jen na vyvojarich, aby to pouzili i u dalsich aplikacich.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od mimonaut »

antarian: taky jsem to s tou wifi řešil, ale pak jsem zjistil, že když je pořád zapnutá, moc navíc to výdrže na baterku nepřidá, takže jí mam pořád zapnutou. Jeden den aktivního používání ještě s rezervou mám a na dva dny se nedostanu tak jak tak... :)
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od fredysz »

antarian píše:- imessage pro windows phone 8 :-)))) wmessage (i kdyz na druhou stranu s mym neomezenym tarifem bych to asi moc nevyuzil :-) ).
Nevim jak to presne myslis, ale MS ma vlastní IM sit integrovanou napric platformami a tou je WLM, který v people hubu je a ceka ho integrace se Skype. Pokud si myslel primo iMessage pro WP tak to zatím ne ;-)
mceza

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od mceza »

Proč mít nějaké windowsí iMessage? Zcela zbytečné. WP telefonů zatím není tolik, aby se to vyplatiloa bylo to pužitelné. Sám telefon má do sebe zabudovaný Facebook a je jen na vývojářích, zda to propojí i s dalšími. V yyyOS světě se mic nepohybuji, ale pokud vím dobře, iMessage funguje jen mezi iOS zařízeními, ne? To je dost málo.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od antarian »

ad par poznamek: Zapinani wifini je prave mene pohodlne nez u androidu:-) (jde o to ze musite aplikaci rozkliknout a teprve pak muzete potvrdit :-) Shortcuty mam samozrejme na uvodni obrazovce, jen to zkratka je mene pohodlne)

live title: prave ze vyuziti je predevsim na vyvojarich jednotlivych aplikaci. V soucasne chvili jsou super, ale mohou byt jeste lepsi, az je zacnou jednotlivy vyvojari vcetne microsoftu (nativni aplikace) lepe vyuzivat.

people hub: microsoft podal ruku, ale prozatim toho vyvojari jeste moc nevyuzili...

Proto si i myslim ze mnoho z veci co jsem psal casem pribude a pevne v to doufam. Je to i jeden z duvodu, proc jsem si vybral windows phone a jsem s nim spokojen:-) Vidim v nem velke moznosti do budoucna.

s imessage jsem myslel funkcionalitu, ze zprava je automaticky odeslana pres net namisto sms pokud uzivatel na druhe strane vlastni taktez iphone. V nasem pripade windows phone :-) (podobne nam nyni funguje facebook chat v people hubu s tim ze nerozpoznava zdali ma osoba na druhe strane iphone ale zdali ma facebook account a je online).

- pridavam jeste dalsi vec. integrovani skype chatu do people hubu podobne jako je vyreseno s facebook chatem.

ocenuji hlavne jak svizny je system, je pomerne snadne rychle najit co potrebujete jen co si na vse zvyknete, co ale vidim jako jedno z nejvetsich plus je asi navigace v aplikacich. Je to neuveritelne intuitivni a rychle v porovnani treba s androidem. Mohl bych pokracovat ale to asi bohate staci a to tohoto postu to nepatri...

ad mceza: ano nepletes se:-) hehehehe to viiiiiis ja pocitam s narustem podilu windows phonu na trhu. Ten system se jim opravdu povedl a verim ze se muze dal zlepsovat a podil muze ruust... Obzvlast na poli horsich phonu si myslim ze by mohl windows phone hooooodne ublizit slabsim android phonum. Protoze windows phony slapou krasne a rychle i na horsich phonech, kdezto s androidem je podle me samej problem na horsich zarizenich.

ps. ono to z meho prvniho postu mozna vypada, ze nejsem s windows phone spokojen .... ale je to skutecne uz jen hledani drobnych musek, ktere mohou praci jeste vic zprijemnit. Valna vetsina je na vyvojarich appek. Cast na microsoftu.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od antarian »

jinak nez nejake imessage budu radsi kdyz me do people hubu integrujou whats app (coz by mohlo vyjit uz jen proto ze je mozna pohlti facebook - pokud to tedy neni kachna) a viber (ackoliv budeme mit skype) tak viber mi v tuhle chvili sedi vic diky nutne provazanosti na telefoni cislo a ma pomerne siroukou zakladnu uzivatelu:-)))

No nic to by mohlo stacit ke komentum...
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od fredysz »

antarian píše:s imessage jsem myslel funkcionalitu, ze zprava je automaticky odeslana pres net namisto sms pokud uzivatel na druhe strane vlastni taktez iphone. V nasem pripade windows phone :-) (podobne nam nyni funguje facebook chat v people hubu s tim ze nerozpoznava zdali ma osoba na druhe strane iphone ale zdali ma facebook account a je online
Jak rikam WP telefony mají integrovan WLM, takze spolu muzou komunikovat stejne, i bez Facebooku. A nejen mezi sebou, ale i s klienty snad na všech platformách. WLM je jedna z nejrozsirenejsich IM siti. Po integraci se Skypem bude největší...
mceza

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od mceza »

Facebook WhatsApp kupovat nebude. Prý to byla kachna. Každopádně ten teď používám nejvíce.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od antarian »

fredycz: se na to musim podivat:-) Nikdy jsem windows live messenger (predpokladam ze mas na mysli ten) nepouzival, tak si opravdu nejsem jistej...

ps. mas ho automaticky zalozeny a pripraveny k pouziti pokud mas live nebo hotmail account? Pokud to bude pres ten email tak to mozna bude pouzitelny ... Spis me jde o tu jednoduchost pouziti. V okamziku kdy musis ala ICQ, SKYPE atd zjistovat nick name atd uzivatelu, tak je to vsechno prece jen trosku slozitejsi v porovnani treba s whats app a viberem. Jdu zkouknout ten live messenger:-)
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od nofu »

Ocenil bych vylepšení kalendáře. To že chybí týdení pohled, na to sem si už zvyknul, ale že nejde libovolně nastavit jak dlouho před má telefon upozornit, tj fakt trága, nic mezi 18h a 1h není. Taky bych ocenil, kdyby se dalo nastavit jakým způsobem telefon upozorní, přecijen je to kratičkej zvuk, kterej se dá přeslechnout a pak sem schopnej něco prošvihnout, ideálně kdyby to pípalo než to čovek odklepne.
cateye
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 03, 2013 20:43
Zařízení: HTC 8S

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od cateye »

Nemožnosť stiahnuť väčšie súbory do smartphone bez wi-fi, aj keď máš neobmedzený balík na net. Totálna debilina!
Žiadne profily a tým nemožnosť nastaviť hlasitosť a správanie smartu rýchlo a jednoducho.
Žiadne integrované počítadlo prenesených dát, sms, prevolaných minút. FM rádio,nemožnosť ukladať aplikácie na pamätovú kartu, kalendár o ničom, nahrávanie hovorov, to mám windows len druhý deň a už ma pekne stve.
Jonáš Wenzl
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte kvě 24, 2011 21:54
Zařízení: Samsung

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od Jonáš Wenzl »

mmajo píše:
-moznost zapinani a vypinani leteckeho modu, wifini, 3g atd. z uvodni obrazovky (tohle vidim jako opravdu velky nedostatek v porovnani s androidem)
To Ti umožňují aplikace jako ConnectivityShortcuts atd., kde si můžeš připnout ikonu pro danou fci. na úvodní obrazovku..
rozsireni moznosi live title a zobrazeni vice informaci apodobne ... (treba i mensim pismem, eventuelne nejlepe moznost vybirani co konkretne chci zobrazovat:-) )
To kolik informací je na dlaždici a jakou velikost písma jsou informace vykreslené je na programátorovi aplikace, která LiveTile plní.
To ti sice umoznuje, ale je to hodne neprakticky oproti jinym. Protoze ty klidnes na tu ikonu, ta te presmeruje na stranku v nastaveni a tam to musis zasnout. Chtel bych to mit na plose - jeden klik a airplane mode se vypne/zapne
patrikvogl
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv črc 30, 2009 23:59
Zařízení: HTC Titan, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900

Co by jste na windows phone 8 vylepsili???

Příspěvek od patrikvogl »

Já bych strašně ocenil, kdyby někdo u nastavení / zvuky udělal jednoduché, magické tlačítko "neměnit hlasitost vyzvánění tlačítky" ... Whoala!
Uživatelský avatar
brco
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 21, 2008 18:06
Zařízení: BlackBerry 9900, 9800

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od brco »

Aku off line navigaciu pouzivate? Je vobec niec ine, ako to riesenie od Nokie?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Je,pokud kvalitu tak tu da Navigon,za 1500Kc vice nez prijemna cena.
Uživatelský avatar
brco
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 21, 2008 18:06
Zařízení: BlackBerry 9900, 9800

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od brco »

Ma s nou niekdo realne skusenosti?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Asi jsi jeden z mala kdo nezna profi Navigon :tlem:
Uživatelský avatar
Jirkass
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 12, 2008 20:51
Zařízení: HTC 8X
Bydliště: J. Hradec

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od Jirkass »

Zdravím všechny, našel jsem stránku pro návrhy (s hlasováním) na změny ve WP. Čím víc lidí bude "volat", tím bude větší pravděpodobnost, že by nám mohl Microsoft vyhovět :)
http://windowsphone.uservoice.com
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů