Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od mmme »

Možná mi něco nedochází, ale k čemu je u WP notifikační centrum? Kupříkladu všechny komunikační apps mám na HS a dost přehledně vidím co se děje. Taktéž Market. Příjde mi to praktické a oceňuju odlišnost od ostatních mob. systémů.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak to ano se symboly v dlaždicích je to lepší, pokud je člověk z hs tedy neodepne, špatně jsem se vyjádřil,bral bych tu roletku především k rychlému zap/vyp. WiFi,BT,3G tichý režim a vstupu do nastavení taková aplikace patrně nebude, tak kdyby to ms přidal ani bych se nezlobil.
Třeba wifi je aktivní jen když je telefon zapnutý, jak se uvede do spánku tak se vypne, lze však nastavit aby bylo aktivní neustále to je šikovné.
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od Scaladek »

mmme píše:Možná mi něco nedochází, ale k čemu je u WP notifikační centrum? Kupříkladu všechny komunikační apps mám na HS a dost přehledně vidím co se děje. Taktéž Market. Příjde mi to praktické a oceňuju odlišnost od ostatních mob. systémů.
Já si myslím, že by MSFT měl notifikační centrum udělat jako takový bonus... Taky mám vše důležité na homescreenu, ale pokud chci maximum informací, musím mít velký Tile a těch se tam vleze pár, skoro doslova... Takový swipe dopava, který by vysunul kartu ala Meego, kde by ty notifikace byly rozepsány, by byl ten příjemný bonus... :wink:
mceza

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od mceza »

mmme píše:Možná mi něco nedochází, ale k čemu je u WP notifikační centrum?...
No právě třeba k těm komunikačním apps - buď si ji tam můžeš zapomenout připnout nebo ji tam prostě z nějakého důvodu mít nebudeš a o info tak přijdeš. Nebo ti přijde notifikace do aplikace, kterou na HS připnutou nemáš ;)

Jako takovej příklad za všechny uvedu Store - nelezu tam tak často, abych musel mít Live Tile na HS, ale jak jinak se bez spouštění aplikace dozvědět, že jsou k dispozici nějaké aktualizace?
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od František Šafr »

Po zkušenostech s WP8 si dovolím sepsat věci, které mi na něm vadí, a u kterých bych byl velmi rád, kdyby se napravily.

1) HUB Lidé: Stále mi přijde jako beta verze. U Twitteru nejsou vidět konverzace a profilové fotky při procházení timeline. Nejsou dostupné interakce a volba "Favorite". Upozornění taktéž není ideální. Chce to na tom ještě zapracovat a pak by to bylo geniální.

2) Oficální aplikace různých věcí (Facebook, Twitter...) jsou zatím poměrně nedokonalé. Také bych byl rád, kdyby se na nich lépe zapracovalo (ale s úpravou HUBU Lidé bych je ani nemusel používat).

3) Stále moc nerozumím Mass Storage. Na několika počítačích nefunguje a na dalších jde jen přes průzkumníka, ale ne přes Windows Commander apod.

4) Upravil bych hudební přehrávač. Dovolit upravovat ID3 tagy (jako u Symbianu). Vytvořit lepší používání, neboť občas se mohu uklikat, než najedu přímo na přehrávač apod.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od fredysz »

3) WP8 nepodporuje Mass Storage, ale jen MTP. http://cs.wikipedia.org/wiki/Media_Transfer_Protocol Proto to nekde nefunguje...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Pokud clovek ma aktualni vsechny OS + jejich ovladace musi to fungovat vsude(Microsoft) a take funguje,od XP az po Win 8
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

Mě chybí aktualizace přes pc, jistě by to pak bylo rychlejší. Pak mi chybí propracovanější nastavení zvuku + aktivní equalizer při odpojení sluchátek, dále lepší hudební i video přehrávač, více možností nastavení. Při psaní sms počítání znaků standart 160 znaků, mám to nastavené bez čárek, doplnění slov a stejnak napíšu 1 zprávu a počítá to víc. Při otočení mobilu na šířku, roztáhnutí klávesnice na celou plochu. aj
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Při psaní sms počítání znaků standart 160 znaků, mám to nastavené bez čárek, doplnění slov a stejnak napíšu 1 zprávu a počítá to víc
Pak to mas nastavene spatne,zrozvna toto uz davno chodi spolehlive.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od milennium »

Mně tam chybí tyto věci.
1) Kompletní podpora EAS, a ne jenom emaily, kontakty, kalendář, notes. Přidat podporu SMS pro Exchange 2010. Je to produkt MS, tak nechápu proč to není podporováno...
2) IE a synchronizace záložek.
3) RSS reader, nějaká nativní čtečka kanálů by se opravdu hodila.
4) V HUBu přidat RSS reader
5) Skype konverzaci přidat do HUBu zpráv. Nevím proč je to zase separátně jinde. Když je ve zprávách Facebook+WLM, tak nevidím důvod tam nepřidat i Skype.
6) Řádně vylepšit správu zvuků a notifikací ! Hlavně jejich jednotlivou úroveň hlasitosti. Možnost si vybrat zvuk notifikací u jednotlivých aplikací.
7) Doplnit zvukové profily !
8) Možnost vypnout si grafiku OS. Někdy to řádně zdržuje.
9) V klávesnici možnost zapnutí vibrační hmatové odezvy.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od mberdych »

Millenium: az na RSS se docela shodneme :-)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od CageJ »

s 9) suhlasim, hladal som a nemohol som prist nato ako vypnut vibraciu tlacidiel
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

S body 8),9) souhlasím taktéž.

Jelikož jsem si stáhnul několi aplikací, vyzkoušel ty nejlepší ostatní smazal, tak jsem poté znastavení/informace udělal HardReset, před tím jsem si zálohoval seznam aplikací ale po restu mi to k onovení nic nenabídlo...možná jsem něco udělal špatně nevím, naštěstí z hitorie stažení na windowsphone.com je do telefonu odešlu a je klid.
Kontakty mám na WindowsLive v Lidé, ty se synchronizují samy.

Jako většina jsem si stáhnul i aplikaci facebook která je jak na iOS tak Androidu v češtině, na Windows phone překvapivě zatím ne a je to tedy škoda...tohle ale není problém WP jako takových, tak odpusťte mírný OT.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

htcjirka píše:
Při psaní sms počítání znaků standart 160 znaků, mám to nastavené bez čárek, doplnění slov a stejnak napíšu 1 zprávu a počítá to víc
Pak to mas nastavene spatne,zrozvna toto uz davno chodi spolehlive.
A co je tam to podstatné v nastavení, aby mi to šlo tak jak má?
Rish.K.O
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 12, 2013 18:04
Zařízení: Nokia Lumia 820

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od Rish.K.O »

keď už nieje notifikačná dióda (L820) tak by bolo fajn zvoliť si možnosť notifikácie aspoň zvukovej, že by telefón pípol po nejakej dobe od zmeškaného hovoru, resp. sms.. A tiež ma najmä štve duplikácia média súborov, a potešila by možnosť volenia pozadia za live tiles aspoň nejakými jednoduchými obrázkami ako je to pri desktopovom metre, pričom to pozadie by mohlo ostať aj keby sme sa nachádzali v nastaveniach a podobne.. :-)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Absence pozadí za live tiles mi vůbec nevadí, považoval bych jej za zbytečné, na lockcreenu myslím stačí. 8-)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od CageJ »

Pozadie je mozne nastavit ! Ale obmedzene.
Zeta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: ned pro 23, 2012 12:41
Zařízení: Samsung Galaxy S9+
Bydliště: Brno

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od Zeta »

Pár výtek k nákupu hudby ve WP8 přes XBOX Music Store, které u nás asi mnoho lidí nevyužívá, nicméně já tam občas nakupuji a s přechodem na WP8 jsem v tomto ohledu ne moc spokojen.

1) Při stahování zakoupených skladeb není v názvu souboru jejich pořadové číslo na albu, takže místo "01 Písnička.mp3" dostanu "Písnička.mp3". Což v telefonu v podstatě nevadí, hub se řídí dle tagu a v nich je číslo tracku správné, ale po překopírování do PC je v tom docela hokej.

2) Jakési divné tagování - v zakoupených skladbách mizí z názvu tracku závorky a údaje v nich (jsou-li nějaké). Čili z "Nothing I Won't Do (Radio Edit)" se mi stane "Nothing I Won't Do" a musím to pak ručně na PC opravovat. Pokud si koupím singl, na kterém je třeba šest verzí jedné písničky a zmizí mi ony doplňující údaje v závorkách, na základě kterých poznám o jakou verzi se jedná, tak to je dle mého těžký nedostatek. Toto by se mělo opravit.

Navíc, ani k jednomu při nákupu hudby na WP7 nedocházelo. :roll:
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Přidal bych asi profily.
Nastavení hlasitosti vyzvánění, se děje v případě Lumie 520 pouze kolébkou +/- tlačítka na pravém boku, v menu nastavení/vyzváněcí tóny zvuky jde nastavit jen vyzváněcí tón hovorusmsky a další, hlasitost vyzvánění ne.
Když ji nastavím bočním tlačítkem na maximum, zesílí se naplno i systémové zvuky, jako zvuk odemčení a uzamční telefonu, při psaní sms atd.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

souhlasím s vámi. taky mi to vadí. furt hlasitost snižovat a zvyšovat při nějakém jiném úkonu.. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 73 hostů