Vyhody WP oproti inym platformam

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
miomio
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 12, 2012 12:43
Zařízení: S3, iPad, Lumia 520

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od miomio »

Ahojte. Chcel by som prejst na WP a zaujimalo by ma v com je lepsi WP ako android, resp. iOS. Viem, ze je system ako tak stabilnejsi, sviznejsi a to aj pri slabsom hw, ale ako tu citam tak ma celkom dost problemov, restarty, nepripojenie wifi, resp. jej vypadavanie. Je mi to divne, kedze ,,okna,, su tu o peknych par rokov skor ako ostatne platformy a taketo problemy nemaju, sice maju inaksie, ale aj tak. Dakujem za info
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od uni »

Výhoda-pravidelná obnova HW. Generační upgrady OS nejsou u WP dostupné zpětně, tedy si udržuješ pěkně aktuální HW, co nabízí trh.
To u iOS tě Apple "nutí" být u starého třeba 2-3 generace zpětně (je dostupná aktualizace aktuálního OS), u Androidu to máš pak nabité adrenalinem, zda daný výrobce někdy něco vydá.
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od gulii »

Dle mého úsudku jednoznačně bleskurychlý OS, a vizuálně nejkonzistentnější - minimalistická grafika s výbornou svižností systému se mi velmi zamlouvá. Poté velmi silné propojení účtů, facebook, twitter /později přibude i skype/... všechno pěkně integrováno přímo do systému.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mimonaut »

uni: tohle platilo jen před přechodem na nové jádro systému. MS nyní garantuje 18 měsíců update na aktuální OS (což v praxi znamená 1-2 velké update + několik menších), ve skutečnosti to po uplynutí této doby závisí už jen na výrobci tel.

jinak k tématu: mě se ten systém prostě líbí nejvíc, mám s ním méně problémů, než s droidem a nejsem vázán na apple, kterého mám z práce plný zuby. Co se týká problémů s restarty, wifi apod., je jich oproti droidu minimum, osobně s omnií7 jsem žádné problémy neměl a s Lumií 920 zatím taky ani jeden.
Výhody: konzistence designu i ve většině aplikací (prostě nemusíš hledat, jak se to ovládá, vše je ve stejném duchu), perfektní správa kontaktů a provázanost s ostatními službami MS (skydrive, office), ve WP8 vše posunuté směrem k funkčnosti. Pak takové drobnosti, jako třeba ve WP8 perfektní prediktivní český slovník (neviděl jsem nikdy žádný podobně funkční) - opravdu dramaticky zrychluje psaní textu, umí nejrůznější slovní spojení, nejen jednotlivá slova, navíc se učí tvému stylu psaní. O provázanosti na facebook už psáno bylo, tak jen doplním, že je to vážně super. Např. na tři kliknutí si prohlédnu fotky kohokoliv z přátel na FB stejně, jako bych je měl v telefonu, když chci někomu napsat, mohu sice použít sms, stejně tak se ve stejném vláknu přepnu na messenger nebo FB a pošlu zprávu přes tyto kecálky.. apod.
Vidím VELKÝ pokrok wp8 oproti wp7.x, ale i wp7 se mi používalo dobře.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od uni »

mimonaut: Tak to je jedině dobře, ačkoli i tak to není úplně prémiový přístup...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od htcjirka »

Premiovy pristup nema zatim ani jeden z vyrobcu OS.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od uni »

Tak kupříkladu Apple updatuje 3 přístroje zpětně (tedy >24 měsíců), v rámci aktuální situace se jedná o prémiový přístup. Ani v minulosti se tak žádná společnost (výrobce OS) nechoval. Symbian resp. Nokia radši vydávala modely "i", u MS tohle téma prakticky neexistovalo, Palm měl problémy sám se sebou, pravda, nevím jak to bylo u BB.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mimonaut »

to je pravda. Apple to dělá chytře.. sice si updatuješ, ale pokud máš starší iPhone (třeba u přechodu 3/4 to bylo markantní), stává se z něj nepoužitelná pomalá cihla, takže si taky nakonec koupíš novej (nebo downgraduješ)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od Petulinek »

Ono je to o přístroji jako takovém a o zvyku a způsobu využití. Mám teď jak svůj HTC Titan s WP 7.8 tak Galaxy Nexus s Androidem 4.2.1. Rychlost je v podstatě stejná, oproti WP je na tom Nexusu použitelnější kalendář, WIFI, ve WP je výborná zmiňovaná práce s FB, ale i s Office365 respektive s Exchangem... Záleží na tom, jaké využití plánuješ. Těch omezení ve WP je mnoho, pokud Ti nevadí, je ovladatelnost, konzistentnost menu v aplikacích perfektní, pokud jsi hračička a preferuješ něco, co si naopak můžeš sám hodně přizpůsobit barvičkami, zvuky, melodiemi, widgety atd., je pro Tebe vhodnější spíš rozumný přístroj s Androidem, pro který existuje i mnohem více dobře propracovaných aplikací.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od steelspace »

uni píše:Tak kupříkladu Apple updatuje 3 přístroje zpětně (tedy >24 měsíců), v rámci aktuální situace se jedná o prémiový přístup. Ani v minulosti se tak žádná společnost (výrobce OS) nechoval. Symbian resp. Nokia radši vydávala modely "i", u MS tohle téma prakticky neexistovalo, Palm měl problémy sám se sebou, pravda, nevím jak to bylo u BB.
Nevím kolik už je iPadů, ale iPad první generace update na iOS 6 nedostal.
mceza

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mceza »

Teda uni ty bavíš :D

Podívej se, starší zřízení některé featury iPhonu 5 kvůli výkonu nemají. Aha... Takže vlastně, kdyby MS pojmenoval WP7.8 Windows Phone 8, tak to už bude v pořádku, protože to je schválený postup Applu? :D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od uni »

steelspace: iPad 1 nedostal. iPhone 3GS např. ano. iPod 4/4new/5 také.
mceza: Nechápu a asi nemám moc sílu nad tím přemýšlet:-) BTW: ve slušné společnosti to co MS vydává za WP7.8 by bylo WP7.5 SP1:-)
mceza

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mceza »

Proč Service Pack? Žádné bezpečnostní chyby se neobjevily (ale v iOS jich svého času bylo víc než dost), takže ty se neopravují. Jiné vady systému se také neopravují. Pouze se přidala přepracovaná homescreen. A iPhone už umí posílat soubory přes bluetooth? A jak se to jmenovalo ? iSP?
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od Martin Suchan »

Ja bych treba rekl, ze WP narozdil od Androidu nevypada hnusne, ale nekterym lidem se zkratka Android UI libi :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od Standa »

Do jakékoli diskuze přijdu a vidím tam uniho, zavládne jediná jistota: uni je opět ve svém válečném tažení iOS vs. vše ostatní. Dneska, včera, před měsícem, před rokem, před dvěma, i před třema. Je jedno kdy, prostě iOS :-)

Toliko k trollům bez vtipu. A k diskuzi: já jsem po dobu vlastnictví WP zaznamenal toto:
- přísná konzistence GUI napříč OS i 99% aplikací - výborná věc, každá aplikace vypadá, že právě pro tento telefon vyrostla :-)
- 99% stabilita systému - za rok používání nebyl nutný jediný nucený restart
- reakce systému - WP byl, co se reakcí týče, nejrychlejší OS
- subjektivně: GUI. Po záplavách dětsky přívětivých okudrlinkovaných omalovánkových iOS je tu i něco pro lidi, co mají rádi umírněnost až minimalismus
- Live Tiles: výborný kompromis mezi nic nezvládnoucí obrazovkou iOS a naopak velmi konfigurovatelnou obrazovkou Androidu
- ergonomie: na WP je znát, že jde o moderní OS, ovládání je mezi telefony jednoznačně nejjednodušší (klasickou argumentaci, že nápisy jsou tak velké, že se nevlezou na displej neberu - jde jen o nepochopení smyslu tohoto překrytí).
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od Svestka »

Všechno už tady bylo v podstatě řečeno a ztotožňuji se s mnoha komentáři například Standa některé věci pěkně napsal.

Rozhodně se ale nemá moc bavit o tom co je lepší, spíš by si měl každý osobně říct co mu vyhovuje víc. WP je omezený systém a to tak, že hodně. Otázkou je zda vůbec někdo v telefonu potřebuje mít ukrytý PC a zase je to na osobních preferencích, vždy je to něco za něco. WP díky své "omezenosti" nabídne velmi svižný, intuitivní a jednoduchý systém, na kterém si člověk zvládne v pohodlí vyřídit maily, podívat na web a pustit hudbu, nebo podívat se na video, zdaleka ale nemá takové možnosti svobody jako na Androidu, kde se OS podobá více tomu, který člověk zná z PC, což opět pro někoho může být výhoda, pro někoho přítěž. Jak jde poznat z výše psaného já jsem uživatel WP a do budoucna nemám důvod přecházet, systém se mi líbí a jako výhodu která tady ještě tuším zmiňovaná nebyla vidím i to, že při koupi nového telefonu s WP mi může být jedno jestli koupím Nokii, HTC, nebo něco exotického, protože už po zapnutí telefonu budu mít na chlup stejný systém jako teď se zaruženou svižností s bez balastu výrobce (ponechme možnosti custom rom nebo mazání balastu ihned po rozbalení telefonu u androidu)

Každopádně mi to nedá a malinko odbočím, protože nechápu proč pořád lidi pořád nadávají na aktualizace WP vždyď i ty omílané lumie (kterou mám i já) dostanou s WP 7.8 druhý update a ten není do budoucna konečný, tak kde je problém, že nedostanou WP8 no a co vždyť to nikdo předem netvrdil. Příjde mi tvrdit že WP nemá žádný update je zhovadilost. Navíc si daný telefon člověk kupuje protože se mu líbí aktuální zařízení a ne s tím, že se mu možná bude líbit s budoucím updatem. Jestli se mi líbí a vyhovuje mi zařízení teď, tak na to samé zařízení nemůžu přece za rok nadávat jenom pro to, že nedostane update na novou vývojovou větev OS.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od htcjirka »

klasickou argumentaci, že nápisy jsou tak velké, že se nevlezou na displej neberu - jde jen o nepochopení smyslu tohoto překrytí
No zrovna v "Lide" me ten smysl vysvetli a hezky polopate.

Jinak se zbytkem plne souhlasim i jak jsi to "pekne" sepsal.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od spellshaper »

uni píše:Výhoda-pravidelná obnova HW. Generační upgrady OS nejsou u WP dostupné zpětně, tedy si udržuješ pěkně aktuální HW, co nabízí trh.
To u iOS tě Apple "nutí" být u starého třeba 2-3 generace zpětně (je dostupná aktualizace aktuálního OS), u Androidu to máš pak nabité adrenalinem, zda daný výrobce někdy něco vydá.
Pěkná blbost, WP je asi jediný systém, u kterého snad všechny telefony dostaly všechny updaty které byly (a stále ještě budou další). A to není systém, který má jen jeden telefon.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od spellshaper »

htcjirka píše:
klasickou argumentaci, že nápisy jsou tak velké, že se nevlezou na displej neberu - jde jen o nepochopení smyslu tohoto překrytí
No zrovna v "Lide" me ten smysl vysvetli a hezky polopate.

Jinak se zbytkem plne souhlasim i jak jsi to "pekne" sepsal.
Ono je to UI dělané pro angličtinu, takže každý překlad tu základní myšlenku v podstatě kazí. Něco jako film s dabingem. Koukat se na to dá, ale už to není ono.
mceza

Vyhody WP oproti inym platformam

Příspěvek od mceza »

Kde se v lidé nevejde text na obrazovku?
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů