Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od dwbmb »

Koupě nového telefonu není upgrade. Ale je pravda, že se na WP7.x nevysral jen MS, ale snad i všichni vývojáři, což si ale měl MS podchytit. WP8 je u nás na trhu chvilku, ale nové app vycházejí v drtivé většině jen na něj (alespoň co sleduju nové zajímavé appky na wpcentral). To se MS taky povedlo. Nečekám, že bude stále podpora WP 7.0, ale alespoň při jednom přechodu (7.8->8.0) by kompatibilita zachována být měla, už jen proto, abych nebyl tak nasranej. Nemůžu se ubránit srovnání s Applem, jelikož jsem se před lety víceméně náhodou dostal k prvnímu iPadu a dodnes na něj nainstaluji vše, co vyjde.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Koupě nového telefonu není upgrade.
To prave upgrade je,WP7.x uz tu s nami byl dost dlouho a kdo chce vic musi upgradovat na novy telefon.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Simon »

To není upgrade...to je biznis... a hovorte si čo chtete Jirko :)
To je jednoducho biznis, pretože by nové telefony s WP8 nekupovalo tolik lidí...vždyť proč, kdyby zústala nejaká podpora a neco by se do WP7.x dodelalo...A nie, WP7.x telefóny nie sú Lowendy...jednoducho ich odpísali a vypredávajú

Smutné je len ten skype...když porovnávame Ipodtouch/Iphone 2.generácie (čo je vskutku starý kúsok) a jeho skype je stabilnejší než na mobile ktorý donedávna bol vlajkovou loďou Nokie...Byť jedným s ľudí ktorý si kedysi kúpili Lumiu 900 alebo 800, tesne pred príchodom WP8 a dať za ňu takú cenu ako sa dávala...tak by mi to bolo aj ľúto :)
Fakt jen co budou peníze, tak mobil niekomu šupnem do rodiny ale dobre si premyslím či znovu vstúpim to "Sveta Microsoftu" :) Ano, WP8 má väčšinu chýb napravenú ale...stále je tu to ale...napríklad to či sa mi nestane že mobil za chvíľu nebude mať zase podporu :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

htcjirka píše:Microsoft bohuzel preskocil s podporou na WP8 ,kde uz Skype "jede" jak ma.Je potreba upgradovat at se to nekomu libi ci ne.
To se mi může líbit, ale ne rok a tři měsíce po zakoupení poměrně drahého WP 7.5, kdy byl tento systém zcela nový a dokonce HTC telefony byly na trhu o pár měsíců dříve než Lumie. Že se po tak krátké době Microsoft na zákazníky, kteří jej koupí takových telefonů podpořili, vys**e, to asi nikdo netušil a považuji to za výsměch a projev toho, kdo je silnější a může ovládat zákazníky. To je ubohé chování typické pro Amerikány. Bohužel se od nich rychle učíme.
EDIT: Simon byl rychlejší. No jo, je mladší :tlem:
EDIT2: Další příspěvky jsem četl až po napsání tohoto svého, takže jsem ani nevěděl, že píšu téměř to samé, jako ostatní. Tys měl, Jirko, velké štěstí na L920, která ti slouží naprosto bezchybně, ale když pročítám různá fóra a počítám nešťastné majitele téhož modelu, kterým se stále něco na telefonu posírá, tak je mi smutno a přeji ti, abys nebyl v jejich kůži. Možná máš dostatek peněz na to, upgradeovat příští rok na další model, anebo máš komu starý telefon předat a nebude to pro tebe žádný problém jít stále "s dobou", kterou stanovuje vyčůraný MS v podpaždí s Nokií. U mě osobně také nejde o peníze, ale o princip a nepodporování marnivosti v sobě samém - na to už jsem dostatečně stár a zkušen.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mmme »

htcjirka píše:
Koupě nového telefonu není upgrade.
To prave upgrade je,WP7.x uz tu s nami byl dost dlouho a kdo chce vic musi upgradovat na novy telefon.
Ty jsi čím dál větší mystifikátor :-D Někdy mi příjde že jsi nějaký decko :-D:-D:-D
Souhlasím s Flynnem, že "U mě osobně také nejde o peníze, ale o princip a nepodporování marnivosti v sobě samém - na to už jsem dostatečně stár a zkušen." Ačkoli fanoušek WP tak MS za ty jeho poděly na zákazníky přeju, ať mu to v mobilní sféře nevyjde.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Doba castejsich "upgradů" nez je zarucni doba telefonu je nastavena vsude nejen u Microsoftu,bohuzel,je potreba to nejakou formou prijmout.Prskani nic nezmeni.Prave to prskani je ta marnivost,te se vyhybam a nadale vyhybat budu.
Pokud se pokazi, je v zaruce,takze klidne at jsem v jejich kuzi ;-).Kazi se dnes vsechno,telefony,notebooky,auta bez ohledu na cenu.
Ty jsi čím dál větší mystifikátor Někdy mi příjde že jsi nějaký decko
Napsal jsem pravdu,kdo chce opravdu vic,od WP7.x uz nemuze tolik cekat,kdyz se ted vse soustredi na WP8 a dostava to WP8.Upgradu telefonu se nevyhne.Nevim co je na tom "mystifikatorskeho" ;-)
U mě osobně také nejde o peníze, ale o princip a nepodporování marnivosti v sobě samém - na to už jsem dostatečně stár a zkušen."
Jak uz jsem napsal marnivost je prskani,prskani nic nezmeni,akorat se clovek zasekne na starem systemu a porad nadava jak nejde tamto a tamhleto.Rozumny clovek koupi novejsi pristroj a uziva si dale a neprerusovane funkci a nemusi resit a trapit se jako ten prvni uzivatel zaseknuty u WP7.x
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mmme »

Další blbost. Jmenuj příklad z mobilní sféry, kdy firma vydala operační systém na který lákala megakampaní a pak ho po roce a kousek zařízla.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mmme »

Rozumny clovek si koupi dalsi pristroj a za rok dalsi a dalsi? Vyplach mozku zda se funguje :-) Naopak, je treba se postavit tehle masinerii na penize a podvodech na lidech!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Google by mohl vypravet,ten vydava aktualizace jak kalendar a nepodpora predchozich verzi je take na aplikacich znat..koncovi vyrobci to take prizabiji.
WP7 je tu s nami od konce roku 2010,za tu dobu dostal nekolik dulezitych updatů az na dnesni WP7.8,krasne dav roky,snad jsi necekal podporu do smrti,nedela ji ani Google,nebud naivni :lol:
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mmme »

Nefnukame tu ze WP7... neumi tohle nebo tamto. Myslim ze vsichni respektujeme ze se system vyvyji a kdo chce, ma mobilni osmicky a za rok treba devitky. My tu nadavame na nemoznost pouzivani apps psanych pro osmicky. Timto je nas system umrtven. A uz po nekolikate pisu: Vysvetli to nekomu, kdo si loni v lete koupil Lumii 900 za 14 tisic.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

Bohužel, ani WP8 neřeší nářky a přání zákazníků. MS a Nokia si jdou vlastní cestou a na nikoho neberou ohledy. Vyrobí nedodělek a zákazník jim ho pomůže doladit. Mezitím vymýšlejí další nedodělek. Konkurence tlačí a je neúprosná. Není čas. Jinou cestou jdou hackeři a nabízejí zákazníkům trochu té útěchy. Např. možnost odemčení a custom romy.
Já mám teď telefon, který svou výbavou předčí i WP8 telefony. Nepotřebuji mít v mobilu superfoťák a jiné vymoženosti. Potřebuji, aby to byl telefon, který dokáže zajistit funkce, na které se výrobce vykvák. A pár takových mám, narozdíl od superšpičkového WP8.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mmme »

S Googlem zase placas hlouposti. Ale hadat se nebudu, nestoji to za to. WP je dobry system, dizajnove sjednoceny a hlavne funkcni. Stejne si ale pockam dalsi rok kam a jak se vyvyne. Prodeje zatim vaznou a ja bych se nerad dockal toho, co jsem zazil se sedmickami. A muze mi tu treba tisic blaznu vysvetlovat ze uz se to nestane. MS uz v tomhle neverim.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

To je jako ,kdyz vyjde Octavia IV,ty jsi presto pujdes koupit koncici Octavia III a pak budes chodit brecet..protoze vyrobce tez podporuje auta co se prislusenstvi tyce i co se sw tyce,upgrade RJ apod a na ty koncici uz take kasle.Nic noveho,takze kdyz si nekdo koupil telefon tesne pred jeho koncem,jeho problem.Vedelo se o tom dopredu,nikdo ho ke koupi nenutil.Ten konec jednou prijit musel a vzdy by to uzaviral nejaky telefon, tu koncici dekadu.
Já mám teď telefon, který svou výbavou předčí i WP8 telefony. Nepotřebuji mít v mobilu superfoťák a jiné vymoženosti. Potřebuji, aby to byl telefon, který dokáže zajistit funkce, na které se výrobce vykvák. A pár takových mám, narozdíl od superšpičkového WP8
Bohuzel nepredci viz Skype a jine aplikace,ktere jsou jen pro osmicky a custom rom to u WP7.x nezachrani,nedokaze pouzivat takove aplikace a jejich dalsi funkce diky novemu systemu..Na bazi superfotaky apod to vubec neresim.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mmme »

Tvemu prirovnani k oktavce nerozumim. Muzes blize vysvetlit? Ja uz ani nemam silu vyvracet tve lzi. Nokia u nas loni vydala Lumii 900 a az mesic na to MS potvrdil zpetnou nekompaktibilitu apps psanych pro WP8 se sedmickami. Kdyby tu WP7 byly dva tri roky v plnohodnotne verzi, drzim hubu. Pouzitelny update byl ale jen jeden a ten prisel pred rokem a pul. Pred nim neumel WP7 vubec nic. Klidne pokracuj s temi tvymi demagogiemi. Fakta jsou ale jasna.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

Naštěstí mě Skype zase až tak nepálí, takže nemusíš se snažit rýpat mě do otevřené rány.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Pak si to precti jeste jednou a pokud mozno pomalu. ;-) Pomuze ti to,uvidis.
Uz pri predstaveni Lumie 900 se hovorilo o novem systemu,nez az po vydani Lumie 900,to ,ze ty jsi to nezaregistroval je tvuj problem.A vzdy musi nejaky telefon zivotnost systemu ukoncovat,vzdy na konci systemu jeste vyjde nejaky model telefonu s timto OS.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Simon »

No čo som počul tak integrovanej skype a fb mají pořád problémy u pár lidech :)

Takže v konečnom výsledku...Ja ako nový užívateľ ktorý sa zoznámil z WP v telefóne, z prístupom hlavných pánov a podobne...
Budem veľmi silno uvažovať či ísť do osmičky...a veľmi dlho a preistotu čekovať WPCentral a fóra aby mi môj mobil aspoň rok vydržal "in".
Apple ovce vystriedajú tie WP ako som si všimol...WP je dobrý systém, len trochu zmeniť prístup k ľudom by MC nezaškodilo...
Našťastie vývojári majú stále rozum a vydávajú aj aplikácie na WP7.x respektíve ich udržujú funkčné na dobrej úrovni, teda ako ktoré... :)

Použijem tvoj príklad...kúpiš si Octaviu III v plnej palbe no a za rok tu bude facelifting Octavia IV ktorá bude mať dva plasty navyše, 1kW navyše a dajme tomu o 0,2l lepšiu spotrebu...Ale povieš si že si rád že máš tu svoju, pretože by si neplatil jak najatý za niečo čo zostalo v podstate rovnaké, len tomu vymenili pár vecí a samozrejme ako všade...zvýšili cenovku.
To je jedno ako to je...WP mohol a môže byť dobrý systém (kto tvrdí že je...R.H. tuším a pár ďalších ľudí) ale úprimne povedané vzťah firmy a prístup k zákazníkovi je nulový...nech si kto chce čo chce hovorí o Apple...toto majú oni na úplne inej úrovni než MC. A Iphone 3G napríklad vydržal kľudne až do príchodu Iphone4ky a ešte sa dal dlho po tom používať...a normálne

A skutočne sa divím že z hláškou -> Chceš upgrade? Kúp si nové zariadenie ktoré je ešte drahšie ako to staré!... sa úprimne divím že sa im na to ľudia nevykašlali...ale čo, treba dať vysokú cenu...pretože vždy sa nájde niekto kto si to kúpi...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Flynn píše:Naštěstí mě Skype zase až tak nepálí, takže nemusíš se snažit rýpat mě do otevřené rány.
Nejde jen o skype,ale i o ostani aplikace vyuzivajici novych moznosti systemu,ktere uz WP7.x neda ani s custom rom ani s homebrew.
Kdo chce at si prska,kdo chce v klidu pouzivat upgraduje na novejsi telefon s aktualnim a funkcnejsim systemem.
Budem veľmi silno uvažovať či ísť do osmičky...a veľmi dlho a preistotu čekovať WPCentral a fóra aby mi môj mobil aspoň rok vydržal "in".
Pro me byly "osmicky" vysvobozenim,WP7.x me omezovaly a nadaval jsem na ne.
No čo som počul tak integrovanej skype a fb mají pořád problémy u pár lidech
No prave u par lidi..To je spise o lidech nez o systemu.Integrovany Skype chodi na jednicku,clovek se konecne po tech letech slibu dockal :tlem: Jinak vzdy se najde par lidi co ma porad s necim problemy,ikdyby meli tu nejdrazsi audi,porad budou mit s necim problemy.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

Jeden příklad za všechny: Chronos kalendář, v současné době nejlépe hodnocená aplikace (čti: v hodnoceních free i platících uživatelů) pro WP 7.x i pro WP8. To je pro mě příklad přístupu a to profesionálního, i když jen od amatérského tvůrce (anebo právě proto?).
Toto (a nejen to) mi dnes napsal autor "...when I mean ALL I mean all 120000 free users and 3000 buy users...".
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

A Chronos kalendar je i dukaz toho ze WP7.x neni mrtvy a odstrihnuty jak tu nekdo pise a to ani od vyvojaru tak ani od Microsoftu.Podpora od Microsoftu konci 2014.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů