Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

Ono to vlákno tady existuje minimálně dvakrát. Naposledy tento týden bylo založeno to druhé. Také nechápu, proč to tady neustále řešíte, udělejte to tak, jak píše shor3s.
qulck
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 31, 2013 22:12
Zařízení: Nokia Lumia 800

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od qulck »

Však se tu bavíme o aktualizaci na wp 7.8, microsoft i nokia slibovali, že jedno z vylepšení bude právě výběr googlu v této aktualizaci, teď to tam někdo má, někdo ne, někomu se navíc dojebal marketplace, někomu záložky v IE a to se bavíme o oficiální cestě přes zune. Oficiální zpráva k tomu nikde, samozřejmě chyba se stane, kdyby MS hned napsal, že je chyba v tom a tom a za týden bude update, který to spraví, pohoda. Samozřejmě to může mít důvod ten, že to zakáže operátor a to je to, co mě zajímá. Jestli je chyba někde v updatu nebo je to normální (v některých zemích taky nemají google ale třeba yahoo). Jediná otázka, na kterou se celou dobu ptám: Je v pohodě, že tam google nemám, když jiné české nebrandované Lumie 800 ano? Zajímalo by mě to zejména u klientů O2, T-mobilu to totiž jde.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Simon »

qulck píše:Nemyslím, když mám nastavený jazyk vyhledávání češtinu, je tam jen ta hnusná desktopová verze, kam musí člověk přiblížit, aby mu vůbec zaregistrovalo, že chce psát a i v tom případě google vyhodí MNOHEM více relevantních odkazů (porovnáván bing na Lumii a google na tabletu na stejné výrazy). Pokud tam dám cizí jazyk vyhledávání, aby se zobrazila hezká mobilní verze a zapnu polohu, tak mi na neutrální výrazy (bez háčků a čárek, např. Octavia 3) najde 95% cizojazyčných výsledků, google má první cizí možná tak na 10. stránce. A jasně, že by šlo zpřesnit nějakým slovem s vložením diakritiky, třeba už zmiňované "město Praha" místo "Praha", ale to pak dost ztrácím určitou rychlostní výhodu bingu oproti seznamu, než napíšu háčky a čárky. Další věc, občas potřebuju vyhledat něco odborného nebo dokonce latinsky. To se bing s českými odkazy nechytá vůbec, kdežto google mi najde, co hledám (pokud to existuje). Samozřejmě nepopírám, že je možné, že v nastavení něco opomíjím, takže budu rád za každou radu. Ale když mám všechno nastavené na češtinu, preferenci mobilní verze webu a stejně se mi otevře desktop a polovina odkazů je anglická, asi bing teda není to pravé pro ČR.
ano napsat pár písmenek je strašne zdĺhavé...ale pro toho co neumí psát na dotykovce :)

Čo sa týka Restoru.
Nic se nezmenilo, Bluetooth share nemám, IE záložky nejdou pořád. Takže uvidím ,nechám to být možná se to spraví, když ne tak pak to budu řešiť.

Kamarád na Lumii 610 taky nemnel Bluetooth share ale pak se mu tam objavil. A kedže sa má WP7.8 uvoľnovať postupne, je možné že zachvíľku sa to objaví.
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Freeloader »

tema bola mrtva ale jakmile vysla aktualizacia tak 5 stran za den :-D
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

OT: Nebylo by jich tolik, kdyby lidi také trochu ve vlákně hledali a četli.
abbe123
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 01, 2013 19:26
Zařízení: HTC HD7

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od abbe123 »

Zdravím,
HTC HD7 jsem aktualizovala pomocí Seven-Eighter, bylo potřeba to projet 3x než to bylo final. Záložky i Market Related mi také nefungovalo, stacil ovsem obyč restart a už vše jede v pohodě....
haloss
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 01, 2013 15:31
Zařízení: LG Optimus 7

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od haloss »

fredysz píše:
haloss píše:Aktualizoval jsem svůj Optimus 7 pomocí Seven-Eighteru, ale nemám v telefonu nové accent barvy ani možnost nastavit tapety z Bingu.
Nemá někdo podobný problém nebo alespoň netuší, čím by to mohlo být?
Nainstlaoval/zaškrtnul jsi v tom programu všechny jazyky co mas v telefonu? Minimalne anglictiny a cestinu?
úplně všechny ne, ale češtinu a angličtinu určitě...
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od GentlemanCZ »

Se Zune aktualizací jsem měl problém už při updatu na verzi 7.5. Tehdy měli české Lumie dostat možnost vyhledávání na Seznamu a mě tam tato funkce chyběla. Nakonec jsem to neřešil, protože jsem četl, že podobný problém mělo více lidí. Bylo mi to ale divné, protože L800 mám z oficiální české distribuce zakoupenou z Electroworldu. Stejná situace se opakovala teď. 30.1. se mi zaktualizoval telefon na WP 7.8, ale opět chyběla třeba možnost změny vyhledávače (Bing mi nevadí, ale jde o princip - když to tam má být, tak jak to, že to nejde?!). Rozhodl jsem se tedy zkusit hardreset, zda se nové možnosti neobjeví, ale ani HR nepomohl.

To mě "dožralo", takže jsem si stáhl Nokia Care Suite a jal se aktualizovat systém kompletním přeflashováním. Prvně mě zarazilo, že verze firmware ze Zune aktualizace se hlásila jako Out of date - nějaká verze ...8852.něco, ačkoliv dostupný firmware stažený prostřednictvím tohoto programu byl 8858. Světe div se - po čistém přeflashování staženým firmwarem jsou v telefonu dostupné všechny funkce a na nějakou chybu jsem zatím nikde nenarazil. Pokud se tedy nebojíte hard resetu (mě se do něj taky nechtělo), tak zkuste aktualizace přes Nokia Care Suite a myslím, že to pomůže. Návod je např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=k1e3xAZCzZY.

Nechápu jen jednu věc - jak je možné, že oficiální aktualizací přes Zune se stáhne něco jiného, než to co je dostupné na serverech Nokie? Stahoval jsem firmware přesně pro moji verzi telefonu s týmž product code a tady vše jde a při aktualizaci přes Zune nikoliv a ještě se instaluje firmware jiné verze... Podivné... :/.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od patrabus »

Já jsem taky flashoval přes Care Suite, myslím, že u této aktualizace je lepší jí dělat "na čisto" bez zbytečnýho dřívějšího bordelu. Po nainstalování aplikací a her+multimédií mám najednou o 2 GB víc prostoru než dříve, přitom jsem tam dal přesně to, co před updatem. ta paměť u SP se chová vážně podivně. Chválím ale vyšší výdrž po updatu :idea:
A ještě jeden poznatek, po restartu se hlasitost vždy nastaví na 13/30
A k tomu bing vs google, používám obojí, pod lupou bing a z adresního řádku google. Je pravda, že se teď bing dost zlepšil oproti dřívějšku a qr čtečka se taky občas hodí 8-)
fofrnik
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 17, 2012 12:17
Zařízení: HTC Titan

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od fofrnik »

už má někdo aktualizaci na TITANA? pokud teda nějaká bude ??
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od shagy2301 »

fofrnik: a čo tak trochu prelistovať toto vlákno? videl by si že áno, sú tu niektorý ktorý majú HTC Titan a majú už aj aktualizáciu
fofrnik
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 17, 2012 12:17
Zařízení: HTC Titan

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od fofrnik »

no to mam fakt náladu se tady listovat 47 stránkama když se tady řeší zcela jiné záležitosti
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

Mimo jiné, existuje tu i funkce vyhledávání. Uvědom si, jak by to asi vypadalo, kdyby tu každý pokládal triviální dotazy. Právě takoví, jako ty, jimi nafukují frekventovaná vlákna a pak přijde opět někdo, jako ty a nechce se mu pročítat desítky stránek.
Napsal jsem jenom titan do vyhledávače a hle! http://smartmania.cz/forum/search.php?keywords=titan" onclick="window.open(this.href);return false;
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od romčo »

Ja mám HTC Titan, ale ešte mi ani Zune ani telefón aktualizáciu neponúkol a nechcem ju nejako nasilu vyvolávať - veď prečo by som mal? HTC Titan samozrejme aktualizáciu na WP 7.8 dostane.
Takže neostáva nič iné len čakať v ktorej vlne mi bude ponúknutá...
fofrnik
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 17, 2012 12:17
Zařízení: HTC Titan

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od fofrnik »

děkuji za rozumnou a vcelku klidnou odpověď, pujde mi to aktualizovat i z ROM dynmic 2??
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od shagy2301 »

Costum ROM sú špeciálna kategória a tam aktualizácia cez Zune nepôjde
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Jakub Karásek »

Stáhni si novější Dynamics ve verzi 7.8, už jsem Ti to psal i do SZ.
jenda007
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 04, 2013 21:06
Zařízení: nokia lumia 900

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od jenda007 »

dobrej, prosim ja mam l900 na wifi uz druhym neli 3 dnem a nic mi to zatim nenabidlo tak se ptam jestli nedelam neco spatne
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

Neděláš nic špatně a uděláš ještě lépe, když budeš trpěliv. Předpokládám, že jsi připojen k Zune.
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od shagy2301 »

jenda007: ČÍTAJTE, ČÍTAJTE, ČÍTAJTE!!!!!

už to tu bolo spomenuté niekoľko krát: Aktualizácie vychádzajú v troch vlnách. Možno tvoja verzia je až v nasledujúcej vlne. Prípadne tu nájdeš návod ako to nasilu spraviť smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136 ... &start=405. Mne to takto fungovalo
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů