Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

To me take,osobne jsem si byl jisty az pristim rokem.Tady Nokia i Microsoft prekvapil.
matiqos
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: pon pro 03, 2012 21:32
Zařízení: iPhone 7/Microsoft Lumia 950

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od matiqos »

Neda sa vynutit update jak posledne? neskusal niekto? :)
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Gater »

Mam takový dojem, že si někdo od nich četl tu diskusi, pod tím prohlášením na blogu :) Snad dojde update i na další zařízení.
AntiHero7
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 13, 2012 13:32
Zařízení: Lumia 800

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od AntiHero7 »

mceza píše:Přibyla aplikace Sdílení Bluetooth :-)
Prosím tě, a kde si to sdílení přesně našel ? :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Zase naopak HTC predbehlo v updatu WP8 Nokii,u 7.8 se vahy otocily.
mceza

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mceza »

AntiHero7: V menu je aplikace Sdílení Bluetooth ;)

htcjirka: Ano, že to bude se vědělo, ale nevěděl jsem, že to bude už teď. U u WP8 bude spousta slibovaných funkcí dodávána až s následujícími updaty :-P

Jinak se mi zdá, že se telefon celkově zrychlil, ale zároveň např. reakce na tapnutí tile emailové schránky je pomalejší. Zajímavé. budu si hrát dál.
AntiHero7
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 13, 2012 13:32
Zařízení: Lumia 800

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od AntiHero7 »

Sakra, nemám to tam. Flashoval jsem přes Care Suite, je možné, že musím udělat hard reset nebo něco podobného, abych tu aplikace měl ? :-) Díky :-)

EDIT: Aha, tak přes Care Suite se vlastně ten HARD reset udělá, to mi hned nedošlo, nicméně, zajímalo by mě kde teda seberu to sdílení a taky ten Ringtone Maker :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 již k dispozici

Příspěvek od htcjirka »

např. reakce na tapnutí tile emailové schránky je pomalejší.
Mam vedle sebe Lumii 900 a 920 a kdyz kliknu na email schranku obe se otevrou stejne rychle.

Taky fajn, ze kliknutim na virtualni tlacitko hledani/lupy se otevre Google a nikoliv Bing.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Petulinek »

A je tam ten slibovaný dětský koutek?

BTW email se otevírá pomaleji i na neofiko ROMkách 7.8 než na 7.5
AntiHero7
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 13, 2012 13:32
Zařízení: Lumia 800

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od AntiHero7 »

Mám dojem že dětský koutek ani být neměl, spíš si někdo špatně přeložil/vyložil to, že to má mít lepší ochranu proti dětem ( :tlem: ), aby nezadali třeba špatně pin a tak :-)
mceza

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mceza »

Další věc, kterou jsem si všiml, že po odemknutí displeje a aktivním přehrávání hudby zůstane ovládání přehrávače nahoře dvě vteřiny viset. Stejně tak, jako kdyby se zmáčklo tlačítko hlasitosti.
Tato funkce mne nepotěšila a dost mi vadí, protože jsem samozřejmě uvítal možnost malých dlaždic, které mám srovnané hned nahoře v řadě. Přehrávač však toto překryje a musím jak blbec čekat, až zmizí...

Navíc ovládání hudby na lockscreenu již není "v tapetě", ale právě v překryvném pruhu. Je to o něco ošklivější, škoda.

Dětský koutek nikdo nesliboval, pouze nějakou ochranu proti dětem. Ani na tu jsem však nenarazil.

Email jako takový se otevře velmi rychle, ale po tapnutí na tu dlaždici chvíli trvá, než se dlaždice "nakloní" a začne se spouštět aplikace. Ale je to téměř neznatelné a možná jsem si toho jen předtím nevšiml...
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Petulinek »

O dětském koutku psali dneska zde http://mobilenet.cz/clanky/co-budou-ume ... znam-10787" onclick="window.open(this.href);return false;
Škoda, je to jedna z mála funkcí WP8, která by se fakt hodila...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Martin Suchan »

Detsky koutek nekde blbe prelozili a vsechny weby to jen slepe prebirali. V originale se pise:
"Pocket and child proof Lock Screen security" a znamena to ochranu pred zablokovanim telefonu zadavanim vstupniho pinu dokola treba ditetem nebo v kapse.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od matoman »

zaujimalo by ma ako to v praxi funguje :)
mceza

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mceza »

Takže odzkoušení toho zabezpečení zadávání hesel - výsledek: není to tam nebo nevím, jak to funguje. Prošel jsem komplet nastavení a nic jsem nenašel. Tak jsem otestoval zadání pinu a zámku nasimulovat jako dítě (šmatrání po displeji) a jako kapsa (zakrytý proximity senzor). PIN se zadával zcela jako vždy a u zámku telefonu mi vše také fungovalo (teď mám kvůli několikrát zadanému kódu na minutu zablokovaný telefon - není to ono? U WP7.5 jsem toto nezkoušel).

A nevím, zda to bylo včerejšími updaty pro počítač nebo WP7.8, ale již mi funguje bezdrátová synchronizace se Zune. S tím, že jsem zjistil, co to obnáší a že pro mne je wireless sync nepoužitelný...
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od Menty »

Já bych se chtěl na pár věcí zeptat, pokud by mi někdo odpověděl, byl bych vděčný.

Je součástí update i slovník, tím myslím, zda už bude konečně dostupné opravování slov v češtině.
Zda je vylepšeno prostředí fotoaparátu (někde jsem viděl, že u osmiček jsou ty lišty po stranách průhledné, tak jestli to je tady taky tak....)
V čem je nový Office lepší (krom toho, že má novou ikonu) a zda je součástí i OneNote.
Zda přehrávač konečně navazuje písně rovnou na sebe (v současné verzi Tango je při přehrávání krátká pauza a to je opravdu otravné)
E-mail aplikace - má bílé, nebo černé pozadí (u WP8 je nově černé)
mceza

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mceza »

Český slovník není.

U prostředí fotoaparátu jsem si nevšiml žádných změn. Možná fotí o něco méně nazelenalé fotky, to vyzkouším až "zítra" za dobrého světla. Každopádně lišty po stranách jsou černé.

Office mi nyní otevře PDF. Subjektivně se mi zdá rychlejší. Nic víc jsem neobjevil.

Nenavazování písní na sebe jsem si ani v Tangu ani v 7.8 nevšiml, zítra si na to dám pozor a poslechnu si to.

E-mail aplikace má stále pouze bílé pozadí bez možnosti změny (alespoň jsem to nikde nenašel).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace na Windows Phone 7.8 již k dispozici

Příspěvek od htcjirka »

Opravdu nekteri tady cekaji ,ze se neco preneslo z WP8,uz se to nekolkrat psalo i ja jsem na to upozornoval ,ze WP7.8 neprinese nic nez krome obrazovky,sdileni BT a nekterych spise malickosti.
mceza

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od mceza »

Mě naopak WP7.8 překvapilo a přineslo toho víc, než jsem čekal. Ale samozřejmě to je mnohem méně, než bych chtěl...

Nejvíc mi ale vadí absence mého oblíbeného šedého motivu, budu vyhlížet na navifirmu T-mobile CZ :D
zizkaberk
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 09, 2012 5:45
Zařízení: Nokia Lumia 800

Aktualizace na Windows Phone 7.8 (diskuze)

Příspěvek od zizkaberk »

Chci se zeptat zda se uz da zmenit ton na sms?
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 31 hostů