Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

Pokud někdo tu petici nečetl, tak prosím nekomentujte nesmysly - typycké především pro české diskuze. Když tu čtu komentáře, tak se opravdu divím, že nemáte Android. Pro lidi, kteří si oblíbili čistý design už WP8 nebude. Ať tomu říkáme Metro nebo jinak, prostě už to není pěkný čistý vzhled WP7.

Ta petice je hlavně pro zachování možnosti vytvořit si stejnou obrazovku jako na WP7. Ale MS kašle na současné majitele WP7 už s updatem, tak proč se nevykašlat i na hlavní vlastnost systému... design.

Cituji z petice, kterou tu zjevně nikdo ani nečetl a chytrácky komentuje:
Its ok, that users can ruin homescreen for themselves with ugly little tiles, because its their choice. But please keep black stripe on the right side of the screen, so we can have original beautiful WP7 experience on WP8.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od chmeldas »

Krásný původní černý pruh... hmm bohužel po odstranění šipky je ten pruh k ničemu. A jak už psal Necroman když si necháš jeden sloupec volný je po problémech.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

Takže už se nečtou ani příspěvky? Neumíte anglicky? Nebo na koho reagujete? Já to nechápu?

Pokud chcete ten hnus na obrazovce, tak prosím, já tam chci WP7 a tu možnost nemám... Pokud nepoznáte rozdíl, tak se potom nemáme o čem bavit.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od fredysz »

chmeldas píše:Krásný původní černý pruh... hmm bohužel po odstranění šipky je ten pruh k ničemu. A jak už psal Necroman když si necháš jeden sloupec volný je po problémech.
Jeden sloupec volny nejde nechat - systém automaticky zarovnava, podle velikosti největší dlazdice...
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od chmeldas »

Reaguji na vás, příspěvky čtu a anglicky umím též. Buď užíváte hodně zajímavý materiál, nebo jste novým produktem Applu, tzv. iDiot. Dlaždice na úvodní stránce jdou poskládat do podoby WP7 (viz. příspěvek uživatele Necroman).

To fredysz: viz. příspěvek Necroman. Při správném poskládání dlaždic jde vzhled WP7 napodobit.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

Nevím proč se uchylujete ke sprostým útokům, ale pojďme do toho. Vy jste produktem své vlastní demence, takzvaný zabedněný ignorant. Dlaždice do podoby WP7 poskládat nejdou a jen d*m*n* tomuhle může říkat napodobit.
ObrázekObrázek
frenzyfish
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 23, 2012 11:55
Zařízení: Nokia

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od frenzyfish »

Nějak mi nejde podepsat přes FB petici, když kliknu na ikonu, stránka nereaguje..

K diskusi - to co navrhnul Necroman je sice drobný náznak, ale spíše jde o nepochopení, co se uživatelům líbilo na původním prostředí. Jestli aktualizace bude víceméně jen o nové obrazovce, tak by bylo řešením prostě neaktualizovat..

Absolutně souhlasím s kaonem. Dvě obrovské dlaždice vedle sebe a kolem nich kupa malých dlaždic bude vypadat fakt pitomě, hlavně na mobilech s obrazovkou větších jak 4 palce. 3 dlaždice vedle sebe, napravo nechat černý proužek (případně doplnit nějaké informace k té šipce) a mít možnost udělat větší dlaždice (přes 2, nebo celé 3 zmenšené dlaždice) a vypadalo by to výborně, na obrazovku by se vešlo více informací a na své by si přišli uživatelé jak s menšími, tak většími displeji.. Na velká, téměř pětipalcová "pádla" by tam klidně mohli být ty malé ikonky 4, a napravo by se ten černý pruh pořád vešel.

Ať se na mě v Microsoftu nikdo nezlobí, ale plánovaná podoba pro wp8 a wp7.8 v aktuální podobě je -pokud jde o design - katastrofa.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od chmeldas »

iDiot nebylo myšleno jako sprostá urážka, ale pouze jako malé rýpnutí. Ano mám silně pokřivený a v některých situacích značně společensky nekorektní smysl pro humor :-D Chtěl jste černý pruh, chtěl. Dá se u WP8 vytvořit? Dá... Není to sice úplně ono, ale je tam... Teď to neberte jako urážku, ale pokud by se všichni držely toho, co bylo tak teď pořád jezdíme na koních a vrchol pokroku je maximálně tak parní stroj. Jde čistě jenom o design a ten je značně subjektivní. Buď si člověk zvykne nebo ne.

PS.: Pokud chcete pokračovat v urážkách silně doporučuji tykání... ono případné oslovení mé osoby "vy 3,14čo" vypadá fakt hrozně divně 8-) Ale radši stop flame.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

Problém je v tom, že WP7 nebyl o funkcích. Bylo to o designu, o jednoduchosti, o přehlednosti. Pokud někdo chtěl od systému funkce, nemohl si vybrat WP7, protože libovolný jiný mobilní OS je na tom funkčně lépe. WP7 zaujal lidi se smyslem pro čistý design, grafiky atd. (podobně jako původní produkty Apple před lety).

Teď je důvod proč si takoví lidé koupili WP7 pryč, pokud tohle nevidíte, tak prostě toto není diskuze pro vás a ta petice také není pro vás! Buďte šťastní a nechte brouka žít. Nechápu ty osobní útoky na mě nebo zpochybňování té petice. Spousta lidí, kteří s peticí nesouhlasí má v příspěvku slova jako "nechápu", "nerozumím", "nevidím rozdíl" - ano pokud to nechápete, tak prosím s prominutím držte hubu, Nevím proč má každý jantar potřebu psát do každého vlákna. Samozřejmě není nic špatného na tom mít vlastní názor, že se mu nová home screen líbí více, ale takových postů tady moc není. Většinou je to o tom, že jsem iDiot a že je ta nová obrazovka vlastně stejná a nejlepší a že černý pruh s šipkou je k ničemu... takhle mohu pokračovat dál.

Trochu hlubší význam je potom v tom, že Microsoft se totálně vykašlal na lidi, kteří se snažili WP7 pomoci a prosadit. Doteď jsem obdivoval odvážné směřování a filozofii WP7.
Nemám problém s tím, že nebude update na WP8, mobily jsou pro mě koníček a klidně koupím několik za rok. WP8 je postaven na novém jádře a proč dávat prostředky na optimalizaci starých zařízení. Ale tohle je změna v celkovém přístupu MS k platformě WP7 a ta se mi nelíbí.
Nakonec se myslím ukáže, že změna home screen je jen špička ledovce a dojde ke změně kurzu obecně.
Tigerish
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř lis 09, 2011 17:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Tigerish »

Pro spellshaper...
Ja teda taky patrim do skupiny lidi, ktery spich chapou nove reseni screenu, ale taky chapu oc jde tobe. Petici sem necetl a ani to nemam v planu. A uz vubec si nemyslim, ze WP je nejaka designova zalezitost. Ale verim, ze si to v tom nekdo nasel, je tu mista dost pro vsechny :)

Koukas se na metro design z pohledu WP, nebo z pohledu MS produktu obecne? Metro je dnes vesmes vsude, osobne se snim potkavam na telefonu, XBoxu a W8 zatim znam jen z obrazkum, nevim jako to je v zune nemam tucha. Metro ja osobne chapu jako usporadanou matici pravidelnych ctyruhleniku. Nic vic sem v tom nikdy nevidel. Veci jako nejakej zlatej rez nevninam a asi ani nechapu :) Ale zajimal by me tvuj nazor na metro z celkoveho pohledu, protoze mam pocit, ze nove reseni zapada to celkoveho kontextu lepe.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

Windows Phone resp. Metro je designová záležitost. Dokonce získaly několik designových cen a mezi grafiky je myslím už také docela známé.

Metro má sice uvedeno několik návodů a rad, jak se ho správně držet, ale u Metra, alespoň jak ho chápu já jde hlavně o výsledný dojem a filozofii. Takže opravdu neřeším, jestli nová homescreen porušuje nějaké psané zásady Metra nebo ne. Je jedno, jestli to jsou kostičky nebo kolečka, barvičky nebo černobílá obrazovka. Metro mělo být zaměřené na obsah a místo grafiky využívat samotý obsah takovým způsobem, že celek vypadá čistě, jednoduše, přehledně a líbivě. Například Huby ve Windows Phone jsou také Metro a možná dokonce více reprezentují výše uvedenou filozofii než samotná home screen. V nich je často pouze černé pozadí a bílý text. Ovšem použité fonty, swipe mezi jednotlivými obrazovkami a přehledně uspořádaný obsah, dělají z jednoduchého textu líbivou, čistou a přehlednou designovou záležitost.

XBox nemám, ale Windows 8 používám. U mě byl obrovský problém seřadit ikony Windows 8 tak, abych se v nich vyznal, měl jsem před sebou všechny důležité informace a zároveň se mi to líbilo. Takže můj názor je ten, že MS si také své vlastní Metro degradoval na plochu barevných čtverců nikoli na filozofii a UX, kterou Metro mělo být (alespoň tak to prezentovali tvůrci v roce 2010). Napovídá tomu nejen Windows 8 (kde jsou ale paradoxně zatím větší restrikce než než v nové homescreen pro Windows Phone), ale právě nová obrazovka Windows Phone.
Pokud odhlédneme od toho, že se na novou obrazovku teoreticky vejde víc obsahu, zamyslete se chvíli nad tím, jestli nová homescreen působí čistě, přehledně, jednoduše a líbivě - můj názor je že nikoliv.

Obrázek
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Krayzie »

Ja som tiez volil WP7 pre jeho design a nie funkcnost, kedze nepatrim k narocnym uzivatelom mobilnych telefonov (naslo by sa sice par vyhrad, ale Metro UI ich prekonava). Na druhej strane, nova start obrazovka sa mi paci (zatial neviem ci viac alebo menej) a pridava na funkcnosti, resp. tych 8 dlazdic na terajsej start obrazovke je pre vela ludi (a niekedy aj pre mna) ozaj malo, hlavne v pripade ak nie vsetky su LIVE.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od Martin Suchan »

Nejak nechapu vasi diskuzi o tom, proc by mel byt aktualni vzhled uvodni obrazovky ve WP7.5 "vice metro", nez ve WP8? V obou pripadech se jedna o cisty design pomoci dlazdic zarovnanych do matice, kde se dba predevsim na obsah a ne na formu. Symetrie ci asymetrie cerneho pruhu na to nema vliv, stejnak jsem to do dneska nejak nepochopil, "co tim chtel autor rici" a rozhodne mi to chybet nebude.
Pokud odhlédneme od toho, že se na novou obrazovku teoreticky vejde víc obsahu, zamyslete se chvíli nad tím, jestli nová homescreen působí čistě, přehledně, jednoduše a líbivě
Nova obrazovka muze pusobit ciste a libive stejne jako u WP7.5, zalezi jen na cloveku, zda si tam necha 2x3 velke ikony, nebo 4x3 malych ikon, kde se kazda co vterinu meni. Je to uplne stejne, jako volnost v ikonach na plose PC - znam lidi, co tam maji jenom kos a umelecke pozadi a nic jineho, znam take lidi, co maji plochu totalne zastlanou. WP8 dava nyni lidem moznost vice si "zastlat" start screen, pokud chteji, ale nijak neomezuje ty, kteri maji radi cisty a prehledny design s par ikonami.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

Říkám to znovu, pokud ten rozdíl nevidíte, tak se nemáme o čem bavit.

Jinak jsem nas... tak, že pokud neoznámí ve WP8 nějaké zázračné funkce, tak měním systém.
SnejiCZE
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát čer 08, 2012 17:45
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od SnejiCZE »

To určitě Microsoft a ostatní okolo určitě hodně zklame. (no offense)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od spellshaper »

JJ WP se prodává sám jak na běžícím pásu, takže nepotřebují lidi, kteří by si to kupovali a doporučovali ostatním.
SnejiCZE
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát čer 08, 2012 17:45
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Petice za zachování vzhledu úvodní obrazovky WP7 (na WP8)

Příspěvek od SnejiCZE »

Proč by to i teď neměli doporučovat ostatním. Lidi po té prezentaci Microsoftu zapomínají na jednu věc. Pořád je to telefon, ne super-počítač, deskopový počítač, tablet atd. Svoje funkce to má. I když jdu po ulici, tak vidím lidi kolem s mobilem, který například ani OS nemá. A stačí jim to.
WP 7.5 / 7.8 bude pořád kvalitní OS pro vrstvu, která nepotřebuje každý druhý týden mít nový mobil na chlubení. I když si v hlavě projdeš například 5 TOP věcí, které na mobilu děláš, tak z 90% dojdeš k závěru že: 1)Volání , 2) SMS/MMS , 3) Internet (prohlížení/chat atp.) , 4)Foťák/Videokamera 5) Ostatní druhy aplikací, které stejně máš.

Z toho podle mě vyplývá, že je tvůj mobil na úrovni, kde ani další věci nepotřebuješ. Ale jestli potřebuješ mít stále v ruce něco nového (pokud děláš testy atp. pro nějaké stránky tak budiž), tak nechápu tvoje rozhořčení vůči WP.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 22 hostů