Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Jiří Hrma »

Taky si myslím, na HTC HD2 čekám i Windows 8 :-D (joke). Tam to pojede ještě hodně dlouho… :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Krayzie »

htcjirka píše:Ano,ale jen nokia mapy,nikoliv nokia autem.
Neviem co je "nokia autem", ale ak myslis Nokia Drive, tak to prave Nokia potvrdila, aplikacia bude pre vsetky WP zariadenia http://wmpoweruser.com/nokia-details-no ... ne-8-oems/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od htcjirka »

To je spatne pochopeny i nestastne napsany clanek,Nokia pouze uvolni Nokia Mapy,ktere obsahuji urcitou formu planovani cesty,ale bez hlasoveho navadeni.Jde o to,ze da do placu mapove podklady Navteq,takze hodne sikovni vyvojari mohou stvorit velice kvalitni navigaci.
Uživatelský avatar
Venca B
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 21, 2011 13:14
Zařízení: Samsung Omnia 7

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Venca B »

Už se tu řešilo, že zmizel zlatý řez? :-( Je to smutné co? :-(
Uživatelský avatar
Maledict
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 30, 2011 19:56
Zařízení: Xiaomi Mi4C, Surface Pro 4

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Maledict »

Venca B píše:Už se tu řešilo, že zmizel zlatý řez? :-( Je to smutné co? :-(
Souhlas, blok s live tiles posunutý doleva měl zůstat a do pravého volného místa pod šipku mohly být umístěny přepínače wifi, bluetooth či vypnutí zvuků...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

Venca B píše:Už se tu řešilo, že zmizel zlatý řez? :-( Je to smutné co? :-(
Na to, jak ho obhajovali (a mně se líbil), je škoda, že se ho vzdali hned v další verzi.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

Nový start screen na L900. To znamená, že 7.8 je už ve vývoji - na videu je early build.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FyjtllCRw0M[/youtube]
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mberdych »

To vypada dobre. Tak jsem nad tim premyslel. Teoreticky muzu L900 stale vratit, ale prakticky to nejspis neudelam, pokud me v nasledujicim tydnu necim nenastve. Ten telefon je proste skvelej a az ted mi doslo jak mi WP vyhovuje. Takze vracet ho je sice reseni kvuli Apolu, ale nemam za nej zadnou alternativu dokud se Apple nedokope k novemu iphonu, takze to nedava smysl. Necham nejspis setup WP na telefonu, ICS na tabletu a OSX na notebooku.
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Chápu absenci zlatého řezu u zařízení s malým displejem, ale například u Lumie 900 je to škoda. Tam se ten kousek vejde, díky Clear Black displeji to vypadá děsně dobře a je tam spousta potenciálu právě pro různé gombíky.

Mohu vám říci, že na to, jak jsem se na WP8 těšil, mám po dnešku dost nevyrovnanou náladu...
mceza

Re: Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

mberdych píše:Necham nejspis setup WP na telefonu, ICS na tabletu a OSX na notebooku.
:-D Tomu říkám kombinace :-D
onetux
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv led 20, 2011 10:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od onetux »

Viděli jste někdo fotku nebo kus videa s normálním seznamem aplikací? Bojím se aby tam bylo...Joe to neposunul v tom streamu ani jednou a měl tam tile i na budík, nastavení atd... :-/
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

onetpux: Taky jsem se viděsil, jak to plánují udělat. Teď mám v telefonu nějakých 50 aplikací. Pokud budu mít 50 dlaždic jen od aplikací, tak to bude síla. Nedejbože, když budu chtít něco ještě navíc pinnout...

No uvidíme.

Poslední 4 týdny jsem ze svého nového WP nadšený. Po dnešku vážně nevím :(
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Podle tohodle videa to vypadá, že opravdu nejenom, že zabili zlatý řez, ale i to menu.

Proč sahají na něco, co funguje skvěle a lidi to mají rádi? Ať se zaměří na ty hovadiny, co v tom systému mají! A že jich není málo...
Cedik
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon led 30, 2012 20:21
Zařízení: LG G2

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Cedik »

mluvilo se už o problému jednotlivých profilů ? hudební přehrávač,melodie při příchozím volání,atd ? :)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od spellshaper »

List aplikací tam pořád je. Na videu je vysvětleno, že je tam bug a nefungují ikony (i když tam beztak je spíš nějaká NDA aplikace).

Z představení mám podobné pocity jako mceza. Hodně jsem se těšil na WP8, ale po dnešku mám skoro chuť jít pro iPhone (až tak jsem nas....). Microsoft ladil design homescreenu, měl dokonce sepsanou knihu, proč je vzhled přesně takový, jaký je. No a dneska udělá tuhle novou home sreen? Je to hnus!!! Jakoby byl starý nepoučitelný MS zpátky.

Jednak ty malé ikony ničí unikátní myšlenku WP, které dokázaly zachovat graficky pěkný a rafinovaný homescreen a zároveň nabídly dostatek možností upravit si ho jak každý potřebuje. Teď je to horší než Android, různě rozházené mini ikonky různých barev nemají ani špetku kouzla původního jednotného vzhledu. A navíc zmizel pravý černý pruh, který do designu vnášel nesouměrný prvek, což je základ líbivého designu, jak zná každý z první třídy výtvarky nebo zlatý řez u fotografie. Ano dobrý umělec může i toto základní pravidlo porušit, ale tohle není ten případ :oops:

A aby ta facka byla ještě větší, tak jediná funkce, kterou nám MS milostivě nahraje do Lumie za 12.000,- je právě tenhle hnus!!!

Založil jsem petici pro MS, aby vrátil původní černý pruh zpět. Mini ikonky ať si tam lidi nacpou, každý si zhnusní jen svůj homescreen. Microsoft ale přijde o hlavní prvek, kterým se vymezoval a také prezentoval v každé reklamě, což bylo pro Marketing a komunikaci WP7 velmi důležité.

EDIT:
http://www.ipetitions.com/petition/wp8-homescreen/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od lucanus »

Jeste pred pul rokem jsem pouzival N95. Srovnavat to s radarem? Nejde :-). Za pul roku jsem si uz udelal malej ne moc narocnej nazor na tenhle OS a i kdyz ma chyby, jsem s nim spokojenej. Aktualizaci na 7.8 beru jako bonus. A i kdyz se tady o tom asi nikdo nezminil, tak verim ze i 7.8 dostane po nejake dobe doladeni :-) Nemuzou se zavdecit vsem, i kdyz s tema lumiema je to pekna spina...
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Petici jsem podpsal, ale nečekám úspěch.

To, co dělalo WP odlišným od všech ostatních nyní zabili. Teď je to prostě jen systém jako každý jiný. Jen ikonky jsou narozdíl od iOS a Androidu hranaté a některé jsou živé... Popravdě pokud homescreen zůstane takový, jaký je na videu výše a součástí aktualizace nebudou vyplepšení typu "běh GPS sledování nativně na pozadí" a neopraví chyby s hlasitostí, vypadáváním hovorů a podobné blbosti, tak zůstanu u 7.5.

Telefon potřebuji hlavně na volání a SMS a to Lumie díky bugům a chybám neumí zrovna nejlépe. Takhle tedy ne...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Martin Suchan »

Podle mě je označení Windows Phone 7.8 špatné. Měli tomu říkat "Windows Phone 8 s omezeními" podobně, jako iOS 6 pro staré zařízení. Všichni by byli šťastní, že dostanou Windows Phone 8 a koza by zůstala celá :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mimonaut »

mě se to fakt líbí, ten novej vzhled, i když jsem se taky lekl.. chápal jsem důvod černého pruhu po straně, ale po pár shlédnutích videa se mi líbí i nový vzhled..
těším se že ještě rok dožiju se svou O7 a pak, až bude na trhu něco nového s WP8 a cena už nebude "startovní", nadsazená, vyberu nástupce..
Chápu, že noví majitelé lumií co je koupili za velký peníz můžou být naštvaní, ale technologie prostě jde dál sedmimílovými kroky a změna kernelu po deseti letech z WinCE asi je dost zapeklitej oříšek, kór když je u WP8 šifrování apod., takže se to dalo čekat. Uvidíme co z WP8 přijde k majitelům starších tel. -jestli to bude jen homescreen, bude to teda dost málo..
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od fredysz »

No ohledne te instalace aplikaci, tak mam obavu, ze to bude fungovat stejne jako u W8 a kazda nova aplikace prida dlazdici na Start screen. Prijde mi ze se někdo snazi zabit cele UI...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů