Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od SirTom »

Ze začátku, když působili emoce, tak jsem si říkal jaká je to prásárna s tím, že nebude update.
No ale teď když se na to podívám s odstupem, tak mi to vlastně ani moc nevadí, protože:
- změny WP8 jsou především v HW. Ke čemu by mi byly vlastnosti systému (jako třeba podpora NFC) když to moje železo stejně neumí a/nebo to neutáhne?
- kdy přijde WP8 - a tím myslím kdy konkrétně si v CZ obchodě budu moci koupit zařízení, které mi sedne (tedy ne kdy přijde nějaké jedno první zařízení a to ještě do US)? Zas tak rychlé to asi nebude...
Ve výsledku si tedy pak raději koupím nějaký lepší HW (s lepším rozlišení a NFC).

Podle mne jediné zařízení, u kterého se to dá brát jako nefér je Lumia 900 (a to ještě možná jen v u nás, ne v US, kde už se nějaký pátek prodává...). Jsem zvědav na reakci Nokie na WP8.

Zlatý řez mne taky mrzí, ale možnost větší customizace live tile mi přijde krok správným směrem, design zachovali, ale dali víc možností.
A třeba to co předváděli s NFC bylo fakt super, na to se hodně těším.
Taky doufám jen že spolupráce WP8 s W8 bude skutečně velmi těsná.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Radek Hulán »

U Lumie 900 to nemůžeš ani u nás brát jako nefér, právě naopak, protože před zahájením prodejů máš kvalifikované info. Je plně na tobě, zda do ní půjdeš či ne.

Pokud bych si dnes kupoval kvalitní mobil, koupím si Lumia 800 či 900. Nic lepšího stejně není. To, že za 3-4 měsíce bude není moc relevantní, pokud dnes chci kvalitu. Ale je to relevantní info, pokud někdo přečká se stávajícím mobilem, či koupí si na 3-4 měsíce něco provizorního za 1.000 Kč (pokud má tak málo financí, že kvartál nechce top mobil) a pak to vyhodí. Ani na podzim nebude Lumia 800/900 špatný telefon, jen už nebude nejlepší.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Martin Suchan »

Jen pro info, pokud by se chtel nekdo zbavit sve Nokia Lumia 900, ktera uz stejne nedostane WP8, rekneme za 5 tisic, tak mi dejte info do posty :)
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od xax41 »

Radek Hulán píše:U Lumie 900 to nemůžeš ani u nás brát jako nefér, právě naopak, protože před zahájením prodejů máš kvalifikované info. Je plně na tobě, zda do ní půjdeš či ne.

Pokud bych si dnes kupoval kvalitní mobil, koupím si Lumia 800 či 900. Nic lepšího stejně není. To, že za 3-4 měsíce bude není moc relevantní, pokud dnes chci kvalitu. Ale je to relevantní info, pokud někdo přečká se stávajícím mobilem, či koupí si na 3-4 měsíce něco provizorního za 1.000 Kč (pokud má tak málo financí, že kvartál nechce top mobil) a pak to vyhodí. Ani na podzim nebude Lumia 800/900 špatný telefon, jen už nebude nejlepší.
Lumie nikdy nebyly nejlepsi.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od SirTom »

mno je fakt, že nejvíc nefér je to vůči Nokii, ne vůči klientům...
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od jerry_stolarik »

Presne tak. Za to ze nebude update na stasi zarizeni muze Microsoft ne Nokia.

Me je celkem jedno ze update nebude. Radis vezmu moznost nemit zadny update pro starsi telefony nez odebirani novch funkci WP8 kvuli toho aby starsi telefony spustily. Holt prvni generace WP beha na tri roky starem HW a to uz by proste vsechny funkce neutahlo.

Jinak WP8 chvalim. Myslim si ze tohle meli predstavit uz pred dvema roky. Ale lepsi pozde nez.....
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Jakub Karásek »

Pro me je nyni dulezite, co vlastne bude Windows phone 7.8 obsahovat.
Podle me to nevi ani samotny Microsoft. Pokud by to byl pouze homescreen, tak tim asi rozcili spoustu uzivatelu Lumii, takze doufam, ze se budou snazit prevest vetsinu novinek systemu WP8 i na WP 7.8. Ale je to jen takova touha a mozna se nedockame niceho :-/
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Martin Suchan »

Pokud by se do WP7.8 dotahly i vylepseni systemu, jako integrovany Skype, pocitac dat a podobne, tak by to nebylo zas tak spatne :)
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Jakub Karásek »

Pokud nechce byt Nokia pohrbena zaziva, tak verim, ze si u MS vydupe maximum funkci z WP8 na WP7.8. Tomu Skypu moc neverim, ale blbinam jako je citac dat, bych sanci dal. Pevne doufam, ze si to Nokia vybojuje a profitovat z toho budou vsichni s WP7 telefony. Ale offline navigace zustane asi jenom u Lumii.
Doufam, ze mapy.cz, ktere maji koncem roku prijit offline pro WP, budou pro WP 7/8 a ne jen pro 8
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od matoman »

najhorsie bude ze ludia budu do roka a do dna bez kvalitnych aplikacii... vyvijat na jednu mrtvu platformu a jednu novu sa nikomu ani neoplati... vid uz len to, ze velke firmy nevyvijali na WP7, teraz na WP7 tiez nebudu a WP8 bude zasa minoritna platforma tak to bude rovnake...
Je jedno ze tam bude nova HP, ked nebudu appky co ju vyuziju...
... za seba... ak by som mal v buducnosti nejake WP8 zariadenie, preportujem vsetky svoje appky tam a na podporu WP7 sa vykaslem...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mimonaut »

proč bys něco portoval? staré aplikace na nových WP by měly fungovat zcela bez problémů..
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mberdych »

Nekde jsem cetl, ze Nokia slibuje prave meric dat. Uz nevim, kde jsem to videl.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od matoman »

proč bys něco portoval? staré aplikace na nových WP by měly fungovat zcela bez problémů..
Ano budu ale ked budem chciet pridat nove ficury tak to preportit budem musiet... nehovoriac o optimalizacii v C++ koli rychlosti napriklad. Podporovat stare sdk mi pride ako vyvojarovi uplne scestne...
Dagan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 05, 2012 18:03
Zařízení: Nokia Lumia 800 a 920, LG G2

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Dagan »

Jenže jinak má bohužel matoman pravdu, pokud telefony s WP8 začnou vycházet koncem roku je jen otázka několika málo měsíců kdy se aplikace pro WP7 přestanou objevovat, jasně něco málo aplikací asi bude ...
což znamená že Lumii jsem si koupil na začátku roku a za cca 1.5 roku to je platforma s minimem nových aplikací ...
kecy že MS se bude snažit tlačit na vývojáře jsou jen marketingové žvásty
a navíc mě štve, že tímhle dostala Nokie další ránu a kromě sony už founy budou vyrábět jen korejci hmm no výborně to vedem :)
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Tomáš Kápl »

mberdych píše:Nekde jsem cetl, ze Nokia slibuje prave meric dat. Uz nevim, kde jsem to videl.
Zítra to uvidíš v článku zde na SmartManii. Už je připraven pro vydání...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mberdych »

A tak Apple neni korejec :-)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Martin Suchan »

matoman píše:najhorsie bude ze ludia budu do roka a do dna bez kvalitnych aplikacii... vyvijat na jednu mrtvu platformu a jednu novu sa nikomu ani neoplati... vid uz len to, ze velke firmy nevyvijali na WP7, teraz na WP7 tiez nebudu a WP8 bude zasa minoritna platforma tak to bude rovnake...
Je jedno ze tam bude nova HP, ked nebudu appky co ju vyuziju...
... za seba... ak by som mal v buducnosti nejake WP8 zariadenie, preportujem vsetky svoje appky tam a na podporu WP7 sa vykaslem...
O to vetsi prostor pro nas vyvojare vydat zajimave aplikace vyuzivajici nove API a vydelat si nejakou tu (tisici)korunu 8-)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od steelspace »

Vypadá to, že Bluetooth stack bude k dispozici v API, takže BT File Transfer bude možné naprogramovat.
http://www.wpcentral.com/looking-window ... erspective" onclick="window.open(this.href);return false;
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Což je hodně špatná zpráva pro WP 7 :'(
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Martin Suchan »

Nenapada me jediny duvod, proc by to mela byt spatna zprava? Ovlivni to spatne bezpecnost, rychlost systemu? Ne, pokud to bude dobre vyreseno, tak proc spatna zprava?
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů