Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Necroman píše:Podle mě je označení Windows Phone 7.8 špatné. Měli tomu říkat "Windows Phone 8 s omezeními" podobně, jako iOS 6 pro staré zařízení. Všichni by byli šťastní, že dostanou Windows Phone 8 a koza by zůstala celá :)
Naprosto souhlasím. Holt Microsoft v tom ještě neumí tolik chodit. :-)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

Pokud jde o zlatý řez: Chápu to tak, že kdo ho bude chtít, ten si prostě naskládá dlaždice tak, aby ho tam měl (šířka max. 3 malé a asi žádná velká. Dovedu si celkem pěkně představit, že každý řádek mám jedna střední + dvě malé nad sebou - to by mohlo být i hezké. I když by mi asi chyběla velká na kalendář. Inu uvidíme, jak to bude.

Seznam aplikací, myslím, zabíjet nebudou. Uvědomme si, co všechno v něm je. Navíc na videu vidíte tlačítko pro unpin z plochy. Kam by to jako pak zmizelo? Třetí věc: Vynucené všechny aplikace v dlaždicích by významně zatížily baterku a datové přenosy. Čtvrtá: V některých aplikacích jde dlaždice vypnout. Opět, kam by aplikace zmizela? Toto je zjevně velice nepravděpodobné. Menu po šoupnutí vlevo tam bude. A jestli ne, budu mít pocit, že se v Microsoftu museli zbláznit :-)

Mimonaut: Podobně o tom smýšlím taky. Prostě si počkám na nějaký dostupný WP8 model. To bude imho reálně po novém roce, čili budu mít Mozart skoro dva roky. Pokud si do té doby budu moct užívat 7.8, jedině dobře. A Mozarta jako pořád relativně aktuální fon dostane žena. Houby zle.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mimonaut »

nokia právě ohlásila na tweetu, že WP7.8 bude dostupné během NĚKOLIKA TÝDNŮ.. až se mi tomu nechce věřit.. asi potřebujou ty naštvané lidi nějak uklidnit..

i když, víme, jak nokia dokáže pár týdnů pro táhnout i na měsíce..

EDIT: tak už to změnili..
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od xax41 »

Spolecnost kde pracuju ( Deutsche Telecom ) treba Lumii 900 kvuli tomu vubec nevzala do portfolia, protoze s politikou MS by poskodila zakazniky. Ostatni telefony s WP prodejci v Shopech v podstate lidem ani nenabizeji, berou si je k tarifum jenom ti, co je vylozene chteji a tech neni moc, protoze bylo ohromne mnozstvi stiznosti a reklamaci jaktoze na smartphonu nefunguje to ci ono, kdyz na jinych platformach to jde bezne a ze si u nas uz priste tarif neprodlouzi, ze jsme jim vnutili nefunkcni kram apod.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od fredysz »

Vlasta W. píše:Pokud jde o zlatý řez: Chápu to tak, že kdo ho bude chtít, ten si prostě naskládá dlaždice tak, aby ho tam měl (šířka max. 3 malé a asi žádná velká. Dovedu si celkem pěkně představit, že každý řádek mám jedna střední + dvě malé nad sebou - to by mohlo být i hezké. I když by mi asi chyběla velká na kalendář. Inu uvidíme, jak to bude.
Ve W8 taky muzes odpnout aplikace ze Startu. Pak ji mas mezi "All apps" kde se da dostat přes pravy klik. Jinak ohledne nepouziti jedne rady dlazdic, jsem skeptik, protože to nejde ani ve W8, vyzdy se to zarovnava podle největší dostupne dlazdice...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

mimonaut píše:nokia právě ohlásila na tweetu, že WP7.8 bude dostupné během NĚKOLIKA TÝDNŮ.. až se mi tomu nechce věřit.. asi potřebujou ty naštvané lidi nějak uklidnit..

i když, víme, jak nokia dokáže pár týdnů pro táhnout i na měsíce..

EDIT: tak už to změnili..
Několik týdnů by mě hodně překvapilo, když na tom videu se jasně říká, že to je early build. To při rychlosti vývoje a uvolňování aktualizací reálně vidím opravdu ně dobu někdy kolem konce roku, pesimisticky klidně na jaro. Je nutno si uvědomit, že WP8 budou mít v MS naprostou prioritu.

Jinak ten článek mě pobavil. Majitelé superdrahých Nokií čekají jako na smilování na funkce fliptosilent, kterou má HTC od úplného začátku a sdílení internetu, které mají ostatní značky od podzimu. To je síla.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od fredysz »

xax41 píše:Spolecnost kde pracuju ( Deutsche Telecom ) treba Lumii 900 kvuli tomu vubec nevzala do portfolia, protoze s politikou MS by poskodila zakazniky. Ostatni telefony s WP prodejci v Shopech v podstate lidem ani nenabizeji, berou si je k tarifum jenom ti, co je vylozene chteji a tech neni moc, protoze bylo ohromne mnozstvi stiznosti a reklamaci jaktoze na smartphonu nefunguje to ci ono, kdyz na jinych platformach to jde bezne a ze si u nas uz priste tarif neprodlouzi, ze jsme jim vnutili nefunkcni kram apod.
To je nesmysl, staci se podivat na komentare co jsou u Lumii, třeba na Heuréce. Ty věci co nejdou lidi prakticky vůbec neresi. Ostatne včera jsem se bavil s kamoskou, která zije v anglii a ma starou Omnii 7, no koukam na ten telefon a co nevidim, ona tam ma ještě Nodo, se kterym to koupila. Za celou dobu to nemela pripojene k Zune. Ze pry na hudbu ma ipod a na foceni fotak. Jinak ji telefon tak jak je vyhovuje...
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od xax41 »

Fredysz: Letos v lednu se bralo zpatky cca 2500 telefonu s WP ktere pred Vanoci lidi vzali s novymi tarify ci na prodlouzeni jako darky. V kvetnu se nekolik tisic vracenych a v podstate tedy uz neprodejnych telefonu s WP posilalo se ztratou kamsi do Asie. Tvoje kamaradka to mozna neresi, ale vetsina lidi chce smartfoun kterej funguje a kterej ma garantovanou plnou podporu.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Jiří Hrma »

Microsoft včera v San Franciscu představil novou verzi mobilních Windows s pořadovým číslem 8, která může směle konkurovat Androidu a iOS. Pojďme se podívat na klíčové novinky.
Windows Phone 8: Systém, za který se Microsoft nemusí stydět (rekapitulace novinek)
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Igor Kulman »

Včera sa konal v San Francisku Windows Phone Developer Summit, na ktorom Microsoft predstavil svoje plány s Windows Phone a vyvolal búrlivé reakcie najmä medzi súčasnými vlastníkmi Windows Phone 7 zariadení ale aj medzi nami vývojármi.
http://www.kulman.sk/sk/content/windows ... s-phone-8-
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od htcjirka »

Pekne pocteni a clanek.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Martin Suchan »

xax41 píše:Tvoje kamaradka to mozna neresi, ale vetsina lidi chce smartfoun kterej funguje a kterej ma garantovanou plnou podporu.
No to je prave otazka? Windows Phone 7 telefony funguji skvele a podporu maji - updaty vychazi. Najednou se predstavi WP8 a je to mrtvy system bez podpory, ktery nikoho nezajima. Pred Summitem nebyl jisty zadny update a ted vime, ze stavajici telefony dostanou WP7.8, ktery prinese minimalne novou Start obrazovku, da se cekat i hromada dalsich drobnych vylepseni.
Sice tam nebude podpora WP8 aplikaci, ale to se dalo cekat. Microsoft oznamil, ze na stare telefony nezapomnel a bude pro ne update, ac nemusel oznamit vubec nic (kolik je dnes venku ani ne rok starych Androidu v2.3, ktery uz NIC dalsiho nedostanou?)
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od xax41 »

Necroman: Nez jsem dal do Note ICS, tak mi nesly pouze dve aplikace ktere jsem pouzival na SGS2 a Xoomu a byl na ne zvyklej. No a kdyz vezmu Lumii 900, ktera je v podstate jejich vlajkova lod, tak je to ostuda. Delaj z vas blbce a vy je za to jeste omlouvate a div v tom nehledate vyhody.
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Necroman píše:
xax41 píše:Tvoje kamaradka to mozna neresi, ale vetsina lidi chce smartfoun kterej funguje a kterej ma garantovanou plnou podporu.
No to je prave otazka? Windows Phone 7 telefony funguji skvele a podporu maji - updaty vychazi. Najednou se predstavi WP8 a je to mrtvy system bez podpory, ktery nikoho nezajima. Pred Summitem nebyl jisty zadny update a ted vime, ze stavajici telefony dostanou WP7.8, ktery prinese minimalne novou Start obrazovku, da se cekat i hromada dalsich drobnych vylepseni.
Sice tam nebude podpora WP8 aplikaci, ale to se dalo cekat. Microsoft oznamil, ze na stare telefony nezapomnel a bude pro ne update, ac nemusel oznamit vubec nic (kolik je dnes venku ani ne rok starych Androidu v2.3, ktery uz NIC dalsiho nedostanou?)
Martine, sice update bude, ale bude mít smysl asi jako Windows Mobile 6.5. Tedy dát něco uživatelům s téměř nulovou přidanou hodnotou, protože vlak odbočil na předchozí odbočce. Nebo to snad vnímáš jinak? Prostě se historie opakuje...
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Tady to MS nejspíš nezvládl marketingově - i kdyby čistě teoreticky aktualizace WP8 vyšla, vyžádalo by si to kvůli jinému HW tolik úprav jádra a celkově totálně předělat WP8, že je lepší, když naopak funkce z WP8 přidají do WP7...
Chyba ovšem je v označení. Měli udělat Windows Phone 8 NĚCO, což by značilo, že je to ořezaný WP8. A bylo by jedno, že to je WP7.5 s jiným homescreenem, ale několik tisíc lidí by tím zcela uklidnili a nenaštvali. Takhle si zbytečně znepřátelili spoustu lidí a teď vypukne davová panika a všichni se budou WP7.5 telefonů hromadně zbavovat. Dost lituju, že jsem si Lumii 800 koupil, protože za 14 dní bude mnohem levnější...

HLAVNĚ AŤ VE WP 7.8 ODSTRANÍ TY BUGY!!!
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Martin Suchan »

Tomáš Kápl píše:Martine, sice update bude, ale bude mít smysl asi jako Windows Mobile 6.5. Tedy dát něco uživatelům s téměř nulovou přidanou hodnotou, protože vlak odbočil na předchozí odbočce. Nebo to snad vnímáš jinak? Prostě se historie opakuje...
Porad mi to prijde podobne jako ICS - tam take funguji vsechny predchozi aplikace, ale lze vytvaret i takove, ktere jednou jen v ICS a ne v Androidu 2.3, ne?
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od xax41 »

Je to tak, jsou aplikace ktere funguji jen na ICS, ale je jich zanedbatelne mnozstvi.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Jabarkas »

Určitě by to do wp 7.8 chtělo přidat minimálně ještě skype integraci. Jinak ale velké zklamání. Pokud telefonům s WP 7.5 radikálně neklesne cena, tak jich asi v policích obchod i skladištích bude hnít relativně hodně.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od vasekboch »

Mě přijde, že všichni opravdu akorát koukáte na číslo verze... Na začátku té prezentace bylo jasně uvedeno, že to bude zaměřené hlavně na hardware a na OEM partnery. Microsoft přišel s tím, že WP8 bude postavené na jiné architektuře, a že předchozí telefony nebudou kompatibilní. Což je logické (nemají dostatečný HW, a výrobci by museli přepisovat ovladače).
Kdyby celé WP8 posunuli třeba o rok. Tak mi nikdo neřikejte, že na trhu nebude nějaký půl roku starý telefon, který by update nedostal. Jistě že bude. Ale pokud chci změnit platformu, tak tento krok, chtě nechtě musím někdy udělat. Lepší dřív než pozdějc. Stávající telefony dostanou WP7.8 (chápejte jako WP8Lite). Tak nevím kde je problém. WP7.8 přidá pouze softwarové vlastnosti z WP8, které nejsou vázány na hardware. Update dostanou tedy všichni majitelé stávajících zařízení. Je třeba pohlížet na WP8 jako na trochu odlišný systém a ne na aktualizaci.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od hujer »

Prostě to berte jako označení Windows Phone 7 - 8 (tj. WP 7 až 8, tedy něco mezi) :)
Což naprosto uvedené omezení vystihuje - není to 7 a není to ani 8...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů