Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
jerko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 05, 2012 12:39
Zařízení: iPhone 4

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od jerko »

maxxz:

+1 Za kvalitní body. Chválím že se zapojuješ do kvalitní diskuze. Mnohem lepší než když na každý protiargument slyším jenom že jsem bezvýznamný šašek a že na mojem názoru nezáleží. A samozřejmě že "Lumia 900 je nejlepší mobil na trhu".

Pokud má WP7.x aplikace třetích stran hodně grafiky, nebo je to dlouhý list jako třeba v Twitter klientu tak sem tam dochází k trhání při skrolování a vůbec to dělá neplechu (To snad potvrdí každý WP7.x uživatel). Zatímco MS aplikace jeko E-Mail, Zune atd. běhají naprosto bez problémů. Rozdíl je v tom že aplikace třetích stran běží když to řeknu hodně zjednodušeně v emulátoru kdežto MS aplikace běží nativně. Nativní kod a vychytávky z WP8 se netýká jen her. To se hodí každé aplikaci. A hodně aplikacím se to bude hodit. Stejně jako spousta nových API. Rád bych aby se k tomu vyjádřili developeři co tady máme ale co já vím tak nativní kod požadovalo spousta developerů.

Samozřejmě že máš pravdu spousta aplikací bude pro WP7.8 a WP8 já jsem ani neříkal že po příchodu WP8 budou všechny aplikace jen WP8. Jen že TOP aplikace budou WP8. Zase zajímalo by mě jak to vidí zdejší developeři. Máte v plánu podporovat jenom WP8 se všema novinkama nebo i WP7.x a ořezávat aplikace?

Pokud to dopadne jak říkáš a většina aplikací bude kompatibilní tak je mi opravdu líto všech majitelů WP8 telefonů. Protože nebude skoro žádná aplikace v které si užijí nové funkce jejich OS. Stejně tak je mi líto všech lidí z MS a Nokia kteří na WP8 pracovali. Skoro nikdo si jejich tvrdou práci neužije.

mceza

Máš naprostou pravdu normálnímu uživateli je úplně jedno jaký je tam kernel. Ale prostě WP7.8 se nemohlo jmenovat WP8 s omezením. To prostě nedává žádný smysl. Bylo by to straně matoucí.

fredysz

13 000 000 je cca kolik Apple prodá iPhonu za měsíc. Pokud to chce Nokia a MS někam dotáhnou tak se hodně brzo budou muset k těmhle číslům přiblížit. Pak by nebyl problém přestat vydávat aplikace pro WP7.x telefony. Horší to bude pokud se bude prodávat WP7.x nadále na low endu. Tak přibudou desítky milionů zařízení které se budou muset podporovat. Potom se ale nikdy kvalita aplikací nezmění.

Podle mě by se měli snažit motivovat developery aby dělali aplikace pro high end. Ne je ořezávat pro low end.

Já kdybych měl teď začít vývoj aplikace pro WP tak se na nějákých 13m vykašlu a dělám nativní aplikace pro WP8 a větší verzi aplikace pro Windows 8 RT tablet. To je budoucnost. Ne WP7.8 což je v podstatě jenom WP7.5 s novou hlavní obrazovkou.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od fredysz »

Podivej se do Marketu všech platforem - většina aplikaci jsou jen aplikace nahrazujuci pristup přes webove stranky, a ruzne informacni appky typu počasí. Co na tom chces delat highend?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Daniel Fibikar »

jerko:

Nemyslím si, že by se mi na telefonu nějaká aplikace třetí strany jako twitter drbala. Samozřejmě nativní kód a přístup k novým API přinese vývojářům určitý druh lepší podpory, nicméně psal jsem to o hladině telefonů s WP7.8 v cenové relaci 2000-4000 Kč kam by se příchodem WP8 telefonů mohli dostat, pak to dává smysl, takový lidé budou v podstatě nenároční, budou chtít prohlížet internet, facebook, emaily, přehrávat hudbu a k tomu si nainstalovat nějakou jednoduchou hru či aplikaci deníků a novinek, počasí apod. a proto si myslím, že v téhle cenové relaci bude pro vývojaře zajímavé dělat stále aplikace pro WP7.8, které poběží koneckoncům i na WP8, takže pokrytí 100% trhu WP.

Samozřejmě to vše pouze pokud chce nechat MS běžet souběžně WP7.8 a ne jejich podporu po půl roce zabít. To ovšem nevím. Spíš spekuluji jak by to mohlo vypadat.

Jako uživatel Radaru a nyní Lumia 710 si nicméně okraden o podporu nepřipadám, update dostanu, sic omezený se stejným jádrem, ale většina aplikací mi zůstane nadále a řekněme, že z her co mám koupené jsou všechno v rámci možností jednoduché hry, které na mobilu lze hrát, podle mě prostě není pohodlné hrát 3D pecky na mobilu, samozřejmě to je můj subjektivní názor. V mé sbírce je Dodonpachi Maximum, Feed Me Oil a Final Fantasy (to jen protože jsem fanoušek série) po ničem jiném jako N.O.V.A apod, neprahnu :-)

Nejsem zabedněný, abych říkal, že Lumia 900 je nejlepší telefon, je to pěkný telefon se stabilním a rychlým OS, ale HW kvalit nových androidů nedosahuje. Nicméně stále říkám, že mě WP vyhovují a určitě si zakoupím i WP8 telefon. To co zde všichni uvádí jako negativum mě ve směs nevadí, protože se snažím cloud využívat a hlavně do budoucna ho chci využívat, takže nějaký posílání skrze BT apod. mě netrápí. Cenová politika Nokia Lumia 900 je mimo, reálná by byla kolem 7-8 tisíc, avšak ona tam brzy spadne, viz. Lumia 800 přišla za 14 tis. a lze jí nyní koupit i lehce nad 6 tis.

Těším se na další novinky ohledně WP. Informace, které přinesli jsou prozatím dost kouskované a člověk neví co všechno může očekávat a co bude ve WP8 ještě zlepšeno apod. WP7.8 zatím vypadjí jen na start screen, ale bylo by zajímavé přenést některé funkce WP8, které nejsou vázány na HW na platformu WP7.8 jsem zvědavý a prozatím všichni spekulujeme, nemá žádný smysl hanit krok MS, naopak si myslím, že je správný, čas na obměnu a to, že přijde jádro W8 do WP8 je správný krok do budoucna.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů