Problém s metadaty a konverzí formátu

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Problém s metadaty a konverzí formátu

Příspěvek od Accuphose »

Zdravím, mám Samsung Omnia 7 telefon od pondělí (můj první smartphone) a vadí mi 3 věci a zajímalo by mě, jestli se dají řešit (telefon je aktuální, nedotovaný a mám tam EN, což mi nevadí):

1) senzorové tlačítko hledat - prý se nedá změnit jeho funkce, dá se aspoň přes nějakou aplikaci zapínat a vypínat? Často ho zmáčknu rukou omylem a prý je nás víc

2) Zune mi občas spadne.... nejde mi tam aktuálně načíst obsah Marketplace, Marketplace mi funguje na webu, z telefonu přes www, a pokud jdu přes menu Marketplace, tak mi to napíše jen něco o synchronizaci a dál mě to nepustí, nevím jak se mám dostat do Samsung Zone, prý tam jsou zdarma dobré aplikace a na webu Marketplace jsem je nenašel

3) Pokud nahrávám do telefonu otagované mp3 soubory, i s obrázky, tak v Zune se obrázky objeví, ale v telefonu mám jen složky a písničky bez obrázků, dá se to nějak vyřešit? Používám TagScanner

Pokud máte nějakej tip na řešení těch bodů, tak sem prosím pište.....
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

3 věci, co mi vadí

Příspěvek od Paulos »

1) hledání je momentálně asi neřešitelné - a ano, taky o to tlačítko hodně zavazím a hodně mi vadí :(

2) pokusil bych se smazat obsah telefonu (hudba, videa, obrázky apod.) s pomocí Zune v počítači (nastavení -> telefon -> vlevo v menu první položka a tam už to uvidíš - ale předtím si je někam zazálohuj), pokud to nepomůže, tak hard reset, pokud ani ten nebude dostatečný, reklamovat / odnést do servisu

3) používáš pro přenos písniček do telefonu Zune? Pak bys neměl mít potřebu něco řešit, protože obrázky alb se přenášejí také. Já osobně jsem s tím neměl nikdy problém. Možná pomůže to smazání obsahu telefonu.
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

3 věci, co mi vadí

Příspěvek od Accuphose »

U bodu dva jsme se asi nepochopili..... pokud telefon připojím k PC, tak nejde využívat LAN připojení k počítači, když spustím Zune , tak to jde, ale zároveň dojde k synchronizaci a v tu chvíli nemám na telefonu přístup k Marketplace (k menu v telefonu, ne k webu, ale Samsung Zone je jen v menu telefonu), obrázkům hudbě ani k foťáku, protože je zařízení ve stavu synchronizace a vypnout to nejde, synchronizace skončí, až když telefon odpojím.... připojení od operátora by to asi šlo, i Wi-Fi... chci zprovoznit sdílení netu bez Zune.. abych mohl jít do Samsung Zone přes telefon, mám si nainstalovat Samsung USB Modem ovladače? Bez spuštěného Zune mi net v telefonu aktuálně nejde a řekl bych, že to je vlastnost, ne chyba.....

Písničky nahrávám z počítače do telefonu přes Zune a přes synchronizaci.... asi hudba stažená a koupená z netu obrázky obsahuje a nevím jak tam ty obrázky dostat, jestli se u mp3 nečtou v telefonu ty obrázky ID-3 Tagu, nebo jak se to nastavuje.... u videa taky není žádnej náhled, pokud to nahraju do telefonu..... a taky si myslím, že tam ten obrázek musí jít nějak dostat. Dokonce si Zune umí stáhnout obrázek k albu sám, a připojí ho v programu k písničkám, ale to je vše..... Určitě to nějakým způsobem funguje, jen nevím jak. Nemyslím si, že je někde problém v telefonu......
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

3 věci, co mi vadí

Příspěvek od Paulos »

Ahaa... Jj, sdílení Internetu z PC do telefonu při zapnutém Zune je vlastnost; Samsung USB modem ovladač ti myslím nijak nepomůže, neboť ten dělá tethering opačným směrem (z mobilu do PC). Jak se tedy dostat do toho Samsung Zone Marketplace? Vlastně sis odpověděl sám, jde to jen z mobilu a to přes WiFi nebo mobilní data. V Zune sice položka Marketplace zůstala, ale je to jen náhrobek, Microsoft jej odstřihl cca před měsícem - a do Samsung zóny by ses odtud myslím taky nedostal.

S tím, že se ti nesynchronizují obrázky alb, je něco v nepořádku, to může být nějaký zajímavý bug. Zkusil bych obrázek zahrnout přímo do MP3 souboru, to by TagScanner měl umět. Zajímavější mi ale přijde, že se ti nesynchronizují ani náhledy na videa, což se za normálních okolností děje, pokud nenahráváš média do telefonu jinak než přes Zune (MTP přes Průzkumníka, ale je to takový hack a není to normálně přístupné, takže asi ne :) ). Zkus u nějakého videa, kde se ti náhled nepřenesl, upravit v počítači v Zune jeho vlastnosti (třeba změň nějaký popisek); mělo by dojít k synchronizaci a k nápravě.

Jinak bych zkusil přeinstalaci Zune, není možné, že máš starou verzi? Moje je 4.8.2345.0.
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

3 věci, co mi vadí

Příspěvek od Accuphose »

Zkoušel jsem AudioShell.... a ani ťuk tady dám jako ukázku video soubor, jestli to někomu půjde s obrázkem nebo ne
Mimochodem teď mě napadá..... zapnul jsem si USB sdílení a smazal si dvě prázdné složky v obrázcích..... ve složkách s mojim jménem telefonu, zkusím si udělat jinej název....pokud to pomůže

Link na video
http://www.ulozto.cz/xzTK4LA/suseda-mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
Zune je aktuální....
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

3 věci, co mi vadí

Příspěvek od Accuphose »

Takže jsem přešel tímto na CustomROM, kde search button je plně programovatelné... jen s těma obrázkama se to nevyřešilo, funguje to někomu?
preclik
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 29, 2010 9:56
Zařízení: Galaxy Note

3 věci, co mi vadí

Příspěvek od preclik »

Accuphose píše:Zdravím, mám Samsung Omnia 7 telefon od pondělí (můj první smartphone) a vadí mi 3 věci a zajímalo by mě, jestli se dají řešit (telefon je aktuální, nedotovaný a mám tam EN, což mi nevadí):

1) senzorové tlačítko hledat - prý se nedá změnit jeho funkce, dá se aspoň přes nějakou aplikaci zapínat a vypínat? Často ho zmáčknu rukou omylem a prý je nás víc
Tohle je jedna z veci, kterou ucinne resi custom ROM. U stock ROM zmenit funkci nebo vypnout tlacitko hledani opravdu nejde.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

3 věci, co mi vadí

Příspěvek od Paulos »

Accuphose píše:Takže jsem přešel tímto na CustomROM, kde search button je plně programovatelné... jen s těma obrázkama se to nevyřešilo, funguje to někomu?
Problém s miniaturami bude nejspíš v počítači a v instalaci Zune. Máš jiný počítač, kde můžeš synchronizaci odzkoušet? Protože tvoje video se mi v telefonu ukázalo v pořádku včetně miniatury.
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Problém s metadaty a konverzí formátu

Příspěvek od Accuphose »

Díky, to mě celkem posunulo.. možná je chyba v nastavení a nebo v tom, že když jsem si zapnul ActiveSync.... tak jsem zjistil, že Zune používá určité prediktivní složky a videa mi to převádí do m4v formátu od Applu !! Samozřejmě to mění i názvy, ale nahrát do sync složky jiný soubor mimo Zune nejde... asi k tomu nemá jiný software nastavený přístup...

Zatím to nemám kde jinde zkusit.. i když jedno místo mě napadlo.... ovšem neřeší mi to problém s mojím PC. Zkoušel jsem to nahrát na Skydrive... bohužel.. v telefonu přes SkyDrive aplikaci vidím obsah složek, otevřu si to video a tlačítko download je šedé, tak tomu už vůbec nerozumím a přitom to chci stáhnout z vlastního ID profilu, to je fakt demence, žádná ochrana tam přitom není v tom videu.. A na SkyDrive je miniatura vidět normálně.

Mimochodem Marketplace řeší hack... který umožňuje pouštět Marketplace i při synchronizaci a dokonce si vybrat mezi několika poskytovateli Samsung, Nokia, Dell, LG a HTC

Kód: Vybrat vše

http://windowsphonehacker.com/articles/app_wph_tweaks-04-09-12
Jen u toho Hacku, nedoporučuju nastavovat 32-bitovou hloubku, může se vám stát, že vám zčervená po restartu obrazovka..
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Problém s metadaty a konverzí formátu

Příspěvek od Paulos »

Do M4V? Standardně převádí do MP4. :???: Do M4V možná převede videosložku při konvertování formátu, ale pak by to měl zase složit zpět.
Co konkrétně máš na mysli prediktivními složkami? V ActiveSync jsem nikdy telefon neprohlížel, ten SW už ani není na Windows 8 dostupný. Na jiné názvy telefon média měnit může, to bude tím, že pro ně používá ještě nějakou vnitřní databázi.
SkyDrive aplikace ti stáhne a uloží pouze fotky a obrázky. Je to tím, že jiné věci (videa, dokumenty apod.) zatím není možné z aplikací ukládat do knihovny telefonu. (Šlo by to do nějaké vnitřní paměti aplikace, ale kdo si má pamatovat, kde má všechny svoje videa...) To je zatím docela nepříjemné omezení.
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Problém s metadaty a konverzí formátu

Příspěvek od Accuphose »

Zune si vytváří v telefonu v dokumentech svůj adresář a v tom podadresář Content.. kde si tvoří svoji strukturu adresářů například D200/00/04.m4v ... 05.m4v konkrétně v případě toho souboru. Možná by na Win 8 šel Windows Mobile Device Center..... Mám upravenej systém přes nlite, tak se to může chovat divně a krom té verze 2.0.x není v PC jiná verze NET Framework.... asi bych potřeboval pomoc od tvůrců programu....
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Problém s metadaty a konverzí formátu

Příspěvek od Accuphose »

Takže support společnosti Microsoft je nejvíc žebráckej jakej jsem zažil... začali jsme problém řešit, poslal jsem jim soubory, screeny a přišla mi odpověď....

Your Service Request (xxxxxxxxxx) has been closed.

Pokud máte někdo kontakt na někoho odpovědného v Microsoftu, který rozumí technické problematice a ví co dělá, budu moc rád....
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Problém s metadaty a konverzí formátu

Příspěvek od Paulos »

Potkat podporu MS je vždycky o nervy. :-) Problémy, které se dostatečně nerozmáznou, je obvykle nezajímají nebo je házejí pod koberec. (Říkám to i přesto, že mi dneska od MS přišlo krásné tričko I ❤ WP.)
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Problém s metadaty a konverzí formátu

Příspěvek od Accuphose »

Počkám do zítra a pak zkusím Virtualbox a hrát si s tím..... a přinejhorším nainstaluju Zune na jinej počítač, a až přijdu na řešení, tak to opravím sám, pokud to půjde....
Accuphose
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 08, 2012 13:48
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Problém s metadaty a konverzí formátu

Příspěvek od Accuphose »

Takže všechny crashe řeší víceméně opravy NET Framework.. i když s nima to taky byl porod - nešly instalovat kvůli chybě v knihovně WMPlayeru. S metadaty to je tak, že v telefonu jsou všechny obsažené, a při synchronizaci se data a metadata rozdělují a Zune player si to pak skládá dohromady, ale pokud je defaultní region jiný než u instalace Zune v počítači při synchronizaci, tak si to pak přehrávač nesloží z důvodu "ochranných funkcí".. zachránil mě prográmek Localizune..... a na nahrání pozadí slouží MPATool.... :-) Mimochodem dneska mi někdo ze supportu Microsoftu poslal nějakej blábol typu, jestli jsem dal menu "music a videos".... Slušně jsem odpověděl (že problémy vyřešeny svépomocí) a myslel si svoje. Zbývá si udělat vlastní skin a jediný co mě štve aktuálně, že co týden nebo dva vychází nový build CustomROM a pokud by člověk chtěl aktualizaci, musí to celé flashnout, což je nepraktické..... :-)))
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů