K čemu je účet outlook?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
micro21
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 31, 2012 19:47
Zařízení: Nokia Lumia 800

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od micro21 »

Ahoj,
mám nově Nokii Lumii 800 a řeším synchronizaci telelfonu s outlookem. Synchronizace pomocí Windows live connectoru mi nevyhovuje a hledám něco elegantnějšího.
V telefonu jsem v sekci nastavení -> email + ucty -> přidat účet oběvil možnost přidat účet outlook, ale netuším jak to funguje a ani co tam mám zadat. Máte s tím někdo zkušenosti k čemu to je dobré a jak se to používá?
Budu vám vděčný za všechny informace ;)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od Petulinek »

Účet Outlook je mailový klient pro Exchange server ať už podnikový nebo cloudový Office365. S Outlookem ve stolním PC to nemá co dělat a nejde to s ním synchronizovat.
micro21
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 31, 2012 19:47
Zařízení: Nokia Lumia 800

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od micro21 »

A neznáte nějaký efektivnější způsob synchronizace než přes ten connector?
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: K čemu je účet outlook?

Příspěvek od Bobanovicz »

Co elegantnějšího než plnou synchronizaci máš na mysli? Maximálně placený Exchange, jinak už nic.
micro21
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 31, 2012 19:47
Zařízení: Nokia Lumia 800

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od micro21 »

no s tim connectorem je outlook nekdy nestabilni a navic mi to vytvoří účet hotmail i v mailech a to se mi nelíbí. Mám rád když je ve všem pořádek a tohle mi vážně nevyhovuje :D a co ten Office 365 jak to funguje v praxi?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od Petulinek »

Office365 jsou služby od MS, cena je od cca 5ti dolarů měsíčně, je v tom Exchange 2010, Lync a SharePoint...
Víc najdeš třeba tady: http://www.microsoft.com/cze/office365/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od Jakub Karásek »

Ja jsem prestal pouzivat Office Outlook a presel na Windows live mail. Program je to hezci, svizny a nechybi mi nic, co jsem mel ve velkem outlooku.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: K čemu je účet outlook?

Příspěvek od Bobanovicz »

micro21 píše:no s tim connectorem je outlook nekdy nestabilni a navic mi to vytvoří účet hotmail i v mailech a to se mi nelíbí. Mám rád když je ve všem pořádek a tohle mi vážně nevyhovuje :D a co ten Office 365 jak to funguje v praxi?
Že by byl nestabilní jsem nezaznamenal. Vytvoří ti účet Hotmail v mailech? Jak to myslíš, maily máš přece na Hotmailu a celý účet se ti normálně objeví v Outlooku, kdyby ne tak tam žádné maily nemáš, pokud nepoužíváš víc účtů.
micro21
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 31, 2012 19:47
Zařízení: Nokia Lumia 800

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od micro21 »

Ten Windows Live Mail je super! díky za tip. Jenom mám problém s kalendářem.. Ve Windows Live Mailu do něj něco přidám, ale v Mobilu se mi to nezobrazuje (jsem přihlášen pod stejným Live ID, mám ho u gmailu). Nevíte někdo kde by mohl být zdroj tohoto problému? Díky.

2 Bobanovic:
Já nepoužívám hotmail, ale gmail, nicméně ho mám provázaný jako Live Id a proto mi Connector zobrazí zvlášť ten gmailový účet a pak jeho klon v pohobě nového "hotmail" účtu.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od nofu »

Trvá než se to sesynchronizuje, záleží jak často šahá mobil na Hotmail a jak často LiveMail do mailu. Stále to tam nemáš?
micro21
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 31, 2012 19:47
Zařízení: Nokia Lumia 800

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od micro21 »

Aha, tak už to chápu nastavil jsem si aby to sychronizoval okamžitě a už to běží (akorát nechápu proč v tom kalendáři není tlačítko synchronizovat).

Ještě co se týče toho Windows Live Mailu, nedaji se tam nějak prohlížet ty úkoly co si přidám v kalednáři v telefonu?
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od nofu »

Pokud si přihlášenej v LiveMailu pod svojim LiveID (ikonka podobná panáčkovi z člověče nezlob se úplně vpravo nahoře v kartě Domů), pak bys měl mít v kalendáři vše co máš v mobilu (a obráceně).
Uživatelský avatar
lojza_
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 15, 2011 13:40
Zařízení: Lumia 925

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od lojza_ »

micro21 píše:Aha, tak už to chápu nastavil jsem si aby to sychronizoval okamžitě a už to běží (akorát nechápu proč v tom kalendáři není tlačítko synchronizovat).
Pro okamžitou aktualizaci si spusť emailového klienta pro účet Hotmail a klikni na tlačítko "Synchronizovat". Tímhle se ti aktualizuje nejenom email, ale i kalendář, kontakty, úkoly.
micro21 píše:Ještě co se týče toho Windows Live Mailu, nedaji se tam nějak prohlížet ty úkoly co si přidám v kalednáři v telefonu?
Zkus třeba webovou verzi. Tam když se přepneš do kalendáře, máš v hlavičce záložky "Den, Týden, Měsíc, Agenda, Seznam úkolů".

Windows live mail má jednu nevýhodu - pokud máš víc účtů, hotmail, gmail. seznam a přijde ti email třeba na gmail a ty dáš odpověď na tento email, tak tato odpověď bude vždy odeslaná z hotmailu. Nemůžeš si vybrat, jestli chceš odpověď odeslat z gmailu, seznamu apod..
wootfv
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44
Zařízení: Nokia Lumia 930

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od wootfv »

Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám zde.
Mám synchronizaci s MS Exchange a zároveň bych chtěl kontakty přenést i do WindowsLive. Pod účtem Hotmail na Lumii se mi však objevuje nabídka synchronizace pouze Email, ani Kalendář ani Kontakty nejsou vůbec zbrazeny. Nevíte čím to je?
Díky.
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od Roberts »

u zakladniho emailoveho uctu od MS (live/hotmail/outllok) ktery je zaroven tvym vychozim pro WP, se ti kontakty a kalendar synchronizuji automaticky. Proto tam ta volba neni.
wootfv
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44
Zařízení: Nokia Lumia 930

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od wootfv »

No, jenže mně se ty kontakty nezesychronizovaly :-( Nevím, jestli na to nemá vliv ten Exchange (jde o firemní řešení), z něho mám všechno syschronizované(email, kalendář, kontakty, pošty).
Chtěl bych, aby ty kontakty byly i v Outlook.com (sekce Lidé), ale jak?
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od Roberts »

To s tim nijak nesouvisi. Excgange je jeden ucet a synchronizuje si svoje veci a Outlook.com (nebo live/hotmail) je jiny ucet a ten si zase synchronizuje to svoje.
wootfv
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44
Zařízení: Nokia Lumia 930

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od wootfv »

Jj to já chápu, ale fakt mi nedochází, proč to nefunguje. Hledal jsem všude po netu a nic jsem nenašel :-( Tak už se chytám kde čeho.
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od Roberts »

jen pro sumarizaci - mas ruzne kontakty ve 2 uctech, jednom exchange a jednom outlook.com. Kontakty z exchange se ti synchronizuji a kontakty z Outlook.com ne. Je to tak?
wootfv
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44
Zařízení: Nokia Lumia 930

K čemu je účet outlook?

Příspěvek od wootfv »

Ne, mám jen kontakty na Exchange, Outlook.com - Lidé mám úplně prázdný. Emaily jde odesílat i přijímat na Outlook.com, to jsem zkoušel z několika (na několik) emailů.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů