automatický update aplikací

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

automatický update aplikací

Příspěvek od miaggi »

Zdravím, máte taky někdo problém s automatickým updatem aplikací? Mně se zobrazí u dlaždice Marketplace číslo (9), že jsou dostupný update, ale když kliknu, tak se mi nezobrazí ty aplikace, které se mají aktualizovat. Přes Marketplace tak zkouším, které by mohly mít update a takhle jsem se trefil 5 aplikací. Nevíte kde by mohl být problém? Nechce se mi dělat HR.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

automatický apdate aplikací

Příspěvek od Martin Suchan »

Pokud kliknes na ikonu Marketplace, tak dole mas radek "dostupne aktualizace (6)" nebo tak nejak. Na to kliknes a je to.
Dominik556
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 04, 2011 14:34
Zařízení: omnia 7

automatický apdate aplikací

Příspěvek od Dominik556 »

Mám podobný problém jako autor příspěvku. Až na to, že mi dlaždice nic neukazuje :-( . Update žádný nenabízí (ani dole v tom spodním řádku). Napadlo mě, že by to mohlo být nastavením wifi reuteru, protože mi u známého najednou vyskočilo 10 aktualizací. Ale možná to byla jen náhoda, protože od té doby jsem vyzkoušel dalších x wifi a aktualizace to prostě nenabízí. :?:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

automatický apdate aplikací

Příspěvek od Flynn »

V tom případě žádné aktualizace pro tvé aplikace nejsou. Nemá to nic společného s Wi-Fi routerem. Aktualizace se stahují na pozadí přes datové připojení - jak známo, při uspání telefonu se Wi-Fi po chvíli odpojuje.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

automatický apdate aplikací

Příspěvek od Petulinek »

Aktualizace být mohou, ale prostě se Ti nezobrazí. To se mi stává běžně. Stačí smazat tile Marketu z úvodní obrazovky, vypnout zapnout foun a připnout tile z menu. A potom zpravidla druhý den ráno mám aktualizace zobrazené
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

automatický apdate aplikací

Příspěvek od miaggi »

@Necroman: v tom je právě problém, že když kliknu, tak tam nic nemám. Mám mobil rok a půl a tohle se mi doposud nestalo. Zkusím radu @Petulinek
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

automatický update aplikací

Příspěvek od miaggi »

tak metoda odstranit dlaždici, vypnout zapnout telefon a pak zpět obnovit dlaždici funguje, už se mi to zobrazuje. Díky moc!!!
Dominik556
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 04, 2011 14:34
Zařízení: omnia 7

automatický apdate aplikací

Příspěvek od Dominik556 »

Flynn píše:V tom případě žádné aktualizace pro tvé aplikace nejsou. Nemá to nic společného s Wi-Fi routerem. Aktualizace se stahují na pozadí přes datové připojení - jak známo, při uspání telefonu se Wi-Fi po chvíli odpojuje.
A jak si teda vysvětlit, že zkontroluji doma aktualizace a nic..a za hoďku to zkusím u známého a mám jich tam deset? (kdyby přibila jedna, tak chápu, že akorát uvolnili mezitím aktualizaci, ale ne 10..to by byla fakt náhoda).
Petulinek píše:Aktualizace být mohou, ale prostě se Ti nezobrazí. To se mi stává běžně. Stačí smazat tile Marketu z úvodní obrazovky, vypnout zapnout foun a připnout tile z menu. A potom zpravidla druhý den ráno mám aktualizace zobrazené
zkusím, ale za tohle má u mě WP mínus :!:
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

automatický update aplikací

Příspěvek od Igor Kulman »

Ja mám podobný problém, odkedy mám Lumiu. Za vyše mesiac, čo ju mám, mi aktualizácie aplikácií market zobrazil len 2x, vždy po pripojení káblom k notebooku. Vždy to bolo rovnako vysoké číslo, dokonca aktualizácia vlastnej aplikácie sa mi zobrazila až vtedy, aj keď v markete bola dostupná už týždne. Lumiu pravidelne pripájam k desktopu ale vtedy aktualizácie nechodia, len občas pri pripojení k notebooku.

Podobným problém mám občas s podcastmi, niekedy sa stiahnú až pri prijení k desktopu, niekedy pri nabíjaní a občas aj sami pod seba (som vždy na WiFi).
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

automatický update aplikací

Příspěvek od Martin Suchan »

problemy s updatem jinak take mohou nastat, pokud si zmenite zemi u sveho LiveID. Ja to provedl u stareho HTC HD7 a po par dnech nektere aplikace uplne prestaly fungovat. Update ukazovat nesmysly.
Po zmene zeme u LiveID je nejlepsi tak par dnu pockat, az se zmeny zpropaguji, a pote hard reset, aby tam nebyly problemy s kolizi MP.
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

automatický update aplikací

Příspěvek od Igor Kulman »

Lumiu používam s čisto novým Live ID bez zásahov, takže tam problém nebude.

Ako sa dá zmeniť krajina u Live ID? Ja som tým zabil veľa času a nepodarilo sa mi to. Mám slovenské Live ID, s ktorým market vôbec nefunguje a rád by som si ho zmenil na US.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

automatický update aplikací

Příspěvek od Martin Suchan »

Pri otevreni ceskeho MP to nejakou dobu slo, nevim ale, jak je to tedka.
Zkus postupovat podle tohoto navodu pomoci Xbox Live stranek, kde to fungovalo me:
http://jirikovoego.cz/2011/09/01/jak-pr ... n-oblasti/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

automatický update aplikací

Příspěvek od Petulinek »

LiveID jsem nikdy neměnil, je to jen další z bugů WP, nic víc
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

automatický update aplikací

Příspěvek od Igor Kulman »

Krajinu LiveID zmeniť nejde, ani podľa toho návodu.

Súhlasím s Petululinek, ďalší otravný bug vo Windows Phone (alebo Live ID to ma štve častejšie)
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

automatický update aplikací

Příspěvek od VNavrátil »

V únoru jsem obnovoval zálohu a od té doby mě asi měsíc aktualizace vyskakovaly téměř každý den, pak se něco stalo a aktualizace se mi zobrazí jednou do týdne a to jen, když je hezké počasí. Před obnovou jsem měl ten samý problém:/
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

automatický update aplikací

Příspěvek od mimonaut »

a není to jen tím, že nebyla k dispozici žádná aktualizace nainstalovaných apps? taky jsem měl skoro deset dní bez, ale taky mívám několik dní za sebou a někdy i několikrát denně.. ta aktualizace samozřejmě nedoteče hned jak je vydaná, ale je to vždy v rozmezí 1-4 dnů.
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

automatický update aplikací

Příspěvek od miaggi »

jak jsem psal, ty aktualizace tam jsou, ale když kliknu na dlaždici MP s upozorněním, tak se to neobjeví (není tlačítko aktualizovat všechny aktualizace). Když ale najedu konkrétně na tu aplikaci (zkoušením), tak mi to nabízí. Nevím kde je problém, ale po vypnutí zapnutí mobilu to opět ukázalo hlášení jako dříve, jen s tím rozdílem, že po kliknutí na MP mám možnost dát update všech aplikací. Snad už to nebude zlobit :/
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

automatický update aplikací

Příspěvek od Flynn »

Já, pokud se o nějaké aktualizaci dozvím, tak příslušnou app denně třeba několikrát vyhledám a zkusím aktualizovat (přes tlačítko Sdílet). Ale jinak se mi někdy načtou i 2x za den, jindy třeba dva dny nic. Záleží na tom, kolik má kdo aplikací a her nainstalovaných, pak je relativně i více updatů. Zdaleka ne všichni vývojáři své aplikace dál vyvíjejí. V poslední době takto usnulo mnoho českých vývojářů a někteří ani nereagují na připomínky.
Miaggi: ono to chce, čas od času telefon vypnout a zapnout, aby se "vzpamatoval" a nejen v tomto případě.
Paranoid
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 24, 2011 19:03
Zařízení: Omnia 7

automatický update aplikací

Příspěvek od Paranoid »

Zdravím vás :wink:
Potřeboval bych poradit, pokuď to teda bude ve vašich silách.. Dříve ještě když nebylo možné nakupovat s CZ kreditkou, tak jsem LIVE ID nechal na US regionu a přiřadil kreditku s "falešnou adresou". Teď už vše funguje a rád bych region změnil, jenže to nejde jako dřív.. Většina CZ aplikací je i na US MP, ale například tato http://smartmania.cz/windows-phone-kata ... orkare-883 tam není, na MP ji ani přes search nenajdu a nejde mi nainstalovat. Aplikaci Kempy také nenajdu, ale když odkaz otevřu přímo ze smartmánie, tak ji na MP najdu a jde i nainstalovat. Rád bych požíval dále svůj mejl (@live.com) nebo si založím nový i s novým L ID.. Když to jinak nepůjde. Jde mi taky o zakoupenné aplikace, aby mi zůstali. Doufám že mi rozumíte, docela jsem se do tohoto problému zapletl :tlem: Děkuji předem :wink:

PS: nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to dávám sem :oops:
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

automatický update aplikací

Příspěvek od matoman »

napis vyvojarom tuna na fore, nech to spristupnia i pre US market...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google, Seznam.cz a 56 hostů