Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Adam80
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 25, 2012 9:02
Zařízení: HTC Snap

Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Příspěvek od Adam80 »

Ahoj, zvažuji Lumia 800 a potřebuji několik info od zkušenějších. E-mail, používám IMAP pro firemní mail (exchange se nám nevyplatí), u současné verze WM 6,5 kterou používám, se mi s IMAP v telefonu nezobrazuje odeslaná pošta (v PC následně ano) a když smažu mail v telefonu, na servru zůstane. U některých telefonů je to prý normál (např u iphone ne, tam je IMAP plně funkční), jak je na tom Lumia? A za další, kalendář, Lumia má synchronizaci kalendáře s outlookem bez kabelu? Tzn. když si něco uložím do kalendáře v telefonu, objeví se mi to následně v outlook kalendáři v pc a opačně? Díky moc za reakce.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Příspěvek od mimonaut »

Používám sice Hotmail, který má MAPI, nicméně na MS helpu píšou, že by neměl být problém ani s IMAP: link - nefunguje ale flagování mailů a není možné zvolit vlastní složky pro odesílání a přijímání mailů (používají se standartní). Naopak dobře funguje označování přečtených mailů.

Co se týká synchronizace s outlookem, funguje to, ale je potřeba to udělat přes live (hotmail) účet. Do outlooku se nainstaluje tzv. connector, který zajistí synchronizaci s hotmail účtem na webu a tento se ti automaticky bude synchronizovat s telefonem. Mail apod. na live pak používat nemusíš, přidáš si normálně přes IMAP pracovní mail. S live účtem se ti z outlooku bude synchronizovat kalendář a kontakty. Automaticky - čili přidáš v telefonu, bude v outlooku a obráceně. Založení liveID je stejně pro WP téměř nutnost (pokud chceš využívat skydrive a jiné vymoženosti) takže vlastně žádná "práce navíc" -výhodou tohoto řešení je taky fakt, že ke kalendáři a kontaktům budeš mít přístup z kteréhokoliv počítače na webu, což se může hodit především např. při správě kalendáře (přecijen na monitoru počítače je to přehlednější než na malém displeji telefonu)

Jiná možnost synchronizace s outlookem než pomocí hotmail connectoru vlastně u WP ani neexistuje, např přes kabel+activesync apod. to nejde.


Jestli se pletu, opravte mě, vyzkoušený to nemám, čerpám z informací na webu.
Adam80
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 25, 2012 9:02
Zařízení: HTC Snap

Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Příspěvek od Adam80 »

Ahoj, díky moc, myslím, že mi to odpovědělo dostatečně. Zvažoval jsem ještě Samsung Galaxy SII (přece jenom jde o vyzkoušený model), ale na nějakém fóru jsem se dočetl, že právě tato synchro jsou tam problémem...a pracovní funkce jsou u mně priorita. Live stejně používám i u současného WM :-)
Vitalish
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 10, 2012 14:32
Zařízení: Lumia 800

Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Příspěvek od Vitalish »

Ahoj, používám IMAP a funguje bezchybně
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Příspěvek od Vlasta W. »

Problémy jsou jen s šifrovaným IMAPem, jinak v pohodě. Odeslaná pošta se dá otevřít jako každá jiná složka.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

To s nemazáním mailů je divné, IMAP jsem an WM používal léta a podobný problém jsem neměl.

Přechod na WP si dobře rozmyslete, integrovaný mailklient je hodně jednoduchý, moc toho neumí a aplikace třetích stran nejsou.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Příspěvek od mimonaut »

Nejpoužívanější věci umí a hlavně je na něj spolehnutí -mě osobně to spolu s iOS4-5 klientem přijde jako nejpříjemnější mobilní klient na běžné používání. Ale je pravda, že dokonalý není (co také je, že). Mě osobně vadí jediná věc - nemožnost při přeposílání / odpovědi změnit text původní přeposílané zprávy.. Doporučuju před koupí vyzkoušet, pročíst a poptat se, třeba přijít s konkrétními požadavky, dotazy. Případně dorazit na příští smarpivo a nechat si ho předvést :)
Vitalish
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 10, 2012 14:32
Zařízení: Lumia 800

Upřesnění funkcí WP -mail a outlook

Příspěvek od Vitalish »

používám WP pár týdnů, ale mnou obávaný přechod ze Symbianu proběhl úplně v pohodě včetně mail klienta. Ten je sice hodně jednoduchý, ale zcela intuitivní, spolehlivý a funkční. Věřím, že v dalších updatech budou doplněny některé funkce a bude téměř dokonalý :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů