Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od Daniel Fibikar »

htcjirka píše:Malý update,byl doplněn i do prvního příspěvku..

Předmětem žaloby je také Lumia 900,kdy díky chybě a nedostatečnému testování Nokia musela kvůli problemům s timto telefonem okamžitě nabídnout poškozeným zákazníkům automaticky $ 100, čímž se z toho stal v podstatě "telefon zadarmo"(telefon se prodával s dotací právě za $ 100).
V důsledku tohoto zveřejnění ceny amerických depozitních akcií společnosti Nokia (" ADR ") klesly více než o 16% za jediný den.
Tohle také nechápu, jako to, že měl telefon vadu budiž, mohli nabídnout okamžitou výměnu za jiný bezproblémový, nicméně s tím, že telefon s dotací stál 100$ a oni zákazníkům na účet AT&T připsali 100$ to nechápu, stálo je to spoustu peněz, nakonec na čem trošku vydělají, protože Lumia se prodává/la v USA dobře akorát prodělají ještě víc...

OT: Možná by MS mohl Nokia nakonec koupit a nějakým způsobem jí trošku zachránit. Stejně jako to udělal Google s Motorolou, taky by MS získal řadu patentů, nicméně možná prvotně tohle byl krok Elopa, podniknout kroky ke zlevnění, i když kdo ví, že ?
Mateq
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 13, 2009 13:55
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Kontaktovat uživatele:

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od Mateq »

YAMATO píše:No a místo toho se s dalším zpožděním zaměřila na podobně rozšířený WP - a to je přeci, co se tu řeší - jestli cesta 'WP only' byla tím, co brutálně urychlilo pád.
Lenže zásadný (a úplne najzásadnejší) rozdiel je v tom, že do WP neláduje prachy sama, ale tlačí ich aj MS. Na MeeGo a čokoľvek iné by museli používať čisto svoje voľné prostriedky, ktoré dosť možno už vôbec nemajú pri pohľade na smutné grafy marketshare za posledné roky. Takže znova, WP bola jediná cesta, ako Nokiu zachrániť. Áno, možno nevyjde, ale staviť všetko na MeeGo bez podpory (a prachov) ďalšieho hráča (Microsoft) by bolo ďaleko väčšie riziko.

Ak by stavili na Meego a projekt by sa neuchytil (čo by sa podľa mňa rozhodne stalo), čo by ste potom písali do diskusie? "LoL, MS im núkal OS ktorý mohli dať do svojich telefónov zadarmo (možno aj niečo platil) a oni ich poslali dokelu :D ? " Obvzlášť potom, čo firme už 2-3 pokusy o vlastný OS krachli (Maemo) tak mala poslať dokelu Microsoft, a skúsiť tlačiť 4tý pokus?

Okrem toho, niekto tu spomínal, že očakáva kompletné odkúpenie Nokie Microsoftom - n.j. Google kúpil Motorolu, MS možno kúpi HW Nokie. V tom prípade by nastrčenie Elopa do manažmentu dávalo zmysel - zrazí grafy, zrazí hodnotu firmy a MS za Nokiu bude musieť vycálovať možno tretinu $ ako pôvodne - veľmi šikovné :-D
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od biscuit84 »

Ked uz sa tu spominali legendy o hroznom Symbiane, tak z mojej skusenosti (mal som 7 Symbianovych Nokii) potvrdzujem, ze Symbian fachci dobre na nedotykovych telefonoch (aj ked ich ovladanie castokrat postrada akukolvek logiku), zato na tych dotykovych je to uplna tragedia. Zaseky, restarty, problemy s pripojenim k wi-fi i datovym sluzbam operatora- v skratke zariadenie za trest. Ako je na tom Belle, to netusim-po skusenostiach s N97 som nechcel dotykovy Symbian uz ani vidiet.
Este sa vratim k tom, co tu zacal YAMATO- je pravda, ze mnohym ludom dotykove smartphones nevyhovuju a hladaju nieco s klasickou klavesnicou ale zaroven aj kvalitnymi funkciami ( nemusim chodit daleko, v mojej rodine som jediny "smartphonemaniak"- ostatni clenovia su konzervativni). V tomto segmente Nokia dominovala, takze trochu nechapem, preco jej priorita su teraz uz len smartphones s WP. V segmente smartov im uz davno ujel vlak :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od Radek Hulán »

htcjirka píše:Předmětem žaloby je také Lumia 900, kdy díky chybě a nedostatečnému testování Nokia musela kvůli problemům s timto telefonem okamžitě nabídnout poškozeným zákazníkům automaticky 100 USD
Nemusela, ale marketingově to posoudila jako vhodné, přestože oprava byla jen softwarová a přišla do týdne. Třeba Apple se na zákazníky vysral (gumový suspensor není řešení) a vadný iPhone 4 dodával celou dobu, nedá se s ním volat.

A to, že někdo někoho žaluje v Americe je novinka? Neděje se to neustále a v extrémním rozsahu? ;)

Nokia s Microsoftem má nejlepší ekosystém. Ale to ještě neznamená, že spousta lidí si raději koupí malý směšný telefon s obrovským kusem místa nad a pod displejem. Jen idiot by volil ten bílý telefon, že? Nic skoro neumí, má pidi displej, žádný pořádný cloud, žádná offline navigace v ceně, žádný Office, žádná Facebook integrace, hrozný design. A o tom je marketing, přesvědčit lidi, že to je správná volba :)

Technologie nestačí, tu má Nokia + MS nejlepší, ale vůbec o to nejde. Musí přesvědčit operátory, že JEJICH mobil bude tlačen a když tam přijde běžný masový zákazník, nabídnou mu Lumia místo Android balastu či iPhone.

Obrázek
jerko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 05, 2012 12:39
Zařízení: iPhone 4

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od jerko »

Už to nehul Hulane leze ti to na mozek....

Mám iPhone 4 už přes rok a ještě ani jednou jsem neměl problemy se signalem, naopak telefonuje se s ním parádně a chytám lepší signál než kamarád s HTC HD2.

iPhone skoro nic neumi. To je snad joke ne? To ta tvoje stpidni Lumia nic neumi. Neumi Skype v pozadí natož videohovory, pořádně ani Live Tiles nefunguji, Push notifikace jsou vysměch, Merketplace je plny sra**k atd.

iPhone nemá navigace? Zajimavé já mám v telefonu dvě.

Hrozný dizajn? Ale no tak.

Apple už prodalo od 2007 přes 100 milionů iPhonů. V posledním čtvrtletí Apple ukrojilo 78% zisku z celeho trhu + Apple ma teď 8.8% podíl na trhu s mobilníma telefonama. Jestli si myslíš že to je jen marketing tak si zase zalez do te díry z ktere si vylezl a neotravuj tady.
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od VNavrátil »

Zrovna o iPhonu bych nemluvil jako o "telefonu s obrovským kusem místa nad a pod displejem". Měl jsem v ruce L800 a přesně touhle větou bych jí definoval + je dost tlustá.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od Radek Hulán »

jerko píše:Mám iPhone 4 už přes rok a ještě ani jednou jsem neměl problemy se signalem
Pro takové jako jsi ty (kteří zaměňují "já" s "Apple"): samotný Apple problém přiznal a k telefonu právě proto zdarma dodával gumový prezervativ... Tvoje osamocená zkušenost je irelevantní. Pravděpodobně si jen mentálně zakrýváš problémy, protože chceš, aby tvůj možná první "lepší" telefon byl bez chyb.

http://gizmodo.com/5594596/apple-iphone ... -right-now" onclick="window.open(this.href);return false;

Ve skutečnosti měl telefony stáhnout a udělat hardwarový redesign. Nokia měla jen týden softwarovou chybu a dávala zákazníkům US$ 100. To je super seriózní přístup.
jerko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 05, 2012 12:39
Zařízení: iPhone 4

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od jerko »

To je všechno co napíšeš. :) Takže se zbytkem souhlasíš alespoň v tom se shodnem.

Pro takové jako jsi ty: Já mám telefon už přes rok a ještě ani jednou jsem se signálem neměl problém.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od mimonaut »

ale chlapci, urážet se není třeba.. :)
jerko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 05, 2012 12:39
Zařízení: iPhone 4

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od jerko »

No myslím že na mojí zkušenosti záleží to je totiž to hlavní. Ne jak se to prezentuje na internetu a v diskuzích ale to jak to funguje pro mě. A funguje to parádně.

První smartphone :) skoro ses trefil. iPhone je tak desátý smartphone který vlastním. Měl jsem i HD7 dokonce v době kdy tys ještě tvrdil že OS které nepodporuje plnohodný multitasking nikdy nebudeš používat.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od biscuit84 »

Jerko, mozem potvrdit, u mna tiez ziaden problem so signalom u iP4, odolnost tiez v poho... prezil uz 2 pady bez jedineho skrabanca... ale uz sme solidne offtopic :)
PS: Hulan ide na ignore list :D
jerko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 05, 2012 12:39
Zařízení: iPhone 4

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od jerko »

U mě byl Hulan na ignore listu už moc dlouho. Už jsem to nemohl číst.

Radek Hulán z 3.8.2010: Celý článek tady.

"Zkusil jsem si napsat seznam požadavků, které můj telefon musí 100% splňovat, a které denně potřebuji." Vybírám jen ty nejzajímavější:

- "podpora pro Flash"
- "USB Mass Storage pro paměť telefonu i kartu v PC"
- "možnost instalace aplikací do paměti telefonu i na microSD"
- "rychlý procesor poslední generace"
- "podpora pro skutečný multitasking"
- "výměnná baterie"
- "velký dotykový displej (4.0" a větší)"

Tak co jak ti Lumia tyhle požadavky splňuje. A co třeba Tethering taky má Lumia paráda co. Skypem si fajně zavoláš. Jdeš si zaběhat, někdo to zavolá a aplikace co ti měří běh se zavře. Super nejlepší moderní OS. Kdo by si vlastně iPhone kupoval že?


Omlouvám se za Off Topic klidně to moderátoři smažte.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od Radek Hulán »

Ty jsi se registroval 5. května 2012 a jsem u tebe dlouho na ignorelistu? Ti pubíci jsou srandovní :)

Jinak k tomu co WP7.5 ne/umí (aneb rozšíření původního článku o HD2):
http://myego.cz/item/windows-phone-7-5- ... hno-ne-umi" onclick="window.open(this.href);return false;

A srovnání s konkurencí:
http://myego.cz/item/android-i-ios-toho ... hone-nokia" onclick="window.open(this.href);return false;

Objektivně toho umí iOS mnohem méně (office, skydrive, zune, live/hotmail, cloud, vlastní doména, offline navigace, integrace s desktopem, atd.). A neexistuje výběr telefonů, je jen jeden 3.5".
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od mimonaut »

jerrko: "Jdeš si zaběhat, někdo to zavolá a aplikace co ti měří běh se zavře"
nezavře..
jerko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 05, 2012 12:39
Zařízení: iPhone 4

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od jerko »

Je mi 25 a to že jsem se dneska registroval neznamena ty tvoje žvásty nečtu už roky. Ale dost je dost. Nevím proč máš potřebu mě pořád urážet. To se nedokážeš normálně bavit?

Ano objektivně. Tak by jsme se měli bavit.

Office na iOS - Desítky programů vybere si opravdu každý. Viz tady. Existuje takový výběr pro WP?

Skydrive - app je i pro iOS + spousta dalších cloud servisů.

Zune - Kupuješ a půjčuješ si filmy a hudbu na Zune v ČR? Ne a proč vlastně aha to nejde. iTunes to umí.

Live/Hotmail - Apple má mail servis a iCloud.

Cloud - Apple má iCloud + existuje spousta parádních cloud servisů pro iOS třeba nejznámější Dropbox. To ty ale
neznáš protože oficiální Dropbox app pro WP není co.

Vlastní doména - co jako to je plus? To je 99.9999999999999999999999% uživatelů úplně na prd.

Offline navigace - řekni Radku. Kolik přesně je teď v Marketplace offline navigací ke koupi pro WP?

Nic moc rovnice teda. Spíš si kopeš ještě hlubší hrob než aby sis pomáhal.

mimonaut: Nevím přesně jak je to teď u Manga ale když jsem měl ja HD7 tak to tak bylo (WP 7.0) spousta aplikací pro WP ale pořád má problémy s mutitaskingem.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od mberdych »

Radek: uz toho vazne nech. Skydrive alternativu ma apple pekne dlouho (iCloud drive MobileMe), Zune tedy nevim jestli je vyhoda, ale budiz iTunes, offline navigaci je na iPhone 3 pr..., na WP7 je gratis pouze Nokia navigace, lidi s HTC za offline take plati. Integrace s desktopem nevim, ale iPhone ma integraci s Macem vybornou. Zbytecna diskuze s tebou. Office nema, logicky, kdyz je to MS produkt, ale placena reseni existuji. Nikdy jsem krome prohlizeni dokumentu vic nepotreboval. Pridej si, ze kazda nova aplikace na iOS bude existovat a pravdepodobne bude prvni v rade, druhy droid a pak dlouho nic. S malym vyberem (pouze 3.5 palce) souhlasim, proto iPhone nemam. A kdybych chtel neco na praci, vezmu BB 9900, protoze s tim se navic dostanu na firemni sit transparentne bez nutnosti VPN a nemusim matlat po displeji. Trochu soudnosti by to chtelo.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od jerry_stolarik »

Jenom doplnim ze Nokia zatim zalobe neceli. Akcionari podali class action lawsuit. Nejsem pravnik snad to nepopletu ale je to neco ve smyslu ze class action lawsuit muze podat kdokoli na kohokoli.

Pokud dostane class action lawsuit dostatecnou podporu tak se jim teprve zacne zabyvat soud. Ten pak rozhode jestli je zaloba opodstatnena nebo ne. Pokud rozhodnou ze ne tak se nic nestane. Poku rozhodnou ze ma zaloba co do sebe tak pak teprve zacne soudni spor.

Zatim to pro Nokiu nic neznamena. Akorat to ze jim klesly akcie na 15 lete dno.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od mberdych »

O zalobu nejde, jde o vysledky. Fakt ale je ze tu firmu zabiji jeji neschopnost dodat neco rychle na trh. Dodavaji pomalu a jeste s chybama.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od YAMATO »

No bomba, z diskuse o Nokii je flame iOS vs. WP a o hulvátu Hulánovi :roll:
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia čelí žalobě akcionářů pro "podvod s Windows Phone"

Příspěvek od Gater »

Já nevim, proč se tu pořád hádáte :) R. Hulán uznává jen Microsoft náboženství a rád o něm káže, to už každý přeci ví a hádat se s ním je zbytečné. Apple si prostě udělal svoje jméno, proto si ho ty lidi v Americe kupují, nic jiného než iOS a Android neznají. WP se dá už v pohodě používat, sám ho používám, ale nebudu z toho dělat nějaký "boží" systém, který je nejlepší, jak to tady někdo stále zaslepeně tvrdí, je to fajn systém.

Jinak si myslím, že by tomu měli dát akcionáři ještě čas a neměli by hned házet Lumie přes palubu společně s Elopem. Akorát si tím sobě a společnosti uškodí.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů