Synchronizace kontaktů

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Domy007
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 02, 2009 9:48
Zařízení: iPhone, Blackberry 9000, Nokia N97, HTC HD2
Bydliště: Říčany u Prahy, Blatná

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Domy007 »

Zdravím,

koupil jsem si Lumii 800, přidal si účet na FB. Sesynchronizovali se mi kontakty, funguje vše super, ale potřeboval bych používat pouze kontakty ze SIM karty.
Jsem ve světě WP nový, omlouvám se, jestli je to nějaký ubohý dotaz.

Díky za odpověď.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Jakub Karásek »

Stačí v hubu lidé kliknout na tři tečky vpravo dole, vyjede nastavení a hned nahoře je "importovat kontakty ze SIM karty". Pokud chcete používat pouze kontakty ze SIM karty a nikoliv ty sesynchronizované, tak potom v položce "filrovat seznam kontaktů" a tam odškrtnout ten facebook.
Domy007
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 02, 2009 9:48
Zařízení: iPhone, Blackberry 9000, Nokia N97, HTC HD2
Bydliště: Říčany u Prahy, Blatná

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Domy007 »

A je ještě možnost spojit kontakty s FB profilem?
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od MiloshCZ »

jasně, u každého kontaktu je dole takový "řetěz" a tím je možné propojit kontakty k sobě
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Jakub Karásek »

Většinou se propojí samy, na základě společných informací (telefonní číslo, jméno...), pokud k propojení nedojde automaticky, tak stačí kliknout na ten řetěz a vybrat, který kontakt chcete připojit
Domy007
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 02, 2009 9:48
Zařízení: iPhone, Blackberry 9000, Nokia N97, HTC HD2
Bydliště: Říčany u Prahy, Blatná

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Domy007 »

A jde, aby se mi ukazovaly kontakty ze sim a v novinkách následně všechny kontakty z FB?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od htcjirka »

Kontakty ze SIM se nezobrazuji,na co take,normalne si je zkopirujes do telefonu.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od karelchadim »

v novinkách v people hubu je pod nadpisem "Novinky" malý text všechny účty, ten je klikatelný a nechá se filtrovat třeba jen podle facebooku
Domy007
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 02, 2009 9:48
Zařízení: iPhone, Blackberry 9000, Nokia N97, HTC HD2
Bydliště: Říčany u Prahy, Blatná

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Domy007 »

Ale i přesto, že dám všechny účty, tak se mi ukazujou v novinkách kontakty Windows Live.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od karelchadim »

No a co si cekal, musis tam misto vsechny ucty dat jen facebook.
Domy007
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 02, 2009 9:48
Zařízení: iPhone, Blackberry 9000, Nokia N97, HTC HD2
Bydliště: Říčany u Prahy, Blatná

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Domy007 »

Čekal jsem, že v Kontaktech budu mít svoje kontakty a v novinkách budu mít jen kontakty z FB a i přesto že dám Facebook, tak tam mám jen osoby, které mám v kontaktech odfiltrované.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od karelchadim »

Tomu moc nerozumim.. ja kdyz pouziju filtrovani v novinkach tak bud vidim kontakty z Facebooku, nebo z Twitteru, nebo z Live no nebo si dam vsechny a mam to pohromade. Pravda je ze kontakty nijak nefiltruju a mam to tam zpropojovane u jednotlivych lidi i s jejich ucty napr. na facebooku.

Jinak kontakty lze filtrovat v nastaveni pod položkou "lide" > "filtrovat seznam kontaktu" > zaskrtnu co chci a co ne

a novinky podle vyberu popsaneho vyse
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Tade »

Nechtělo se mi zakládat nové téma a můj problém do tohoto asi zapadne.

V kontaktech pod tile ,,Lidé" mám některé kontakty nesjednocené se skype kontakty. Vždy jsem to spojoval ručně spojováním v telefonu, ale po nějaké době se to zase rozhodilo. Tentokrát jsem na to šel z druhé strany, přes live.com a podsložku lidé. Tam byly kontakty stejně rozhozeny, takže jsem je tam spojil ručně. Naivně jsem si myslel, že následná synchronizace účtu MS v telefonu v nastavení to spraví a bude to konečně ok. Synchronizace nic nezměnila, takže teď mám dobře propojeny kontakty na live.com, ale v telefonu je to stále rozhozené. Doplním, že restarty, vypnutí nepomáhá a jsou to už minimálně tři dny od této změny, takže ani automaticky po nějaké době se to pravděpodobně nemá snahu sesynchronizovat.

Napadají mě tři způsoby řešení. Aktualizace na GDR3, do které se mně teď před Lumia Black nechce, protože pak to udělám najednou přes NSU. Dalším by byl asi HR, což je podobné. A nakonec by možná pomohlo ještě jednou ručně propojit vše znova v telefonu, tak jak je to na live.com a snad už by se to nerozhodilo. Otázka zní ... napadá někoho méně krkolomné řešení, než tři výše popsaná?
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od sssugi »

Myslim ze to robi ked sa odhlasujes zo skype...vtedy ti kontakty z telefonu vymaze a nasledne ked sa prihlasis ti ich nacita ale nesparuje. Riesenim by mohlo byt pouzivanie invisible statusu ale neviem aky to ma dopad na bateriu atd.
Tiez som mal s tym problem ale ja som to vyriesil len tak ze som si nastavil nech sa mi skype kontakty neukazuju v zozname
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Tade »

Tak to je mazec. To mě vůbec nenapadlo. Sice to můj problém moc neřeší, ale díky, že vím na čem jsem :) Filtrovat kontakty je docela dobrej nápad, protože když chci někomu volat přes skype, stejně to řeším přes aplikaci, kde teprve zjistím, jestli je online. Ani jednou jsem nevolal na skype někomu přes seznam ,,lidé". Navíc to člověka hodí do skypu a i tak musí zmáčknou tlačítko telefonu.

Každopádně to je další fail MS, který si neumí ukočírovat Skype, který za tolik miliard přeplatil. Jen doufám, že s WP8.1 se skype konečně pořádně integruje a bude plně funkční, protože skype mám opravdu rád a na pc ho používám každý den i díky integraci fb do něj.
topa77
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 22, 2010 17:17
Zařízení: lumia 920

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od topa77 »

Mně to dělalo i při aktualizaci aplikace skype... rešil jsem to tak, že jsem skypove kontakty přejmenoval tak, aby odpovídaly ttěm v telefonu a pak nebyl problém..
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od sssugi »

to je super napad asi to tak spravim :-)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Tade »

No u většiny kontaktů to opravdu funguje :) Asi u tří mám problém. I po relogování skypu se rozhodí i když mají stejné jméno. To už se dá ale skousnout a možná si to časem sedne.
topa77
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 22, 2010 17:17
Zařízení: lumia 920

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od topa77 »

A jsou skutečně jméno a příjmení totožné jak na skypu tak v telefonu? Nechybí třeba někde háček? :)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Tade »

Nene, kontroloval jsem to několikrát. Dělá to asi u 2 kontaktů při relogování skypu. Tuto činnost dělám ale tak málo (skype na Lumii mám pořád online), že ty dva kontakty už nejsou problém.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů