Nastavení připojení wifi

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
voogac
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 13, 2012 10:23
Zařízení: nokia lumia 710

Nastavení připojení wifi

Příspěvek od voogac »

zdravím, potřeboval bych si u přípojení wifi sítě nastavit metody ověřování (PEAP a MSCHAPV2) a typ zabezpečení na enterprise 802.1x.. víte někdo jak na to? nemůžu to v telefonu najít.. díky
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Nastavení připojení wifi

Příspěvek od herm »

Já myslím, že by to mělo jít. mělo by stačit v Settings/System/WiFi zkusit připojit k "nabrowsovanýmu" SSID a nebo pak zajet dolů na Advanced a tam si ručně přidat libovolný SSID. Mělo by to říct o logon údaje. Pak se tam dá případně ještě nastavit Proxy.
Samozřejmě ale musí bejt případná rezervace MAC adresy v příslušném DHCP, pokud to používáte.
voogac
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 13, 2012 10:23
Zařízení: nokia lumia 710

Nastavení připojení wifi

Příspěvek od voogac »

telefony resp. konkrétní wifi síť je v takové VLANě, kde DHCP přiřazuje adresu sám, nic se rezervovat nemusí.. ale o to vůbec nejde.. jak při pokusu o připojení konkrétní "nabrowsované" sítě, tak i při pokusu o vytvoření nové to chce uživatelské jméno a heslo, jenže já si potřebuju zvolit typ zabezpečení na už zmínění enterprise, aby se mi potom zpřístupnily volby ověřování, jinak se na firemní wifi síť nepřipojím.. jen mi neříkejte, že to WP7 neumí..
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nastavení připojení wifi

Příspěvek od matoman »

mobil by to mal rozpoznat sam a podla toho zvolit volby overovania... ci sa prihlasujes nejakym certifikatom?
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Nastavení připojení wifi

Příspěvek od herm »

Čili vám nestačilo zadání jména a hesla? WP si zjistí ty parametry nastavení samy. Nikdy se neptá, jestli je to WPA nebo WPA2 atd. Buď chce heslo nebo v případě enterprise identifikaci uživatele. Alespoň mě to tak v práci funguje.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nastavení připojení wifi

Příspěvek od Vlasta W. »

Podle toho nastavení to je Eduroam? Ten funguje sám od sebe jako každá jiná síť + přihlášení.
voogac
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 13, 2012 10:23
Zařízení: nokia lumia 710

Nastavení připojení wifi

Příspěvek od voogac »

je to firemní síť, žádnej eduroam.. přihlašování bez certifikátů, jen tyto metody ověřování.. pokud si to tahá ty informace sám, měl by se po zadání uživatele v doménovém tvaru a hesla připojit, jenže nepřipojí.. (není to můj telefon - je to telefon kolegy, snažíme se zprovoznit email v telefonu přes MS Exchange a WiFi, první vyřízeno, ale potřebuju, aby v práci si to tahal ty data přes wifi právě).. a tohle je první WM telefon, co ve firmě máme, proto tápu..
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů