Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
vahalar
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 14, 2012 17:31
Zařízení: HTC 7 Pro WP7

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od vahalar »

používám právě IMAP, protože chci, aby mi pošta zůstávala dále na mailu. zdá se, že problém je nějak neřešitelný... :-(
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od nofu »

No hlavně je dost podivnej. Nenapadá mi, proč by ti to mělo žrát tolik dat. Tipuju, že problém bude někde jinde než v emailu.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od Paulos »

Taky nevěřím, že tolik plýtvá jenom mail. Fakt bych to tipoval na přeskakující spojení z Wifi na 3G/E. (A to tak, že si toho ani nevšimneš, prostě telefon se najednou přepne.)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od Flynn »

Já myslel, že telefon, když je ve sleep mode, tak běží na 3G/EDGE. Wi-Fi se při uspání po chvilce odpojí.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,kdyz je telefon uspany,Wifi se vypne a telefon jede pres 3G/EDGE.Napsal jsi to uplne presne..
vahalar
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 14, 2012 17:31
Zařízení: HTC 7 Pro WP7

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od vahalar »

ano, o té chybě já samozřejmě vím. ale to nijak nevysvětluje tu spotřebu dat, protože telefon ke sledování youtube nevyužívám ani přes wifi. ostatně wifi využívám vůbec málo. a jiné aplikace mi nic moc nežerou. od té doby, co přišlo varování od operátora s dosažením 75 % datového limitu, tak jsem vypl automatickou synchronizaci mailů, přepnul na manuál a mimo to funguju zcela normálně dál a za ty další dva dny jsem nasbíral pouhých 5 MB. prostě minimum oproti skokovému zvýšení v době, kdy jsem měl zaplé automatické upozorňování na nové zprávy.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od Flynn »

Jedině to budeš muset začít sledovat. Pokud máš Vodafone (myslím si to), přehled spotřebovaných a zbývajících dat najdeš po přihlášení do samoobsluhy. Najdi si mobilní verzi samoobsluhy a udělej si dlaždici na ploše ze stránky Podrobné vyúčtování. Pak se třeba několikrát denně podívej na spotřebu (budeš se muset vždy přihlásit), neboj, moc dat to nesežere, když se připojíš na operátora. Jinak na to asi nepřijdeš.
vahalar
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 14, 2012 17:31
Zařízení: HTC 7 Pro WP7

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od vahalar »

Tak jsem samozřejmě přesáhl hranici a byl jsem omezen FUPem. V tu chvíli jsem si řekl, že o nic už nejde a budu aspoň monitorovat data. Takže od pátku jsem zapl opět v telefonu upozorňování na celkem 4 e-mailové účty (na bázi gmailu), takže jsem informován okamžitě po jejich doručení. Vzhledem k tomu, že u Vodafonu je po FUPu internet neuvěřitelně pomalý a nepoužitelný, tak jsem webové stránky navštěvoval skutečně minimálně a žádná data nestahoval, protože to ani nejde. Takže čistě na synchronizaci mailů (přišly mi za tu dobu 4, pouze text a bez příloh) jsem od pátku do dneška (tedy tři a půl dne) stáhl 29 MB dat. To mi přijde za tu chvíli docela hodně a při FUPové politice dost likvidující. Pokud jste ostatní tu psali, že vám maily seberou třeba třicet či čtyřicet mega měsíčně, pak skutečně nechápu, jak to děláte, resp. kde je chyba u mě :-(
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od Flynn »

To je ale opravdu podivné, protože když ti Vodafone zpomalil tok dat, jak je pravidlem u tohoto tarifu, je to opravdu natolik pomalé, že není absolutně možné za víkend takto stáhnout 29 MB. Já jsem včera kontroloval, kolik jsem již vyplácal dat ze svých vodafonských150 MB a bylo tam něco kolem 60 MB od 10.3. (to mám zúčtovací období). Přitom jedu na 3G, pokud nejsem na Wifi, ale je pravda, že to je pouze cca 2 hodiny přes den a pak celé noci, protože vypínám router a Wifi tím pádem doma nemám. Telefon nedávám do leteckého režimu. Tzn., že mi zhruba od 22 hod do 7 ráno jede na placená data. U nás je pokrytí 3G velmi silné. Tak to srovnej: já od 10.3. do včera, t.j. za 16 dní spotřeboval v plném toku dat dvojnásobek toho, co ty za víkend ve sníženém (na minimum) toku. I když v čase, kdy jsem mimo Wifi zase moc nebrouzdám po netu a frekvenci mailů mám podobnou tvé, ale stahují se mi také updaty "živých" aplikací a všeho, s čím telefon po síti pracuje.
vahalar
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 14, 2012 17:31
Zařízení: HTC 7 Pro WP7

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od vahalar »

No a to je právě ten problém. Nechápu, jak můžu mít tak vysoký traffic. O wifi v případě mailů ani tolik nejde, protože když nemám telefon vysloveně zapnutý, tak se wifi automaticky vypíná a synchronizace a upozornění na maily se odehrává v 3G, tedy přes datový tarif mobilního operátora. Tam je právě asi někde kámen úrazu, protože stáhnout textový mail a prečíst ho, popř. odpovědět, není takový záprah. Chyba musí být právě někde v té synchronizaci či kontrole došelé pošty. Ale není mi jasné, proč mám tento problém jen já, zatímco jiní vesele přijímají zprávy a kontrolují schránku automaticky, aniž by přesahovali FUP.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od htcjirka »

Pri takove pomalosti k jake dojde pri omezeni pri FUP,neni mozne stahnout 29MB,to je nesmysl..
himix
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte pro 20, 2011 23:10
Zařízení: HTC Mozart, Nokia Lumia 800

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od himix »

U koho mas ty maily?
Jedes pres imap nebo pop3?
Asi u kazdeho mailu neklikas na prilohu, ze? /me chodi treba 50mb prilohy :-), to by fup sel taky do haje hodne rychle :-) /
Jake mas nainstalovane aplikace, ktere bezi na pozadi.. Nastavení -> aplikace -> úlohy na pozadí?
Nepoustis si casto nejaky youtube apod... videa?
Nepouzivas net radia?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od Flynn »

A teď si vlastně uvědomuji, že mi telefon běží vlastně většinu dne na 3G, protože je uspaný a nezáleží, jestli jsem doma nebo jinde na Wifi. Takže vše, o čem jsem psal, se mi stahuje celých 24 hod. mínus čas, kdy telefon používám.
vahalar
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 14, 2012 17:31
Zařízení: HTC 7 Pro WP7

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od vahalar »

to htcjirka: a vidíš, přeci to jde. počítadlo dat vodafonu mi to napočítalo.

to himix: viz diskuze výše. vše je tam popsané
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od Flynn »

Pokud jsi to ještě neudělal, zkus zavolat na zákaznickou linku a zeptej se, jak je to možné, že když máš zpomalená data, vytáhlo to již 29 MB. To už z principu není možné a podle mě u tebe musí překontrolovat stav. Já jsem jim už volal několikrát, mají tam pěkný bordel. Třeba mi nevynulovali datový tarif po 10. v měsíci a já na to přišel až po 15. A protože jsem ještě neměl dočerpáno do 150 MB, pokračoval mi telefon v jejich čerpání dál. Když jsem mluvil s operátorem, tak byl udiven, nicméně viděl, že to tak je a řekl, že během chvíle mi to vynuluje ručně. Já jsem na tom jen vydělal, protože jsem jel na nový FUP až od toho dne. Anebo mi už dvakrát začaly přicházet SMS informace, které se netýkaly mého účtu. Krom toho mi chodily informace i o mém účtu. Bylo to pokaždé o jiném čísle účtu. Když jsem viděl ty provolané sumy, tak jsem se zděsil (tarif Odepiš nikdy nepřetáhnu, čili platím jen 12.50 + za data) a tady najednou přes pětikilo i víc. Až při pozorné kontrole údajů jsem zjistil, že to nepatří mně. Řekl jsem mu pak, že jim na takové informace kašlu, ať si v tom udělají pořádek. Stačí, že mě rozčilují ty jejich SMS na můj účet, které mě nezajímají (že mám zaplatit do toho a toho termínu, že mi děkují za platbu, kolik jsem spotřeboval z tarifu atd), když to stejně platím převodem.
vahalar
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 14, 2012 17:31
Zařízení: HTC 7 Pro WP7

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od vahalar »

Nepřijde mi, že by měl být nějaký problém za tři a půl dne natahat přes zpomalený internet 29 MB. Zpomalení dojde na nějakých 5 kB/s. Teoreticky tak jde stáhnou přes 400 MB za 24 hodin při maximálním vytížení připojení. Takže pokud mi opravdu tolik ten e-mail žere (cca 10 MB denně), pak to utáhne jak přes FUP, tak i přes běžnou rychlost. V tom bych problém neviděl.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od Flynn »

Zkus tedy email úplně vypnout na jeden den a sleduj to.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od Vlasta W. »

Teoreticky to problém určitě není. Při 16 kb/s stáhneš za den až 168,75 MB. Na druhou stranu to omezení bývá nejen v rychlosti, ale hlavně "stabilitě" připojení. Osobně bych zkusil zkontrolovat aplikace na pozadí v nastavení, živé dlaždice, které přenášejí data a pokud nic z toho nepomohlo, zvážil bych hardreset. Tím ale přijdeš o interopunlock a bylo by potřeba downgradovat, takže je to asi až krajní řešení.
Uživatelský avatar
lojza_
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 15, 2011 13:40
Zařízení: Lumia 925

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od lojza_ »

Nehledě na to, že pokud by se emaily stahovaly opravdu celou dobu, tj. 24hodin, bylo by to poznat na baterce, která by po pár hodinách byla zcela vybitá. Ani v jednom příspěvku ale nevidím zmínku o rychlém vybití, takže to musí být něco jinýho.

Určitě to nezpůsobujou emaily, těch pár kB FUP rozhodně nezaplní. Navrhuju odinstalovat všechny programy a v nastavení "e-mail+účty" zrušit profil na Facebook, Twitter, Google plus atd. a nechat tam jen emailové účty. Nechat pár dní a zkontrolovat tok dat. Pokud to bude OK, zkusit přidat třeba účet pro Facebook, později Twitter atd.. Teprve když zjistíš, že je tok dat OK, postupně instalovat jednu aplikaci po druhé a kontrolovat přenesená data.

Takhle jednoduše zjistíš, která aplikace nebo služba ti spotřebovává tolik dat.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lepší nastavení e-mailu pro menší zátěž datového limitu?

Příspěvek od mimonaut »

ještě mě napadá, jestli nepoužíváš nějaký ad supported aplikace, který tahaj reklamy..
Mě se podařilo víc jak 700MB promrhat jen jednou a to přes internetový rádio..
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů