Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

OT: Aktualizace v Marketplace fungují dobře, pokud nějaké jsou. Někdy ale déle trvá než se objeví (řádově hodiny) a pokud vím, že už nějaká aktualizace existuje, najdu tuto aplikaci a updatuji ručně (stisknu Sdílet, pak šipku zpět a mám místo Sdílet tlačítko Aktualizovat).
K tomu Meteoservisu vs CHMI Meteoradaru: Meteoservis používá stejná data z radaru a jsou také na Live Tile. Kromě toho máš k dispozici předpověď počasí a další věci. CHMI jsem opustil již dávno, po zakoupení Meteoradaru (je i free verze).
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Petulinek »

Tak ještě poslední OT :-) Mně se aktualizace neobjeví ani po týdnu čekání, když vím, že je nová verze-schválně jsem to testoval. Ručně aktualizuju v pohodě, ale automaticky je to prostě nehledá a štve mně, že není možnost vyvolat ručně prohledání, jako to jde na Androidu... Prolézat jednou za čas Marketplace s tím, že projíždím cca 60 aplikací a her kvůli tomu, zda není novější verze, je pěknej vopruz :-(
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

Tady v případě Marketplace bych to už ani neviděl na problém LT, ale nestahování nových dat do aplikace. Problém je, že nelze aplikaci Marketplace reinstalovat. A není ani v seznamu aplikací na pozadí :-(
Že by problémy se sítí? Zkus pozorovat delší dobu chování Live Tiles, jestli se aktualizují za cca 30 minut (Meteoservis je takovým dobrým kontrolorem, protože má na dlaždici uveden čas posledního příjmu dat z radaru). Ale ani to mi nepřijde jako řešení, protože aktualizace MP by se určitě načetly i jindy, kdy síť funguje. Takže další záhada.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Petulinek »

Data to určitě nejsou,protože mi jede v pohodě sync mailu s Office365 a Gmail a i jak jsem psal LT CHMI jede v pohodě... A běží to pořád bez problému. Nějakou dobu to šlo, aktualizace se objevily občas ráno, občas večer, ale pak to najednou přestalo, nechápu proč. A nepomáhá ani zkoušení připojení přes WiFi, Zune... Jinak 3G mi jede celý den. Asi prostě další nedotaženost systému...
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Lupus »

Petulinek píše:Mně osobně se teď víc líbí wp7 calendar :-)
OT: Ano, tohle je i moje momentální náhrada za WeekView :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

OT: Také jsem dnes tuto aplikaci zkusil, spíše ze zvědavosti, ale protože v podstatě pro tyto aplikace už nemám praktické využití (co taky v důchodu plánovat, leda tak upomínku, že mám jít na lékařskou prohlídku), tak jsem ji zase smazal.
K tématu: LT nadále fungují až podezřele dobře i přes různé instalace a odinstalace a pohrávání si s jejich Live tiles (viz OT). Za celý den jsem nezaznamenal jediný kiks. Obrázek
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Lupus »

No, nechci to zakřiknout, ale začínám mít taky naději, že bych zítra v noci mohl oslavit týden fungování LT... :) Tož ti Flynne držím palec :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

Dnes jsem nainstaloval jedno nové počasí (Weather Flow) a nyní ho testuji. Na jedné straně Live Tile ukazuje aktuální teplotu vždy po necelých 30 minutách a indikuje to časem aktualizace dlaždice. A jelikož se všechny tyto LT updatují zhruba současně (odpozorováno na již dříve popisovaném bliknutí dlaždic), mám tak kontrolu pravidelnosti updatů. A potvrzuje se to, co mi sdělil i Hujer, že k nim dochází v intervalech mezi 27 a 30 minutami. Myslím si, že by tím měly být vybaveny všechny LT.
Aplikace je placená, ale na vyzkoušení může být 10x spuštěna. Již jsem ji měl jednou a vyčerpal všech 10 cyklů, takže jsem ji odinstaloval. Bylo to v době, kdy mi nefungovaly LT, takže jsem ani nevěděl, jak vypadají. Dnes jsem ji tedy nainstaloval bez problémů znovu a mám nových 10 spouštěcích cyklů. :-D
Jinak dnes opět celý den bez závad Obrázek
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Lupus »

Hmmm, tak mi dnes zastávkoval Meteoservis... :evil: Smartphone byl přes noc v leteckém modu a když jsem ho zapnul, bylo na LT jen logo Meteoservisu. Služba v nastavení tohoto programu "Vypnuta", vždy po odemčení posuvník skočil zpátky do neaktivního stavu. V nastavení OS přitom byla indikace, že agent běží.
Agenta jsem tedy vypnul, vlezl zpět do Meteoservisu a tam znovu službu zapnul. Vše proběhlo ok a od té doby aktualizace taky šlapou. Předesílám, že naposledy včera jsem do Meteoservisu lezl, takže to určitě není z důvodu restrikce 14 dnů.
Ostatní LT stále fungovaly správně.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

Proto já už nedávám (alespoň teď ve "zkušebním období") telefon do leteckého režimu, ale vypínám vibrace a zvonění. Nezabere to delší dobu než přepnutí do Flight Mode.
Jinak stále vše OK, žádný výpadek ani jedné LT. Nyní mám navíc časovou kontrolu na dlaždici aplikace Weather Flow.
Včera jsem aktualizoval Week View a i když je tam hodně změn, vše pracuje dobře. Využívám teď dokonce dvou LT této aplikace, ale odzkoušel jsem všechny tři.
kingos
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 27, 2011 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 820

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od kingos »

Petulinek píše:Data to určitě nejsou,protože mi jede v pohodě sync mailu s Office365 a Gmail a i jak jsem psal LT CHMI jede v pohodě... A běží to pořád bez problému. Nějakou dobu to šlo, aktualizace se objevily občas ráno, občas večer, ale pak to najednou přestalo, nechápu proč. A nepomáhá ani zkoušení připojení přes WiFi, Zune... Jinak 3G mi jede celý den. Asi prostě další nedotaženost systému...
Mel jsem stejny problem, pomohlo mi odstranit ikonu marketplace z hlavni nabidky, restartovat telefon a znovu pripnout ikonu. Druhy den se mi ukazalo 11 aktualizaci.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Petulinek »

Díky za tip,to mně nenapadlo,prubnu to :-)

EDIT: Díky za radu, fakt to zabralo, dnes ráno jsem měl 8 aktualizací, SUPER :-)
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Lupus »

Jedno z možných řešení problému "zaseklé LT":

http://www.wpcentral.com/fixing-problem ... dows-phone" onclick="window.open(this.href);return false;
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

Je to téměř rok, co se zde rozjela tato diskuse. Od včerejšího rána se chystám ji oživit a dnes jsem se k tomu odhodlal. Živé dlaždice většiny aplikací včera ráno umřely a přes veškeré rady na různých webech se mi nepodařilo je vzkřísit. Udělal jsem téměř vše, kromě hard resetu, ale výsledek se rovná nule. Od počátku prosince, co mám v telefonu custom rom, jsem neměl s aktualizacemi dlaždic žádný problém a to mi běželo na pozadí maximum aplikací. Nyní jich tam mám cca 7 - 10. Ráno byla aktualizovaná pouze dlaždice vestavěného kalendáře. Průběžně se aktualizuje i dlaždice Stavu baterie. A to je asi tak vše. Některé se nezmění ani po spuštění aplikací.
Je zde někdo další s podobným problémem?
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Manek49 »

Není už načase pořídit WP8? :-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

Není to něco od Microsoftu? :-D
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

Omlouvám se za doublepost:
Je zvláštní věc, že se mi podařilo docílit stavu, kdy se všechny zmíněné dlaždice aktualizují po cca 4 hodinách namísto 30 minut. :evil:
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od matoman »

Napada ma, vsetky background tasky zakazat v nastaveni a nanovo pustit aplikacie aby si ich vytvorili...?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od Flynn »

To už jsem udělal několikrát včetně smazání některých. Je to stále po cca 4 hodinách. Někdy i dříve, ale po 30 - 60 min. ani omylem.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Live Tiles - k čemu jsou... (vyřešeno?)

Příspěvek od matoman »

Tak to vyzera na problem systemovej sluzby, ktora pusta background tasky. Je mozne ze si mysli, ze telefon potrebuje robit nieco ine a nepusti sa. Asi naozaj pomoze iba hardreset.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů