Co zabira pamet v telefonu?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Sislik
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 09, 2008 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 920

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Sislik »

Podle Zune mi v telefonu neco zabira temer 5.5 GB (vcetne 5% rezervace)
zune-wp-memory.png
Zune screenshot
(3.79 KiB) Staženo 4 x
dalo by se nejak zjistit, co mi tam to misto zabira? aplikaci/her jsem zkousel vice, ale zase naprostou vetsinou jsem odinstaloval a nechal si tam jen par veci

jinak, pro uplnost:
Total space used: 10.94 GB
  • Music: 5.27 GB
  • Videos: 134.58 MB
  • Pictures: 111.36 MB
  • Reserved space and other content: 5.43 GB (viz screenshot)
Free: 2.38 GB

coz v souctu dava 13,32 GB, do 16 GB schazi neco pres 2 GB, takze z toho usuzuju, ze v tom ostatnim obsahu nebude vlastni system, kazdopadne mam take subjektivni pocit, ze cim vic je zabrano tim ostatnim obsahem, tak tim je pomalejsi instalace dalsiho SW (ale na vlastni beh to vliv nema)

kazdopadne rad bych zjistil, co tam a je a pripadne to procistil :)
diky
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od CreAtive_34 »

To Reserved space je vyhrazenej prostor pro soubory mimo zune, jako třeba PDF soubory nebo přílohy mailů. Velikost se dá nastavit v Zune. :-)
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Já jsem přeinstaloval Windows 7 a když jsem prvně připojil telefon,tak to prostě veškerou hudbu detekuje jako "vyhrazený prostor", takže teď to u mě ukazuje plácnu, že tam mám 1GB hudby, ale ve skutečnosti jí tam mám asi 6 GB, jen těch zbývajících 5GB to nezobrazuje jako hudbu, ale právě jako ten vyhrazený prostor pro data...
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Pacikx »

@ Lukáš Křepelka:

Stejné je to i u mně. Po reinstalaci W7, mi to hudbu hodilo mezi Vyhrazený prostor, ale nijak mi to nevadí. Spíše mi vadí, že mám nainstalováno 5 her, asi tak 7-8 aplikací a Vyhrazený prostor (bez muziky) je skoro 3GB!!! Což je u telefonu s 8GB paměti hodně znát... V Zune jsem nastavil minimum ale je to pořád stejné... :(
Sislik
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 09, 2008 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 920

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Sislik »

CreAtive_34 píše:To Reserved space je vyhrazenej prostor pro soubory mimo zune, jako třeba PDF soubory nebo přílohy mailů. Velikost se dá nastavit v Zune. :-)
to mam nastaveno na 5 %, to jsem psal hned na zacatku, ale to je cca 800 MB, spis by me zajimal ten zbytek :)
Lukáš Křepelka píše:Já jsem přeinstaloval Windows 7 a když jsem prvně připojil telefon,tak to prostě veškerou hudbu detekuje jako "vyhrazený prostor", takže teď to u mě ukazuje plácnu, že tam mám 1GB hudby, ale ve skutečnosti jí tam mám asi 6 GB, jen těch zbývajících 5GB to nezobrazuje jako hudbu, ale právě jako ten vyhrazený prostor pro data...
Windows ani Zune jsem od prvniho spojeni telefonu s PC nepreinstalovaval

zatim me to az zas tolik netrapi, ale jestli to bude porad narustat, tak to nebude dobry...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Vlasta W. »

Před reinstalací systímu je dobré nechat Zune z telefonu smazat synchronizovaná multimédia a po instalaci je tam vrátit zpátky. Jinak to udělá přesně to, co popisujete, a smazat to musíte z telefonu.
Sislik
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 09, 2008 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 920

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Sislik »

aha diky, to je taky dobry vedet!

kazdopadne k puvodni otazce - da se nejak zjistit, co je v tech cirka 5 GB?
(jsem presvedcenej, ze zadna hudba/filmy to neni)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od dwbmb »

Ne, nedá.
Sislik
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 09, 2008 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 920

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Sislik »

jo, tak toho jsem se presne bal...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od dwbmb »

Řešil jsem to i se supportem, oni jsou schopní zopakovat dlouhý seznam věcí, které by to mohly být, ale co to je konkrétně ne. Nakonec se zjistilo, že to není ani jedno, že to jsou zbytky aplikací, které zůstaly po jejich odinstalování, takže reset telefonu.
Sislik
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 09, 2008 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 920

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Sislik »

bych jim mozna mohl zkusti taky napsat, treba se tim zvedne nekde nejakej counter :)
reset bych klidne nekdy v budoucnu udelal, nastaveny je to hned... az mi MS rekne, jak zazalohovat a obnovit SMS :)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od dwbmb »

Taky sem se na to vybod. Resetuju, az mi MS rekne, jak si zazalohuju svuj pracne vytvoreny slovnik klavesnice.
Gyd
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon čer 25, 2007 8:10
Zařízení: Samsung Omnia Wonder
Kontaktovat uživatele:

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Gyd »

Já jsem teď narazil na stejný problém s Omnia W, v telefonu skoro nic nemám (0,5 GB hudby) a nejsem schopnej tam nahrát ani jedno další album s hudbou. Vyhrazený prostor mi zabíra 6,5 GB!
Takže chápu dobře, že jediné řešení je hard reset? S tím nemám problém, má MS nějakej profil, ze kterýho se mi obnoví aplikace, jako jsem byl zvyklej na WebOS nebo takový sofistikovaný funkce Ballmerovo udělátko zatím neumí?
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od dwbmb »

Window Phone Beta (7.x) toto opravdu neumí.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Petulinek »

Stáhneš si aplikaci Reinstaller a ta Ti načte z Tvého LiveID účtu aplikace, které jsi měl nainstalované a můžeš je nainstalovat znovu na čistý foun
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od dwbmb »

Koukám, že jsem měl nějaký špatný info, když jsem si celou dobu myslel, že WebOS umí zálohovat i data a nastavení aplikací. Jako bych o dva řádky výš nic neřekl :D
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od Flynn »

Proto jsem v jednom z vláken důrazně apeloval na vývojáře, aby do aplikací dávali funkci pro možnost zálohování dat a jejich obnovy. Někteří mě vyslyšeli, mnozí to ignorují.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od htcjirka »

Spis by mel udelat Microsoft.Umi to kompletne jine OS vcetne nastaveni aplikaci,tak proc ne Windows Phone.
mceza

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od mceza »

A tím by svůj SkyDrive ještě víc vyzdvihli... Ale něco takového snad slibují u Win8, kdy se mají data aplikací sdílet napříč zařízeními.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Co zabira pamet v telefonu?

Příspěvek od dwbmb »

No tak to taky není žádná výhra. Nevím, jak je to u WP7 (přestože ho mám), ale u iOS můžeš s klidem používat několik devices na jeden účet (ušetříš za apps). Nedokážu si představit, že mi na můj "záchodový tablet" chodily tátovy pracovní emaily, přítelkyni moje "záchodové" RSS kanály a na můj telefon facebookový balast mé přítelkyně. Sdílení dat a nastavení napříč zařízeními raději ne :D
Úplně by mi stačilo, kdyby šlo zařízení zálohovat i s nastaveními offline, ale přirozeně tak, aby ta záloha šla obnovit i na jiné zařízení (např v případě upgradu, opravy atd).
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů