vyvraťte mi kritiku prosím

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
sigurn
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 20, 2012 13:47
Zařízení: samsung wave 3

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od sigurn »

ahoj, predem se omlouvam za formu textu, verim ze to zvladnete. na tema WP tady je nekolik topicu ale zadny mi neodpovedel na to co chci vedet, po precteni nekolika recenzi a for mam na wp jakysi nazor, nicmene treba moje informace nebyly uplne spravne nebo se nektere problemy daji nejak vyresit apod, jako zkuseni uzivatele mi urcite dokazete pomoct

libi se mi omnia w a lumia, ale
wp7.5 ma nekolik failu ktere se mi nedari prekousnout:
absence karty, prej aby si uzivatele nemohli pokazit system a narusit stabilitu a rychlost a bla bla, z toho sameho duvodu ti bluetooth neveme nic nez hands free=zadne posilani souboru, kdepak pane

do mobilu si hazes veci pres zune, ten ti dovoli jen media...jak si tam das tahak co mas v pdf?? no to musis mit pripojeni na net, windows live id a jit na cloudovou sluzbu skydrive, tam mas nejake uloziste takze si to tam narves z pc a pak na to vlezes z mobilu...co kdyz jsi ve vlaku?? no tak se pripoj na net pres operatora. cool huh?

zune neumi titulky, vsichni prece umi anglicky a filmy jsou taky jen v aj tak proc by to mel umet ze jo...

ale cely system je stabilni, rychly, neseka se, prostredi se mi hodne libi

je na nej dost her co jsem se dival, hafo zdarma....jeste co me stve jsou ty jejich synch se socialnima sitema...ja nejsem nejaky asocial ale takove blbosti v mobilu nejak zvlast nemusim

system te nechce nechat aby ses v nem stoural a upravil si jej (proto zadne karty, zadny bluetooth, zadny mass storage, aplikace na marketplace schvaluje microsoft a ma nad nima veskerou moc)....tim se lisi android ktery si prizpusobis jak chces a klidne si jej muzes zpomalit a zasrat malwarem dle libosti...a ze na andoidmarket tech viru a ruznych smejdu je prej hafo

to je asi vsechno...zkratka kdyby mel wp7 pristupnejsi system tak je perfektni, ale abych si do mobilu nemohl dat pdfko to je trochu moc, on bere v potaz ze ma kazdy uzivatel net zdarma nebo co...media pres zune a vsechno ostatni pres net...

v idelanim pripade bych byl rad kdyby mi nekdo vyvratil me nazory a presvedcil me o dokonalosti wp7.5mango, v te horsi variante doporucit androidi kousek do rekneme 7500,- (SE neberte v potaz, nelibi se mi)
na co kladu duraz: hry, filmy, hudbu, kancelarske potreby, fotak...smartphone zadny nemam takze neznam nejruznejsi aplikace ale napr jizdni rady, slovnik apod taky neuskodi
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Vlasta W. »

Tohle ti nikdo vyvracet nebude, nepokoušej se tu založit flamewar. To, co ti na WP7 vadí, je jednoduše fakt. Buď se s ním srovnáš, nebo ne. Nastudované to máš, zdá se dobře.

Karty výrobci telefonů nepodporují.
BT umí jen HF profily.
Zune dovolí jen podporované soubory. PDF si pošlu mailem, nebo stáhnu z webu. A ano, když jsem ve vlaku (a je zrovna na trati signál), tak se připojím přes operátora. Smartphone bez datového tarifu je k ničemu.
Zune neumí titulky.
Sociální sítě synchronizovat nemusíš, když nechceš. Můžeš se k nim dokonce úplně nepřipojovat, stačí nevytvořit účty.

Hry jsou, je jich spousta. Některé AAA 3D tituly. Filmy a hudbu jen přes Zune, který to zkonvertuje do potřebných formátů. Kancelářské potřeby - nejlepší mezi všemi mobily - Office. Jízdní řády jsou několikery, slovníky taky najdeš.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Martin Suchan »

K tomu neustalemu nadavani na nepritomnost Mass Storage a karty na rozsireni - od ceho mame flashky? Za tisicovku dneska sezenes 32GB mini flashku a muzes si na ni prenaset vse. Nevim, jak vam, ale me prijde flashka na prenaseni to nejprakticejsi :). Toho si byli vedomi i lide v Microsoftu, kteri rozhodovali o tom, co WP7 mit bude a co ne.

Velka otazka je, jak povedeny bude WP8 Apollo, ktery uz ma umet SD karty, prenos souboru pres BlueTooth a snad i Mass Storage? Pokud to nebude na ukor funkcnosti a pouzitelnosi, tak to bude bomba :)

Jinak k tomu videu a titulkum - z meho pohledu je velky fail, ze neni dostupne API na prehravani videi ze Zune hubu. Pristup je jen na hudbu a fotky. Jak snadne by potom bylo napsat jednoduchou aplikaci pro prehravani videi i s titulkama :roll:
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Fixie »

Jen k mass storage, dovedl bych si představit funkci, která dokáže vymezit část paměti na mass storage, která by byla po dobu používání pro telefon nepřístupná. Tedy že by sis část paměti ukousnul čistě pro USB Flashku.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Necroman píše:...od ceho mame flashky?
To je stejně blbá otázka, jako když se tě zeptám proč mám s sebou tahat flešku, když mám mobil s 16 gb pamětí?
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Krayzie »

A to mi chces povedat, ze stale nosis so sebou USB kabel? Lebo flashka na klucoch, ktore mam stale pri sebe, mi pride 100x praktickejsia ako mobil + USB kabel. Ale samozrejme, ze je to individualne, ja som mass storage v mobile nikdy nevyuzil a preto mi teraz jeho absencia vobec nevadi.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od dufulo »

Nehľadiac na to, že už v telefóne mám 32 gb kartu, tak načo vláčiť si sebou ešte usb kľúč? :)

inak android telefón so super pomerom cena/výkon je HTC Evo 3D.
Sacho
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 09, 2012 11:02
Zařízení: Omnia 7

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Sacho »

Koukám, že používáš Wave 3. Moje zkušenost - měl jsem Wave 1, takže Ti můžu dát srovnání. Hooooodně dlouho jsem čekal na Badu 2, až jsem to nevydržel a šel do Omnie 7. A nelituju ani vteřinu. Systém má drobné mouchy, ale to, co předvedl Samsung s Badou přesahuje všechny meze. A hlavně - funkčnost WP 7,5 Mango je boží.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Re: vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Krayzie »

dufulo píše:Nehľadiac na to, že už v telefóne mám 32 gb kartu, tak načo vláčiť si sebou ešte usb kľúč? :)
Aj ty vlacis so sebou stale USB kabel?
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od dwbmb »

Don't feed the troll
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Krayzie píše:A to mi chces povedat, ze stale nosis so sebou USB kabel? Lebo flashka na klucoch, ktore mam stale pri sebe, mi pride 100x praktickejsia ako mobil + USB kabel. Ale samozrejme, ze je to individualne, ja som mass storage v mobile nikdy nevyuzil a preto mi teraz jeho absencia vobec nevadi.
Vzhledem k tomu, že bývám na cestách, a mobil nevydrží dýl než den, tak se bez kabelu stejně neobejdu.
Pro někoho je vhodnější to, pro druhého ono- důležitá je možnost volby a já ji nemám (byť WP používám a líbí se mi).
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Krayzie »

Som pisal, ze je to individualne, ja mobil nabijam kazde 2-3 dni, takze ja kabel so sebou tahat nemienim. Na druhej strane, aj ty mas moznost volby, staci prejst na Android.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Nerad bych se dál pouštěl do toho, co je pro mne možnost volby. Chtěl jsem jen poukázat na to, že existence flešky nevylučuje používání mobilu jako mass storage ;-)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Krayzie »

Jasne :-) BTW, par dni po kupe WP7, ked som telefon odblokoval a skusal rozne moznosti (teraz unlock ani nic podobne nemam, kedze to nepotrebujem), tak bola moznost ako telefon pripojit do PC ako USB storage. Neviem, ci sa to da aj teraz alebo nie, kedze to nepouzivam, ale zmenou par registrov vo WIN sa telefon tvaril ako flashka.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Standa »

Není jakou kritiku vyvracet. Veškeré kacelářské funkce WP jsou super, ale dokud není podporován přenos souboru přes Mass Storage, jde o omezení. Proč?
1) i přesto, že mám 3GB fup a občas wifi, stačí mi tak tak, a tahat mnoha MB pdf dokumentace z toho užírají podstatný kus
2) a i kdyby, ne každá firma umožňuje bezdrátový přístup do své sítě tak, abych mohl naplno využít možností WP
3) ne na každém PC je nainstalován mastodont Zune
4) přenos větších dokumentů (i dalších dat) je přes kabel zatím vždy rychlejší, než bezdrát

Kabel vs. flashka: proč nosit flashku, když stejně má všude každý nějaký USB kabel, a tak jako tak musím všude nějaký kabel mít i já (doma, práce, auto...) - on ten slavný WP totiž vůbec nemá nijak vyšší výdrž než např. ten "zlý" Android, a přitom omezení všeho možného právě té výdrži mělo velmi prospět. Ale je to jako u Applu - oblbovací marketing.

Pokud je člověk nenáročný, WP mu svou filozofií přenosu souborů bude vyhovovat, ale pro uživatele, který chce rychlý přístup kdekoli, se musí poohlédnout jinde.

Po víc než roční zkušenosti s různými cloudovými službami můžu říct, že dokud nebude existovat dostatečně rychlý, stabilní, neomezený a všudypřítomný bezdrát, a zároveň nebudou veškeré cloudové služby založeny na univerzálním protokolu (jako např. dnes email) nezávislém na platformě, a stejně tak i podpora úložišť mobilních zařízení už přímo v desktopovém OS, abychom nemuseli instalovat bordel (Zune, iTunes), jde zatím o záležitost buď pro nadšence nebo nepříliš náročné.

Jinak je WP vynikající a pokrokový systém, vedle kterého je jasně cítit zastaralost ostatních (iOS, Android), ale management souborů a úložiště je jediná omezující záležitost co mi chybí k téměř absolutní spokojenosti.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od mberdych »

To je diskuze. Vyvratte mi prosim:

Chci auto, pouzivam kombi a kazdy den prevazim hromadu krabic. Libi se mi sedan, ale ty krabice se mi tam nevejdou. Ten sedan je spatnej, a vyvratte mi, ze neni.

Ach jo. Proste WP jsou WP, komu se to libi a toleruje nektera omezeni za cenu vyhod, tak si to koupi. Komu se to nelibi, tak si to nekoupi.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Krayzie »

Standa píše:Kabel vs. flashka: proč nosit flashku, když stejně má všude každý nějaký USB kabel, a tak jako tak musím všude nějaký kabel mít i já (doma, práce, auto...)
S tymto moc nesuhlasim. V praci micro USB kabel nemam, ked pridem k nasim, tiez doma micro USB kabel nemaju, v aute kabel nemam, mam ho len doma. Takze pre mna je ovela jednoduchsie nosit mini USB stick na klucoch, lebo kluce mam stale so sebou, ako rozmyslat nad tym, ci dotycny(a) ma doma kabel alebo nie. Inak mensie subory taham priamo z/na svoj vlastny server a vacsie (vacsinou filmy > 10 GB) nosim na ext. HDD.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od Krayzie »

mberdych píše:Chci auto, pouzivam kombi a kazdy den prevazim hromadu krabic. Libi se mi sedan, ale ty krabice se mi tam nevejdou. Ten sedan je spatnej, a vyvratte mi, ze neni.
Pekne prirovnanie :smt023
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od p.a.Ť.o »

To s tím autem není šťastné přirovnání- ať už budeš mít sedan nebo kombi, a nebudeš mít možnost otevřít zadní dveře/ kufr, a budeš muset všechny ty krabice cpát předníma dveřma, taky tě to bude bavit? :-)

Pokud bych tvůj příspěvek vzal do důsledku, tak bych neměl žádný smartphone, protože "komu se to nelíbí, tak si to nekoupí". Pro mne je smartphone od toho, abych byl mobilní na cestách, mohl s ním pracovat a nemusel s sebou tahat noťas, flešku, mp3 přehrávač a kdo ví co ještě. A teď to splňují leda tak (s odsupem času) příšerné wm6.5.

Tím ukončuji (z mé strany) diskuzi na téma fleška vs. WP mass storage ;-)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

vyvraťte mi kritiku prosím

Příspěvek od mberdych »

V poradku a co na tom tedy chces vyresit? Proste to tak je. Prirovnani je v pohode, chces od toho neco, co je pro tebe dulezite a prokazatelne to neumi. Tedy chces od sedanu, abys do nej mohl skladat krabice. Proste to tak je. Nebo cekas, ze nekdo rekne, ze neni? Zarizeni, ktere bez kompromisu udela vse neexistuje, to uz jsem zjistil davno. A nez velky kompromis radsi 2 zarizeni.
Zamčeno

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů