Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od mberdych »

Presne tak, je to totalni bug, ktery me donutil se zbavit Titana, protoze jsem nemel nervy na to s tim laborovat. Hlavne je to jedna se zakladnich funkci, ktera se viditelne projevuje temer vsem lidem. Ted mam iPhona a chtel bych zpet neco s WP, ale dokud prokazatelne neuvidim, ze je ten problem vyresen, tak do toho nejdu. Ani do Lumie, ani zpet do Titana ani do niceho jineho. Je to totalni fail MS a ostuda jako blazen. Poridil jsem si kvuli tomu i Cisco router a nic nepomohlo. Laboroval jsem s kanaly, rychlosti, proste nic.
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od jk001 »

ja mám dva telefóny wp7 mozart a omniu na oboch je update 8107 mozart som cez cab a následne cez zune update od htc
omnia firemná len cez zune na oboch žiadne problémy z wifi nepozorujem
v práci router asus a doma zyxel všetko v pohode aj z zapnutím dátovým pripojením gsm nič nevypadáva
a ani pri pripájaní na verejné wifi nákupné centrá a reštiky žiadny problém
problém bol len routrom edimax doma ale tam šla naprd aj nokia vypadávala pokiaľ som nezmenil nastavenie wifi

tu je predchádzajúci príspevok v diskusiu o wifi omnia sú tam nastavenia čo som urobil na routri edimax

a som mal neskutočné problémi s WIFI na domácom adsl routry edimax ani jedným telefónom wp7 som sa nemohol pripojiť alebo sa stále prípájal a odpájal a išiel net neskutočne pomaly už som bol zúfali čím to je potom som sa rozhodol preskúmať všetky nastavenia wifi
a zistil som že sa líšia od nastavení čo mám v práci na adsl ASUS tak som zmenil nasledovné na
RTS Threshold 2347
DTIM Interval 1
Beacon Interval 100
Fragmentation Threshold 2346

a od vtedy žiadny problém wifi ide ako píla aj pri zapnutom 3G
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od mberdych »

Tohle nastaveni jsem kontroloval na tom Ciscu a bylo to stejny. Ale pozor, neni to tak, ze se nejde pripojit, jde, akorat to pripojeni prestane chvilema datovat. Pokud nekdo kouka na maily, asi si toho nevsimne, pokud kouka jen na maily.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Paulos »

mberdych píše:Presne tak, je to totalni bug, ktery me donutil se zbavit Titana, protoze jsem nemel nervy na to s tim laborovat. Hlavne je to jedna se zakladnich funkci, ktera se viditelne projevuje temer vsem lidem. Ted mam iPhona a chtel bych zpet neco s WP, ale dokud prokazatelne neuvidim, ze je ten problem vyresen, tak do toho nejdu. Ani do Lumie, ani zpet do Titana ani do niceho jineho. Je to totalni fail MS a ostuda jako blazen. Poridil jsem si kvuli tomu i Cisco router a nic nepomohlo. Laboroval jsem s kanaly, rychlosti, proste nic.
Tak pozor, pokud máš štěstí, tak na podobný problém narazíš i s iPhonem, akorát že tam je asi tisíckrát horší. Mám otce s iPhonem, kterému po čase kompletně přestanou fungovat všechna data. Pomáhá jedině restart. A není jediný. Tím nechci obhajovat WP7, ale jen spíš poukázat na to, že i jiné platformy s tím mají jisté problémy.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od icepoint »

Tak jsem zmenil sifrovani WPA2 na WPA a zatim dobre.Ale myslim,ze jasam predcasne.
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od herm »

Tak to je zvláštní s tou W-Fi. Já jsem prakticky hned od začátku měl podobný problém na domácím routeru, kdy jsem musel každých pár minut odpojit/připojit WiFi. Naopak v práci běží spolehlivě pořád (doma Zyxel, v práci Cisco). Po posledním updatu jsem nepozoroval zlepšení, ale teď zhruba něco přes týden nevidím rozdíl mezi připojením v práci a doma. Tedy kdykoliv doma odložím mobil a třeba hodinu s ním nepracuju, tak po opětovném spuštění pracuje bez problémů. Dřív jsem musel v takových případech zas odpojit/připojit k APčku. Ovšem netuším čím ta (pro mě samozřejmě vítaná) změna nastala. Maximálně jsem ještě před posledním updatem debrandoval Trophy na HTC ROM. Ale i s touto ROM jsem měl do posledního updatu a i po něm pár dní problémy s WiFi doma pořád. Konfiguraci jsem nikde neměnil.

EDIT: je teda fakt, že používám MAC filtering (doma), ale jak říkám, potíže s odpojováním WiFi doma se ztratily cca týden po updatu. Cellular Data při WiFi vždycky vypínám. Čili styl práce mám pořád stejný.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Radek Hulán »

Filtr MAC adres mám na routeru zapnutý a jak starší Omnia 7, tak nová Lumia 800 ji má stálou, nemění se. Takže problém bude někde v HTC.. A odpojování také nezaznamenávám (D-Link DIR-855).
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od mberdych »

herm> pokud pri wifi vypinas cellular data, tak to je odpoved, protoze to je reseni, ktere pomaha na tenhle problem. Nech si je zaple a uvidis, jestli to ten telefon bude delat nebo ne.

EDIT: filtr mac adres nepouzivam (proc taky), WPA2 Personal.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od mberdych »

Paulos> iphona jsem mel rok 3GS, 3 mesice 4ku a ted tyden 4s. Nikdy problem s wifi, cimz nerikam, ze nema jine problemy. Momentalne 4S uplne silena vydrz na baterku, ale to je do jine diskuze. Muj osobni problem je, ze bych za tech 15 litru chtel vec co bude fungovat. Toleroval bych nejaky bug, ktery znamena, ze mi neco nepujde jednou za tyden, ale neco co me irituje denne je pro me neprijatelne. Bohuzel bych za ty penize chtel funkcni vec. Momentalne co se funkcnosti tyce vyhrava Blackberry, tam zadne problemy nejsou, akorat na to je malo zajimavych aplikaci. Zaklad ano, ale rada toho chybi.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Robert Varga »

Mám doma Titana a Lumii 800, a oboje po večerech neustále na D-Link wifi routeru. Vše bez problémů. Předtím HD7, před ním Trophy.

Ačkoli HTC jsem reklamoval již 3x za ten poslední rok a čtvrt co mám Windows Phony :-) Jednou jsem měl problém s Wifi takový, že se mi na ni telefon nepřipojil z větší vzdálenosti, než 1 metr. Reklamace uznána bez problémů.
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od herm »

mberdych píše:herm> pokud pri wifi vypinas cellular data, tak to je odpoved, protoze to je reseni, ktere pomaha na tenhle problem. Nech si je zaple a uvidis, jestli to ten telefon bude delat nebo ne.

EDIT: filtr mac adres nepouzivam (proc taky), WPA2 Personal.
Já jenom konstatuju, jak to používám a co se u mě změnilo. Čili vždycky vypínám mobilní data, když jsem na WiFi. Čili při tomto režimu mi to na domácím APčku nefungovalo ať jsem dělal cokoliv a teď zničehonic to jede. Přičítal jsem to právě tomu Zyxelu, protože podobně se mi choval třeba i HTC s Androidem, dokud jsem nezměnil model APčka.
Můžu to zkusit při současně zapnutých datech, ale simulovat si tu chybu sám nemusím, protože jsem si ji užil dost :-). Jenom se tomu stavu divím, že jedněm se najednou objevil po posledním updatu a mě zmizel, i když to zcela nepřičítám právě tomu updatu, protože mi to chování WiFiny "zmizelo" po delší době od jeho aplikace.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Flynn »

mberdych píše:...iphona jsem mel rok 3GS, 3 mesice 4ku a ted tyden 4s. Nikdy problem s wifi...
OT: Já (ještě) mám, ale již nepoužívám iPhone 2(G), u kterého mi odešel Wi-Fi modul před rokem a půl, což je záležitost neopravitelná. Když jsem potřeboval Wi-Fi, např. kvůli instalaci nějaké aplikace, použil jsem tzv. Frozen Method (t.j. vložení vypnutého a zabaleného telefonu na 40 minut do mrazáku) - osvědčeného způsobu probuzení modulu třeba na pár hodin, který je znám i ze zahraničních fór vzhledem k této velmi časté vadě iPhonů 2 a 3G. Uvádím to jako zajímavost a zároveň sdělení, že od té doby jsem na slavný iPhone zanevřel a "nesmí mi do baráku". Proto jsem dnes spokojeným uživatelem WP. Před iPhone a iTunes jsem měl respekt, u WP a Zune jsem zcela v klidu. Jakobych cítil nějakou větší spolehlivost tohoto OS.
I když ta Wi-Fi mi také často vypadává, abych se alespoň částečně držel tématu. Poznám to, když procházím Marketplace a přelistovávám stránku na screenshoty. A chová se tak již od října, kdy jsem ho koupil. Čili žádná aktualizace tento stav nezměnila.
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od herm »

herm píše:
mberdych píše:herm> pokud pri wifi vypinas cellular data, tak to je odpoved, protoze to je reseni, ktere pomaha na tenhle problem. Nech si je zaple a uvidis, jestli to ten telefon bude delat nebo ne.

EDIT: filtr mac adres nepouzivam (proc taky), WPA2 Personal.
Já jenom konstatuju, jak to používám a co se u mě změnilo. Čili vždycky vypínám mobilní data, když jsem na WiFi. Čili při tomto režimu mi to na domácím APčku nefungovalo ať jsem dělal cokoliv a teď zničehonic to jede. Přičítal jsem to právě tomu Zyxelu, protože podobně se mi choval třeba i HTC s Androidem, dokud jsem nezměnil model APčka.
Můžu to zkusit při současně zapnutých datech, ale simulovat si tu chybu sám nemusím, protože jsem si ji užil dost :-). Jenom se tomu stavu divím, že jedněm se najednou objevil po posledním updatu a mě zmizel, i když to zcela nepřičítám právě tomu updatu, protože mi to chování WiFiny "zmizelo" po delší době od jeho aplikace.
Tak to je "legrace". Po rebootu po delší době se mi u Trophy problém s WiFi opět obejvil v plné síle. Naposled jsem dělal reboot někdy po posledních updatech v lednu, pak jsem vypozoroval, že mi to vypadávání na domácí WiFi zcela zmizelo, ale teď mi mimo dosah nabíječky došla baterka a systém se ukončil. Od nového restartu mám zase původní chování a to, že v práci na WiFi je všechno bez problémů a doma musím třeba během 2 minut 4x odpojit/připojit k WiFi AP. To by měla tedy zajímalo v čem to bylo. Skoro mi připadá, že to bylo těma mrazama :-).
W_A_V
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 20, 2011 14:50
Zařízení: Omnia 7

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od W_A_V »

Moje poznatky se Samsung Omnia 7 po upgrade:
- WiFi společně s datovým připojením nefunguje korektně - má drop-outy - řešení vypínat GPRS data dlaždicí Wifi to Celular. Bohužel je někdy potřeba restartovat, aby se znovu chytly celular data
- Lokalizace dává přednost lokalizaci z BTS místo vlastní přesné GPS - je to vypozorovno u aplikací pro foursquare
kajotheboss
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 10, 2011 6:59
Zařízení: HTC trophy

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od kajotheboss »

Prispeju.Mam HTC Trophy.Router Zyxel a pripojene pres WiFi Pc+Notebook+starej Samsung S8000 (vse jenom pres WiFi)+telka pres kabel a muj telefonik.Mam firemni SIM kartu a ve firme mame zakazane datove pripojeni.Pripojeni funguje na 100%(podle mne).Aj kdyz se syn hra na nete(notebook na wifi) pritelkyne hra poker(na PC na wifi) a ma na samsungu zaplej skype(taky pres wifi) a mame zaplou telku mne pripojeni jede.Muzu si "na zkousku napr. stahnou pres ULOZ.TO NFS 150MG do telefonu bez problemu.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů