Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od milennium »

Jasně, chápu. Měl jsem na mysli, že pokud je nějaký update, je svým způsobem vždy důležitý. Né, že jenom opravuje chyby, ale aktualizuje ovladače atd. A to se vyplatí vždy. Stabilita, zvýšení výkonu, menší spotřeba, atd...

Já doufám, že nabídne alespoň SKYPE. To je věc na kterou čekám a doufám... Další přidaná hodnota je taky vítána...
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

htcjirka píše:Otazkou je jestli se prvni generace Tanga docka..spise bych s tim nepocital.Navic to bude spise az ke konci roku.
Tango má být dostupné v prvním čtvrtletí tohoto roku ale je fakt že ms nezveřejnil zda pro všechny WP devices nebo jen ty nové co měly-mají mango již v základu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

Chtel jsem napsat Apollo,opravuji.Myslel jsem na Apollo a napsal jsem omylem Tango.Tango take nebude zadna prelomova aktualizace.Zasadniho Apolla uz se prvni generace jiste nedocka.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak jsem to nevydržel a update nakonec nahodil ručně.
Nahrál jsem to na poslední 7740.16 co nabízí zune a v něm byla cabSenderem nainstalovaná patřičná čeština a zapnutá.
Lokalizace je všude v pořádku bugů jsem si v ní po přehrání nevšimnul,mám nahrát i tu rozdílovou diff-7.10.7740.16-7.10.8107.79-armv7-retail-microsoft.lang_0405.pks CAB určenou přímo pro ní? nebo je to zbytečné....nerad bych vše absolvoval znova,hr přežije aby to nedělalo potíže.
Až update oficiálně ms přes zune uvolní se dozvím zde a pak není problém to nahrát od začátku pro jistotu ještě jednou.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od fredysz »

No pokud si instaloval i ten 8107 update, tak si tam hod i cesky a anglicky language pack, pokud mas jen 7740 tak samozrejme ne...
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Gater »

Třeba se dočká i první generace aktualizace Tanga. Na iPhonu jsou nové verze systému pro všechna zařízení, ale Apple jich má jen pár, to je pravda. Ví se už, co revolučního tam bude ?
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

fredysz píše:No pokud si instaloval i ten 8107 update, tak si tam hod i cesky a anglicky language pack, pokud mas jen 7740 tak samozrejme ne...
Zatím to i po update na 8107 jede na tom co jsem nahrál na-pro 7740 bez problémů,raději to tak nechám,dík. ;-)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Martin Suchan »

Dotaz, nabidl Zune uz tuto aktualizaci nekomu u Nokie Lumie 800?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

Ne,zatim neni distribuovan nijak vehementne.Navic i nokie bude tento update spojovat s novou verzi firmwaru kvuli problemum baterii,ktery by mel vyjit 18.ledna,takze to bude chvilku trvat.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Vlasta W. »

Millennium, Cheetah: S těmi operátory to není tak žhavé. Uvědomte si, že Microsoft akcentuje své cílení na operátory kvůli reáliím amerického trhu. Tam téměř nikdo telefony jinak než přes operátory nekupuje. Kvůli tomu se pak ale stává rukojmím svého operátora, který rozhoduje o aktualizacích pro WP7. Telefonů z volného prodeje, kterých je naopak většina v Česku, se problémy se schvalováním u operátorů samozřejmě netýkají a zruvna u této aplikace, která opravuje otravnou mizející klávesnici bych se nebál, že ji nedostaneme.

htcjirka: Nestraš, není důvod, aby Apollo nešlo na první generaci. Jako early adopter bych se cítil dosti ublíženě. Navíc by tím Microsoft rozbil kompatibilitu aplikací napříč platformou a de facto tak uživatele první generace hodil přes palubu. Nejen, že by nedostali nový systém, ale navíc by nemohli ani nakupovat část a později většinu nových aplikací.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

Možná to tu už padlo ale raději to napíši.Měl jsem oficiální 7.10.7740.16 s dohranou češtinou pro ní z XDA pomocí CabSenderu a na tento jazyk i přepnuto,pak jsem updatoval tímto neoficiálním způsobem na současnou 7.10.8107.79 (zune zatím update pro HD7 nenabízí).Telefon chodil dobře čeština také v pohodě až na drobnost,že v nastavení nešlo vstoupit do menu "Mobilní síť" vždy to vyskočilo zpět.Nahrál jsem tedy CAB s češtinou,označovaný jako rozdílový jak postoval fredysz zde: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 09#p238909" onclick="window.open(this.href);return false; a po tomto zásahu je již vše v nejlepším pořádku.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od milennium »

Ještě si snad někdo myslí, že to není tak žhavé ? http://windowsteamblog.com/windows_phon ... phone.aspx
Řekl bych, že je to jedno s nejhorších rozhodnutí MS a diskuse pod článkem tomu jen nasvědčuje.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

Volové co víc dodat....co mě jako českého uživatele zajímá americký trh kde se vše podřizuje operátorům?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

Neni duvod navic "u nás" se tim znepokojovat ;-)
Taky nějaký článek..
http://wmpoweruser.com/microsoft-reassu ... g-updates/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

Dík za link uvidím,update byť neofiko vč. česštiny mám a šlape prozatím bezchybně,až se naskyxtne možnost oficiálního pro jistotu jej nahraji,bude to zdlouhavé zase začínat updatovat od první 7004 rom ale ne nemožné. :wink:
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Vlasta W. »

Osobně nevím, co jsem si z toho článku na WP blogu měl vzít. Prostě tam píšou, že update je k dispozici operátorům. O telefonech z volného prodeje se nezmiňují, protože to je fenomén, který v USA prakticky neznají. Asi by nebylo správné myslet si, že tak kritickou záplatu, jako je tato prostě na telefonyz volného prodeje nepustí.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

Přesně tak
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od dwbmb »

Vlasta W. píše: htcjirka: Nestraš, není důvod, aby Apollo nešlo na první generaci. Jako early adopter bych se cítil dosti ublíženě. Navíc by tím Microsoft rozbil kompatibilitu aplikací napříč platformou a de facto tak uživatele první generace hodil přes palubu. Nejen, že by nedostali nový systém, ale navíc by nemohli ani nakupovat část a později většinu nových aplikací.
Zas tak jednoznačně bych to neviděl. Když se podíváš třeba na iOS, u kterého je instalace aktuální verze už na dvě generace staré zařízení masochistickým činem (iOS 5 udělal z mého iPadu 1. generace nepoužitelné prkénko bez možnosti downgradu), bych nepokládal za jistotu, že MS bude vydávat aktuální verze systému pro všechna zařízení zpětně.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

Taky si myslim,uz u Manga bylo naznaceno ,ze je to posledni "velka" aktualizace..Prvni generace nebude podporovana vecne,to je kolobeh,nikdo nema zajem ,aby jsis dneska susil zarizeni roky a argument s aplikacemi apod nikoho nezajima.
Ber to tak at chces nebo nechces budes muset upgradovat na minimalne druhou generaci.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Martin Suchan »

Vsechny aktualne existujici WP telefony jsou zalozene na stejne specifikaci chassis 1, takze Apollo bude podporovat bud vsechny, nebo zadne... a zadne, to si urcite nelajznou, takovy HTC Titan nebo Lumia 800, Mango telefony par mesicu stare, proste musi WP8 dostat, jinak poslou Microsoft vsichni do haje. Planuje se i Chassis 2 a 3. Dvojka by mela mit mensi naroky (pro to bude i OS Tango), a trojka by mela byt pristi highend s pulHD displejem a duaolcore. Tipuji, ze treba WP9 uz bude dostupny jen pro chassis 3 a aktualni chassis 1 skonci na Apollu (lowend chassis 2 potom na Tangu?).

A k tomu rozhodnuti nepublikovat dostuponst aktualizaci - duvod je jasny, operatori, kteri nestihali nasazovat aktualni updaty vcas, nechteli byt na te strane videt jako ti, kteri nestihaji. Tak po dohode s Microsftem bude zrusena cela stranka.
Nasledkem toho sice bude, ze operatori nebudou do niceho tlaceni, ale snad se i tak updatu dockame :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 17 hostů