[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Vlasta W. »

Na tuto možnost jsme dlouho čekali, ale čekání se vyplatilo. Koumáci z XDA přišli na metodu pro interop-unlock HTC telefonů, u nichž to zatím jednoduše možné nebylo. Postup je velmi jednoduchý.

Týká se pouze telefonů HTC první generace, tzn. HD7, Trophy, 7 Pro a Mozart!
Telefony musí být odemčeny pro sideloading aplikací (Dev unlock, Chevron Labs)


Postup nefunguje (nedoporučuji zkoušet!) na přístrojích HTC druhé generace (Radar, Titan) a na přístrojích první generace s nainstalovaným HTC updatem, který zhruba v polovině listopadu přidal tethering. Tento update obsahuje nové ovladače, které opravují exploit využívaný tímto postupem. V zařízeních druhé generace jsou tyto ovladače již z výroby.

Unlock se zachová, pokud po jeho provedení aktualizujete HTC update (pro tethering), systémový update na 7.10.7740.16 i třetí post-Mango HTC update vydaný 7. 12. 2011.

  1. Navštivte XDA a stáhněte z prvního příspěvku tohoto vlákna soubor HTC Interop Unlock.xap
  2. Zazálohujte si svou poslední zálohu telefonu (zkopírujte ji ze složky C:\Users\jmeno_uzivatele\AppData\Microsoft\Windows Phone Update někam jinam), případně si vytvořte zálohu novou
  3. Nainstalujte HTC Interop Unlock.xap
  4. Spusťte HTC Connection Setup, rozbalte spodní menu a zvolte Manual select. V rozbalovacím seznamu Country vyberte Interop Unlock a potvrďte tlačítkem s fajfkou (OK)
  5. Poté, co Connection Setup uloží nastavení, stiskněte Done, vyjeďte z programu ven a spusťte jej znovu. Automaticky načte nastavení datového připojení pro vašeho operátora, což znovu odfajfkujte a nechte jej nastavení provést. Opět klikněte na Done a je hotovo :-) Pro dobrý pocit můžete restartovat telefon.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Martin Suchan »

takze kdyz jsem vcera nainstaloval 7740 update, tak mam zas smulu, sakra :???:

Jeste otazka, pokud by se mi podaril ten unlock, asi uz nejde zpetne doinstalovat cestinu, kdyz tam mam Mango?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Vlasta W. »

7740 na to vliv nemá, jen ten HTC updatepro tethering. Můžeš je ale dostat zároven. Dobrým vodítkem je ne/přítomnost tetheringu v telefonu :-) Pokud to ovšem nezmiňuješ proto, že sis nechal přepsat zálohu stavu před instalací HTC Update. To by byl pešek.

S tou češtinou si už nejsem tak jistý, jako jsem býval. Mám dojem, že jsem na XDA narazil na nějaké možnosti či alespoň snahy to udělat. Zatím jsem to ale neměl potřebu studovat.
Uživatelský avatar
Hejlic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát kvě 27, 2011 19:25
Zařízení: HTC 7 Mozart, Kindle Fire (JB)
Bydliště: Praha

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Hejlic »

Já mám 7740 s thethering, jsem zaregistrovanej vyvojar (isic) - naistaloval jsem HTC interop unlock - udelal vse podle navodu a vse probehlo v pohode. Asi blbej dotaz..Jak poznam, ze to mam odemceny? :) (Conection settings se mi nespouti po restartu).
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Vlasta W. »

Zkusíš nainstalovat víc než tři aplikace :-) anebo zkusíš nějakou, která vyžaduje interop, např. Advanced Config. Proběhne to v pohodě, ale IMHO unlock se neprovedl. Jestli ano, bod pro tebe a budeme zkoumat, proč :-)
Uživatelský avatar
Hejlic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát kvě 27, 2011 19:25
Zařízení: HTC 7 Mozart, Kindle Fire (JB)
Bydliště: Praha

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Hejlic »

Teď jsem nainstaloval Nokia Maps a Drive, to proběhlo v pohodě a další aplikace píše error. Stahoval jsem nějaký xap na ulož.to. :) Takže asi to není odemčený. Není to tím, že se musí v registrech změnit počet aplikací, který můžu instalovat? Že ten studentský developer účet má jen 3 aplikace zapsaný v registrech?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Vlasta W. »

Interop unlock není nic jiného, než zvednutí limitu pro instalaci aplikací na víc než 300 v registru (reálně tam bude asi maximum, tzn. 2147483647 Int32.max). Pokud tenhle záznam v registru je nastaven na víc než 300, telefon to chápe zároveň jako povolení instalace aplikací využívajících interop services. Takže pokud nemůžeš nainstalovat víc než tři aplikace, nemáš odemčeno. Po dosažení limitu dostaneš při pokusu o další instalaci chybu 0×81030119.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od sssugi »

Ja mam urcite viac homebrew aplikacii ako tri...ale nemam INTEROP-UNLOCK (Advanced Config. mi pri pokuse o nejaku zmenu vypise chybu). Ako je to mozne? Mam nastaveny nejaky limit vacsi ako desat ale menej ako 300? abo mam daco pokazene? :D
mam telefon odomknuty chevronom ( nie platenym)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Vlasta W. »

Chevron WP7 nastavoval limit na deset. Limity jsou:

Developrský unlock za 99 USD: 10
Studentský developerský unlock zdarma: 3
Chevron WP7 (původní Chevron zdarma): 10
Chevron Labs za 9 USD: 10

Limit se dá zvýšit zásahem do registru. To už tu ale všechno spoustukrát na fóru je.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Cheetah007 »

Dovolim si dotaz,pouzivam ted oficialni Mango ROM OS7740.16 s prechodem na 7720 bez tetheringu nebude jediny problem.
Interopunlock bych udelal uz kvuli doplneni menu fotk do lokalizace,prezije timto zpusobem provedeny intropunl i hard reset?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Vlasta W. »

Ne, homebrew unlock i interopunlock jsou jen záznamy v registru.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od pinhead »

Nějaké zprávy kdy bude pro Titan ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od htcjirka »

Zatím je xda tým bezuspěšný..
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

[htc] INTEROP-UNLOCK pro MANGO

Příspěvek od Cheetah007 »

Ohledně nových modelů přicházejících s předehraným mangem jako titan,radar a dalších bude to chvíli trvat ale stejně jako u první generace se to někomu povede prolomit a nahrávat co je libo.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů