Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Komar
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 11, 2011 12:35
Zařízení: Nokia

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od Komar »

Rád bych se zeptal ohledně vlastností budíku ve WP7. Jsem zvyklý na noc vypínat zvonění, aby mě ani moje okolí telefon nebudil, ale zaroveň jsem mohl přijímat SMS, maily apod. Při procházení fóra jsem se dočetl, že:

1) budík nebudí při vypnutém telefonu (mrzuté, ale dá se přežít),

2) nastavení hlasitosti zvuků se projevuje u všech notifikací, tj. včetně hlasitosti budíku. Znamená to tedy, že pokud na noc vypnu zvonění (tj. ztlumím zvuky bočním tlačítkem na nulu), neuslyším ráno budík?

3) Co jsem rovněž vytušil z procházení příspěvků, lze při ztlumení zvuků vybrat, zda má být telefon zcela potichu, nebo zda se mají v takovém případě zapnout vibrace. Tj. pokud přes den potřebuji, aby mě při ztlumení telefon upozorňoval na hovory/zprávy vibracemi, ale v noci chci, aby byl zcela potichu (nevibroval mi u hlavy), budu muset každý večer v nastavení měnit chování telefonu při vypnutých zvucích (vypínat vibrace) a ráno to vracet zpět? Pomíjím, že v tomto případě (při ztlumení zvuků a vypnutí vibrací) neuslyším budík (pokud platí bod 2).

Řešením, jak se v noci vyhnout rušení od zvonění a slyšet budík je údajně letecký mód, v takovém případě však není možné přijímat SMS zprávy, ani se dozvědět, že mi někdo volal, takže se také nejedná o optimální řešení.

Osobně mě udivuje, že u tak sofistikovaného operačního systému, jakým WP7 bezesporu je, nejsou dotaženy zcela základní a jednoduché funkce, jako je fungování budíku/separátní nastavování hlasitosti pro různé druhy notifikací, o absenci vyzváněcích profilů, které by umožňovaly uložit více nastavení s různými hlasitostmi jednotlivých notifikací a jejich následné rychlé přepínání, ani nemluvě. Je trochu zvláštní kupovat si "chytré" zařízení, které se chlubí kde čím, avšak neobsahuje, nebo má nedotažené mnohé pro užívání základní funkce, které uměly "hloupé" telefony již v minulém tisíciletí.

Omlouvám se za trochu delší příspěvek a předem díky za odpovědi na moje dotazy.
ChilliMeat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: stř úno 02, 2011 16:16
Zařízení: Apple iPhone 4S 64GB
Bydliště: Šitbořice

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od ChilliMeat »

Ahoj,
1) ano, tak to je, ale myslím, že se to týká všech podobných telefonů
2) budík uslyšíš i při vypnutém zvonění

Trochu nechápu stav mít zapnutý mobil, ale vypnuté vyzvánění a vibrace abych měl přehled o SMS a volání. Vždyť když mobil přepnu do módu letadla, tak mi po opětovném přepnutí do normálního stavu dojdou jak SMSky, tak i přehled toho, kdo mi volal, ne (alespoň u Vodafonu)? Ovšem to, že by se profily občas hodily, je pravda.
Komar
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 11, 2011 12:35
Zařízení: Nokia

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od Komar »

Takže tomu rozumím správně, že můžu vypnout na noc zvuky a budík bude stále zvonit? Jen tedy bude třeba přepínat v nastavení chování telefonu tak, aby přes den při vypnutí zvuků vibroval, zatímco přes noc ne.

Jinak potřebuju mít mobil potichu, ale jinak zcela funkční čistě proto, aby doma nerušil ostatní, ale přesto jsem mohl pracovat, tj. reagovat na zprávy a když někdo volá (a mobil mi bliká na stole) jsem měl možnost jít vyřídit hovor ven. Když zapnu mód letadlo, tak budu nedostupný a nikdo se mi nedovolá...
Uživatelský avatar
tomvalve
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 02, 2012 11:00
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od tomvalve »

Vyzváněcí profily na WP7 taky řeším a zatím bezvýsledně. Zatím používám Airplane Mode, ale není to úplně ono. Na Androidu je spousta prográmků na profily. Jsem na to zvyklý. Hlavně na automatické přepínání profilů jako je NOC, DOMA, VENKU atd. U WP7 nic takového zatím není. Rád bych v noci jedním tlačítkem vypnul vibraci i vyzvánění, ale nejde to.
Dále mi velmi chybí omezené funkce notifikační diody. Nereaguje na Emaily, promeškané hovory a SMS zobrazuje jen 5 minut, proboha proč jen 5 minut?
Mám problém se vrátit zpět na Android. Je tam sice vše, jde to přetvořit k obrazu svému, ale je tam cítit jakási zabržděnost systému. WP7 i na slabém HW jede jak z praku a vše co tam je funguje na 100%.
Jak řešíte profily na WP7?
Telefon na noc vypínáte?
Používáte Airplane Mode?
Je už nějaké lepší řešení, software na profily?
Lze jednoduše telefon umlčet tzn. vypnout zvuky i vibrace jedním tlačítkem?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od htcjirka »

Za notifikacni diodu jen 5 minut a jen pro hovory podekuj HTC.S timhle 5 minutovym omezovani uz zacalo na WM6.5,tam to ovsem vyresil jeden zasah do registru..
Ja telefon na noc nevypinam,nevidim duvod,nicmene profily bych take uvital.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Neřeším, nemám důvod. Sem tam dám letadlo, když mám pocit, že se chci vážně nerušeně a dlouho vyspat.
Uživatelský avatar
tomvalve
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 02, 2012 11:00
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od tomvalve »

Zatím jsem si na zkoušku pořídil HTC HD7. Zvažuji HTC Titan. Chceš říct, že na WP7 zařízení od jiných výrobců LED funguje jak má? Indikuje i emaily?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od htcjirka »

Pokud vim tak krome HTC ostatni zarizeni s OS WP7 led nemaji.
Uživatelský avatar
tomvalve
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 02, 2012 11:00
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od tomvalve »

Děkuji kluci za bleskovou odpověď. Hledal jsem na webu a ohledně LED notifikací nikde nic. Ani úprava registru zatím není možná, nebo se o tom zatím nic neví. Ohledně profilů taky nic. Snad Nokia na Microsoft zatlačí. Uvidíme co aktualizace Apollo, možná Tango.
Uživatelský avatar
Mifi
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv říj 28, 2010 11:56
Zařízení: MDA1, MDA2, E51, E52, N86, C7, Note, Note II :-)
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od Mifi »

htcjirka píše:Za notifikacni diodu jen 5 minut a jen pro hovory podekuj HTC.S timhle 5 minutovym omezovani uz zacalo na WM6.5,tam to ovsem vyresil jeden zasah do registru..
Ja telefon na noc nevypinam,nevidim duvod,nicmene profily bych take uvital.
A když po minutách přestane dioda signalizovat se zmeškaná událost nenajde?? :-(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od htcjirka »

Najde,po zapnuti displeje,se ti signalizuje poctem v prislusne dlazdici,to je snad jasne.. ;-)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

RE: Nastavení budíku a vyzváněcí profily ve WP7

Příspěvek od Manek49 »

Kdepak, zmeskana udalost ti normalne zustane, jen pro to abys ji obevil musis rozsvitit display.
Edit: Jirka byl rychlejsi :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 6 hostů