Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Martin Suchan »

Android Ice Cream Sandwich byl představen - bude konkurencí pro Windows Phone a iPhone, nebo je to spíše mírný pokrok v mezích zákona, :)

http://smartmania.cz/clanky/samsung-gal ... taven-1484" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Petmedic
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon kvě 09, 2011 11:29
Zařízení: Google Nexus S

Re: Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Petmedic »

Ta otázka je špatně postavená. Vzhledem k prodejním číslům by měla znit bude WP7 zdatným konkurentem Androidu a iPhone? Nová verze androidu, pokud ji vyrobci co nejdříve uvedou na trh a aspoň do části stávajících zařízení jen posílí pozici androidu.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Radek Hulán »

Zatím vše od Google byla grafická splácanina, bez přemýšlení, prostě bastl, i když upraví svých pár aplikací, nebude to mít vliv na aplikace třetích stran a pořád to bude jako když pejsek a kočička vařili dort...

Moderní Windows Phone 7.5 mají design guidelines, i postarší iOS má design guidelines, jen Adroid okopíroval prastaré Windows Mobile i v tom, že každá app vypadá a ovládá se jinak.

Je až pozoruhodné, jak Android slepě duplikuje veškeré chyby Windows Mobile :)

A prodeje jsou o něčem jiném - 95% lidí se rozhoduje na základě marketingu, pozice telefonu v prodejně, na nasvícení, část má přidělené telefony operátorem (a vybírá si z malého portfolia), atd. Jen geeci zkoumají parametry a pak si koupí "racionálně". Ostatní tomu nevěnují vůbec čas.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Martin Suchan »

V tomto s Radkem celkem souhlasím - po grafické stránce nemá UI a aplikace v Androidu příliš soudržný koncept. iPhone je na tom mnohem lépe a prodává se snadno, je to prostě pojem, a Windows Phone... ten má design guidelines dobře promyšlené, jen zatím nepronikl do povědomí zákazníků. O Androidech se mluví všude, o Windows Phone mluví zatím jen geeci a všichni ostatní maximálně zaslechli, že Nokie něco chystá a že vyšlo nějaké Mango.

No jsem zvědav, co se na Nokia world dovíme :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Radek Hulán »

Dokud bude základní starostí většiny geeků s Androidem "jak do toho dostat čistý systém a odstranit prasárny výrobce" je jasné, že je něco zásadně a koncepčně špatně...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od milennium »

Ano, WP je krásné, čisté, intuitivní a rychlé. Je to podle mně koncept budoucnosti. Časem totiž většina lidí zjistí, že v životě je "čas" velice důležitý. V dnešní uspěchané době je největší devizou ušetřený čas. Čas strávený nad laděním, zkoumání, nastavováním a kustomizací, je prostě ztracený čas který vám nikdo nevrátí.
Ale myslím si, že na tohle příjdou lidi časem.
A v tom je největší deviza Androidu. Generace mladých chce cool mobil kde může dát na plochu spostu zbytečných widgetů a prasáren. Můžou nastavovat, upravovat a hrát si a místo aby jim přístroj sloužil, tak ho jen ladí a nastavují a flešují a vaří různé ROM. Dnes je to cool a proto se přístroje s Androidem dobře prodávají.
Čistý OS chce dnes opravdu jen ten koho zajímá obsah, kde obal je čistá krabice...
Chce to čas, ale v budoucnosti to má WP celkem jasné. Tedy pokud MS - Nokie nebídnou ještě pár chybějících věcí (třeba Skype )...

Jinak mně osobně se libí i Android 4.0 ISC. Jsem hračička, takže časem do něj půjdu. Ale WP7.5 se mi líbí víc...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Martin Suchan »

Skype je jen otázkou pár měsíců teď, když patří plně Microsoftu... a sním svůj klobouk, jestli jsem vám lhal :-)
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od mino »

Radek Hulán píše:
Je až pozoruhodné, jak Android slepě duplikuje veškeré chyby Windows Mobile :)
Je pozoruhodné, že túto cestu si vyzdvihoval a opak kritizoval, kým sa MS nevydal s WP7 dumb cestou iOs. Jaký dažd, taký plašt. :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Radek Hulán »

Pokrok. Co bylo dobré v roce 2005 není či nemusí být dobré v roce 2011. V IT je 2-3 roky stará myšlenka často out. Nepoužíváme Windows XP, i když v roce 2002 byly úžasné. Jsou zde Win 7 a jsou úžasnější... Stejně tak Windows Mobile byly na svoji dobu úžasné. Dnes? Hm...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od mike-biker »

Jak zde bylo již řečeno, nebo nastíněno. IOS a WP jsou uzavřené systémy pro většinu uživatelů velmi intuitivní a příznivé.
Android je jakýsi "následovník" WM, kde si člověk může skoro vše vyladit, včetně barevných přechodů u vteřinové ručičky animovaných hodin. Ale kdo dneska bude věnovat čas ladění, portování a nahrávání ROMek a dalších vychytávek. Méně než 1% uživatelů.
Na Android např. NIKDY nebude TomTom, protože by ho okamžitě někdo "ukradl".
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Standa »

Je mi jasné, že to bude zase jen flame, ale ty řeči o nutnosti neustálého ladění a "hraní" si s Androidem už jsou takový módní mor. Já když jsem si koupil Dell Streak (v té době asi jen týdenní zkušenost s Androidem), jsem vypnul dellovský launcher, cca 20 minut vybíral lepší náhradní, a to bylo v podstatě jediné "velké" ladění, co jsem za celou dobu s ním dělal. Pak už jsem si jen užíval vcelku rychlý, stabilní systém a občas nakupoval aplikace na marketu.

Pokud někdo trávil čas ne účelně, ale hraním si s widgety a flashováním romek (tady asi většina), tak by se neměl zlobit na Android, ale především na sebe a svou vlastní neschopnost oragnizace času a koníčků. Já mám teda zkušenost jen s Dell Streak a HTC Wildfire (možná chyba?), ale nikdy jsem nezaznamenal žádný provozní problém, nikdy žádná nutnost "ladit". A pokud můžu soudit z množství obyčejných lidí (technických analfabetů) kolem sebe, dejme tomu 90% nemá potřebu Android měnit - prostě používají a jsou spokojení.

Tohle píšu jako spokojený uživatel WP7.5 ;-) a připomínám, že mluvím jen o tom slavném "nutném" hraní si s Androidem. O ostatních výhodách a nevýhodách všech platforem se nezmiňuju.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od HanysR »

Naprostý souhlas. Nenapsal bych lépe.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od htcjirka »

Čas strávený nad laděním, zkoumání, nastavováním a kustomizací, je prostě ztracený čas který vám nikdo nevrátí.
Android nezkoumam o nic vic nez WP7 takze prirovnani uplne mimo.Nastavenim Androidu a WP7 od vybaleni stravim stejny cas,takze v cem je ta pointa?Jestli nekdo ma potrebu se v Androidu neustale vrtat a cpat tam nejake custom rom je jeho problem a ne problem Androidu proboha :roll:
To ze zabere Android vice casu me vazne rozesmalo :-D
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od GreenArrow »

Standa: Napsal jsi to moc dobře,nechápu jestli se uživatelé windows phone potřebovali vybrečet,ale tohle téma mě přijde silně provokativní,aneb Hulán zase perlí!
Ale když můžete rýpat vy,budu i já. Android beru jako něco, co mi zpřístpnuní(znovu) funkce,které jsem přechodem z N900 na iPhone ztratil,android má lepší funkce,proto si ho koupí ti co je požadují,ti co je nechtějí jdou do iPhonu
Můj názor je ten,že pro windows phone tady prostě není místo-kdo chce stabilní OS,kupuje Apple,kdo chce něco víc kupuje android
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Standa »

A taky se mi líbí, že část těch, co nadávají na Android, strávili u WP7 mnohonásobně a velkou spoustu času při různém odemykání, nahrávání různých betaverzí Manga, čachrováním s češtinou, různými národnostmi na Live.com a zkoušením platebních karet... Ale jinak ano, s Androidem se "musí" hrát... :-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od YAMATO »

U Androidu je alespoň co ladit, když se mi zamane :lol: U WP když něco není, jak to vyhovuje mě, tak mám prostě smůlu. Nemluvě o fantastických "zjednodušeních" typu 'pokud chci číst knihu, musím ji mít v cloudu'.

Ano, Android je asi nejblíže Wm - ale vzal si z nich to dobé, tj. malá omezení, možnost úprav atd., ale ne to špatné, Android je rychlý, stabilní. Ano, může ho posr.. výrobce svými úpravami, s tím, a také s nejdnotným vzhledem, souhlasím.

Stando, správná připomínka!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od htcjirka »

Standa píše:A taky se mi líbí, že část těch, co nadávají na Android, strávili u WP7 mnohonásobně a velkou spoustu času při různém odemykání, nahrávání různých betaverzí Manga, čachrováním s češtinou, různými národnostmi na Live.com a zkoušením platebních karet... Ale jinak ano, s Androidem se "musí" hrát... :-)
Dobra pripominka a to je cas tak drahy :tlem:
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od morro »

Tradice…
Ale k tématu, subjektivně si myslím, že je tu větší strašák iOS než Android pro Windows Phone. Windows Phone si jistě vytvořili určitou základu uživatelů (a ta roste – pomalu ale jistě), která v designu Metro vidí opravdu více výhod než ostatní. Proto si jistě řada z nich koupí další Windows Phone device.
Líbí se mi právě sjednocená logika ovládání Metra, jeho jednoduchost a jak už to Radek řekl „systém doslova letí…“
Jediné zařízení s Androidem, které bych si koupil na to, abych si ho mohl více osahat je právě Nexus ostatní výrobci u mě mají velkou míru nejistoty a nedůvěry, ať už jde o aktualizace nebo jejich nadstavby… Jsem rád za Metro, která mám na Xbox 360, Windows 8 (Developer Preview) a webu. Je to jednoznačně povedené grafické rozhraní, která nám stále má ještě co nabídnout. Ne jako další verze toho předešlého, které dělají konkurence… „myšleno na dobu….“
Propojenost se službami, které potřebuji je zase o dost lepší než na Androidu, nejsem nucen si stahovat jen aplikace jako je například Facebook, Twitter, Shazam? QR čtečku atd.. by se dalo pokračovat. To ale Android nemá…
Myslím, že si každý najde to svoje, proto tu ty platformy jsou ;).
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od YAMATO »

Konečně rozumný názor! Ano, každý OS nabízí něco jiného a zaplaťsatan, že ten výběr je! Nemám rád ty hulánovské vý(st/k)řiky, jak je to či ono jednoznačně nejlepší. Ano, pro něj třeba ano, pro jiného to tak být nemusí. Mě osobně se vzhled i logika WP velmi líbí, ale nejsem schopen akceptovat jeho omezení. Měl jsem, i přes všechny jeho problémy, rád WM, teď mám, co dospěl, stejně tak rád Android. Umí to, co chci a potřebuji. Ano, vzhledově je to roztříštěné již v základu, o prznění výrobci nemluvě (všechna čest Cyanogenu, kde by si měl Google samotný vzít v mnoha věcech příklad!). V tomto je iOS i WP podstatně lepší.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Android 4.0 ICS - bude konkurencí pro Windows Phone?

Příspěvek od Radek Hulán »

Tři, čtyři roky dozadu byl nejlepší systém Windows Mobile. iPhone byl v plenkách, "programovalo" se tam v Javascriptu, Android neexistoval, Symbian byl úplně mimo (paradoxně se zlepšuje až dnes). Co mi opravdu vadilo na WM bylo mizerné základní rozhraní, nutnost dopracovat jej výrobcem telefonu, nejasné hardwarové specifikace a různé ovládání každé aplikace. WM byl nejlepší systém své doby, ale ne obecně dobrý systém. Byla to nejlepší volba z toho špatného co bylo.

Máme rok 2011, iOS má slušné aplikace i systém, Windows Phone má naprosto báječné a jednotné rozhraní, nejvíce funkcí v základním systému na trhu, a jen Google se stále plácá a kopíruje situaci, kde byl Microsoft pár let dozadu. To, že každý rok vydává novou verzi Androidu a mění uživatelské rozhraní je znak nulové koncepce, totálního zmatku.

Windows Mobile jsou v roce 2011 zastaralé. A Android je kopie Windows Mobile.

Odborníci používají smartphony skoro 10 let, veřejnost až poslední dobou, takže trh je nenasycen, Android přišel na trh ve správnou dobu a je zdarma pro výrobce, ale jedná se o špatné řešení tohoto problému. Uvidíme za pár let, kolik lidí si koupí druhý či třetí telefon s Androidem a kolik další verzi WP8 a iOS6.

Když jsem viděl statistiky, tak majitelé jsou spokojení s iOS a WP7, ale Android by klidně měnili za něco jiného... Nemají tam (citovou) vazbu.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů