Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

reklama na youtube - jak přes ní?

Příspěvek od richardik »

Často se mi stává hodně otravná věc - dostanu odkaz na youtube video a místo videa se přehraje reklama. S tím bych se smířil. Ale nejen že se nedá přeskočit, ale potom se ani nepřehraje původní video. Opakování nepomáhá, vždy je to stejně. Ví někdo jak na to? Díky.
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Filippo »

měl bych 3 dotazy k systému:


1) v historii volání se u hovorů několik dní a více dozadu neukazuje přesný čas hovoru, dají se někde vyčíst podrobnosti v kolik hodin hovor proběhl?

2) přes pc do skydrive hodím .mp3, dá se v telefonu stáhnout? nějak mi to nešlo

3) existují chytré hodinky pro WM? případně nějaké zábavné bezdrátové gadgety pro WM?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

1) V historii hovorů pokud klikneš na telefon jsou jednotlivě zaznamenané všechny hovory s přesným časem. Pokud se ovšem díváš do historie hovorů u jednotlivých kontaktů, slučují se a čas se ukazuje za ten den poslední hovor.

2) k tomu je potřeba aplikace. Je jich na store spousta, já používám placenou mp3tolibrary (verze zdarma neumí právě skydrive -umí tahat jen z webu) - stojí 26,- a umí přidat staženou hudbu normálně do systémového přehrávače, resp. knihovny. Ale nepochybuji, že se dá najít i jiná alternativa, možná i zdarma.

3) O hodinkách nevím nic, ale tuším že nějaký náramek pro sportovce existuje a jsou různé aplikace např. pro kvadrikoptéry, pro barevné osvětlovače místnosti, pro GoPro..
richardik píše:Často se mi stává hodně otravná věc - dostanu odkaz na youtube video a místo videa se přehraje reklama. S tím bych se smířil. Ale nejen že se nedá přeskočit, ale potom se ani nepřehraje původní video. Opakování nepomáhá, vždy je to stejně. Ví někdo jak na to? Díky.
Používej nějakou app.. Mám vyzkoušené SuperTube - stačí link zkopírovat do vyhledávání v aplikaci a voila - video bez reklam včetně možnosti volit kvalitu, stáhnout si ho do telefonu a pod. je na světě
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od richardik »

to mimonaut: Díky za radu, je to řešení...
... ale dost kostrbaté. Místo jednoho kliknutí na odkaz (v emailu, ve skypu, kdekoliv) je zapotřebí odkaz kopírovat, což například ve skypu nejde (nebo se pletu?), tzn. je nutno to otevřít "normálně" (tedy tam kde to dál bez reklamy nejde), zkopírovat adresu, otevřít menu telefonu, najít program (např. SuperTube), zmáčknout vyhledávání, vložit odkaz, vyhledat, vybrat výsledek hledání a spustit. Moc nerozumím tomu, proč to nejde nějak jednoduše - když se odkaz otevře v nativní aplikaci, proč to zdlouhavě obcházet... jednodušší řešení ale asi není, co?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

Poslední update skype myslím přidává možnost kopírovat text. Jednoduše to nejde, protože google se není schopen s MS dohodnout na normální aplikaci..
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od ransot »

ako mozem vypnut prichodzie notifikacie o mojom odoslanom mail-e ?
totiz ked niekomu posielam odpoved na jeho mail tak mi pride este raz ten mail co som posielal.
uz mi tu poradili ze v nastaveniach mailu-Mail -> Nastavení -> Odškrtnout "Vždy mě přidat na skrytou kopii"
-spravil som to podla toho postupu ale stale mi to nejde....
-pride mi notifikacia pod menom co mam nastavene na outlook-u a druha notifikacia pod menom -Ja-
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Flynn »

Sice nevím, zda se to týká právě toho, ale já mám v nastavení / Nastavení účtu vypnuté protokolování a zaškrtnuté šifrované připojení protokolem SSL. jak říkám, nevím, zda to s tím souvisí. Posílám maily z PC z MS Outlook. Každopádně mi odeslané zprávy nejdou do telefonu zpět. Ale mám tablet a tam mi odeslaná zpráva vždy přijde. To jsem zatím neřešil.
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Filippo »

mimonaut píše:1) V historii hovorů pokud klikneš na telefon jsou jednotlivě zaznamenané všechny hovory s přesným časem. Pokud se ovšem díváš do historie hovorů u jednotlivých kontaktů, slučují se a čas se ukazuje za ten den poslední hovor.
Když se dívám do historie a kliknu na telefon tak začne vytáčení daného čísla.

BTW: nevíte někdo jestli v aktualizaci Nokia Black nebo WP 8.1 bude umožněno třetím stranám používat mikrofon během hovoru?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od htcjirka »

Ne,toto nebude povoleno,jelikož Microsoft cti bezpečnostni politiku,že nahrávání bez vědomí nahrávaného je zakázané.
mceza

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mceza »

On to myslel tak, že když klikneš na live tile s telefonem. Tam je ale jen čas uskutečnění hovoru. Ne jeho délka.

Black to nepřinese téměř jistě a u WP 8.1 si to také nemyslím.

EDIT: htcjirka byl rychlejší
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Filippo »

Nevím, jestli si uplně rozumíme. Jde mi o historii času hovorů starších než 7 dní, viz screen.

Jinak si nemyslim, že by bylo nelegálního samotné nahrávání hovoru. Občas se s někým dohodnu na schůzce, poslouchám seznam věcí apod. a prostě část (většinou tu nejdůležitější) zapomenu. :wink:
Se zveřejněním záznamu to taky není tak černobílé, jak jsem se dočetl "Pro posouzení legality pořizování záznamů telefonních hovorů se stala klíčovou judikatura Nejvyššího soudu ČR (1), který dovodil konkludentní souhlas se záznamem telefonního hovoru v případě, kdy volající oslovuje volaného telefonního účastníka. Volající tak dává podnět ke komunikaci a zároveň fakticky vstupuje do soukromí volaného." Ale to už jsem OT.
Přílohy
wp_ss_20131212_0001.png
(38.5 KiB) Staženo 356 x
mceza

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mceza »

Však tam, co ukazuje screen je historie od počátku. Já tam mám první záznam 29. 9., což je den, kdy jsem dělal HR.

S tím přístupem k mikrofonu - maximálně bych uvítal vestavěný záznamník, který by mi hovor nahrál. Ale nechci, aby měla cizí aplikace přístup k mikrofonům.
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Filippo »

Jasně, historie tam může bejt třeba na miliardu hovorů, ale dá se zobrazit u hovorů, co proběhly před 7+ dny čas na minutu?
Na mém screenu 2x neděle, 2x pátek a je tam přesný čas hovoru, pak je tam 4.12. a 2x 3.12., tam už vidím pouze den. Předpokládám, že je to vlastnost, nikoliv chyba a borci z MS si myslí, že u starších hovorů mě nezajímá, v kolik hodin to bylo :)
mceza

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mceza »

Jo aha, už to vidím. No není to tam, no :D
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

Fillipo - no rozumíme si dobře. Já když stisknu dlaždici telefonu, mám protokol hovorů měsíc dozadu po jednotlivých hovorech (tzn. třeba výpis pěti hovorů po sobě se stejným člověkem včetně timestamp)

důkaz:
Obrázek

Tak nevím, kde je chyba..
mceza

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mceza »

mimonaut: Já už to pochopil, ty ne :-P

Jemu jde o přesný čas uskutečnění hovoru, včetně hodin a minut. Datum mu nestačí. To se neukazuje.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

Jo ajo.. vidiš, to jsem se překouk :) Máte pravdu, nezobrazuje..
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od niki66 »

inak dnes neviem cim to je ci nejakou zmenou alebo co, ale sa mi nejak rozbehol fb chat alebo celkovo chat v mobile, ide to uplne bez chyb, doteraz mi to haprovalo, dosla kazda 20 sprava, niekedy s dnovym oneskorenim, ale dnes ako som spravil miestnost v telefone pozval jednu osobu, sa nalogovala, a odvtedy sa mi chat rozbehol nehoraznym sposobom :D podotykam ze s ludmi ktorych nemam v tej miestnosti. Vase postrehy?
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od niki66 »

hm tak vytvorenim miestnosti to nebolo :D musi to byt niecim inym, nejakou aktualizaciou samotnou, pretoze som zmazal miestnost a chat, spravy, prichadzaju rovnako :D no doteraz mi to nefungovalo absolutne :DDD nechapem :)
lubo1000
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 16, 2013 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od lubo1000 »

Zdravim, mam zaciatocnicku otazku.
Vcera som zakupil novu Nokia Lumiu 925. Zistil som, ze verzia OS je 8.0.10328.7.
Preco nie je k dispozicii verzia 8.0.10512.142 (respektive 8.0.10501.127) napriek tomu, ze na officialnych strankach je uvedena ako uvolnena?
Telefon je kupovany v e-shope (nie je viazany na ziadneho operatora)

Dakujem

*Edit - odpoviem si sam MS aktualizacie su "dumb as hell" - napriek tomu, ze je oznamena oficialne (http://www.windowsphone.com/sk-SK/how-t ... te-history" onclick="window.open(this.href);return false;)
je celoplosne dostupna len cez Developer Preview. A OFICIALNE oficialne sa caka a nikto nevie kedy bude.

hruza des :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů