Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

Běh GPS tasků na pozadí opravdu umí až WP8..
Na WP7 je běh pouze při zamčeném telefonu (ale celá aplikace musí běžet na popředí) nebo, jak bylo zmíněno max. při telefonování..
deep_six
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 07, 2013 17:04
Zařízení: Nokia Lumia 820

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od deep_six »

Zdravím,řeším problém s live.com účtem s vícero mailovými adresami.

Když přidám do live.com účtu více mailových adres a chci následně psát nový mail, kde vyberu ze kterého mailu se bude nový mail psát?

Funkční na webovém rozhraní live.com.
Funkční na "Metro" rozhraní Mailu ve Win 8.

Nefunkční v desktopové verzi Outlooku 2013.
Nefunkční na Wphone8 - Lumia 820.

Je mi divné, že by to v telefonu a v Outlooku 2013 nešlo, spíš jsem nenašel kde.

Děkuji za každé podněty a nápady.
fanyn
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob črc 06, 2013 18:34
Zařízení: HTC Windows Phone 8x

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od fanyn »

Ahoj, asi se to tady řešilo, ale přesto:
Když vyresetuju svůj Windows Phone 8 (obnovení továrního nastavení), příjdu o toto?

- adresář (kontakty) - natáhne se mi zpět? Včetně nastavení tzv. "propojení kontaktů"?
- SMS

Aplikace si nainstaluju znovu, MP3 taky. Nastavení MMS si udělám znovu.

Děkuju za váš čas! :)
Zeta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: ned pro 23, 2012 12:41
Zařízení: Samsung Galaxy S9+
Bydliště: Brno

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Zeta »

O kontakty nepřijdeš rozhodně, jsou vázané na tvůj MS účet. A co se týká SMS, tak máš-li v nastavení zapnuté jejich zálohování, tak se po hard resetu natahají zpět ;).
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od karelchadim »

deep_six píše:Zdravím,řeším problém s live.com účtem s vícero mailovými adresami.

Když přidám do live.com účtu více mailových adres a chci následně psát nový mail, kde vyberu ze kterého mailu se bude nový mail psát?
...
To opravdu nelze, taky nechápu proč takovou základní věc do aplikace nezapracovali. Každopádně lze alespoň vybrat (v nastavení desktopové verze outlook.com) z jaké adresy se budou emaily odesílat primárně.
fanyn
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob črc 06, 2013 18:34
Zařízení: HTC Windows Phone 8x

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od fanyn »

Zeta píše:O kontakty nepřijdeš rozhodně, jsou vázané na tvůj MS účet. A co se týká SMS, tak máš-li v nastavení zapnuté jejich zálohování, tak se po hard resetu natahají zpět ;).
Díky.
blikcvak
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 08, 2009 10:55
Zařízení: HTC HD2, Omnia W,SG S4

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od blikcvak »

Ahoj,
chci se zeptat na jednu pro mě důležitou věc. Vlastním WP phone a můj kolega také, nicméně ON se rozhodl vrátit zpět k androidu.
Má otázka zní: Mohu do svého zařízení přidat další "live" účet a využívat z něj zakoupené aplikace? ( Má tam nakoupeno cca 20 aplikací, včetně navigace ) Případně jdou tyto aplikace nějakým způsobem převést na jiný "live" účet?

Děkuji
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od htcjirka »

Ne,z dvou live uctu naraz se "napajet" aplikacemi opravdu nemuzes,toto je osetrene,jen z jednoho uctu,ani zadny prevod aplikaci neni umoznen z duvodu "fixlovani".
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Manek49 »

Jediná možnost by byla udělat hard reset a používat pouze jeho ID.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od htcjirka »

A nezapomenout smazat jeho kontakty a dat si tam ty sve.
blikcvak
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 08, 2009 10:55
Zařízení: HTC HD2, Omnia W,SG S4

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od blikcvak »

Díky, o kontakty nejde ( resp. měl účet pouze na kvuli aplikacim, vše ostatní na gmailu ). Bohužel já mam taky koupeno nemálo aplikací, takže nic resetovat nebudu :(.. skoda.. i tak díky za info
fidko
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 24, 2013 8:08
Zařízení: Nokia Lumia 710

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od fidko »

S tym ze to vie WP8 sa dokazem uspokojit. Ak by to tak nebolo, asi by som WP definitivne zavrhol :/
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Cheetah007 »

Po měsíci používání WP8 na lumii 520, jsem celkem spokojen, stabilní a rychlý os, vše chodi jak má, až na sys. omezeni aktualizace live tiles které je 30minut, ddiky cemuz je treba picasi a predevdim infikace baterie j nicemu, chybějící funkce co vinou omezení API nejdou řešit ani aplikaci a MS je možná někdy přidá.
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Carlosso »

Tak u toho počasí by to ještě šlo ale u tý baterky je to průser protože pak je ti informace stará několik desítek minut zbytečná.Takže by mohli alespoň udělat možnost že vedle baterky se ještě ukážou procenta.Měl jsem to tak u iOS i u Robota a docela mi to vyhovovalo.Ikdyž těď zase nesleduju jak ty procenta baterky letěj jak blázen takže i to má svoje výhody :)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Cheetah007 »

No ono když jsi student či vývojář mas moznost si zřídit dev account, v druhem případě za 99USD a pak je aktualizace každou minutu, v diskuzi u jednoho batt mezeru to někdo zminil.
Opravdu ale nevím, proč tohle omezeni (vydrž?) a proč na tom MS tak trvá a nehodlá to jako X dalsich veci změnit.
Chapu ze WP jsou uzavřený ekosystém,MS si do nich nechce nechat vrtat, diky tomu se zase odměnu stabilitou, ale nic se nemá přehánět.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od eugenzo »

S tou aktualizací live tiles asi záleží na každém. Mě osobně to třeba vůbec nevadí. Jestli se zrovna kouknu na stav baterky 10 min. před uplynutím toho půlhodinového intervalu a vidím tedy baterku ve stavu před 20ti minutami, tak to pro mě není žádná tragédie, nepotřebuju vědět každou minutu jak na tom baterka je, stačí mi orientační údaj. Mnohem důležitější je pro mě varování, že je baterka téměř vybitá a že je potřeba ji připojit k nabíječce. Stejně tak i počasí.
Když přemýšlím, co mi na WP chybí, nebo mi vadí, tak asi jediné co mě napadne je přehrávač hudby, ten se moc nepovedl.
Aplikace jsem taky sehnal všechny, které jsem používal na Androidu nebo jejich náhradu...
Jinak jsem naprosto spokojen a říkám si, co sem sakra dělal tak dlouho na Androidu :-)
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od martkono »

Cheetah007 píše:No ono když jsi student či vývojář mas moznost si zřídit dev account, v druhem případě za 99USD a pak je aktualizace každou minutu, v diskuzi u jednoho batt mezeru to někdo zminil.
Opravdu ale nevím, proč tohle omezeni (vydrž?) a proč na tom MS tak trvá a nehodlá to jako X dalsich veci změnit.
Chapu ze WP jsou uzavřený ekosystém,MS si do nich nechce nechat vrtat, diky tomu se zase odměnu stabilitou, ale nic se nemá přehánět.
Keby sa aplikacie mohli aktualizovat kazdu minutu... asi ta vydrz, data, atd. Predstav si, ze by to vyvojar nechal aktualizovat spravy kazdu minutu. To je akoby ti bezala appka furt, aj ked telefon nepouzivas (zamknuty), k tomu ti to neustale zerie data. A nebola by to jedna aplikacia, ale 5-8?
Parkrat sa mi stalo, ze nieco zblblo (mozno nejaky background task) a vtedy sa mi vyziera baterka strasne rychlo. Za hodinu je vybity. Stavalo sa mi to na 800 aj teraz 820. Vzdy pomoze az restart.

Aj ja som kedysi sledoval stav baterie (este na WP7.x), neustale chodil do nastaveni a kontroloval. Potom som sa spriatelil s filozofiou, ze to nemam riesit a nabijat kedy sa len da. Bezdrotove nabijanie to len ulahcuje. A tak to uz nesledujem (ikonku si vsimnem, ano, ale percenta su zbytocne) a nepotrebujem k tomu ani ziadnu tile/aplikaciu pre sledovanie baterie, ktora ju len zbytocne vyciciava (a robi problemy, ako sa docitas na roznych miestach tohto fora) :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od htcjirka »

Tak neustale kontrolovat baterii je ujete,bohate staci neprocentovy ukazatel nahore.A to "davam" s L920 turistiku a nikdy nepotreboval mit baterku na live tile s procenty.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od Cheetah007 »

Ano vydrz by šla rapidně dolu to je fakt a zmínil jsem to.
Treba u počasí ten interval stačí to je pravda no a s baterii, obo by stačilo mít ty procenta přímo v indikátorů či v něm, ve stavové liště, pak by byly tyhle app zbytečné.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Než se zeptáte... aneb začátky s Windows Phone

Příspěvek od htcjirka »

Procenta jsou uplne k nicemu,je to nemoc - fixace na procenta,takze se to neda brat jako minus.
Jinak je dobre ,ze Microsoft system plne neotevre a nestane se z toho takovy balast jako Android.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů