MS mi nebere žádnou kreditku

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
bart_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon kvě 09, 2011 21:13
Zařízení: LG Optimus 7

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od bart_cz »

M8m problém s tím, že mi nejde přidat ani karta od komerční banky určená pro platby na netu ( na Steamu s ní platím třeba běžně), ani mi nejde přidat karta od moneybookers, kterou jsem používal před přepnutím live id na české. neví někdo proč a co s tím?

//všude mi to hlásí "zadejte platné číslo kreditní karty", ať už to zkouším přes zune, web, nebo třeba games for windows marketplace. musim řít, že mě to dost prudí:/ když pominu fakt, že všechny svoje aplikace budu muset koupit znovu po převedení účtu z UK na ČR, tak ani nemůžu:(

-- doplnění předchozího příspěvku (stř zář 28, 2011 11:57) --

pokud by měl někdo stejný problém, tak jsem zavolal na zákaznickou linku (konkrétně teda xboxu, protože windows phone asi ani žádnou nemá, ale je to fuk, ten problém je obecný) a pán mi zdvořile oznámil, že je jim to líto, že o tom vědí a že se to budou snažit vyřešit, tvrdil, že snad do měsíce. že s některými bankami to prostě nefunguje, s jinými ano
StanleynatoR
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte srp 16, 2011 5:22
Zařízení: HTC hd7

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od StanleynatoR »

no me by celkove zajimalo jak pridam kreditku,protoze v seznamu zemi si asi ceskou republiku mam vykouzlit.muzete mi poradit?
W_A_V
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 20, 2011 14:50
Zařízení: Omnia 7

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od W_A_V »

Mám stejnou kartu od KB, a UK Live ID.
Do poloviny září jsem na marketplace udělal cca 5 transakcí, které se mi odečetly z účtu a dopadly ok.
Poslední tři z konce září se neprovedly, ale SW mám stažený.
Něco tam změnili a teď to přestalo fungovat. Člověk jim tam cpe prachy a oni je nechtějí. Chápete to?
Na účtu Live ID mi u karty svítí vykřičník, že údaje mám špatné a MS mě upozornil, že mám tři platby na pár liber v prodlení. Teď si s nimi píšu cca týden a včera mi snad konečně ty platby uvolnili. Na výměně mé karty za UK však trvají. Na to jsem jim odpověděl že nemám důvod, jelikož s ní nakupuji u ostatních společností bez problému.
Tak uvidíme.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od nofu »

bart_cz píše:když pominu fakt, že všechny svoje aplikace budu muset koupit znovu po převedení účtu z UK na ČR
To je standard nebo nějaká chyba?
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od dwbmb »

Jestli to spíš není blud. Já migroval Us-> Cz a o žádný nákup jsem rozhodně nepřišel. Btw často se dá dočíst, že lidem, kterým to nebralo kartu, pomohlo ji zadat přímo v telefonu. Já to ani nezkoušel jinak, ale moji KB to takto vzalo okamžitě.
bart_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon kvě 09, 2011 21:13
Zařízení: LG Optimus 7

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od bart_cz »

blud to určitě není - aplikace sice v telefonu zůstaly, ale už se neupdatují, když je odinstaluju, tak to chce znovu zakoupit. vyzkoušeno. u některých her se mi update nabídl, ale neproběhne s hláškou, že není záznam, že bych si je zakoupil a že to může být způsobeno změnou regionu
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od dwbmb »

Zvláštní,to spíš bude nějaká chyba, než pravidlo. Nejedná se třeba o aplikace, které v CZ marketu nejsou dostupné? A co píše seznam zakoupených aplikací?
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

RE: MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od p.a.Ť.o »

W_A_V píše:Mám stejnou kartu od KB, a UK Live ID.
Do poloviny září jsem na marketplace udělal cca 5 transakcí, které se mi odečetly z účtu a dopadly ok.
Poslední tři z konce září se neprovedly, ale SW mám stažený.
Něco tam změnili a teď to přestalo fungovat. Člověk jim tam cpe prachy a oni je nechtějí. Chápete to?
Na účtu Live ID mi u karty svítí vykřičník, že údaje mám špatné a MS mě upozornil, že mám tři platby na pár liber v prodlení. Teď si s nimi píšu cca týden a včera mi snad konečně ty platby uvolnili. Na výměně mé karty za UK však trvají. Na to jsem jim odpověděl že nemám důvod, jelikož s ní nakupuji u ostatních společností bez problému.
Tak uvidíme.
Ja mel stejny problem a vyresil jsem ho pouze tim, ze jsem v nastaveni karty potvrdil zadane udaje (cz karta a UK ucet).
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od herm »

bart_cz píše:M8m problém s tím, že mi nejde přidat ani karta od komerční banky určená pro platby na netu ( na Steamu s ní platím třeba běžně), ani mi nejde přidat karta od moneybookers, kterou jsem používal před přepnutím live id na české. neví někdo proč a co s tím?

//všude mi to hlásí "zadejte platné číslo kreditní karty", ať už to zkouším přes zune, web, nebo třeba games for windows marketplace. musim řít, že mě to dost prudí:/ když pominu fakt, že všechny svoje aplikace budu muset koupit znovu po převedení účtu z UK na ČR, tak ani nemůžu:(

-- doplnění předchozího příspěvku (stř zář 28, 2011 11:57) --

pokud by měl někdo stejný problém, tak jsem zavolal na zákaznickou linku (konkrétně teda xboxu, protože windows phone asi ani žádnou nemá, ale je to fuk, ten problém je obecný) a pán mi zdvořile oznámil, že je jim to líto, že o tom vědí a že se to budou snažit vyřešit, tvrdil, že snad do měsíce. že s některými bankami to prostě nefunguje, s jinými ano
Já mám tedy doposud taky problémy s kreditkou od KB. Platíll jsem s ní v CZ a zahraničních eShopech, čili Internet platby mám povoleny (musel jsem tedy extra žádat, nebylo to automaticky). jenže zřejmě tam pořád někde něco chybí. Z Xbox podpory mi říkali, abych řekl v bance, že to chci aktivovat pro potřeby plateb v Marketu Microsoftu, ale na podpoře KB zatím nezareagovali nijak. Jenom už podruhý urguju dotaz, kde může být problém.

EDIT: Poslední stav je ten, že jsem se nakonec dobral odpovědi od podpory KB. Mám kreditku T-Mobile Bonus od KB a u ní prý tento typ transakcí nepodporují a ani o tom neuvažují. Jinak placení na shopech funguje bez problémů. Takže tato kreditka není vhodná :-).
Uživatelský avatar
Tajdik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 21, 2011 18:30
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Frýdek-Místek

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od Tajdik »

Jsem na tom stejně. Testoval jsem dvě kreditky, se kterýma nakupuju aplikace v iTunes i v Android marketu, ale nebere to nic. Píše mi to špatné číslo platební karty. Z mobilu, zune, na netu Zune, xbox.com. Nikde nic neprošlo. Škoda no. Se divím že microsoft nechce prachy. :-)
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od herm »

Mě řekli na MS podpoře, že jakmile zadávám číslo karty a ostatní údaje do formuláře při registraci, jde ta informace do banky a pokud není něco OK z hlediska té banky, tak to zamítnou (MS samozřejmě nic v tomto případě nemůže asi dělat). Čili v případě té mojí kreditky od KB to byla skutečně pravda. KB nepovoluje tenhle typ transakcí. Ale jakej je rozdíl mezi placením na eShopech a Intrenetu obecně a typy transakcí přes LiveID účet, to jako laik netuším. Na té podpoře mí řikali, že může vadit, že jde o transakce, kdy si třeba protějšek (tedy nejspíš oni) aktivně strhává prachy třeba když máš nějaký roční předplatný (XBOX) a to může bejt ten problém, že to banka nepodporuje. Čili že nejde o takový typ platby jako když ty si kupuješ aplikaci a v tuhle chvíli klikneš "Ano, kupuju".
Uživatelský avatar
Tajdik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 21, 2011 18:30
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Frýdek-Místek

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od Tajdik »

No, už jsem vyzkoušel 4 karty, každá z jiné banky, visa i mastercard. A opět nic. Přitom jsem s nimi platil na itunes, google android marketu (takže typ služby by měl být stejný jak píšeš), ale stejně nic. Píše - neplatné číslo karty. Tak rád bych si koupil nějakou aplikaci, ale prostě mám smůlu.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od kalmia »

Jaký máš Country/Region? Pokud jiný než český, možná bych Ti poradil, jak jsem to udělal já. Mám MasterCard od České spořitelny.
Uživatelský avatar
Tajdik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 21, 2011 18:30
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Frýdek-Místek

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od Tajdik »

No je to český účet. Takže Česká Republika.

EDIT: Mám několik live účtů, ale žádný mi karty nebere. Všechny jsou české.
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od streethawk »

Ahojte, takze problem s kretditkou vyrieseny, docasne som fungoval na nemecke konto pomocou virtualnej nemeckej kreditky, ale uz ma to stvalo, pretoze mam XBOX360 a chcel som mat v telefone svoj gamertag, takze stacilo pridat kreditku priamo cez XBOX360 (konzolu, nie stranku na nete), tam ju bezproblemov zobralo, pri zadavani som dal adresu, ktoru som zadaval pri registracii Xboxu, resp. Live konta...

Kartu som pridal, na prvy krat ju zobralo a strhlo z uctu 1EUR-o, to mi strhalo aj predtym pri neuspesnych pokusoch...
Hned som ju vyskusal a kupil "Angry Birds"...vsetko ide v pohode...

Este detail, karta to je "VISA classic" vydana VUB bankou...

ZDAR
Jikoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: sob srp 29, 2009 16:59
Zařízení: Nokia Lumia 1020, HTC 7 Trophy na prodej
Kontaktovat uživatele:

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od Jikoun »

Vyplňujte kartu přímo v mobilu, ne v Zune. Už se to tu řešilo a vždy to zabralo, tak třeba to vyjde i nyní :-).
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

MS mi nebere žádnou kreditku

Příspěvek od streethawk »

Mne to cez mobil nešlo, tiež zobralo z účtu 1EUR-o, ale vypísalo rovnakú chybu ako cez PC...

Cez XBOX to ide zaručene... ;-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 79 hostů