Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od _iNTERFACE »

aplikacie spominat je otrepane ale pri wp to urcite treba kedze k storu sme sa dostali az teraz a to ovplyvnuje aj vyvoj...ale wp nema ucelene detaily v prostredi, aplikacie samozrejme nie su a preto take nieco ako pocasie alebo youtube native neexistuje..baterku tiez zistim az po dlhom brazdeni v menu a podobne...male detaily, ktore mne osobne chybaju...multitouch pri obrazkoch je ubohy, doteraz nebola ziadna aplikacia na svetlo ako svetlo, nie display...a co sa mi nepaci najviac su zbytocne tlacidla uplne v pohode zaclenitelne do UI...na druhu stranu je tam plno veci, ktore nema ios ani android a preto som si ho zrejme kupil ale este minimalne jedna taka velka akutalizacia a az vtedy bude dospely, zatial je este len v puberte, aj ked ako poslednemu mu to mohlo teda trvat o dost kratsie...
Vlasta W. píše:BTW: To, že systém neumíš - ba dokonce nesnažíš se umět používat - neznamená, že je to nefunkční paskvil.
Šíření smartphonů mezi neznalou veřejností je zlo.
ak nieco po vybrati z krabice treba nastavovat hore dole a aj tak treba system OKLAMAT, tak to nepovazujem za nic ine ako nefunkcny paskvil a hotovo...su to zakladne veci a tam kde sa vyrobok predava, ma fungovat, tak ako ios a iphone takze zas raz dalsia neprebitelna vyhoda...takze ano suhlasim sirenie smartphonov medzi nerdov panicov vyvovala vsade po forach paniku, ak si smartphony kupuju aj normalni ludia, pre ktorych su HLAVNE urcene... :wink:


ale samozrejme hned na prvykrat ked mi niekto napisal postup, tak to funguje, takze o odmietani moze byt rec len umyselne...
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Tlačidla začleniteľné do UI? Len to nie.
Ďakujem Microsoftu aspoň za tie a aj za button na foťák (ktorý iOS teraz musel dať na volume up button).
Počasie (aj na Live Tile) a YouTube existuje. Kde je problém? Nechápem.

Mnoho vecí, ktoré spomínaš, súvisia s API, ktoré WP poskytuje. Mnoho pribudlo s WP 7.5 Mango.
Napríklad taká aplikácia na svetlo v HTC zariadeniach svieti diódami.

A čo sa týka stavu batérie.... Kde je problém? Nestačí ti to tou malou ikonkou na hlavnom screene?
Ako uznávam, že by tam mohla byť aj číselná hodnota, ale tak toto mne stačí a keď MS vydá API (ak nevidal), môže to byť na Live Tile (ale to by bolo na Live Tile veľa vecí - to by mal MS pridať možnosť mať viac ako jednu obrazovku s Live Tiles (smerom doľava).
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od _iNTERFACE »

tak isto je rozdiel ci mas htc alebo asus alebo ja neviem samsung a preto nie nie je tam taka aplikacia pre wp ale len pre htc...a youtube aku myslis? tu kde si musim priplatit za kvalitne videa? alebo tu ktora ma len prepoji na odkaz v exploreri? a pocasie? to ktore nefunguje? alebo to ktore si musim zapaltit? preco nie je v systeme? ale opakujem kupil som si ho preto lebo som mal na to dovod takze to neznamena ze sa ho chcem zabvit ale ked uvidim ios5 v praxi, mozno to vtedy zvazim...mango prinieslo zmenu a viditelnu, ale minimalne este jednu taku vleku zmenu musi ms prineist aby to bolo schopne...a ja viem ze to pride casom aj ked asi nie vsetko...

a k tym tlacidlam samozrejme lebo ako je ajsne pri drzani foteni uakzovani atd sa stale stale spustaju nechtiac senzorove tlacidla a preto su zbytocne...smozrejme mozu byt aj hw tlacidla ale zbbytocna robota a kazi to dizajn, kedze sipka spat moze byt v pohode hocikde na dispali a search staci pridat na home tlacidlo ako ma iphone napr...ale urcite nie robit pre neho samostatne tlacidlo, ktore obtazuje...ale tymto smerom to aj tak bude pokracovat takze casom sa ta sipka urcite zaradi do ui a bude sa vyuzivat hlavne home...uvidime :wink:
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Určite nie :)
Pretože iOS tá šípka chýba a vie to aj Apple ;)

Mať to v SW je zlé riešenie a navyše nechať to na výrobcoch app už duplom.

A počasie, ktoré nefunguje?
AccuWeather? A je ich kopec. Áno, treba zaplatiť. A?
Na iOS som za kvalitnú app na počasí tiež platil.
A tam mi zobrazuje stupne na ikonke len trapným systémom bublinky /iOS iné nevie/.

Nemá zmysel ďalej debatovať.
WP je jednoznačne pred iOS. Doteraz si nenapísal žiadnu výhodu iOS (pritom ja ti hneď viem nejaké vymenovať).
WP je v mnoho veciach pred iOS. Všetko čo menuješ sú len.... detaili alebo veci mimo iOS.
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od _iNTERFACE »

janac_marek píše:Všetko čo menuješ sú len.... detaili alebo veci mimo iOS.
a to dokazuje, ze nemozeme mat rovnake poziadavky a preto mozem po case prist na nejake chyby alebo nedostatky ktore vadia mne a nie tebe...takze pre teba LEN detaily, pre mna podstatne veci....nic viac..a nehnevaj sa nebudem si platit za aplikacie, ktore ma aj najobmdzenejsi telefon ako native...a preto som vyjadril momentalne rozhorcenie ale telefon urcite nehodlam par mesiacov vymenit...takze doteraz som napisal plno vyhod, ktore som si vismol a ktore mi na wp chybaju...aj ked casom aj na wp uz co to pribudlo, takze ocakavam aj dalsie pribudanie detailov, ktore tebe nevadia a mne ano...jednoduche :wink:

a co sa tyka sipky, tak mam pochybnosti ze ten iphone vobec pouzivas, kedze v kazdej jednej, ci nativnej alebo cudzej aplikacii ak je cesta spat, tak je hore alebo dole sipka spat, takze VZDY tam je a NIKDY nechyba...a preto si apple NIC neuvedomuje a nikdy nelutoval ze okrem home nema ziadne ZBYTOCNE tlacidlo, kedze naozaj NIE je potrebne a len zbytocne OBMEDZUJE...
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Ach bože.
AccuWeather je zdarma a že nevieš nájsť iné zdarma je tvoja chyba a nie chyba systému.
Ty tu nekecáš o systéme, ale o aplikáciach. Systém WP je pred iOS a chýbajú mu len app.
"aplikacii ak je cesta spat, tak je hore alebo dole sipka spat"
Sám to priznávaš. HORE alebo DOLE.
Otravné. Nechutné a nepraktické.
Na iOS je tých nepraktických vecí viac. Napríklad do iOS 5 nebola možnosť sa k foťáku dostať rýchlo a pohodlne.
A pozná iOS také finty, že ak mi zvoní telefón, položím ho na stôl dole hlavou a prestane zvoniť alebo dvihnema obrátim dole a zapne sa speaker? Aj keď neviem, či WP to má, ale Android a WP, ktoré som mal, obe od HTC, to dokázali (aj keď to môže byť HTC feature).
iOS ďalej nevie tak základnú vec ako dať iný podpis pre viacero mail schránok.
Nedokáže pracovať s taskami v exchange.
Nesynchronizuje plnohodnotne celý exchange.
Nedokáže poriadne spárovať fotografie ľudí.
Nemá žiadnu diódu a tak nikdy nebude možné pomocou nej zistiť zmeškaný hovor a nedá sa nastaviť na zmeškaný hovor ani opakované zvukové upozornenie.

Proste iOS na začiatku bol super. Ale nie na mobil. Hneď som si kúpil iPod Touch. Hral hry, browsoval na nete. Nikde pred tým sa mi nebrowsovalo na tak malom zariadení tak pohodlne. Na WM sa o to snažila Opera Mini a Opera Mobile, ale nebolo to ono.
iPhone som dlho odmietal, lebo bez multitaskingu je pre mňa v praxi zariadenie, ktoré mám mať stále pri sebe, na nič.
Potom konečne pridal multitasking. Ja osobne som nepožadoval beh aplikácií na pozadí (aj keď niektoré typy app by to využili a boli by praktické, zaobídem sa bez nich). Čo som ja potreboval je PRÁVE TEN KROK NAZAD. Robím niečo niekde v nejakej app na tretej obrazovke a chcem pozrieť niečo v inej app, ktorá je na prvej obrazovke. Bez multitaskingu to bol pôrod. NIe každá app si zapamätala stav a navyše potom prepínanie medzi nimi bolo aj tak odporńé a trebalo scrollovať medzi obrazovkami. Dnes stačí double click na HOME a vrátiť sa na app, ktorú chcem. Toto má WP premakanejšie, pretože mi stačí stlačiť button back, prípadne pridržať, ak si chcem vybrať.
polopo
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 17, 2011 15:12
Zařízení: htc desire Z

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od polopo »

Existuje uz pre mango (resp pre wp7) aplikacia na unzip suborov s heslom, alebo dokaze to priamo mango (viem ze klasicky unzip dokaze, aspon wp7 nodo to dokazalo, testoval som to este pred tym ako som to predal)?
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od GreenArrow »

janac_marek píše:Ach bože.
AccuWeather je zdarma a že nevieš nájsť iné zdarma je tvoja chyba a nie chyba systému.
Ty tu nekecáš o systéme, ale o aplikáciach. Systém WP je pred iOS a chýbajú mu len app.
"aplikacii ak je cesta spat, tak je hore alebo dole sipka spat"
Sám to priznávaš. HORE alebo DOLE.
Otravné. Nechutné a nepraktické.
Na iOS je tých nepraktických vecí viac. Napríklad do iOS 5 nebola možnosť sa k foťáku dostať rýchlo a pohodlne.
A pozná iOS také finty, že ak mi zvoní telefón, položím ho na stôl dole hlavou a prestane zvoniť alebo dvihnema obrátim dole a zapne sa speaker? Aj keď neviem, či WP to má, ale Android a WP, ktoré som mal, obe od HTC, to dokázali (aj keď to môže byť HTC feature).
iOS ďalej nevie tak základnú vec ako dať iný podpis pre viacero mail schránok.
Nedokáže pracovať s taskami v exchange.
Nesynchronizuje plnohodnotne celý exchange.
Nedokáže poriadne spárovať fotografie ľudí.
Nemá žiadnu diódu a tak nikdy nebude možné pomocou nej zistiť zmeškaný hovor a nedá sa nastaviť na zmeškaný hovor ani opakované zvukové upozornenie.

Proste iOS na začiatku bol super. Ale nie na mobil. Hneď som si kúpil iPod Touch. Hral hry, browsoval na nete. Nikde pred tým sa mi nebrowsovalo na tak malom zariadení tak pohodlne. Na WM sa o to snažila Opera Mini a Opera Mobile, ale nebolo to ono.
iPhone som dlho odmietal, lebo bez multitaskingu je pre mňa v praxi zariadenie, ktoré mám mať stále pri sebe, na nič.
Potom konečne pridal multitasking. Ja osobne som nepožadoval beh aplikácií na pozadí (aj keď niektoré typy app by to využili a boli by praktické, zaobídem sa bez nich). Čo som ja potreboval je PRÁVE TEN KROK NAZAD. Robím niečo niekde v nejakej app na tretej obrazovke a chcem pozrieť niečo v inej app, ktorá je na prvej obrazovke. Bez multitaskingu to bol pôrod. NIe každá app si zapamätala stav a navyše potom prepínanie medzi nimi bolo aj tak odporńé a trebalo scrollovať medzi obrazovkami. Dnes stačí double click na HOME a vrátiť sa na app, ktorú chcem. Toto má WP premakanejšie, pretože mi stačí stlačiť button back, prípadne pridržať, ak si chcem vybrať.
Co si to tak pročítám,musím na tebe reagovat...iOS je bezesporu dobrý OS,rád ho používám,nebudu soudit,jestli je WP promakanější nebo ne,ale když se podíváš na jakejkoliv OS,kterej na trhu dneska najdeš(Web OS,Meego,Maemo,QNX,BB OS i ten android) je promakanější než iOS
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů