Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Radek Hulán píše:Já doufám, že Apple zabere, protože je nesmírně pozadu... Takto si bude každý (rozumný) člověk kupovat jen WP7.5 a nebude konkurence.

Chystaný iOS5 integruje Twitter. Hezké. WP7.5 integrují Twitter, Facebook, LinkedIn a další sítě. Dokonalé! :-)

Chystaný iOS5 integruje online zprávy lidem s iOS5. Hezké. WP7.5 integrují online zprávy 2 miliardám lidí na Facebooku a Messengeru. Dokonalé! :-)

Chystaný iOS5 nabídne uložení jednoho tisíce fotek do cloudu. Hezké. WP7.5 se propojují na SkyDrive, s 25GB místa, s perfektním emailem, kalendářem a kontakty. Zdarma i a na vlastní doméně. Dokonalé! :-)

Šlo by samozřejmě pokračovat (špičkový Office Hub - Word, Excel, PowerPoint, OneNote či Xbox Live Hub), ale myslím, že je jasné, že s WP7.5 a cloudovými službami utekl MS konkurenci o generaci až dvě. Apple je funkčně úplně mimo.
V podstate máš pravdu, ale stále môže byť lepšie :)
Ja sa teším a verím, že MS spojí Live Messenger a Skype a plne to integruje do systému.
Ak by pridal ICQ, GTalk, Yahoo Messenger, AIM, ... a všetko by bolo transparentné ako v Trilliane, tak potom by to bolo DOKONALÉ a to doslova a do písmena.
Samozrejme takisto aj na desktopobý/tabletový Windows 8.

Jednodu messaging a voice call by mohol byť robený tak transparentne, že si len určím prioritu protokolov a proste kliknem na kontakt a píšem/volám s ním ani neviem cez čo. Maximálne nech ma upozorní ak je to platená sms alebo platený hovor cez operátora a nie cez WEB (skypa call, gtalk call a pod).

MInimálne s integráciou Skype na tej úrovni na akej popisujem plne počítam. Vzhladom na prepojenosť s LIVE sa aj lamám dostane v základe na mobile, PC i tablete či notebooku kalitný mail, messaging a audio/video calling.
zachajda
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 27, 2011 15:01
Zařízení: Samsung Omnia 7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od zachajda »

Zdravím,nemá někdo oficiální českou ROMku pro Omnii 7? Nebo aspoň neví co stím když mu Omnia neukazuje v display language čestinu.. kde je chyba když mám verzi 7.10 (7720)? Potřeboval sem kdysi v omnii přehrát ROMku jelikož sem ji chtěl odemknout. může to být tím?
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od Faramir »

morro píše:Faramir: Zde.
Tak ani podle tohoto návodu se nedaří, i když odpojím net, tak Zune tvrdí, že telefon je aktuální :-S Konkrétně:

Aktualizace nelze momentálně zkontrolovat. Zkuste akci zopakovat později.
Nelze se připojit k aktualizační službě. Odpojde a znovu připojte telefon a potom instalaci aktualizace opakujte.
80072EE7
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

janac_marek píše:V podstate máš pravdu, ale stále môže byť lepšie :)
Ja sa teším a verím, že MS spojí Live Messenger a Skype a plne to integruje do systému.
Určitě ano, je spousta věcí, co bych chtěl od WP8.0. Ale zajímavější je spíše relativní srovnání, dnešních verzí, iOS7, Android 15 či WP8.0 nejsou k dispozici nyní... WP7.5 zde má slušný náskok nad konkurencí.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Rodsten píše:
Hm, před instalaci Manga jsem měl zálohu z 19.9 a tu jsem nesmazal, jen se mi nezobrazuje v Zune, kde jí najít ? Jinak mám oficiální ROM verzi 7004 pro svůj přístroj, jenže se mi nedaří jí tam dostat a já se ptám proč ?
S trochou štěstí v users/tvůj účet/AppData/Local/Microsoft/Windows Phone Update

Ale jak jsem již psal, pokud sis to nikam neuložil a záloha ti tam nezůstala, tak máš smůlu. Záloha zde slouží hlavně pro případ nepovedeného updatu a uchovává pouze jednu poslední - pokud jsi tedy teď updatoval na Mango, jediná automatická záloha tam bude z dneška těsně před aktualizací. Na tvoji otázku proč ti tam nejde dát 7004 tedy znovu odpovídám, protože sis jí nikam neuložil (nebo možná jo, ale jelikož se takhle ptáš, tak předpokládám, že nikoli).
rivyll
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 27, 2011 19:30
Zařízení: HD7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od rivyll »

Faramir píše:
morro píše:Faramir: Zde.
Tak ani podle tohoto návodu se nedaří, i když odpojím net, tak Zune tvrdí, že telefon je aktuální :-S Konkrétně:

Aktualizace nelze momentálně zkontrolovat. Zkuste akci zopakovat později.
Nelze se připojit k aktualizační službě. Odpojde a znovu připojte telefon a potom instalaci aktualizace opakujte.
80072EE7
Vypni wifi - data a 3G conection nech zapnute -> naval to přes kabel do pc. Zapni zune - update. Hned jak ho zapneš tak vytrhni natvrdo net z pc. V tomto bodě by to ti to mělo vyhodit update.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Radek Hulán píše:Určitě ano, je spousta věcí, co bych chtěl od WP8.0. Ale zajímavější je spíše relativní srovnání, dnešních verzí, iOS7, Android 15 či WP8.0 nejsou k dispozici nyní... WP7.5 zde má slušný náskok nad konkurencí.
To je pravda.
WP 7.5 je tým najlepším systémom (z hlavných troch) dnes na trhu. Verím, že niekoho môže lákať prehnane otvorený Android....
Ale iOS 4 sa nehrabe a pochybujem, že iOS5 to dorovná.

Také Live Tiles nemá žiaden mobilný OS (veru nie, widgety nie su Live Tiles a nikdy nebudú - prečo? otvorenosť, priveľká voľnosť.

Koniec koncov, dnes okrem WP7.5 asi ani žiaden OS neumožňuje TODO s Exchange (čo mi po zabití WM hrozne chýbalo).
Už nech je to Windows 8 a tablety :) . Robil som s Windows 8 na starom tablete a už teraz viem, že je to pôžitok.

PS: Microsoft to s cloudovými službami v poslednom čase žene tak dopredu, že Apple nestíha a Google? Ehm. Ok. Nebudem sa k beta firme vyjadrovať, ale proste také portfólio nemá takisto.
Koniec koncov ak aj vynecháme Exchange, tak Live je proste lepší ako GMail, aj keď je u nás menej rozšírený (čo môže Windows 8 a WP zmeniť). Office.... tu je jasné, že asi ťažko to bude mať niekto prepracovanejśie ako MS, keďže je to primárne MS formát.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Tak už mi to jede :-) musel jsem úplně zpět,pak NOdo a pak vyvolání Manga podle návodu.A povedlo se. Už jsem myslel,že z toho zešílím .
Uživatelský avatar
Rodsten
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 23, 2008 13:06
Zařízení: HTC TyTn II Kaiser, HTC 7 Pro

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rodsten »

dwbmb píše:
Rodsten píše:
Hm, před instalaci Manga jsem měl zálohu z 19.9 a tu jsem nesmazal, jen se mi nezobrazuje v Zune, kde jí najít ? Jinak mám oficiální ROM verzi 7004 pro svůj přístroj, jenže se mi nedaří jí tam dostat a já se ptám proč ?
S trochou štěstí v users/tvůj účet/AppData/Local/Microsoft/Windows Phone Update

Ale jak jsem již psal, pokud sis to nikam neuložil a záloha ti tam nezůstala, tak máš smůlu. Záloha zde slouží hlavně pro případ nepovedeného updatu a uchovává pouze jednu poslední - pokud jsi tedy teď updatoval na Mango, jediná automatická záloha tam bude z dneška těsně před aktualizací. Na tvoji otázku proč ti tam nejde dát 7004 tedy znovu odpovídám, protože sis jí nikam neuložil (nebo možná jo, ale jelikož se takhle ptáš, tak předpokládám, že nikoli).
No, tak zálohu nemám, to je věc první. Ale stále mám originální ROM pro můj přístroj a ten bych tam rád dostal. Jenže mi nejde naflashovat. Nemůžu se dostat do bootloaderu. Pokud mi někdo poradí jak přes Mango přeflashovat původní ROM /postup/ tak se dostanu kam chci. Flashowal jsem z Nodo na 7004 asi 2x a vždy bez problému, teď u Manga už mi to nejde, nebo se do bootloaderu nelze dostat nebo se tam jde jinak.

Ikdyž to nepůjde, tak se vcelku nic neděje, na angličtinu jsem na mobilu zvyklý, jen jsem chtěl mít možnost tu češtinu v mobilu mít...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Rodsten píše:
No, tak zálohu nemám, to je věc první. Ale stále mám originální ROM pro můj přístroj a ten bych tam rád dostal. Jenže mi nejde naflashovat. Nemůžu se dostat do bootloaderu. Pokud mi někdo poradí jak přes Mango přeflashovat původní ROM /postup/ tak se dostanu kam chci. Flashowal jsem z Nodo na 7004 asi 2x a vždy bez problému, teď u Manga už mi to nejde, nebo se do bootloaderu nelze dostat nebo se tam jde jinak.

Ikdyž to nepůjde, tak se vcelku nic neděje, na angličtinu jsem na mobilu zvyklý, jen jsem chtěl mít možnost tu češtinu v mobilu mít...
Blbě jsem si to přečetl, teď to vidím. Omlouvám se :)

-- doplnění předchozího příspěvku (stř zář 28, 2011 0:00) --
MarioSimuk píše:Zeptám se, někdo máte české lokalizaci na Mango???? Pls díky
Už ses tu jednou ptal, už jsme ti odpovídali.
jazzzman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte zář 27, 2011 17:17
Zařízení: BlackBerry Q10

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od jazzzman »

To je opravdu beznaděj. Už jsem to zkoušel asi 60x a nic. Asi prostě Mango na telefonu nebude. Nebo to furt jako odpojuju brzo? Pořád mi to píše, že nemůže zkontrolovat aktualizace, popř. že je aktuální a nepomohl ani rollback...
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kositch »

Zkus restartovat pc, míz zaplé 3G a vyplu wifi při hledání update a odpojení netu...

Stáhne se mi tímto vynuceným updatem ta správná verze včetně již Manga s optimalizovanými ovladači od výrobce?
beemanik
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 23, 2011 8:21
Zařízení: BB 9780

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od beemanik »

Návod na vyvolání aktualizace funguje výborně.Na druhý pokus.
Je opravdu potřeba kliknout na aktualizace a po 3s odpojit kabel od internetu.Hláška o dostupné nové verzi s objeví okamžitě.

Už jsem napnutej jak kšandy,až zítra budu testovat Mango.
zachajda
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 27, 2011 15:01
Zařízení: Samsung Omnia 7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od zachajda »

Nemá tu prosím někdo CZ ROM na 7004 nebo 7008? díky.. stačí záloha
krytak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte čer 14, 2011 20:37
Zařízení: HTC TROPHY WP7 MANGO

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od krytak »

Tak take pridam do mlyna:

- zakoupen novy nebrandovany HTC Trophy (7004)
- instalace Zune
- updaty Zunem na 7008, 7392
- RUU instalace "RTM 7720" z xda (rucnim update zadny novy update nehlasi)
- downgrade pomoci RUU na 7004
- updatovani skrze Zune na 7008, 7392, 74XX (XX - ted nevim to cislo)
- updatovani skrze Zune na 7.10.7720.68 update

- zadny root/hack, regedit, mod etc. - telefon mam jen par dni.
jazzzman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte zář 27, 2011 17:17
Zařízení: BlackBerry Q10

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od jazzzman »

Kositch píše:Zkus restartovat pc, míz zaplé 3G a vyplu wifi při hledání update a odpojení netu...

Stáhne se mi tímto vynuceným updatem ta správná verze včetně již Manga s optimalizovanými ovladači od výrobce?
Tak bohužel nic, zřejmě mi to není souzeno. Zítra zkusím debrandovat a dám tomu další dvě hodiny. Pokud ne, vrátím se pokorně k Androidu.

Pokud by vás napadlo, kde se může dít chyba, budu rád...
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Prokop »

Mě to taky na Omnii nejde. Stejný případ. Odpojím LAN kabel (v telefonu mám jen 3G připojení) a stejně prd. Píše, že telefon je aktuální.
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od Faramir »

rivyll píše:Vypni wifi - data a 3G conection nech zapnute -> naval to přes kabel do pc. Zapni zune - update. Hned jak ho zapneš tak vytrhni natvrdo net z pc. V tomto bodě by to ti to mělo vyhodit update.
Já ale na SIM v telefonu nemám 3G aktivní, to mám jen v iPadu. Zkusím najít redukci z microSIM na normální a dám tam kartu z iPadu, snad to zabere. Díky.

edit: Tak nezabralo, opět mi to hlásí "Tato verze je aktuální". Kašlu na to, počkám až to přijde samo...
fijosh
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon čer 27, 2011 22:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od fijosh »

Tak to proboha nelámejte přes koleno, nespamujte to tady a zkrátka počkejte až vám ten update dorazí.
Vždyť Microsoft říká, že zatím by mělo dostat update jen 10% telefonů.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Mango aktualizace je tady (27.9.): Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Já vážně nevím proč tu musí někdo pořád o.....t (sebeukájení) nad tím, jak je WP7.5 napřed a jak je zázračné a jak je ve všem lepší a jak má náskok atd... Panebože, nechte už toho, to se vážně nedá...
Ano, WP7.5 je opravdu pěkný OS, ale to není důvod tu takhle pochlebovat.
Já například nepochopím, proč musí uživatel provádět takové šachy, aby si mohl nainstalovat update... Zvláště když je k dispozici. To je vážně pod úroveň... Někomu ty brejky pomohly a update dostal a někomu ne (jako třeba já)...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 40 hostů