Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Konec spekulacím. Na oficiálním blogu Windows Phone se před malou chvílí objevila velmi potěšující zpráva. Eric Hautala z Microsoftu v ní zveřejnil, kdy se konečně dočkáme uvolnění Manga. „Po dobu několika měsíců jsme my a naši partneři usilovně pracovali na aktualizaci Windows Phone 7.5. Výsledkem našeho snažení je fakt, že ji začneme uvolňovat během následujícího jednoho nebo dvou týdnů. Zároveň i doplníme tabulku Where’s my Phone Update, ve které se dozvíte, kdy se k vám aktualizace dostane.

obrázek

Hautala dále varoval před různými neoficiálními verzemi updatu. „Během oficiální aktualizace zároveň obdržíte software od výrobce vašeho zařízení. Tento firmware byl vyladěn tak, aby váš telefon a aplikace v něm fungovaly v dokonalém souladu s novým systémem. A protože váš smartphone potřebuje správný firmware, aby fungoval tak, jak má, moje rada zní jasně: střežte se neoficiálních updatů a homebrew nástrojů.

Tak jsme se konečně dočkali. Už jen zbývá dozvědět se data uvolnění pro konkrétní zařízení. A co vy, těšíte se?

Zdroj: Windows Phone Blog
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od morro »

Návrat z verze 7.10.7720.68 na 7.0.7390.0 byl pro mě drtivý dopad II. xD. Nicméně, očekával jsem update v pátek xD... snad to nepotrvá dlouho.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od jacek »

Takže ještě 14 dní, mohu vesele běžet na 7720.68 :-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Standa »

Miroslav Havlíček píše:...aby váš telefon a aplikace v něm fungovaly v dokonalém souladu s novým systémem.
Ano, zejména tato část mě enormně zajímá ve vztahu softwaru Dell Venue Pro a jeho téměř absolutní nekompatibilitě se svým vlastním hardwarem foťáku... :-)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od p.a.Ť.o »

jacek píše:Takže ještě 14 dní, mohu vesele běžet na 7720.68 :-)
Nechci ti kazit radost, ale pokud je tohle pravdivé, pak se tě už žádný update nebude týkat- resp. bude se tě týkat update na firmware výrobce tvého telefonu, ale verze ROM bude stejná.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Radek Hulán »

Myslím, že 7720.68 je už RTM. Problém je, že firmware budeš mít z NoDo a asi jediná cesta jak z toho ven bude downgrade na NoDo a komplet upgrade na Mango (firmware + OS).

Tím člověk přijde o data, pokud ... nepoužije třeba toto: http://wptools.codeplex.com/" onclick="window.open(this.href);return false; nebo toto http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1227476" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od jacek »

@p.a.Ť.o: s verzí ROM jsem v pohodě(třeba bude pár drobných změn), stejně se musím vrátit na předchozí verzi ROM a znovu nahrát ofiko .68. Více mě interesuje software od Samsungu.
Jen dotaz, co to je za verzi ROM 7720.500?....Tango 1? Víte někdo víc?
p.s. z celého prohlášení je cítit velmi pečlivá příprava, podobné fiasko jako s NODO aktualizací si MS dovolit nemůže....navíc ji podělal Samsung.
beemanik
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 23, 2011 8:21
Zařízení: BB 9780

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od beemanik »

Hlavně, že na FB stránce Windows Phone psali minulý týden ve čtvrtek, že Mango bude během několika dnů.A hup...ono od té doby uteče skoro 3 týdny.
Nyní je to jen hloupý telefon bez aplikací.Když mám česká Live ID a nechci dělat opičárny na Mango.
Za dva týdny bude uveden nový iPhone 5 a Mangu bude v zapomnění, protože nikdo nebude hovořit o ničem jiném, než o iPhonu.
Mě přijde, že to MS udělal schválně,aby se to krylo s Apple akcí.Jinak si to nedovedu vysvětlit.Mě přijde, že se opičí po konkurenci až moc.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Radek Hulán »

Ukončení vývoje Mango uznámil Microsoft už o prázdninách. Měsíc a půl asi stačilo, aby jej implementovali výrobci telefonů a bude puštěn do světa.

Ale je myslím logické, že MS marketingově musí zvážit i uvedení iPhone 5. I když to bude jen drobný upgrade koncepčně už staršího OS (větší displej, rychlejší CPU, což má konkurence dávno), tak mediální pozornost zaujme a dle mého je lepší, aby si MS tu svoji odbyl týden předem než týden po.

No a pak to utichne a přijde Nokia s WP7.5.

Dobře načasované. WP7.5 obecně -- iPhone5 -- Nokia / WP7.5.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od jacek »

Radek Hulán píše:No a pak tu utichne a přijde Nokia s WP7.5.

Dobře načasované. WP7.5 obecně -- iPhone5 -- Nokia / WP7.5.
tak,tak..... navíc si myslím, že s uvedením Nokie se dočkáme upgrade na Tango1 a za rok touto dobou nás čeká Apollo.
Nicollass
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 21, 2011 21:49
Zařízení: Samsung Omnia 7

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Nicollass »

Juuuj tesim sa. Uz som si obiednal Samsung Omnia 7 za super cenu 270€, ktora mi ma dorazit buduci tyzden. Takze si este 2 tyzdne uzijem windows mobile 7 a budem to vediet porovnat s nastavajucim mangom!
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od _iNTERFACE »

no som zvedavy na rozdiel prechadzania sa po systeme medzi nodo a mango, ci v tom bude nejaky rozdiel...par detailov a zjednoteni by este metro chcelo a bude to konecne schopna konkurencia so slubnou buducnostou...dokonca si myslim ze nie je momentalne ani lepsia technologia displazu priamo na wp, nez amoled, takze adnroid zas raz v zavese...
micindev
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:18
Zařízení: omnia7

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od micindev »

Ja mam toho bazmeku plne zuby, vymenim omniu7 za nieco podobne s droidom, doplatim max 50e, alebo predam za 200e, micindev na gmaily bodka kom, bratislava

po 3 tyzdnoch wp7 hodnotim ako to najhorsie co som mal v rukach a mango to z tej tragedie nevytrhne, howgh
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od janac_marek »

Microsoft to ma super rozbehnuté.
Ak zjednotí do budúcna Windows Live a Skype a integruje to do nového WP aj desktopového W8/9 a poriadne to zaintegruje aj to komunikácií v mobile, tak to bude aj pre totálnych BFU to najlepšie na trhu.
Dnes som na jeden starý tablet nasadil Windows 8 a zaúčal s tým niekoho, kto moc PC znalý nie je, robiť.
Ten systém je neskutočne perfektný.

- Je prehľadný.
- Ľahko ovládateľný bežným človekom,v IT neznalým.
- A takisto prívetivý aj pre IT-čkárov.

Koniec koncov mango umožnuje okrem freezovania aplikácií aj ich reálny bech na pozadía toto do budúcna verím, že umožnia aj Metro desktop aplikácie (usera sa len opýtajú, či to chce povoliť a znížiť tak výkon).

Nechce sa mi rozpisovať každý detail, ale MS ide zatial perfektným smerom (vrátane syncovania nastavení aplikácií a integrácie Live Mesh). Ak bude takto pokračovať, nebude mať na poli mobil+tablet+pc+herná konzola + (možno časom TV) žiadnu konkurenciu.

Takisto pri dnešných cenách mobilného internetu a takmer 100% pokrytia EDGE a vysokého pokrytia 3G je možné, že ak si proste v OS nastavím, že tento a tento user má tiež mobil s WP7 a chcem mu volať cez Skype, tak mu budem transparentne volať cez skype. Bude to paráda.
dejvi_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2010 17:35
Zařízení: Samsung Galaxy S, Dell Venue Pro, QTek 9100
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od dejvi_cz »

S většinou s tebou souhlasim, ale jelikož u nás je hlavně GPRS, 3G asi tam 60% a o HDSPA radši ani nemluvim.. ...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od mimonaut »

Radkův optimismus s tím že pak přijde nokia moc nesdílím.. Podle kusých informací z různých zdrojů to bohužel vypadá, že nokia s WP přijde až 1/4 2012.. :-( Osobně bych raději, aby vylezli dřív, čekám na ní jak na smilování. Nakonec to nevydržím a koupím radar nebo omnii..
dejvi_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2010 17:35
Zařízení: Samsung Galaxy S, Dell Venue Pro, QTek 9100
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od dejvi_cz »

Jenom jestli je na co čekat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od htcjirka »

Jen pro upresneni,tam kde je 3G tak je zaroven i HSDPA.
dejvi_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2010 17:35
Zařízení: Samsung Galaxy S, Dell Venue Pro, QTek 9100
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od dejvi_cz »

Není náhodou HDSPA rychlejší než 3G síť? Proto by pak rozdíl byl. Jestli ne tak klidně budu za blbce a nechám se poučit.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Další doplnění
Německý operátor Deutsche Telekom má začít uvolňovat Mango aktualizace pro HTC telefony už zítra 26. září. O několik dní později se dočkají uvolnění updatu majitelé telefonů od Samsungu (podotýkám, že to platí pouze pro telefony koupené z distribuce tohoto operátora).

Americký Verizon začne Mango update šířit 27. září, to samé platí pro AT&T. Vypadá to tedy, že příští týden bude ve znamení Manga, tak snad se dočkáme i v ČR :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů