SIM toolkit na WP7

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
Vavrusa
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 13, 2011 8:47
Zařízení: iPhone 4S, new iPad

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od Vavrusa »

Ahoj všem. Přesto, že jsem s dlouze zkoumal možnosti Windows Phone 7, úplně mi uniklo se zaměřit na tuto službu. Ani mi nepřišlo, že nemůže být obsaženo. Dnes když jsem chtěl poptvé platit jsem se zarazil, zadal do Google a zjistil s hrůzou, že WIN Phone 7 toto nepodporuje. Uáááá. Má někdo informaci zda to budou podporovat aspoň v budoucnu?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od htcjirka »

Ne,s podporou sim toolkit se u WP7 ani do budoucna zatim nepocita.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od Vlasta W. »

Proč taky v době internetu... Tohle je služba, která je osm, deset let za svým zenitem.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od Radek Hulán »

V době internetu je právě SIM Toolkit klíčový - autorizace přes šifrovanou SMS je dost bezpečná. Používá to třeba Raifka v eKontu. mBanka oproti tomu posílá nešifrované SMS.

A příjemná je i možnost zadat základní bankovní operace přes SIM Toolkit, bez nutnosti internetu. Je to rozhodně bezpečnější než připojovat se na free Wifi.
Uživatelský avatar
Vavrusa
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 13, 2011 8:47
Zařízení: iPhone 4S, new iPad

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od Vavrusa »

Vlasta W. píše:Proč taky v době internetu... Tohle je služba, která je osm, deset let za svým zenitem.
Jan píše níže Radek, problém je v zabezpečeném připojení do banky (+možnost zasílání platebních příkazů za pár sekund z mobilu). SMS jako posílá mBank a podobní mně rozhodne neoslní. RB to má vyřešeno elegantně. Po 11 letech bych si těžko zvykal na něco takového. Ach jo. Tak přesto, že WP7 testuji teprve 2 dny a jsem nadšen, asi půjde dále.
miaslaip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 16, 2011 22:09
Zařízení: HTC

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od miaslaip »

len podotknem že šifrovanie sms s kódmi do internet bankingu až také dôležité nieje, keďže sú to jednorázové kódy
Uživatelský avatar
Vavrusa
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 13, 2011 8:47
Zařízení: iPhone 4S, new iPad

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od Vavrusa »

To je pravda, to bych snad ještě oželel, ale možnost rychle zadat platební příkaz do několika sekund bez nutnosti se složitě přihlašovat do internet bankingu, to nedám.

Je nějaká šance, že to někdo dodělá jako aplikaci, nebo to musí být přímo podpora čtení SIM v systému?

I tak všem díky
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od steelspace »

SIM toolkit je low level funkcionalita, takže ze Silverlightu se na to nikdo neodstane.
geronimo_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte lis 03, 2009 2:39
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Liberec

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od geronimo_cz »

rb posila normalne ma mobil sms s kodem a je jedno, jestli mas toolkit nebo ne..

ja treba neznam nikoho, kdo by to pouzival, takze to masovka nebude aa kvuli par lidem se s tim asi zaobirat nebudou..
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od Radek Hulán »

Ano, RB umí posílat obyčejné SMSky. Anebo šifrované, pro lidi co nekašlou na bezpečnost.
geronimo_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte lis 03, 2009 2:39
Zařízení: LG Optimus 7
Bydliště: Liberec

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od geronimo_cz »

ja nevim, ale u rb je ta sms vazana s vyrobnim cislem sim + telefonni cislo.. a pobychubu, ze by si nekdo dal praci zrovna u me delat kopii.. ;oD pro normalniho cloveka to bohate staci.. dys budu mit miliony, tak je stejne nebudu mit v cesky bance ;oD
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od htcjirka »

Vlasta W. píše:Proč taky v době internetu... Tohle je služba, která je osm, deset let za svým zenitem.
Prave v dobe internetu je lepsi pouzivat bezpecnejsi,rychlejsi SimToolkit.Rozhodne neni za zenitem ba naopak.
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od pejvl »

pro mě asi jediná věc, co mi chybí ve WP7. mít aktivovaný GSM banking je pohodlná věc pro rychlé podání plateb, zjištění zůstatku, nebo okamžité dobití kreditu dětem. o bezpečnosti šifrovaných sms autorizačních klíčích pro inet banking ani nemluvě. cz banky zatím nemají pohodlené aplikace pro chytré telefony všech platforem, kde by šlo účty a další služby pohodlně provádět. sim toolkit banking je zatim podle mě nepřekonaný z pohledu dostupnosti, rychlosti a pohodlnosti. snad se nějaké aplikace jako byla STK na WP6.x ještě na WP7 dočkáme
Uživatelský avatar
Vavrusa
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 13, 2011 8:47
Zařízení: iPhone 4S, new iPad

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od Vavrusa »

S tímto plně souhlasím,
miaslaip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 16, 2011 22:09
Zařízení: HTC

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od miaslaip »

pejvl píše:pro mě asi jediná věc, co mi chybí ve WP7. mít aktivovaný GSM banking je pohodlná věc pro rychlé podání plateb, zjištění zůstatku, nebo okamžité dobití kreditu dětem. o bezpečnosti šifrovaných sms autorizačních klíčích pro inet banking ani nemluvě. cz banky zatím nemají pohodlené aplikace pro chytré telefony všech platforem, kde by šlo účty a další služby pohodlně provádět. sim toolkit banking je zatim podle mě nepřekonaný z pohledu dostupnosti, rychlosti a pohodlnosti. snad se nějaké aplikace jako byla STK na WP6.x ještě na WP7 dočkáme
TatraBanka ma pre iPhone app kde na pristup k uctu staci jediny PIN (pre prve prihlasenie sa vsak vyzaduju este dodatocne overenia kodom z citacky karty), myslim ze to funguje tak ze sa viaze na konkretne id pristroja
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od pejvl »

miaslaip: tak snad cz banky taky brzo přijdou s aplikací, minimálně pro android a iphone, kde bude alespon zakladni nabidka funkci, co maji dnesni inet bankingy velkych bank
lukasisko
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 29, 2011 7:55
Zařízení: Nokia E52

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od lukasisko »

Náhodou jsem si všiml ve videu o Mangu položky SIM Applications.Obrázek

Nemůže toto být sim toolkit? Pokud ne, tak co to je?
miaslaip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 16, 2011 22:09
Zařízení: HTC

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od miaslaip »

ta ikonka je defaultna ikonka ktora je pridana vyvojarskym nastrojom pri vytvarani novej aplikacie ..takze mozno je to len nejaky test aplikacie autora videa a mozno robi aplikaciu pre SIM Toolkit ..neviem, len hadam
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od Radek Hulán »

Osobně jsem dnes ns SIM toolkit rezignoval a na pobočce banky si zapnul nešifrované SMS... :(

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv srp 18, 2011 16:14) --

Pro zajímavost - instalační soubory Mango RTM - http://twitpic.com/67ytnr" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
laurel
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 03, 2007 9:31
Zařízení: HTC HD2, ASUS Transformer
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SIM toolkit na WP7

Příspěvek od laurel »

Nesifrovane SMS.. budiz, ale stale to neresi zamykani/odemykani karty a podobne veci, ktere bez SIM_Toolkit neudelas... a pripojovat se k siti, otevirat IE v mobilu, cekat na SMS, ktera Ti povoli pristup do banky a az tam zamknout/odemknout kartu u kasy v obchode je pomerne zdrzujici a neprakticke...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů