Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Česká pobočka společnosti Microsoft nám dnes oficiálně potvrdila, že plnohodnotný Marketplace pro Windows Phone 7 se v České republice zpřístupní s vydáním očekávané Mango aktualizace. Přesný termín uvolnění Manga není zatím znám, Microsoft hovoří o podzimu letošního roku, zahraniční zdroje spekulují o září. Microsoft celou situaci komentoval takto:
V důsledku testování, které je nezbytnou součástí tohoto technologicky náročného procesu, mohou některá zařízení mylně indikovat, že tento update je k dispozici již nyní. Skutečnost je však taková, že služba bude opravdu dostupná nejdříve v druhé časti tohoto roku. Dostupnost Marketplace je spojená s aktualizaci Mango. Marketplace se tedy zpřístupní stávajícím uživatelům až po instalaci Mango aktualizace a bude samozřejmě dostupný pro všechna nová zařízení, která uvedeme spolu s partnery na trh.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MLyX8wm5-4o[/youtube]

Pokud se o operačním systému Windows Phone 7 a plánované Mango aktualizaci chcete dozvědět více, přečtěte si následující články:
Eldar Murtazin láká na Windows Phone 7: Novinky v Mango aktualizaci (překlad videa)
Mango aktualizace pro WP7 dorazí na podzim, s češtinou a plnohodnotným Marketplace (reportáž z tiskové konference + video)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z-d35dQcE1g[/youtube]
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od miramares »

Slo by zjistit, kdy planuji povoleni pro vyvojare v CR? Diky :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Už jsem poslal dotaz e-mailem, tak dám vědět, jakmile obdržím nějakou reakci. Microsoft na tiskovce říkal, že to bude "někdy v průběhu léta", ale už by se myslím slušelo znát nějaký přesnější termín.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

V e-mailu, který přišel včera vývojářům, píší "V nejbližších týdnech se otevře možnost registrace do WP7 Marketplace pro vývojáře z České Republiky". Tak snad už to bude brzy.
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od miramares »

Jiří Hrma: díky :-)

tomasslavicek: můžu vědět, kde jste jako vývojář registrován? Když se chci registrovat jako vývojář WP7, tak tam stále není možnost volby ČR :-/
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od Sir Andrew »

Poledle mě neodpustitelná ignorace CZ trhu, kterou si MS v době rozmachu Apple rozhodně dovolit nemůže.
BooT
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 10, 2011 22:04
Zařízení: Lenovo Phab Plus

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od BooT »

Jo taky by me zajimalo, kam se prihlasit jako vyvojar, abych se pripadne dozvedel, kdy a jak bude pristupno pro vyvojare z CR. Registrovat se tam ted fejkem se mi teda nechce.
petrmasek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv úno 17, 2011 15:39
Zařízení: Nokia Lumia 925, Microsoft Surface RT
Kontaktovat uživatele:

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od petrmasek »

Pozvánka, o které psal tomasslavicek, byla podle mne poslána všem vývojářům na MS platformě, o kterých MS ví - jsou zapojení do různýh programů jako Bizspark, odebírají vývojářské newslettery od MS apod. To je i můj případ, nejsem vývojář WP7, ale pozvánka přišla. Jedná se o tuto akci (nejde o nic tajného): https://msevents.microsoft.com/CUI/Even ... ture=cs-CZ" onclick="window.open(this.href);return false;
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od Paulos »

Sir Andrew píše:Poledle mě neodpustitelná ignorace CZ trhu, kterou si MS v době rozmachu Apple rozhodně dovolit nemůže.
A Google si může dovolit ignorovat CZ vývojáře, kteří by za své aplikace chtěli zaplatit? Zajímavé, že se to nikde moc nezmiňuje.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od Sir Andrew »

Ano, je to také zlo, ale určitě menší, než když si lidé nemohou programy ani kupovat, což je při uzamčení WP celkem zásadní problém.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od Paulos »

Jinak z fóra mám takový pocit, že CZ Marketplace se už pomalu začíná rozjíždět a platby kartou u některých dokonce fungují. Pravdou ale je, že dokud to MS nespustí oficiálně, nejde to moc pokládat za samozřejmost, neboť to zítra fungovat nemusí. Zas si ale vem, že MS spustí placený Market v podobné době jako Market pro vývojáře a Mango pro veřejnost. To není zrovna postup k zahození.
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

Jak dnes publikovat na marketplace

Příspěvek od Oslik »

Já publikuji přes http://www.yallaapps.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale musíte zaplatit 99 dolarů na první rok a problém je v tom, že jakmile si nějaký klient stáhne vaši aplikaci, musíte jim těch sto dolarů ročně platit už každý rok. Když přestanete, klientům se jejich aplikace zneplatní a odinstalují.

Dnes už myslím nestojí za to se tam přihlašovat. Já to dělám tak, že zatím na Yalla Apps publikuji bety. První mám venku dva týdny - http://agilemetronome.com" onclick="window.open(this.href);return false; - odkaz do marketplace: http://social.zune.net/redirect?type=ph ... e7d1fa76f8" onclick="window.open(this.href);return false;

Příští týden bych chtěl publikovat druhou aplikaci a pak zhruba jednu měsíčně. Ale hodně by mi pomohlo, kdybych se už mohl zaregistrovat přímo u Microsoftu.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak vývojáři by opravdu do Marketplace z ČR měli mít možnost přispívat celkem brzy, tohle mi přišlo od MS:
Přesný datum zatím stanovený nebyl, avšak předpokládáme, že to bude možné od poloviny července. O přesném datumu budeme informovat.
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Microsoft potvrzuje: Placený Marketplace přijde až s Mangem

Příspěvek od miramares »

To zní dobře, díky za info :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů